Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Witaj Lucynko :wit
Twój ogród az kipi od tych różnorodnych roślin i wszelakich kwitnie .
I ja tak lubię
Z wielka przyjemnością obejrzałam twoje piękne juz liliowce, róże, lilie, maczki, heliotropy ,, ;:215
Dobrego dnia ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Cudownie jest u ciebie; jak w raju :D ;:138 To chyba ten aniołek tak dobrze strzeże ogrodu i dba o niego :)
Ja jestem daleko w tyle za tobą, 1-sze roże zjadły mszyce a reszte ślimaki, koszmar. Jeszcze mam do wysadzenia resztki dyni i chyba będe miała (jeżeli) zbiory w grudniu. ;:306 Dobrze że chłodniej i coś można zrobić. U mnie temp doszła do 37C w tamtym tygodniu.
U mnie ziemia jak beton; wszystko wsadzam z kompostem. Ciesze sie że sadzona po raz 3-ci fasolka szparagowa i tyczna wreszcie wzeszły. Ten sezon jest bardzo trudny dla roślin i dla mnie ze względu na te anomalie pogodowe i urodzaj wszelkich zaraz i szkodników. Ja sobie go odpuszczam bo widze że "natura wypadła z torów normalności" i ciesze się z tego co jest :) jeżeli faktycznie coś kwitnie czy rośnie.
Ale wspaniale że możesz przebywać w swoim działkowym ogrodzie i życzę pięknych dni i dobrego odpoczynku i relaksu i radości z tego obcowania z naturą. :D ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Witaj Lucynko :wit . Wreszcie znalazłam chwilkę czasu i odwiedzam forumowe koleżanki ;:196 . Twoja pergola obrośnięta różami dała po oczach ;:oj . Uwielbiam takie widoki ;:167 .Twoja działeczka śliczna i kolorowa a w dodatku bez chwastów ;:215 . Ja tego roku to raczej palę się ze wstydu no ale niestety coś za coś.Z tą pogodą to zawsze jest coś nie tak - jednym żałuje deszczu innym daje w nadmiarze. Życzę by Tobie i słoneczka i wody było w umiarze ;:196 . Pozdrawiam ;:196 .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Luvcynko, ale masz urocze irysy, a ten NN od pana z giełdy, to istne cudo! ;:167 Chwaściory rosną i nic sobie nie robią... u mnie z miesiąc nie padało, a zarośnięte rabaty, że szoook! Ale dzisiaj z nimi powalczyłam trochę, po wczorajszym deszczu nie stawiały oporu.
Te nasze ogrody, to ciągle robota... ale fajna robota! ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

U nas nad miastem było oberwanie chmury.Muszę jutro pojechać na działkę,żeby sprawdzić czy wszystko w porządku.
Pokazujesz śliczne kwiatki,a u mnie coś się dzieje ponieważ zdjęcia nie otwierają się w całości.

Miłego odpoczynku na działce. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

A u mnie dalej nic nie padało :roll:
Dobrej niedzieli ;:173
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko ogrom przepięknych kwiatów trzyma Cię na działce. Szał kwitnących celozji u Ciebie zawsze mnie zachwyca. Wiesz skoro będzie latem bywać poza domem to czas pomyśleć o przenośnym internecie, bo jesteśmy pozbawieni codziennych relacji do których nas przyzwyczaiłaś ;:4
Milutkiej niedzieli i ciekawa jestem czy padał deszcz u Ciebie? Buziaki i życzenia zdrówka ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

