Pierwsze koty za płoty V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

No cóż miałaś jeszcze zabrać Iwonko murarki do domu, bo o tym to ja pamiętam, bo też muszę to zrobić i przy okazji mi przypomniałaś o tym .Smętnie wygląda o tej porze ogródek jedynie iglaki czy zimozielone coś sobą przedstawiają czy kwitnące ciemierniki .Czyżbym miała polubić ślimaki dzięki temu albinosowi ;:224 ;:224 Na pogodynki nie ma co zwracać uwagi bo powiedzą prawdę jak sie pomylą :;230 Mój brat też ma taki uporządkowany ogródek i zawsze gdy wpadnie do mnie to mówi ,że mam wszystkiego za dużo ,ale mnie sie podoba mój busz.miłego wypoczynku ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Fajną wycieczkę zrobiłaś.Przewietrzyłaś się.Fajnie.U nas też robi się pusto na ogrodach i dlatego mnie tam nie ma.
Piękne rozwidlenie dróg.Co się dzieje na rozstajach dróg Iwonko??
Iwonko jak już będziesz wysyłać kopertę to włóż parę nasionek.Dziękuję. ;:196
No fajnie u nas dopiero teraz zaświeciło słońce.Godzina 14,30 a ono sobie o nas przypomniało.
Ja najdalej jechałam rowerem do Lidzbarka z koleżankami,oraz mając 7 lat rowerkiem bobo do wioski oddalonej od nas około 30 km.
Moi wujkowie mieli zagwozdkę jak ja wrócę.Byłam z kuzynką która jechała na dużym rowerze. :(
Twoja siostra wie co robi.Jak się ma miejsce to kwiatki w grupach wyglądają fajniej. ;:oj
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko to zdjęcie cudowne https://images90.fotosik.pl/280/e48f1f3963dbe40f.jpg ile w nim uroku.
Droga przez las też urokliwa, teraz myślę, która droga jest na Twoją działeczkę, w prawo czy w lewo skrecasz.
Z miłą chęcią przeczytałam cały Twój post, ciekawe spostrzeżenia, każdy z nas na wiele spraw inaczej patrzy, każdy ogród jest inny. A co do domowych porządków, to ja zawsze mówię, że nie muszę mieć jak w laboratorium, ważne aby się dobrze czuć we własnym domku.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko czym okrywasz pustynniki? ja stawiam pojemnik po kiwi, ale mam dwa patyczki :D Co się stało z kopcem mrówki zabrały ze sobą czy się rozjechał?
Jednak ślimaków oglądać nie mogę, akurat teraz co raz muszę wybierać z grządek kawiorek i nosić kureckom, a przed wiosną już drżę ;:oj Ostatnia wiosna była upiorna jak chodzi o te gady!.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Poczytam bardzo chętnie! ;:138
Papużka jest w pełni zrozumiana. W końcu każdy musi GDZIEŚ klocka strzelić ;:306
Cóż to za ślimok?? Obrazek Zapytałam wujka Gugle wpisując "wielki ślimak hodowlany" i wyskoczyło mi coś o Achatina spp. ? ślimakach olbrzymich. To on? ;:oj FAJNY!!! ;:167 ;:167
Wycieczka bardzo urokliwa, jak i zdjęcia ogrodowe ;:215 Z prognozami pogody mam podobnie ostatnio. Sprawdzam po trzy razy, a potem i tak jest odwrotnie ;:223
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko, co to za zółte kwiatuszki ,,podobne do jeżówek ;:108
A jesienne, leśne widoczki, takie nostalgiczny..piękne. ;:333
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko, też tak miewam, wszak plany są po to, żeby je zmieniać w zależności od konieczności. ;:113
