Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Kochani Moja Misia i ja sama życzymy Wam wspaniałego tygodnia. ;:79 ;:79 ;:79 ;:79 ;:79


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jutro przez furteczkę na działeczkę.

Obrazek

Będzie nudno, bo nawet ścieżki między rabatkami już uporządkowane.

Obrazek

Do miłego. ;:100 ;:100 ;:100
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Widzę Lucynko masz dużo gazanii .Pięknie wyglądają .Ale chyba co roku ich sporo masz ?
Ja ich w tym roku nie mam.
Fajniusuia ta twoja Misia .Nasze zwierzaczki wnoszą w nasze życie tyle radości, miłości. ;:173
I tobie życzę dobrego tygodnia. :wink:
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Cudny miszmasz Lucynko, mówisz, że coraz więcej bylin, mniej jednorocznych, u mnie to już praktycznie same byliny, jednoroczne sporadyczne, pięknie jest i kwieciście u Ciebie, Misia czuje się jak w raju, gołabeczki zresztą też, a zdjęcia poierzastych są cudne, uwielbiam kurki, prześliczny dzielżan, lubię je ;:215 pozdrawiam Lucynko i życzę pięknego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Witajcie!
Na razie noclegi na działce zawieszone. Żal, ale życie stawia nas od czasu do czasu przed wyborem. Nas postawiła kota.
Tak bardzo się obraziła wczoraj za całodzienne przebywanie w domu, że wyzłośliwiła się sikaniem na kable od tv, powodując zwarcie elektryczne i uszkodzenie jakiegoś elementu składowego przy telewizorze (tylko M się na tym zna, ja nie). Trzeba było dokupić to coś i M właśnie zajmuje się naprawą.
Nic mi się dzisiaj robić nie chciało, więc tylko przycięłam paskudne liście piwoniowe, podlałam doniczkowce i połaziłam ścieżkami, prowadząc pogawędkę z moimi kwiatuszkami. To nic, że one milczały, o nic ich nie pytałam.
W cieniu było 27 stopni, na słońcu, które wymieniało się z chmurami, znacznie więcej, a po nocnym deszczu powietrze ciężkie.
Na działce buszują karczowniki. Całkowicie zeżarły korzenie kilkuletniej uleny, która jest do wyrzucenia - cała sucha. Dobierają się do moich młodziutkich borówek amerykańskich, zniszczyły moją ulubioną hortensję ogrodową i czekam, co będzie następne.
M zastosował pułapki i czekamy. Może się pomylą i wlezą do nich.
U sąsiadki jeszcze bardziej zryte, aż buty wpadają do tych korytarzy, ale ona tylko ponarzekała i od trzech dni nie pokazuje się na działce.
Żeby nie było, że ja tylko ponarzekać przychodzę. Nie! Działka kwitnie, jest radość! :tan

Śniedek Sandersa.
Obrazek Kwitnie
i owocuje.[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/7c528aec43e14bdc]Obrazek[/url]

Obrazek Pnąca 'Ethiuda' powtarza.

Bieluń surmikwiat 'Ballerina'.
Obrazek Obrazek

Powtarzają pełniki:
Chiński
Obrazek
EuropejskiObrazek

Obrazek Za chwilę zakwitną ostatnie lilijki.

Obrazek Zawilec japoński 'The Admiral'

Obrazek Pierwszym kwiatkiem chwali się nikandra.

Obrazek Moja ulubienica - zawsze piękna dziewanna.

Hibiskus ma bardzo dużo pąków.
Obrazek Obrazek

ObrazekWilczomlecz o ciemnych liściach długo nie zakwita.

Odętka variegata.
Obrazek Obrazek

Obrazek Chryzantemka.

Obrazek Pierwszy kwiatek trójsklepki owłosionej.



Aniu - w tym roku gazanie mi się udały, co cieszy. ;:138 Przed rokiem było ich tylko kilka i nie były takie ładne. ;:185
Misia fajniusia, gdy się nie wyzłośliwia. ;:333 Dzisiaj dała nam popalić i fajniusia nie była. ;:145
Dziękuję za dobre fluidy na tydzień. ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek


Iwonko0042 - u mnie ciągle jeszcze zbyt dużo jednorocznych, ale powoli się to zmienia na korzyść bylinek. ;:108
Dziękuję kochana za ciepłe słowa pod adresem mojego kwiecistego buszu. ;:167 ;:180
Dobre życzenia przytulam ;:168 i pięknie za nie dziękuję. ;:196

