Pierwsze koty za płoty V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko nic to ,ze bez imienia, ale cudne te narcyzy widzisz jak moje tulipany niby Rembrandty, a wyrosło całkiem co innego .bo to prezent od wnusia z Holandii .Widzisz nawet tam oszukują byle sprzedać. Nie ma to jak pomocne męskie ramiona synusia ja dzisiaj podlewałam swoje rośliny też 2 dni nie dostały picia, a kac z pewnością je męczył już bo to po świętach to wiadomo :;230 Amelka też powoli wychodzi na ludzi ,jednak o kwiatkach raczej nie myślę niech się rozwija dziewczyna tak jak Elusia. W piątek widać deszcze to z pewnością do Ciebie również dotrą, bo tak to jest ,jak podlejesz to dodatkowo leci z nieba ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko, najpierw pozachwycam się tymi niespotykanymi a cudnymi narcyzami: Ach! Ech! Och! Przepiekne! ;:138 ;:138 ;:138
Współczuję Ci braku wody w kranie. ;:168 Znam ten ból. ;:108 W ubiegłym roku też tak miałam podczas awarii pomp.
Działka kwitnie Ci fantastycznie ;:215 i nic sobie nie robi z tego, że masz dla niej mało czasu. ;:303
Pozdrawiam Cię serdecznie i wody z nieba życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Wpisuję się pospiesznie już na piątą stronę. Widzę że przez ten krótki czas wiosna przeszła z trybu "pukam do drzwi" na "rozgościłam się na dobre" :wink:
Śmieję się w głos, gadam sama ze sobą, latam z aparatem po całej działce i pstrykam fotki zielsku, na dodatek przybierając przy tym nie zawsze przyzwoite pozy
No bo jak tu z godną pozą fotografować te wiosenne kwiatuszki, ledwo na kilka centymetrów odstające od ziemi :;230 Inaczej niż zadkiem do góry trudno to wykonać ;:306
Wszystko piękne, a poletko szachownic robi wrażenie! Niektóre kwiaty są stworzony do tego, by występować w dużej grupie.
Mam nadzieję, że oddadzą Ci wodę, bo ta wiosna jest wyjątkowo sucha ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko i ja pozachwycam się narcyzami, są po prostu prześliczne, kwiatuchów coraz więcej i cieszą, bardzo cieszą, ja też jak tylko coś nowego kwitnącego widzę, to zaraz po telefon i cykam, M się złości, że zamiast robić co zaplanowałam to zdjęcia robię, no ale jak nie robić, one zaraz przekwitną przy tej suszy, pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko , narcyze w niespotykanym kolorze ,urocze . Zaczynam się mocno martwić o swoje roślinki bo jak czytam ile już razy podlałaś swoje , to nie wiem czy jeszcze cokolwiek w ogrodzie zastanę przy takiej suszy bo ostatnio podlewałam dwa tygodnie temu ;:202 Właśnie podali pogodę na weekend jak będę w ogrodzie , no i wiadomo , będzie lało , no i nie wiem płakać ,czy się śmiać bo roboty mam ogrom , szczególnie dużo do posadzenia , jak nic muszę zabrać pelerynę ;:306 .Podobają mi się Twoje szachownice i cudnie kwitnąca magnolia .Pozdrawiam serdecznie i chociaż nie jest mi on na rękę w weekend to życzę deszczu , deszczyku ,wody z nieba i potem ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko poczytałam, pooglądałam, jak zawsze super wszystkie Twoje działania opisane, zdjęcia przecudne.
Domek ogrodowy fajnie wygląda. Jak ja Ci zazdroszczę Filipa i jego dzielnej pomocy. Mój syn jest rzadkim gościem, trochę wtedy wkurza się na matkę bo lista robót na już zawsze bardzo długa. I chyba przez to coraz rzadziej przyjeżdża.
Miłek mnie zainteresował bardzo, jak piszesz każdego roku pięknie kwitnie.
Iwonko czy rodgersja późno startuje, chodzę oglądam i nadal cisza, a może ma za sucho, trzeba korzenie podlać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko, troszkę z poślizgiem, ale jestem ;:196
Mam nadzieję, że woda z nieba do Twojego ogrodu spłynęła.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Piękny widoczek z magnolią.Taki pocztówkowy.
Irys bucharski, narcyzy piękne.
Szkoda,że nie masz wody.Nam dali wreszcie rano.Napełniłam całą beczkę i podlałam całą działkę na dwa węże.Dziś też byłam.Znowu podlałam ile się dało i sadziłam pomidory pod folią.Ciężko było. :evil:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Witaj Iwonko.
Nie mogę się napatrzeć na ...... domek z czerwonej cegły. Bardzo urokliwy jest i działa na wyobraźnię :lol: Roślinki oczywiście wspaniałe. Piękna kolekcja narcyzów i dorodna kępa szachownic. Długo je masz (szachownice). Ciekawi mnie czy mają one tendencję przyrastającą czy zanikającą. Obraziłam się na tulipany i szukam czegoś innego :wink:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko jedne i drugie narcyzy są śliczne bez względu na nazwę. Jak czytałam o noszeniu wody to jakoś strasznie się zmęczyłam...tak sugestywnie potrafisz opowiadać ;:168 U siebie wkleiłam moją/Twoją hortensję i poproszę o instrukcję cięcia ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Jadziu, niestety minął piątek, sobota też się już skończyła, a deszczu jak nie było, tak nie ma. W prognozie cały czas pokazują, że będzie padać, ale ja już przestałam w to wierzyćObrazek Dopiero po południu trochę się zachmurzyło, ale cały dzień była spiekota. Filip pomaga mi bez żadnych narzekań. Nawet dzisiaj ściągnęłam go na działkę zupełnie niespodziewanie do pomocy i zniósł to po męskuObrazek Muszę tylko z nim uzgodnić czas i jest do mojej dyspozycji.
Przyjrzałam się dzisiaj uważnie Elżbietce i to co brałam za jej maleńkie listki, okazało się wybijającą obok malinąObrazek Ale i w różyczce widać na szczęście ślad życia, bardzo nieśmiały, ale jednak jest. Za każdym razem dostaje porcję wody i mam nadzieję, że to doceni i nie wytnie mi żadnego numeru