A murarki już w domu?
Piękny las przemierzałaś. ;:333 Las, który nawet w końcu listopada jest uroczy. ;:63
Na temat ślimaka nie powiem ani słowa ;:185 , to nie moja bajka, natomiast działka jak każda o tej porze roku, tylko na mojej już pościnane przekwitłe kwiaty ;:204 , a u Ciebie - wprawdzie z pospuszczanymi główkami, - ale jeszcze stoją. ;:303
Zostawiasz owoce róż, czy to jakaś dzika róża na zdjęciu?
A co tak bogato żółtymi kwiatuszkami kwitnie?
Zasypałam Cię pytaniami, wybacz ;:180 , ale nie potrafiłam się powstrzymać. ;:131 Taka ciekawska jestem. ;:219
Słoneczka i ciepełka życzę oraz zdrówka. ;:3 ;:196
A czapeczkę raczej zakładaj, głową najwięcej ciepła umyka. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Witaj Iwonko :wit . Nie wiem jak to się stało ale zgubiłam Cię ;:oj . Szukam i szukam ale nie widzę ;:223 . Wychodzi na to, że w ogóle nie byłam u Ciebie w tym sezonie ;:oj Ale jak ?? Dlaczego ;:223 ??. Do nadrobienia miałam sporo ale udało się ;:196 .Najpierw pochwalę piękną papużkę i wielkiego ślimaka albinosa ;:215 . Świetnie powiązane trawy u siostry ;:215 . Fajnie mieć w rodzinie kogoś kto ma i lubi ogród. Wycieczka na rowerze bardzo piękna bo było co podziwiać ;:108 . No to teraz się zapisałam i nie zgubię Cię, pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko w lesie o każdej porze roku jest pięknie prawda ;:108 , każda pora roku ma swój urok, a jesień z opadłymi liśćmi bajka ;:167 , a z pamięciom to jest tak, że wraca zawsze nie w tym momencie kiedy trzeba, też mi się tak kilka razy trafiło, zapomniałam zamknąć wychodek na działce i w domu mi się dopiero przypomniało, no wychodek nic takiego ale już akumulatory do solarów stojące w nim to ważna rzecz i trzeba było wracać, często mi się tak zdarza ;:306
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Ślimak to już prawdziwy olbrzym.
Iwonko, to jest najlepsze, że Ty potrafisz znaleźć w każdej sytuacji pozytywy.
Jesteś niesamowita.
Kiedyś też taka byłam.
Gdzie ja to zgubiłam?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Jadziu, o murarkach nawet pamiętałam, bo natknęłam się na nie otwierając narzędziownię, ale nie chcieliśmy się z nimi tłuc autobusem. Paczka z rurkami nie jest duża, ale już paleta zajmuje całkiem sporo miejsca i najlepiej zapakować ją do samochoduObrazek U mnie iglaki mało widoczne, bo porozstawiane są po kątach i to tylko zaledwie trzy, ciemiernika kwitnącego teraz nie mam ani jednego i zimozielonych też nietObrazek Ślimaków w ogrodzie nie znoszę, ale ten jest bardzo sympatyczny i porusza się tylko po swoim terytorium, kwiatków mi nie zjada, jedynie warzywka ze sklepu, ewentualnie dyńkę hokkaido z mojego ogródka. Apetyt co prawda ma spory, ale może w końcu zacznie na żarełko zarabiać i posłuży mi jako maseczka na twarz ;:306?
Ano właśnie i ja lubię busz, wtedy czuję się w ogrodzie najlepiej. Może gdybym miała większe areały, to starałabym się to jakoś uporządkować, ale na takim skrawku musi mi się zmieścić takie mnóstwo roślin, że na porządek nie ma szansObrazek