Obrazek

Obrazek


Dobrej nocki. ;:41

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Ach wciąż Lucynko u ciebie jest szaleństwu kwiatowo- kolorowe ;:215
Nikandra piękna.Kiedyś ją miałom.Ale gdzieś przepadła.
Cudne te hibiskusy bylinowe.
ale i syryjskich masz dużo.Wszystkie twoje są piękne. ;:108 ;:108
Co to jest na ostatnim zdjęciu ?
Wilczomlecz o ciemnych liściach ślicznie wygląda.Z samych liści jest dekoracyjny.
Chryzantemka taka sama mam.I też już mi kwitnie.
Ale trójsklepka jeszcze nie.
Kicia fochsiasta ??Jak to kobitka ;:306
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Pięknie i kolorowo w Toim ogródku, tylko podziwiać .
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Witaj Lucynko ,no nic tylko się zachwycać Twoim kolorowym misz-maszem ;:63 ;:63 ;:63 ale i podziwiać za pracę którą musisz wkładać w utrzymanie tego misz maszu ;:180 .Kotka trochę nabroiła ale pewnie bardzo tego żałuje ;:108 ,na mojej działce okociła sie kotka ,ma trzy kociaki i przynosi im pożywienie,chyba wyłapuje moje nornice i myszy, bo zauważyłam ,że jest ich mniej :tan .Współczuje wizyt karczownika ,szkoda roślinek ale i wizyt nocnych też nie lubię ,przecież jakby przyszli i poprosili pewnie byś się podzieliła.
Pozdrawiam i miłego działkowania życzę ;:168 :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko nie chcę się już powtarzać, ale nieustającą chwalę Twoje kwiecie.
Wszystko bogate, kolorowe i wcześniej kwitnie! Nawet trójsklepka u mnie śpi w pączkach a u Ciebie w rozkwicie a przecież z tej samej rodziny. Miśka jak na kocim kalendarzu! pisałaś że nie chce pozować to ją obfotografowałaś jak odpoczywa :D Jeszcze kwitną Ci lelijki i piękny hibiskus, śniedek ...ruda chryzantemka jakaś mi znajoma :wink: Cudny ten czysto biały hibiskus, jak mam siewkę z nasion od Ciebie i ciekawa jestem jak zakwitnie :D Na razie walczy o byt z jeżynami, które zarosły mi wszystko ;:oj
Współczuję karczownika, znam je te gady! Mam pełno pod ziemią różnych osobników i dzisiaj przychodzą kolejne trucizny sprawdzone przez Martę i innych forumowiczów. Jeden gryzoń potrafił u sąsiada wywalić kilkunastometrowy korytarz przez gliniane klepisko...oczywiście prosto do mnie bo u mnie raj korzonkowy ;:223
Miśka to wredna baba jednak jest!
Dzisiaj mi podlewa i dogrzewa aż nie mam chęci sprawdzić czy da się poruszać w tym tropiku ;:65
Życzę zdrówka i szybkiego pokonania trudności w drodze do łóżka działkowego ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko pospacerowałam, pozachwycałam się znanymi i mniej znanymi roślinkami w twoim ogrodzie ... Miśka ma ode mnie drapanko bo to śliczna kicia, a ze ma humorki ... w końcu kotkom wolno ;:306
Lucynko ... Gaurę na zimę okryj to na pewno przezimuje mam już 3 rok swoją kępkę i dobrze sobie radzi, nawet w tym roku ma siewki.
Pozdrawiam cieplutko i niech te działkowe wczasy trwają jak najdłużej. ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko Misia ma taką śliczną mordeczkę , a tu taki charakterny kotek, wiedziała co obsikać ;:306
Twoja działeczka jest tak pięknie ukwiecona, kolorowa nie dziwię się, że Misia od 9 piętra w bloku woli co innego.
Piszesz, że masz działeczkę wyplewioną i czeka Cię nuda, przyjeżdżaj do mnie, chwastów dostatek, nie będzie nudy do tego zapewniam super towarzystwo nie tylko moje, ale i dwóch kotów i pieska.
Karczownika na szczęście nie znam, ale słyszałam, że to paskuda, mam nadzieję że uda się go wyprosić z ogrodu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko współczuję karczownika. Poleciłabym Ci środek na niego, który u nas był skuteczny w sadzie, ale masz koty, psy i gołębie więc chyba takie trutki w granulkach odpadają.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko Miśka to jednak kobieta i humory swoje ma ;:306 , a co do karczownika, to miałam i ja, czereśnie i kilka innych drzewek mnie pozbawił, ale wiesz co, nie wiem czy to pomogło, ale zrobiłam gnojówkę z wrotyczu, dośc mocną, całe wiadro, nie rozcieńczałam tego tylko jak leci ze wszystkim wlałam do jego dziury, potem jeszcze wrotyczu nakładłam do tej dziury i zasypałam to piaskiem, od tamtej pory nie widze skubańca, może spróbuj tak.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj nie odwiedziłam działki. Powód poniżej.