Obrazek

Lucynko, chyba trafiłam na najlepszy dzień dla tych narcyzów, bo już dzisiaj wyglądają troszkę inaczej, Kolory wyblakły, ale urocze falbanki pozostały nadal :heja Wody niestety dalej nie ma, podobno ma być pierwszego maja. Ale jak znam życie, to tego dnia pojawi się tylko na chwilę i znowu jej nie będzie, bo trzeba będzie naprawić pomrozowe uszkodzenia. Chociaż, skoro zimy właściwie nie było, to może i z rurami wszystko będzie ;:333 Coraz więcej kwiatów się pojawia, jeszcze nie są to jakieś spektakularne kwitnienia, bo tych wczesnowiosennych nie mam zbyt dużo, ale za każdym razem odkrywam coś nowego. Dzisiaj zaskoczyły mnie tulipanyObrazek

Obrazek

Agnieszko, wszystko maleńkie, ledwo, ledwo widoczne, a przecież koniecznie trzeba uwiecznić je na fotografii. Inaczej się nie da ;:306 Szachownic nawet nie mam tak dużo, ale w jednej kępce jest tych kwiatuszków wystarczająca ilość, żeby zachwycić. Cebulki łatwo się roznoszą przy pieleniu i muszę się bardzo starać, aby utrzymać je w ryzachObrazek Brak wody doprowadza już wszystkich do szału. Dzisiaj po wodę wprost ustawiały się kolejki. Filip, zaznaczę, że moje dziecię ma 21 lat, stwierdził, że są takie, jak w komunie po mięso. Widać, że te czasy zna tylko z opowieści i nawet nie potrafi sobie wyobrazić ówczesnych kolejekObrazek

Obrazek

Iwonko, wyjątkową przyjemność sprawiły mi te narcyzki :tan Są rzeczywiście śliczne i dzięki temu, że rosną w półcieniu, kwitną dopiero teraz. Większość narcyzów już przekwitła, chociaż mam jeszcze kilka będących w pąkach, ale to jakieś szczególne marudery.
Teraz królują tulipany, ale przy takich upałach żywot ich, będzie raczej krótki. Irys bucharski dopiero co zdążył zakwitnąć, a dzisiaj już nie było po nim nawet widać czasów świetności ;:145
EMowi musisz przetłumaczyć ;:124, że to wszystko jest właśnie zaplanowane, a Ty plan realizujesz punkt, po punkcieObrazek