Obrazek

Danusiu, 30 km w wieku siedmiu lat? To z Ciebie była niezła zawodniczkaObrazek
Cóż się może dziać na rozstajach? Chyba tylko czasami hula tam wiatr, no i dwa razy do roku, w terminie giełd ogrodniczych wszystkie ścieżki są zastawione samochodami. No i dziury......dziura na dziurze, trudno przejechać rowerem, za każdym razem głowa mi się kiwa jak samochodowym pieskom umieszczanym kiedyś na deskach rozdzielczych ;:306 Muszę się kiedyś pokusić o jeszcze większe rozstaje. Jak stanę kilkanaście metrów dalej, to widać aż pięć dróg. I którą wybrać wtedy?
Słonko pokazuje się bardzo rzadko. Wtorek w ubiegłym tygodniu był niesamowity, pełen słońca i na dodatek dość ciepły. Wykorzystałam to na ponowną wycieczkę rowerową, choć tym razem już nie po lesie, a po miejskich sklepach. Sezon ogrodniczy już się skończył, dlatego też nie kupowałam w nich roślin, tylko ciuchy. Muszę przyznać, że to też lubię, ale na takie zakupy poświęcam dużo mniej czasu ;:224

Obrazek

Dorotko, ta ławka jest przy samym wejściu do lasu. Nie wiem czy kiedykolwiek ktoś z niej skorzystał, bo miejsce raczej niefortunne, ale teraz, jak już pokryła się patyną czasu, jest pełna urokuObrazek Inne ławki, ale już takie zwykłe, dawno się rozpadły, a ta ciągle jeszcze jest.
Jakbyś kiedyś się do mnie wybierała, to skręć w tę drogę najbardziej po lewej, na dole będę na Ciebie czekaćObrazek

Obrazek

Marysiu, od lat pustynniki przykrywam grubą folią i przygniatam kamulcami. W tym roku je wykopywałam i jestem ciekawa, czy przeżyły moje zabiegiObrazek Nie tylko za bardzo się już rozrosły, ale i podeszły tuż pod powierzchnię i już w grudniu zazwyczaj było już widać wystające z ziemi grube kły. O dziwo nigdy im one nie zmarzły, ale bywało, że były przyżółcone lub bardzo blade, zazwyczaj wtedy, kiedy przykrywałam czymś ciemnym. Odkąd zarzucam na nie przezroczystą folię, wiosną są zieloniutkie :tan
Mrówki chyba się gdzieś przeniosły, chociaż w tym miejscu były już od wielu lat. Ale zagródka pozostała ;:108
U Ciebie to chociaż kury zjedzą ślimaki, a ja muszę je unicestwiać, co nie należy do miłych zajęć, ale wynoszenie ich nie ma sensu. Zawsze wrócą ;:222 Sporo jaj wybrałam wczesną jesienią, cała reszta niestety została i czeka na sprzyjające warunki, aby znowu ruszyć do ataku i zatruwać mi życieObrazek Ale ten domowy jest sympatycznym stworzonkiemObrazek

Obrazek

Katiusha, ślimaka dobrze wyniuchałaś, to właśnie onObrazek Nasz jest albinosem i podobno ma być jeszcze większy niż te szare. Od Mikołaja ma dostać większe, bardziej przystosowane terrarium, to może będzie i lepiej widoczny. Musi mieć bardzo wysoką wilgotność powietrza i obecne jest ciągle zaparowane i żeby go zobaczyć, trzeba go wyciągnąć ze środka, a przynajmniej zdjąć pokrywę. Zarówno Filip, jak i jego Magda lubią różne, dziwne zwierzątka. Filip ma ślimaka i jaszczurkę, Magda trzy ślimaki, wija, ogromnego karalucha, dwa króliki, dwa koty, trzy psy, dwie świnki wietnamskie i dwa konie. Niedługo do tego wszystkiego dołączy jeszcze jeżyk albinos. Większość zwierząt jest uratowana od samotności ze schroniskObrazek
Zazwyczaj prognozę sprawdzam wyglądając po prostu za okno, ale czasami chciałabym wiedzieć coś dokładniej, pewniej. Przyzwyczaiłam się jednak, że tak się po prostu nie da i nie biorę do głowy meteorologicznych zapowiedzi. Nie wiem w takim razie po co codziennie do nich zaglądamObrazek

Obrazek

Aniu, te żółte kwiatuszki są maleńkie i nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że są podobne do jeżówek. Ale masz rację, w takim dużym powiększeniu, rzeczywiście ją przypominająObrazek To sanwitalia, która u mojej mamy sieje się w każdej szczelinie, a u nie oczywiście do samego końca rośnie jej tyle, ile posadziłam. Kiedyś sama ją siałam, ale teraz mam już tak szczelnie zapełnione parapety, szklarenkę, a nawet podłogę na balkonie, że po prostu co roku kupuję kilka sadzonek.
Tegoroczna jesień zdecydowanie lepiej wygląda na zdjęciach niż w rzeczywistości. Ciągle jest mokro i mgliście, słońcu tylko czasami uda się przebić przez grubą poduchę chmur. Ja już nawet nie wymagam, żeby było ciepło, ale przynajmniej niech nie będzie tak ponuro ;:180