Obrazek

Skończyłam, wypiłam kawusię, odsapnęłam i stwierdziłam, że już się z domu nie ruszam, trochę późno się zrobiło.
Zresztą wczoraj dużo roboty wykonałam, należy mi się więc trochę relaksu.


Aniu - i oby to szaleństwo trwało jak najdłużej. Właśnie przeczytałam, że wrzesień i październik będą ciepłe i suche, a zima nawiedzi nas w okolicach stycznia.
Nikandra sieje się u mnie bez opamiętania, mnóstwo siewek zawsze wyrzucam na kompost. Ta też nie rośnie tam, gdzie byłoby jej wygodniej, ale skoro tak sobie wybrała, to...
Dziękuję za pochwałę moich kwiatków. ;:180
Wilczomlecz o ciemnych listkach jest ozdobny właśnie z liści, ale gdy zakwitnie, to się też rozsieje, a mam zamówienie na jego siewki.
Na ostatnim zdjęciu jest smagliczka nadmorska, którą sieję głównie ze względu na gołębie, którym bardzo smakują jej kwiatki. Zdziobują, zjadają, a ona i tak non stop kwitnie. No i pachnie.
Już się boję, co będzie wyprawiała ta moja fochsiasta kota zimą. ;:oj

Obrazek

Obrazek


Irenko - jak miło Cię widzieć! Tym bardziej, że z takimi miłymi słowami! ;:196

Obrazek

Obrazek


Tereniu - witaj. Pracą bym tego nie nazwała, dla mnie zajęcia na działce to rodzaj relaksu, odskoczni od codzienności, z którą muszę się zmagać w okresie zimowym.
Myślisz, że Miśka czegoś żałuje...Obawiam się, że nie i jeśli tylko coś będzie nie po jej myśli, znowu nabroi. Jakiś czas temu nasikała do eleganckiego bucika synowej, z tym że było to po odejściu Mikrusa i tłumaczyliśmy sobie, że tęsknota za towarzyszem życia spowodowała takie zachowanie. Teraz już nie jestem o tym przekonana.
No widzisz: kotka na Twojej działce przegania bądź wyłapuje gryzonie, a moja znosi je z sąsiednich działek. :oops:
Podejrzewam, że kradną tacy, którzy nigdy niczym się nie dzielą.
Od jutra znowu będę działkowała nieustająco, dziękuję i pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Obrazek

Obrazek


Marysiu kochanie Ty moje - chwalić każdy może, więc i Tobie pozwalam, najserdeczniej za te pochwały dziękując. ;:167 Moja kwitnąca chryzantemka wywodzi się z tej samej familii co Twoja, więc nic dziwnego, że taka wyrywna. ;:224
Karczownik jeszcze buszuje, jeszcze do pułapki nie wlazł, za to wpadł kret, którego M wyniósł do parowy za ogrodzenie ROD-u.
Prawdę pani głosi: Miśka wredna jest!
Moje włości podlało minionej nocy i podobno ładny delikatny deszczyk długo padał i głęboko w ziemię wniknął.
dzisiaj głównie słoneczko po niebie wędruje, jest dość ciepło, ale nie gorąco, dzięki czemu podczas gotowania pomidorów wylałam o co najmniej połowę mniej potu, niż przewidywałam.
Dziękuję za dobre życzenia ;:196 , aczkolwiek wczoraj wdrapywałam się na domowe łóżeczko.

Obrazek

Obrazek


Ewuniu - dziękuję za radę w sprawie gaury. Tak zrobię, a jeśli i tak przepadnie, to sobie kupię nową, traktując ją jako jednoroczną. Bo podbiła moje ;:167
Dziękuję i pozdrawiam wzajemnie, zdrówka życząc. ;:196

Obrazek

Obrazek


Dorotko - będzie problem przez jakiś czas, gdy Miśka będzie zmuszona w czterech ścianach siedzieć, oj będzie! Już się boję. ;:202
Kochana, bardzo chętnie wyplewię Twój ogród, tylko przywieź go, proszę, do mnie. ;:303
Znam karczownika, bo kilka lat temu jednego M złapał w pułapkę, a teraz jakiś cwaniak, może nawet nie jeden, się trafił i pułapki omija z daleka. ;:223

Obrazek

Obrazek


Jagusiu - ano odpadają. ;:124 Pieska wprawdzie już pożegnaliśmy, ale kotka i gołąbki spacerują po działce, byłyby więc zagrożone. ;:108

Obrazek

Obrazek


Iwonko0042 - dzięki kochana, poszukam wrotycza i taki kompocik karczownikom upichcę. ;:79
Miśka ma humorki, oj ma! ;:224

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”