Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko przecudny tej Twój rajski ogród, tyle kwiatów i te przepiękne kolory warte są trudów podejmowanych już od stycznia związanych z siewem :D Jakie cudne te ciemne z listków dalijki. To kupowane czy siane?
Przy tym wszystkim przyspieszona jesień kwitnąca razem z letnimi kwiatuszkami potęgują wrażenie. Napawaj się urokami póki pogoda pozwala ;:168
Wyniki M to radość ogromna, bo zdrowie najważniejsze ale i przydatność ważna więc niech sobie podziała w zawodzie ;:333 oczywiście z umiarem :D
Dużo zdrowia i radości Wam życzę i oby jak najdłużej było w miarę ciepło ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Witajcie!
Tradycją już staje się wyprowadzka na działkę w godzinach popołudniowych. Dzisiaj też dopiero po obiedzie. Wstyd się przyznać, ale to mnie się nie chce wstawać o piątej rano. W domu, bo na działce sama z własnej i nieprzymuszonej woli budzę się jeszcze wcześniej i jak skowronek frygam szukając towarzystwa kwiatów i ptaków, wypuściwszy uprzednio na wolność zwierzaka w postaci własnej koty i zaparzywszy sobie pierwszą kawusię.


Beatko - o, tak! Nie tylko kolory mnie radują, także aromaty. ;:138 Dziękuję. ;:196
Astry jednoroczne sieją się u mnie same i moje działanie jest odwrotne niż być powinno, czyli nie sieję ich, tylko przerzedzam.
Siałam tylko astry karłowe i zrobiłam to w inspekcie, by potem przeflancować je na rabaty. A siałam gdzieś w połowie kwietnia.
Dawniej, gdy jeszcze nie miałam żadnego inspektu, poświęcałam na wiosenny wysiew jednorocznych wybrany kawałek wolnej rabatki i też traktowałam siewki jako flance. Rośliny flancowane są silniejsze, zdrowsze i lepiej rosną. Tego nauczyłam się metodą prób i błędów.

Podobnie do astrów same sieje się u mnie ketmia południowa z nasion od Maski i wilczomlecz Białobrzegi (obrzeżony - jak kto woli)
Obrazek

Ten panoszy się wszędzie, a ja mu na to pozwalam.Obrazek Bo go lubię.

Obrazek

Sama sieje się też nasturcja, szarłat i wiele jeszcze innych kwiatów.
Obrazek

Obrazek


Marysiu - ;:cm ;:cm
Wszystkie dalie z nasion siałam sama, również te o ciemnych listkach, które siałam po raz pierwszy, a są tak ładne, że obowiązkowo będę zbierała nasiona. Mają wyjątkowo duże, pełne bądź półpełne kwiaty, które fantastycznie kontrastują z liśćmi. ;:333
Nie podoba mi się przyśpieszenie jesiennych kwitnień ;:185 , bo co będzie zdobiło rabaty we wrześniu?! ;:24
Raz jeszcze za wszystko ;:79 ;:79 ;:79

Ta śliczna dziewanna też sieje się na potęgę i gdy jedna przekwita, zakwita następna.
Obrazek

Po całej działce wędruje też tytoń ozdobny.
Obrazek

Obrazek

Sieją się miliony szkarłatki amerykańskiej, która migiem rośnie, osiągając w ciągu dwóch lat wielkość takiego potwora.
Obrazek

Wszechobecne nagietki.
Obrazek

W tym roku wyjątkowo dużo wysiało się ketmii syryjskiej (jak kto woli - hibiskusa)
Obrazek


Jeszcze pokażę Wam, jak aktualnie wygląda biała hosta.

Obrazek

Teraz już się z Wami rozstaję na kilka dni, życząc Wszystkim wspaniałego tygodnia. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko, milo czytać o waszym działkowaniu.

Ketmia jest olsniewająca. Mam nasionka od Ciebie i wgapiam się w krzaczki czekając na kwiat.
Nasturcja w plamki tez superowa.
Og?lnie uwielbiam oglądać Twoje rabatki. Obecny gąszcz kwiat?w to coś czego Ci zawsze zazdroszczę<3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko,
ogródek wygląda cudnie.
Lato nieco rozleniwia, nie ma się co oszukiwać.
Podziwiam Twoje ketmie.
Próbowałam je uprawiać, ale żadna nie została ze mną na dłużej.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko wyposażenie domku full wypas. Wszędzie i w ogrodzie i w domku widać rękę dobrych gospodarzy.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Super zorganizowałaś sobie wnętrze; jest wszystko co potrzebne i pod ręką. A jaki masz widok z okna Tego co walczyłaś o powiększenie kiedyś :D (i wygrałaś sprawę :;230 ) To super dla M że ma taki aktywny przerywnik,zwłaszcza że go to "kręci";
taki mały aktywny wypad od czasu do czasu to fajna sprawa :)
Który heliotrop jest pachnący? U mnie tytoń i kosmosy dopiero tworzą pąki a siałam je 3 razy bo ślimaki zjadały wszystko.
3-ci raz juz do wazonów i potem rozsadziłam bo to jedyna metoda była żeby je w końcu mieć; i teraz czekam na nie ;:65
Piękne te wilczomlecz bialobrzegowy i dziewana a co to jest https://www.fotosik.pl/zdjecie/883492136fe13669
Twój ogród jest przepiękny,bogaty i różnorodny; wyobrażam sobie ten aromat. U mnie tez króluja lilie i floksy zapachowo bo róże objadła mi sarenka. Teraz czekam na zapach tytoniu bo go nie znam.
Ja też tak mam że jak się budzę rano wczesnie i macham sarence upartej na moje róże i flkosy :;230 to ten cudny aromat jest i mnie bardzo cieszy a potem na bosaka po rosie i jestem obudzona bez kawy ;:306 Tylko te paskudne oślizgłe ślimaki mi psują nastrój ale tak jest w przyrodzie teraz; one zawsze gdzieś są. Fajnego i relaksowego wypoczynku i pobytu w twoim pachnącym zielonym królestwie pięknym jak z bajki ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