Obrazek

Lucynko, już coraz mniej jest pięknych widoków, coraz mniej kolorowych liści. Wszystko zszarzało, zrobiło się brzydkie, no ale taka jest kolej rzeczyObrazek Tegoroczna jesień nie dawała wielu okazji do fotografowania, przynajmniej u mnie wszystko bardzo wcześnie przymroziło i zamiast czerwonych, żółtych, pomarańczowych liści wszystko było szare i bure. Ale ciągle jeszcze coś znajduję do sfotografowania, nawet teraz będąc w Krakowie zrobiłam kilka fajnych zdjęć. Ale tutaj długo utrzymywała się całkiem przyzwoita pogoda i mogłam troszkę poszaleć.
Murarki oczywiście są już w domuObrazek EMowi udało się jeszcze przed naszym wyjazdem na urlop zajechać na działkę i przywieźć je do domu. Zabrał jeszcze rozsypane przez synalka owoce pigwowca, bo gdyby zostały na ziemi, to w następnym roku musiałabym walczyć z siewkami. A nie jest to łatwa walka, bo od razu mają bardzo długie i mocno zakotwiczone korzenie. Dla kokonów muszę znaleźć czas jeszcze przed świętami, ale nie będzie to łatwe, oj nieObrazek
Różane owoce zawsze zostawiam na Bajazzo. Kwiaty z pierwszego kwitnienia ścinam, chyba że jakiś skryje się przed moim wzrokiem, to wtedy zostaje, a z drugiego, które nie jest już takie obfite, zostawiam. I wtedy duże, czerwone koraliki zdobią ją aż do wiosnyObrazek A te żółte kwiatuszki do sanwitalia. Jeśli tylko pamiętam, to kupuję sobie co roku kilka sadzonek, bo bardzo ją lubię. Kiedyś wysiewałam sama, ale teraz już co roku mam takie mnóstwo siewek, że już dałam sobie z nią spokój.
Na działce jak co roku większość roślin pozostawiam na zimę. Ptaki mają wtedy cały czas otwartą stołówkę, a ja nie muszę tam jeździć sama, kiedy nikogo wokół nie ma, bo trochę mi strach.
Słonko niestety zrobiło się jakieś leniwe i bardzo niechętnie pokazuje swoje oblicze i myślę że gdybym chciała policzyć słoneczne dni, to spokojnie wystarczyłoby mi palców u jednej ręki, a może nawet jeszcze kilka by mi zostałoObrazek
Do czapki chyba jednak mnie nie przekonasz. Może jak przybędzie mi jeszcze kilkanaście lat, to może zmądrzeję, ale na razie na to się nie zanosiObrazek

Obrazek

Ewelinko, rzeczywiście dawno Cię u mnie nie było, ale to zupełnie normalne, że co jakiś czas tracimy się z oczu. Najważniejsze że potem znowu się odnajdujemyObrazek
W tym roku miałam niewiele okazji do wycieczek, bo pogoda raczej na to nie pozwalała, a jak tylko robiło się w miarę pogodnie, to mknęłam na działkę, żeby jeszcze tam zdążyć coś zrobić.
Siostra ma ogród zupełnie nie w moim stylu, bo dużo u niej traw, krzewów, wrzosów, a mało kwiatów, a ja kwiaty lubię przede wszystkim. Jednak nie mogę odmówić temu miejscu uroku. Poza tym, to jej ogród, miejsce w którym czuje się dobrze, a o to w tym wszystkim chodzi. Działkę, a nawet działki, mają również moi rodzice, tak więc wszyscy mamy wspólne tematy i możliwość wymiany.
Ślimak to zwierzątko mojego syna, ja go nawet też lubię, ale zdecydowanie wolę stworzonka pokryte futerkiem. Takie, które można pogłaskać, przytulić, które ze zrozumieniem popatrzą ci w oczy. A on ma oczy umieszczone na antenkach, każdym spoziera w inną stronę i weź mu popatrz w oczyObrazek

