Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Witaj Lucynko,nowy wiosenny wątek i furtka otwarta to weszłam i podziwiam tyle kolorowych kwitnień ,po prostu pięknie ,u mnie chyba zimniej ,albo mam mało wiosennych ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Maryniu!
U mnie to woda raczej ciurkała, ale dobre i to. ;:108 Mam nadzieję, że lada dzień już popłynie. ;:303
Prognoza pogody zapodaje, że od jutra będzie u mnie coraz cieplej w ciągu dnia, noce dalej zimne, nawet z przymrozkami.
Działka byłaby bardziej kolorowa, gdyby wody dostała z nieba i więcej ciepełka, ale i tak jestem usatysfakcjonowana tym, co dzisiaj zobaczyłam. ;:333
Życzenie na niedzielę przytulam ;:180 i odwzajemniam. ;:196

Obrazek

:wit Martusiu - witam Cię cieplutko i rozgość się, proszę. ;:180 Jest mi ogromnie miło. ;:167
U mnie też nie jest zbyt dużo wiosennych ;:185 , zwłaszcza cebulowych. Każdej jesieni dosadzam, a one miast się rozmnażać, giną gdzieś i ciągle mi ich mało. ;:223
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Obrazek


Niech Wam niedzielne słonko świat ozłoci i ogrzeje. ;:3 ;:3 ;:3 ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko, a bo to pierwszy raz dzieci z roślinkami zamieszkają :D Przecież oni chyba wiedzą do kogo przyjeżdżają. No ja z tej okazji nie rozłożyłam drugiej szklarenki domowej, żeby mogli się normalnie poruszać i pomidory marzną ale żyją jak do tej pory :D
Oglądam Wasze zdjęcia i coraz to nowe odkrywam stracone rośliny, chyba czas robić listę braków. Jednak na razie trzeba uporządkować teren i zrekultywować :wink:
Miłej i ciepłej niedzieli Lucynko dla Was ;:4 ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Pierwiosnki ślicznie kwitną.Widzę,że masz wilczomlecz taki jak mój.Niestety nie można go rozmnożyć.Ma jeden korzeń i nie ma nasion. ;:145 Jak już pisałam jadę w poniedziałek na działkę chociaż będzie mróz.
Kupiłam w B.jeszcze dwie dalie bo mam mało. ;:306 ;:124

Zdrówka,słońca i deszczyku życzę. ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko, dogadzasz każdej roślince i robisz to z sercem, to zaraz widać jak bardzo się odwdzięczają i ogródeczek kolorami dekorują. ;:31 ;:87
Ja wybieram się jutro, bo potem znowu ma padać ; oby ciepły deszczyk a nie taki jak ostatnio ze śniegiem. ;:110
Nie wiem, czy uda się cokolwiek zrobić, ale chociaż cyknę jakąś foteczkę. ;:177
U nas wodę dopiero w maju puszczają, po walnym zebraniu, na razie nie jest źle, deszczyk ładnie napoił wszystkich jej mieszkańców.
Zdróweczka kochana życzę i udanego przedświątecznego tygodnia. ;:cm :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko wiele kwitnień już u Ciebie ,mimo suszy rośliny dały radę! ;:138 Ja posadziłam m-c temu na cmentarzu czerwone pełne stokrotki i nie miałam możliwości ich doglądnąć...Byłam pewna,że przed Świętami trzeba będzie je wymienić. Ale okazało się dzisiaj, że mają się świetnie i są w pełnej krasie! :) Byłam mile zaskoczona.Twoje rośliny też w pełnej krasie po zimie jednak w glebie trochę wilgoci było zmagazynowane.

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko, jak się nazywają żółte kwiatki na zdjęciu nad zółtą prymulką?
Moja młoda oszalała na ich punkcie,bo sąsiadka takie ma .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Witajcie!
Palemka poświęcona stoi sobie w centralnym miejscu salonu i nie pozwala zapomnieć, że zaczyna się Wielki Tydzień i do Wielkanocy został już tylko tydzień.
Dzisiaj u nas pięknie świeciło i grzało słoneczko, ale zimny wiatr nie pozwalał cieszyć się ciepełkiem. Mimo wszystko było znacznie cieplej niż wczoraj, toteż wpadliśmy na działkę dla relaksu i zdrowego świeżego powietrza.
Deszczu nie było, woda z kranu płynie, a prognozy wieszczą coraz cieplejsze dni i wszystkie pełne słońca. 'Żyć nie umierać!'
Tylko jutro ma być niebo zachmurzone, więc wykorzystam sytuację i wsadzę do gruntu byliny, które jakiś czas temu przyjechały z Albamaru i dotąd stoją na balkonie.