No tak tatuś w lecie już nie biały a zielony ;:173
Sliczny hibiskius ;:108 ;:108
Przesliczne dalijki.
a patrz, ja jeszcze zadnej z ciemnymi lisciami nie mam :cry:
Wszystkie kwitnienia ciesza , prawda ? ;:333
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko dzięki za zdjęcia wnętrza domku, fajnie zagospodarowany, praktycznie urządzony ;:215
Patrzę na Twojego hibiskusa i od razu myślę co ja mam zrobić z taką ilością siewek z Twoich nasion. Na szczęście nie wysiałam wszystkich, a te które wykiełkowały wołają już dawno o pikowanie ;:306
Co zrobić aby ten wilczomlecz https://images89.fotosik.pl/225/2110c8b614d67e48med.jpg się i u mnie panoszył, posiałam tyle nasion i ani jednej roślinki, czyżby ptaki zjadły kuleczki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

No i wróciłam Lucynko, było cudownie, tylko krótko, ale co tam, tylko wróciliśmy i od razu na działeczkę, trzy dni tam spedziłam :tan , też było fajnie i pracowicie. Cudne kwitnienia, ale co to, astry dalie na całego już Ci kwitną ;:oj , lato jeszczse mamy, domek wyposażony jak trzeba, aby nocki spędzać w nim wygodnie ;:215 , no a roslinki, cudowny busz, wszystko pięknie kwitnie, jak ja to lubię ;:138
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Chyba od Ciebie do mnie przyleciał Rusałka Kratkowiec https://images89.fotosik.pl/220/040a4e3162e6d02emed.jpg Też spotkałam go po raz pierwszy, a przynajmniej formę letnią, bo wiosenna bywa u mnie często ;:108
Zupełnie się nie dziwię, że mieszkanie na działce tak Ci pasuje. W takich okolicznościach przyrody- toż to czysta przyjemność :tan
Zbieraj nasiona pysznogłówki cytrynowej, bo u mnie dopiero zaczyna kwitnąć i to jak na razie tylko jedna, to nasion mogą nie zdążyć zawiązać. Jakby co, to będę się uśmiechać pełną gębąObrazek o nasionka.
Śliczne te dalijki o ciemnych listkach ;:oj Masz jakiś super zaopatrzony sklep z nasionami, bo u mnie takich nie uświadczysz ;:223 Mam taka jedną i jestem nią zauroczona.
Zdrowy eM, to szczęśliwa żona ;:196 Cieszę się razem z Wami ;:168
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Przy takim wyposażeniu to i nie dziwię się ,że tak dobrze Wam się mieszka na działeczce a do tego jeszcze tyle kwiatów wokół,toż to istna bajka.Mąż niech sobie popracuje jeśli czuje się na siłach to tylko wyjdzie mu na zdrowie,będzie czuł się potrzebny ,wiem to patrząc na swojego tatę ,jest bardzo zchorowany ale jak o coś się go poprosi to jest zadowolony,ale wszystko w granicach rozsądku ;:108 .
Ściskam mocno i miłego pobytu życzę ;:196
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko, jaki masz fajny domek na działce ! spełnia wszystkie potrzeby ;:oj nawet dla futrzaków ;:224
Ogródek jak zawsze zachwyca. Jestem zdziwiona, że już astry pokazały się w tym sezonie. Cudne są !
Lucynko a ta cytrynowa pysznogłówka, to wieloletnia roślinka ? pięknie Ci urosła.
Pisałaś o przetworach z pomidorków... co będziesz pitrasić ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko dzisiaj pewnie zjedziecie do domku...jedni na weekend wyjeżdżają a Wy wracacie. ;:oj
Masz taka mnogość pięknie kwitnących roślin, że aż się zastanawiam czy Ty tych kwiatków jakoś nie czarujesz :;230 Przepięknie jest ;:167 A o nasiona dalii to już się uśmiecham :D
U mnie za oknem najpierw ściana deszczu, a teraz szmer więc znowu tylko tunel trzeba podlać :uszy
Lucynko zdrówka i pogody na weekend, a potem znowu działeczka ;:3 ;:196 ;:196 :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”