Obrazek

Iwonko, teraz nawet już w lesie zrobiło się szaro i buro. Na to, żeby było ładnie chyba trzeba poczekać, aż spadnie śniegObrazek Jak się wszystko schowa pod białymi czapami śniegu, to rzeczywiście znowu zrobi się pięknie. Ostatnio jednak coraz mniej tego śniegu i coraz dłużej musimy na niego czekać. Nie powiem jednak, żeby mnie to martwiło, bo za zimą nie przepadam. To jest jedna z moich najmniej ulubionych pór roku, ale skoro taki mamy klimat, to przyjmuję to z pokorą ;:108
Też nieraz mi się zdarzało, że zostawiłam otwartą narzędziownię i musiałam zawracać, czasami nawet kilka kilometrów. Co prawda jest ona niewidoczna z drogi i mam tam jedynie narzędzia, ale gdyby teraz kilka mi zginęło, to jednak mocno uderzyłoby mnie to po kieszeni. Wolę kasę wydać na coś innego, niż na dogadzanie złodziejowi.
Ciemierniki na podkrakowskiej działce oszalały ;:oj Każdy jeden zabiera się do kwitnienia
Obrazek

Gosiu, o zbytni optymizm jednak mnie nie osądzaj, bo to nie całkiem tak, jak się wydaje. Optymizmu we mnie tyle, ile potrzebaObrazek Czasem mniej, czasem więcej, ale jakoś sobie radzę. Szczególną pesymistką też nie jestem, chyba zupełnie normalna ze mnie osóbka. Czasami sama się czymś zaskoczę, zaszaleję, ale na co dzień raczej nie wyróżniam się z tłumu. Z tobą też na pewno nie jest tak źleObrazek Jak dobrze poszukasz, to odnajdziesz swój optymizm, swoje pogodne patrzenie na świat.

Obrazek

Jak już wspominałam, ostatni tydzień spędziliśmy w Krakowie.
W drodze do Krakowa zajechaliśmy do Chęcin, w których ostatnio byliśmy ze 25 lat temu. Wtedy były to prawdziwe ruiny zamku, który teraz odnowiony, być może wygląda lepiej ale szczerze mówiąc wolałam Chęciny te pół wieku temuObrazek Wtedy była tam cisza i spokój i piękno natury, a teraz niestety wraz z odbudową, pojawiły się jarmarczne kramy, okropne drewniane konie, przy których można sobie zrobić zdjęcie w pełnej zbroi i muzyka, którą słychać z daleka ;:222

Obrazek

Obrazek

Cały spędzony w Krakowie czas, mieliśmy maksymalnie wypełniony różnymi zajęciami. Ściągnęły nas tam przede wszystkim sprawy rodzinne, ale mieliśmy również odrobinkę czasu na liźnięcie kultury. Byliśmy w kinie i w teatrze, a dla czystej przyjemności poszliśmy jeszcze do papugarniObrazek Mieliśmy ogromnego farta bo zawitaliśmy tam o dość późnej porze i oprócz nas i pani oprowadzającej nikogo tam nie było. Papugi to bardzo ciekawskie stworzenia, tłumnie siadały nam na ramionach i rękach krzykliwie dopominając się o smakołyki. Oboje z mężem dostaliśmy ochronne fartuszki stylem bardziej pasujące do dzieci, ale nam również było w nich bardzo do twarzy.

Obrazek

Obrazek

Pogoda nas niestety nie rozpieszczała, przez większość czasu było zimno i bardzo mgliście, tak bardzo, że woda kapała z drzew jak po rzęsistym deszczu. Wstawaliśmy z mgłą i kładliśmy się z nią spać. W czwartek pojechaliśmy na wieś i na szczęście tam było dużo przejrzyściej niż w mieście i mogłam napatrzeć się na moje ulubione widoki z tarasu. Lepiej wygląda to latem, kiedy każdy pas mieni się innym kolorem, ale i teraz można się nim zachwycić.