Obrazek

Elu, patrząc na to co się dzieje u mnie za oknem (czyli wielkie nic), to na pewno spokojnie mogłaś wszystko na działce zrobić. Z deszczem chyba nikt nie ustalał, że ma padać, nikt go nie powiadomił i bryka sobie w innych rejonach świataObrazek Jak było sucho, tak jest sucho i jak na razie nic wskazuje, żeby miało się to zmienić. Dzisiaj znowu podlewałam, bo po środowym laniu wody właściwie nie było już śladuObrazek Mam nadzieję, że Twoje roślinki zbytnio nie ucierpiały i jeśli dasz im trochę wody, to nabiorą wigoru.
Narcyzy udały się nadzwyczajnie, bardzo mi się podobają takie pomyłkiObrazek Kiedyś miałam jeszcze białe szachownice, ale chyba je wypieliłamObrazek

Obrazek

Dorotko, pamiętaj, że Filip jeszcze ciągle ze mną mieszka, mam go więc pod ręką i wykorzystuję kiedy tylko mogę. Zresztą zawsze mu powtarzam, że muszę go wykorzystać póki jeszcze mogę. Kiedyś to się na pewno zmieni, w końcu wyfrunie mi z gniazdaObrazek
Spokojnie poczekaj na rodgersję, ona z tych wolniej startujących. Moja co prawda już się pokazuje, ale tak ledwo, ledwo. Jak sie nie pokaże, to daj znać, bo ja mam jej znowu za dużo ;:108 A wodę lubi, na pewno jej nie zaszkodzi.

Obrazek

Basiu, na czym Ty się Kochana poślizgnęłaś, skoro jest sucho jak na pustyni ;:306 ? Miło mi jednak, że jesteśObrazek Niestety z nieba nie spadła ani jedna kropla ;:185

Obrazek

Danusiu, to sporo zrobiłaś jak na jeden dzień ;:oj Ja niestety teraz głównie skupiam się na pozyskaniu wody, na pielenie nie starcza mi czasu ani sił. Magnolia niestety już przekwita, wielkie, grube płatki sypią się z drzewa. Niedługo będę musiała je grabić, żeby nie zasłały mi całych rabatek. Woda będzie podobno pierwszego. Zobaczymy.... ;:224

Obrazek

Wiolu, mój domeczek jest różnie nazywany na forum. Jedni nazywaja go domkiem Baby Jagi, inni domkiem z piernika. Obie nazwy przypadły mi do gustu i obie bardzo do niego pasująObrazek Zbudował go mój eM razem ze swoim tatą i to im zawdzięczam, że mam domek jak z bajki :tan Z szachownicami, z tego co czytam, jest różnie. Ja z nimi nie mam najmniejszych problemów. Rozrastają się chętnie i co jakiś czas muszę im znowu wytyczyć granice. Ale nie u wszystkich chcą tak rosnąćObrazek
I ja jestem na bakier z tulipanami, chociaż w końcu i tak w tym roku nie jest tak źle. Są co prawda bardzo drobne, ale myślę, że to na skutek braku wody, nie wszystkie zakwitły, ale i tak jest ich więcej niż w roku ubiegłym. Zaskoczyły mnie botaniczne, do tej pory miałam tylko tardy. Jesienią kupiłam jakieś inne (chociaż zupełnie tego nie pamiętam) i te są śliczne. Ale z drugiej strony, to wszystkie tulipany w pierwszym roku są śliczne ;:108

Obrazek

Marysiu, dopiero dzisiaj wiem, co to naprawdę jest zmęczenieObrazek Natargałam się wody jak jakiś tragarz. Upał był niemiłosierny, to ciekło ze mnie tak samo jak z tego kranu, pod który podstawiałam wiadra. Postaram się jutro zajrzeć do naszej hortensji i coś Ci podpowiemObrazek

Taką serduszkę sobie dzisiaj kupiłam. To moja piewrsza, ale na pewno nie ostatnia, bo mam smaka na jeszcze jedną, jeszcze piękniejszą
Obrazek

