Tam, gdzie natura jest u siebie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Ale super plany na ten rok ... sad, winnica.
Jakie winogrona będziesz uprawiał? Deserowe czy na wino ?
Pieseł przesłodki ;:167
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Pamiętasz Arnolda którego opisywałem w Klubie? W sobotę już pachniał jak należy. Twój pewnie jeszcze lepiej się postara.:)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Seba wpisuję się do kolejnej części Twojego wątku dopiero teraz - czytałam jakiś czas temu, ale nie napisałam od razu i gdzieś mi się zapodział :oops:
Mnóstwo masz planów, ale wierzę że uda Ci się je zrealizować, bo cały czas idzie Ci świetnie ;:138 wiosna faktycznie w tym roku niecierpliwa, miejmy jednak nadzieję że Twoje przepowiednie o powrocie zimy w kwietniu się nie sprawdzą ;:185
Dużo zdrowia życzę i pozdrawiam ;:168
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Witaj Seba :wit . Mamy luty a Ty już działasz ;:215 . Granitowe obrzeża też mam w planach ale to za 2,3 lata jak już ustalę gdzie co będzie ;:224 . Cegła niestety nie zdaje egzaminu ;:222 . Muszę pochwali Twoją kolekcję egzotyków ;:215 . Fajnie, że masz miejsca dla nich . Podoba mi się pomysł na rabatę przed ogrodzeniem i jestem ciekawa efektów końcowych. Czekam na bezwietrzny dzień i też ruszam z porządkowaniem rabat bo po tej zimie nie zimie jest masakra ;:oj . Zapomniałabym - pieseł uroczy ;:167 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Witajcie :wit

Tydzień zleciał, a ja praktycznie nic nie zrobiłem. Pogoda jest paskudna, cały czas wieje i pada. Dziś rano zaskoczył mnie śnieg, ale na szczęście stopniał do południa. W dodatku mam u siebie siostrzeńców cały tydzień i nie mogę ich zostawić samych w domu :roll: więc cały czas muszę ich pilnować.
Wczoraj w wolnej chwili poszedłem na pole przygotowywać miejsce pod warzywa korzeniowe. Zdjąłem część włókniny z miejsca, gdzie rosły arbuzy . Jak się okazało pod matą rozrósł się perz i pokrzywa, której korzenie miały z 2 metry :roll: Po kilkunastu minutach złamała mi się motyka i na tym zakończyło się grzebanie w ziemi :lol: jak na złość. Jutro będę miał dzień dla siebie to wreszcie popracuję na polu . Jest tyle do zrobienia, że nie wiem za co się zabrać :wink: Oby pogoda dopisała .
Jakiś czas temu zamówiłem troszkę cebul, bulw i kłączy :) oraz kilka krzewów i drzewek .

Chasmanthe (Chasmanthe saturnus) 1 szt.
Krynia biała (Crinum powellii album) 1 szt.
Pałczycha Kroplista (Sauromatum venosum) 1 szt.
Lilia Pajęcza czerwona (Lycoris Radiata) 1 szt.
Lilia Orientalna 'Rialto' 12 szt.
Wianecznik pomarańczowy (Hedychium aurantiacum) 1 szt.
Bletilla Striata Pink 1 szt.
Lilia Martagon 'Claude Shride' 1 szt.
Lilia Martagon 'Sunny Morning' 1 szt.
Lilia Martagon 'Peppard Gold' 1 szt.
Lilia Martagon 'Arabian Knight' 1 szt.
Lilia Martagon 'Guinea Gold' 1 szt.
Oczar wirginijski (Hamamelis virginiana)
Ośnieża czteroskrzydła (Halesia carolina)
Indygowiec GERARDIANA (Indigofera heterantha )
Fotergilla większa (Fothergilla major)
Śniegowiec wirginijski (Chionanthus virginicus)
Judaszowiec chiński 'Avondale' (Cercis chinensis )
Ciemiernik wschodni 'Double Ellen' (Picotee Helleborus orientalis)



Wspomniany warzywnik , w rogu widać malutki przekopany kawałek :roll:

Obrazek

Za to na parapetach przyjemny widok. Rozsady rosną aż uśmiech pojawia się na twarzy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczar pośredni 'Afrodyta' (Hamamelis x intermedia) na zimowym tle :wink: Płatki w kolorze rozżarzonych węgli kapitalnie kontrastują z bielą krupy śnieżnej :)

Obrazek

Wybrałem miejsce dla franklinii amerykańskiej (Franklinia alatamaha) . Lubi ona bardzo ciepłe i słoneczne miejsca, ale nie przepada za ciepłym podłożem . Roślina ma podobno bardzo wątły system korzeniowy, nie powinno się jej przesadzać, jest podatna na zgniliznę korzeni.
Lubi glebę żyzną o odczynie kwaśnym, umiarkowanie wilgotną (ale woda nie może zalegać w strefie korzeni ), nie nadaje się na podłoże gliniaste.
Słabo znosi suszę. Stanowisko powinno być dla niej zaciszne, najlepiej takie ażeby dół rośliny był w cieniu góra zaś w słońcu.
Więc idealnie to miejsce spełnia wymagania . Będę musiał jedynie zdjąć część kamieni i nawieźć więcej dobrej ziemi .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hiacynty ( Hyacinthus orientalis )coraz śmielej wychylają pąki

Obrazek

I ogólny widok na ogród przed domem. Nie przepadam za nim, jest pusto i ponuro . Oby do wiosny !
Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Wiolu to moje marzenie od kilku lat , sad i winnica :) Sad sadziłem już trzy razy, dopiero po trzecim razie przetrwała połowa drzewek ... Teraz czas na coś większego . Nie mogę doczekać się własnego wina, uwielbiam !
Większość winogron będzie przerobowa na wino, kilka sztuk do jedzenia :)

Drako on bardzo mocno pachnie. Specyficznie, ale dla mnie jest to przyjemne :) Mój nadal w pąkach .