Obrazek

Sobota była pogodna, ale za to tak przeraźliwie zimna, że po porannych porządkach na cmentarzu wróciliśmy zmarznięci do domu, zamiast pospacerować sobie wśród starych murów miasta. Za to pojechaliśmy wieczorkiem, naiwnie myśląc, że będziemy napawać się widokami. Niestety boleśnie zderzyliśmy się z rzeczywistością, bo rozpoczynał się świąteczny kiermasz i na płycie rynku, jak i w każdej odchodzącej od niego uliczce, były nieprzebrane rzesze ludzi. Z trudem udało się nam przecisnąć, żeby przynajmniej zerknąć na kramy, ale było to samo co zwykle, tak więc nie zatrzymywaliśmy się na dłużej. Krakowianie, to musi być bardzo głodny naródObrazek Przy każdym stoisku oferującym coś do jedzenia, kłębił się tłum głodomorów. wszędzie taki sam, nieważne czy to była golonka, podłoże, czy też słodkie gofry. Całe szczęście, że wyszliśmy z domu po obiedzie, bo inaczej cały czas zmarnowalibyśmy na stanie w kolejkach. W drodze do ciocinego domu odwaliliśmy taki numer, że do teraz nie wiem jak to się nam udało ;:202 Przesiadając się z tramwaju na tramwaj, jakimś cudem wsiedliśmy w nie ten co trzeba i pojechaliśmy w zupełnie inną stronę niż powinniśmy. Zanim się zorientowaliśmy, to byliśmy po przeciwnej stronie miasta i powrót zajął nam blisko godzinę. Jak jeżdżę do Krakowa od ponad czterdziestu lat, to taka rzecz mi się nie zdarzyłaObrazek

Zdjęcia z soboty nie nadają się do pokazania, bo na każdym jest morze ludzi. Wybrałam kilka wcześniejszych, ale z tego samego pobytu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A w Krakowie wiosna pełną gębą :tan
Obrazek

Wyjeżdżając z Krakowa w niedzielę, też towarzyszyło nam piękne słońce. Niestety tylko do Kielc, potem zniknęło i już się nie pokazało.
Po drodze zajechaliśmy do Warszawy, zabrać z egzotycznej giełdy Filipa i Magdę, a nawet jeżyka, bo dzieciaki wykorzystały możliwość i przy jednym pobycie upiekły dwie pieczenie :heja

Obrazek

Obrazek

Teraz muszę się zabrać za odgruzowywanie mieszkania, bo po tygodniowych rządach Filipa nie bardzo jest gdzie postawić nogę, chociaż on twierdzi, że sprzątał i nie jest tak źle. W tym miejscu powinnam wstawić jakąś skwaszoną buźkę, ale ponieważ jest dopiero ranek, to nie będę się kwasić, tylko zakasam rękawy i heja. Na szczęście trzy prania zrobiłam już wczoraj, to o tyle mam mniej na głowie ;:306
PozdrawiamObrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko wypad do Krakowa zawsze jest obfitujący w wydarzenia....no chyba, że to są wakacje i dłuższy pobyt. Muszę sprostować...na Rynku to nie Krakowianie są głodni tylko turyści. Ile razy byłam z kimś przyjezdnym na Rynku rzucał się na jedzenie, a ja ;:185 W ogóle nie lubię takiego jedzenia no chyba, że byłabym właśnie na obcym terenie i bardzo głodna. Śliczne zdjęcia zarówno jesiennego ogrodu jak i z wypadu ...no i nowy podopieczny jeżyk albinos :D Pozdrawiam serdecznie ;:196 ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

IWONKO zdjęcia piękne,cudowne,szczególnie te z Krakowa i okolic.Dorożka jak z bajki.Widoki cudne. ;:oj
Chciałam spytać jak będziesz używać kremu ze ślimaczka.?Położysz się i posadzisz sobie na buzię i będziesz czekała aż sobie pospaceruje? ;:108
Ja ostatnio dostałam próbkę kremu ze śluzem ślimaka.Krem też był śluzowaty.brrrrrrr.!!!!/ ;:145
Ale jaka atrakcja jechać po lesie,głowa lata na wszystkie strony to może taki masaż.?
Czyli takiego jerzyka można trzymać w domu jak królika?
Iwonko na rozstajach czai się Boruta. :evil:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”