:wit Witajcie!
Wróciłam, a w zasadzie wpadłam na chwilę (jeden dzień) do domku, z którego jutro wybędę na kolejnych kilka dni, bo mieszkanie jest nagrzane do nieprzytomności. Przyjechaliśmy wczoraj w nocy, miałam czas tylko na długi prysznic, ogarnięcie z grubsza mieszkania i spać. Wstałam wymęczona, niewyspana, połamana jakaś, podczas gdy na działce każdego ranka czuję się jak młody bóg grecki.
Kochani, teraz wstawię tylko zdjęcia przywiezione z mojego ogródeczka, odpowiem Wam i zajrzę do Waszych ogrodów po południu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miłego popołudnia. ;:196 ;:196 ;:196 ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Ależ u Ciebie już wszystko duze - i pomidorki i cukinie. ;:oj U mnie w zeszłym tygodniu trochę się ruszyło po deszczu, ale i tak dalej jest bardzo sucho. Ta bladofioletowa różyczka jest cudna ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Lucynko pięknie masz ukwieconą działkę, tym razem dziewannę specjalnie skoplementuję, piękna. ;:oj
Pomidory ładnie pokazują owoce, choć rzeczywiście uprawa na parapecie męcząca. ;:131 Też zarzekam się, że kupię gotowe, a potem sieję i co roku to samo. :roll:
Jak powstał domek nareszcie możesz spędzać całe dnie wśród swoich ukochanych roślin. ;:215 Na działce nawet upał inaczej się znosi, a w najgorsze godziny do cienia lub do domku i czas miło płynie.
Miłego działkowania. ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Zgodnie z obietnicą popołudnie spędzę z Przyjaciółmi z Forum. Wieczorem dzieci mają odwiedzić nas z okazji święta taty, a jutro znowu wyprowadzka na działkę.
W minionym tygodniu mieliśmy upały, ale przekropne, dzięki czemu roślinom nie brakuje ani słońca, ani wody z nieba, toteż niesamowicie wybujały i strasznie się spieszą. Na przykład lilie sadzone w ubiegłym roku i te sadzone w maju zdaje się, że zakwitną w tym samym bądź niemal w tym samym czasie. Nawet na zawilcu japońskim już widać pączki.
Misia jest tak zafascynowana wolnością, że nie ma czasu na spokojny sen, dlatego też dzisiaj tylko śpi.
M musiał pojechać do swoich gołąbków, a ja oddaję Bogu co Boskie, cesarzowi co cesarskie i w oczekiwaniu na gości oddaję się własnym przyjemnościom.


Alu - jesteś bardzo miła, dziękuję. ;:196 Pięć dni minęło jak z bicza strzelił. Natura dała i słońce, i deszcz, i grad, a burze przechodziły bokiem.

Obrazek

Martusiu - rzeczywiście mieszkanie wśród kolorowych i pachnących kwiatów (lilie, maciejka, różyczki) to prawdziwy raj na ziemi. Nawet upały niestraszne, bo zawsze można znaleźć cień w przewiewnym miejscu. Dziękuję. ;:196

Obrazek

Aniu - mój ogródeczek nawet nie umywa się wobec Twojego pięknie zaprojektowanego i ozdobnego ogrodu, nie mniej z ogromną wdzięcznością przyjmuję pochwały dla moich roślinek. ;:196
Cóż ja mogę... Mogę życzyć Ci obfitego deszczu. Takiego bez przykrych niespodzianek. Życzę Ci więc ciepłego deszczyku nocnego, a dni niezbyt upalnych. ;:167

Obrazek

Iguniu - ogromnie mi przykro, gdy czytam o Twoich problemach związanych z nieprzewidywalnymi sytuacjami pogodowymi. Tym bardziej że ja mogę tylko chwalić warunki atmosferyczne. Jakież to niesprawiedliwe, ale my nic na to poradzić nie możemy i musimy z pokorą przyjmować, co Bozia daje. U mnie jak dotąd natura jest bardzo spolegliwa, a czy nic się nie zmieni...czas pokaże.
Dziękuję za miłe słowa pod adresem mojej działki i życzę Ci dobrej, spokojnej, oczekiwanej pogody. ;:196