Dzisiaj miałam pojechać na działkę razem ze słonkiem, ale sromotnie zaspałam. Zawsze budzę się po piątej, czasami zaśpię do szóstej, a dzisiejszego ranka dopiero przed siódmą przejrzałam na oczy. Najpierw jednak musiałam wypić kawę, bo tak ją lubię najbardziej, jeszcze w łóżku i z książką w ręku. Całe szczęście, że już wczoraj wszystko sobie przygotowałam, tak więc dorobiłam sobie tylko kanapkę, wyprowadziłam z piwnicy rumaka i pognałamObrazek
Zupełnie przypadkiem właśnie dzisiaj zaczynały się targi ogrodnicze, z którymi zawsze mi bardzo po drodze, gdyż odbywają się niedaleko mojej działeczki ;:224 Wiadomo, że musiałam o nie zahaczyć, tym bardziej, że eM osobiście mi o nich przypomniał (tak jakby było trzebaObrazek) Oczywiście nie wyszłam z pustymi rękami, ale i tak mogę być z siebie dumna, bo po zakupie trzeciej sadzonki, po prostu wyszłam, nie oglądając żadnych innych stoisk. No naprawdę, czy ktoś mógłby się po mnie spodziewać tak odpowiedzialnego zachowania?

Obrazek

Wczoraj eM przywiózł mi rośliny z balkonu do posadzenia, ale żeby je posadzić, musiałam przydźwigać wodę. Dzisiaj przy kranie z wodą zaczynały się tworzyć kolejki. Ludzie są już wściekli, wszystko marnieje, a wody ciągle nie ma.
Przytargałam sześć wiader, cztery od razu poszły pod róże, a reszta miała wystarczyć do sadzenia. O, moja naiwności..... Przy takiej suszy, te dwa wiadra skończyły mi się po pięciu doniczkach, a gdzie reszta? Chcąc nie chcąc znowu chwyciłam za wiadra i dalejże targać. Po ostatnim podlewaniu nie było już właściwie śladu, dlatego też zaniechałam sadzenia, a skupiłam się na laniu wody. Chciałam ściągnąc do pomocy Filipa, ale ten wygodnicki ściszył sobie na noc telefon i oczywiście nie mogłam się do niego dodzwonić. Raczył dopiero wstać po jedenastej i na swoje szczęście od razu do mnie oddzwonił. Szczęśliwy nie był, ale bez marudzenia obiecał przyjechać i podlać hortensje i borówki. Róże wzięłam na siebie, nie wiem ile wiader przyniosłam, ale było ich niemało ;:108 Ledwo zipiałam, bolały mnie ręce i nogi, pot lał się ze mnie strumieniami, a jak już się dorwałam do butelki z wodą, to nie mogłam się od niej oderwać. Dzisiaj na pewno nie miała problemów z wypiciem ponad 2,5 litra wody. Na co dzień nie idzie mi to tak łatwo, czasami muszę się przymuszać.
Na Filipa już nie czekałam, tylko pojechałam do domu. Moje dziecko wzbudzało dzisiaj zainteresowanie i poklask, bo wymyślił, że zamiast nosić wodę w wiadrach, to nalewał ją do taczko-wózka (na pewno wiecie co to jest, takie zielone na dwóch kółkach) i w miarę wygodnie i bez dźwigania przywoził ją na działkę. Nie tylko podłał wszystko to, co miał podlać, ale zostawił mi jeszcze zapas wody na jutro, do sadzenia roślinObrazek

No i zabrakło mi zdjęć. Ale bynajmniej nie dlatego, że za mało ich zrobiłam ,ale nie przewidziałam ile ich zużyję. Pozostałe są niestety w domu, a ja jak często mi się zdarza, znowu piszę z pracy. A teraz idę spróbuję przytulić się do poduszki, bo rano chcę pojechać na działkę. A nuż się uda?
DobranocObrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko u mnie delikatnie podlewa od wczoraj z przerwami ,ale zawsze to lepsze niż noszenia wody w spiekocie .Widzisz Filip poszedł po rozum do głowy, a do takiej taczki chyba sporo litrów sie zmieści niż w wiadra. Iwonko w razie gdyby odechciało się Elusi żyć podeślę Ci następną ;:108 bo już się ukorzeniają. Jednak to twaaaarda sztuka więc liczę na nią . Serduszka śliczna jeszcze gdyby nie rosły takie wielgaśne, a Parroty śliczne podobają mi sie te botaniki różowe jak sie zwą to są takie wielokwiatowe cuda ;:333 Udanego weekendu oczywiście z dyngusem z nieba
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Odwiedziny poranne u Ciebie Iwonko z lekka poprawiły mi humor co prawda mam już kolorowo na swoich rabatach co uwieczniam na fotkach ale czyjeś to zawsze trochę inne . ;:138
U mnie pada ale ochłodziło się na tyle,że zabrałam pomidory z balkonu,które od kilku dni nawet nocowały. ;:131

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”