Witaj Natalio :wit To może przez to, że mimo obietnicy nie pisałem regularnie :wink: dlatego nie zauważyłaś mojego wątku .
Planów mam, jak co roku bardzo dużo i dążę żeby je zrealizować ;:108

Ewelino mam ten sam problem ;:306 U mnie rabaty są ruchome więc na razie muszę się wstrzymać z obrzeżami :wink:
Egzotyków mam całe mnóstwo, a zapowiada się, że jeszcze ich przybędzie :)
U mnie na rabatach też jest armagedon :roll:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Pogoda ostatnio nie rozpieszcza ;:131 dzisiaj jest ładnie, ale jutro znów ma się pogorszyć ;:185 mam nadzieję że zdołasz wykorzystać dzisiejszą pogodę ;:108
Rozsada pięknie rośnie, co za cudowna młoda zieleń ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Nawet nie chcę słyszeć o jakimś załamaniu pogody :roll: Dzisiaj pogoda dopisała, było pięknie . Ptaszki śpiewają jak w marcu.
I co ? Jak na złość zjechali się niezapowiedziani goście :roll:
Przekopałem jedynie część pod warzywa korzeniowe, resztę pola muszę najpierw nawieźć obornikiem i przekopać. Potem rozłożę włókninę, wyznaczę gdzie co ma rosnąć i zamówię taśmę kroplującą .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Seba, takie winko też uwielbiam.
W mojej okolicy jest winnica, taka "profesjonalna" i czasami się tam zaopatruję. Też marzy mi się chociaż maleńka winnica, ale ja już sama nie ogarniam tego wszystkiego, a męża do pomocy mam bardzo rzadko.
Rozsady cieszą oko a twoje takie równiutkie, nie wyciągnięte :D
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Seba jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pasji. Nie mogę się doczekać kwitnących tulipanów i róż w Twoim ogrodzie.
Też patrzę przez okno na mój ogródek i tęsknię za kolorami.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

:wit Seba!
Ładna lista ostatnich zakupów do ogrodu. ;:303 Szczególnie zainteresowała mnie liczba lilii martagon, ilość ich odmian. ;:224 ;:224
Twój ogród, już bardzo bogaty w rozmaite znane i mało bądź w ogóle nieznane (dla mnie) rośliny, wzbogaci się o kolejne z tej samej paczki. ;:333 Będzie na co popatrzeć.
A i parapety pięknie się zazieleniły. ;:63 ;:63 Niech rosną i te młodziutkie sieweczki, i nowo zakupione roślinki, i te nieco bądź mocno starsze. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
-Neo-
50p
50p
Posty: 62
Od: 26 maja 2011, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Ireland

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Seba u Ciebie już wiosna ;:3 Oczar pięknie kwitnie, Afrodyta to bardzo efektowna, długopłatkowa odmiana. Mój nn, prawdopodobnie Diana, też rozwija kwiaty. Rozsady bujne i krępe, to duża frajda obserwować ich rozwój po szarych zimowych i mało ogrodowych miesiącach. Świetnie dobrałeś miejscówkę dla franklinii, powinna tam obficie kwitnąć a jej kolor jesienią będzie dodatkową ozdobą tarasu. Wspominałeś kiedyś o zimokwiacie, gdybyś zapewnił mu podobne stanowisko i w mroźne dni dodatkowo zabezpieczał to myślę, że doczekałbyś kwiatów co w naszym klimacie jest mega utrudnione. Ogród frontowy także w tym wydaniu zachwyca i ma mnóstwo ciekawych, przyciągających uwagę elementów a teraz dodatkowo zdobią go kwitnące oczary więc nie wiem dlaczego nie lubisz patrzeć na niego o tej porze roku :wink: Gdy tylko słońce wreszcie pokaże się na dłużej możesz śmiało rozpoczynać 'sezon kawowy' na tarasie ;:40
Bardzo interesująca lista zakupów! Hedychium aurantiacum pięknie pachnie, lubię takie rośliny a Chasmanthe saturnus i Lycoris radiata czyli japońska lilia monsunowa są bardzo egzotyczne i urodziwe, dopisuję wszystkie trzy do swojej listy :wink: Ciekaw jestem widoku tych wszystkich martagonów gdy zakwitną tak jak i planowanej łąki kwietnej, swoją drogą pomysł z umieszczeniem na niej domków dla owadów to strzał w dziesiątkę. Judaszowca 'Avondale' i ciemiernika też zamówiłem i to chyba w tej samej szkółce :lol: Teraz brakuje jeszcze tylko dobrej, stabilnej pogody.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Tam, gdzie natura jest u siebie

Post »

Seba - u ciebie już rosną rozsady a ja nawet nie pomyślałem o wysiewach :( w ub.r. zacząłem siać ok 10 marca i pewnie w tym roku też tak będzie.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”