Obrazek

Ewelinko - ja w tym sezonie też rzadko bywam na forum, więcej czasu spędzam na działce, gdzie również nocuję, a nie mam tam internetu.
Rzeczywiście mam tam dużo kolorów, co słusznie wychwyciłaś. Dziękuję. ;:196
Natomiast z chwastami walczę niemal codziennie, bo ciepłymi deszczykami i słoneczkiem nie tylko pożyteczne roślinki się cieszą.
A wszystkiego jest tyle, ile trzeba, tak więc Twoje życzenie spełnia się co do joty. Za to również serdeczne dzięki. ;:196

Obrazek

Basiu - irysy nisko kłaniają się w podziękowaniu. ;:180
Cieszę się, że deszczyk pozwolił Ci powalczyć z chwastami. Ja też ciągle z nimi walczę. Wyplewię w jednym miejscu, a gdy zabieram się do drugiego, to w tym pierwszym już należałoby robić to samo. Ale masz rację, na tym polega cała radość ogrodowania.

Obrazek

Danusiu - wow! oberwanie chmury to nie przelewki. Mam jednak nadzieje, że nie było to wielkie chmurzysko i działeczki nie sięgnęło. ;:218

Obrazek

Marysiu - cóż, przyzwyczajenie to podobno druga natura człowieka. Mnie też ogromnie brakuje kontaktu ze światem, ale muszę wybierać: coś za coś. Gdybym na działce miała dostęp do internetu, traciłabym wyczekiwaną przez całą zimę przyjemność kontaktu z naturą. Po sezonie znowu utknę w domu z nosem przy klawiaturze. Teraz pełnymi garściami czerpię, co Bozia daje na działeczce. Nie, nie zadbam o internet przenośny. ;:185
Za przemiłe słowa pod adresem moich kwiatuchów przepięknie dziękuję ;:196 i proszę o wiencyj.
Deszczyk u mnie padał trzy razy. Raz w nocy, dwa razy we dnie, sypnęło też gradem, ale nie było kataklizmu, natomiast roślinkom w to graj! ;:138
Buziaki oddaję, ;:196 zdrówka też życzę i dobrego całego tygodnia. :D

Obrazek

Kasiu - u mnie pogoda w tym roku bardzo łaskawa dla roślinek. Oby tak dalej, a naprawdę będzie cudnie.
Ta różyczka, która wpadła Ci w oko, to 'Novalis'. Dziękuję. ;:196

Obrazek

Soniu - polubiłam dziewanny od pierwszego spojrzenia. A najlepsze u nich jest to, że same się sieją i wyrastają w różnych miejscach, często nawet wśród płytek chodnikowych.
Jeśli jesteś zainteresowana tymi roślinkami, to zbiorę nasiona, bo z przesadzaniem są problemy. Mają długi korzeń palowy i źle znoszą przenoszenie z miejsca na miejsce, a tym bardziej zapewne podróż. Nasion mogę mieć dużo.
Masz słuszność: na działce upały niestraszne, ale nie w domku, który jeszcze nie dostał izolacji i mocno się nagrzewa, jak stodoła.
Najtrudniej jest wieczorem, ale za to nad ranem bardzo przyjemnie.
Dziękuję za wszystkie cieplutkie słowa i pozdrawiam. ;:196

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

U Ciebie Lucynko i flora i fauna ;:138 :D Maczki i inne wypełniacze rabat a także i nie sposób róż obficie kwitnących pominąć ... :D Fajnie, że całodobowe pobyty na działce tak Ci spasowały! ;:108
Tak trzymaj i nie daj się komarom jakby co! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 11

Post »

Te Twoje różyczki istny cud.Liczyłaś ile ich masz? Ja muszę swoje policzyć.
Fajnie nocować na działce wśród kwiecia.Dobrze,że nie ma burzy.U nas też pada i grzeje a przez to robi się busz.
Na szczęście na działce nic się nie stało,ale piwnice ludziom pozalewało i naniosło błota.Jak czytałam nie tylko u nas było oberwanie chmury.W Polsce było sporo takich przypadków.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”