Marysiu - ja nie wyrzucę pomidorków, a jeśli się gościom nie spodoba ich towarzystwo, to później nie dostaną owoców. ;:306 Spokojna głowa, nie będą marudzić. ;:185
Jeśli jakieś roślinki u mnie sobie wypatrzysz, to wiesz, co zrobić.
Twoje życzenie spełniło się w całej rozciągłości, za co pięknie dziękuję. ;:196

Danusiu [danuta z] - to jest wilczomlecz złocisty 'Bonfira', który powinien mieć czekoladowe liście, a nie ma. ;:223 Albo mnie oszukano, albo jeszcze nie nabrał koloru. Poczekam i jeśli nic się nie zmieni, będę reklamowała.
O jakim Ty mrozie do mnie mówisz? U mnie coraz cieplej. ;:333
To ile tych dalii będziesz mieć?
Przygarniam dobre życzenia ;:168 i wszystkie odwzajemniam. ;:196

Stasiu - a mnie jest ciągle za mało kolorowych akcentów na działce. ;:112
Nie mów do mnie o deszczu, ;:185 bo u mnie nie ma padać, u mnie będzie słońce, ale na szczęście jest czym podlać rośliny. ;:63
To u nas już jest po walnym, zmienił się zarząd i od razu wszystko się zmieniło na korzyść, łącznie ze zwiększeniem ilości dni z otwartym wjazdem do trzech., a był tylko jeden. ;:138
Życzenia przyjmuję z otwartymi ramionami ;:168 i oczywiście odwzajemniam z całego ;:167 ;:196

Maryniu - rośliny głęboko ukorzenione dobrze sobie radzą, bo glina trzyma wilgoć dość długo. Trudniej jest roślinkom o płytko umiejscowionych korzeniach. ;:108
W sumie jestem zadowolona, mimo że wiele tulipanów nie wyszło. Muszę zadowolić się tymi, które są. ;:108

Majeczko - te kwiatki to Omieg wschodni (Omieg kaukaski), bylina niewymagająca, łatwa w uprawie. U mnie od lat rośnie w nieciekawym miejscu i jeszcze nigdy się nie zbuntowała. ;:138
Będę mogła podzielić się z Twoją córcią sadzonkami, ale dopiero po przekwitnięciu.


Obrazek Nareszcie Mikrus pozwolił się sfotografować!

Modelka Misia wręcz doprasza się fotek. Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Cudne pierwiosnki.białe tulipanki przepiękne ;:108 ;:108
Jakie fotogeniczne zwierzaki.Moja Fiona ostatnio damuje i nie chce mieć fotek.Ale wiernie towarzyszy w rożnych pracach . ;:173
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Aniu! - pierwiosnki obrodziły, nie narzekam, ;:333 natomiast większość tulipanów wypadła, ale cieszą te, które pozostały. ;:138
Misia chodzi za mną i gdy tylko wyjmę z kieszeni aparat, to ona jakieś pozy przyjmuje. ;:108 Natomiast Mikrus głównie chowa się do budy i śpi, ale to już staruszek i łapki go bardzo bolą. ;:168


Życzę Wam wszystkim dobrego, ciepłego i spokojnego tygodnia. ;:cm ;:cm ;:cm

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko ślicznie kwitną ciemierniki.
Korona w kwiatach, słoneczko ,wiosna ;:138
Bezcenne chwile spędzone na działce,zwierzaczki zadowolone.
Zyczę Ci powodzenia i bez stresowego tygodnia ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Jednak u Was cieplej.Dużo u Ciebie kwitnie.Ja dziś zrobiłam tylko 9 zdjęć.Nie było nic ciekawego,ale trawiaste rosną i musiałam trochę popielić,żeby ratować kwiatki.Pieski ,kotki cieszą się z wiosny,chociaż piesek trochę smutny,ale skoro bolą łapki to jaki ma być.?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Witajcie!
Po zimnej nocy wstał słoneczny dzień i ani na moment słoneczko nie schowało się za chmury, bo też i chmur nie było.
Oczywiście pojechałam na działkę, wsadziłam byliny, które stały w doniczkach na balkonie i rozsypałam kompost na wszystkie rabaty. Zostało bardzo dużo kompostu, trzeba było go spożytkować. Oczywiście podlałam całą działkę, bo nie wiem, kiedy znowu się tam znajdę. Teraz mam bolące ręce, ale mam nadzieję, że do jutra wydobrzeją.
Oczywiście fotek też napstrykałam, by wątek nie stał się jałowy, gdy nie będę miała czasu działki odwiedzić.


Juleczko - ciemierniki dają radę, a już myślałam, że nie zakwitną. ;:218 Byłoby mi wstyd przed Lidką, od której dostałam te pięknotki. ;:108 A na kwiaty korony już się doczekać nie mogę, ze trzy lata w ogóle nie kwitła. ;:222
Zwierzaki kochają działkę prawie tak jak my.
Dziękuję za dobre słowa ;:180 i Tobie również spokojnych dni życzę. ;:196

Danusiu [danuta z] - mrozu u mnie nie było, a dni niemal wszystkie pełne słońca, toteż roślinki garną się do życia. Tylko wody z nieba brak, ale wężem już można lać, co skrzętnie wykorzystałam. ;:303
Nie tylko zwierzaki cieszą się wiosną, dzisiaj gołąbki dostały basen i odbyły pierwszą kąpiel, która dała im mnóstwo radości. :tan Aż miło było popatrzeć na trzepoczące stadko. :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”