Pierwsze koty za płoty V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonka zbierałaś nasiona Naparstnicy rdzawej? :( :oops: ;:108
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko jak to dobrze coś podpatrzeć :roll: Ja z ciasta pierogowego smażę na suchej patelni placki, ala maca, a nigdy nie pomyślałam o makaronie. Teraz na pewno go zrobię, a kroisz ręcznie czy na maszynce do makaronu.
Mam nadzieję, że z chwilą zamknięcia kłódki na płocie działeczki nie znikniesz na czas zimy z forum.
Pokazuj nam piękne zdjęcia w jesienno- zimowy czas nawet powtórki jak najbardziej wskazane.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Jadziu, Bajaderka, jak każda kobieta, widziała we mnie rywalkę. Długo musiała się do mnie przekonywać i w zasadzie do samego końca, nie przylatywała do mnie tak chętnie, jak do moich facetów. Chyba, że kusiłam ją kawałkiem własnego chlebusia, to wtedy nie dawała się długo prosić ;:124
Piotr już niestety dzisiaj wyjechał, ale szybciutko wróci, bo już na święta będzie z powrotem. Od ostatniego jego pobytu minęło już bardzo dużo czasu, to teraz mnie rozpieszcza swoją obecnością.
Podniebienia moich chłopaków są jednak przeze mnie rozpieszczone, bo swojski makaron bardzo lubią i zjadają ze smakiem. Kiedyś robiłam częściej, teraz jednak zrobiłam się już zbyt wygodna i po prostu mi się nie chce. Poza tym, tak jak piszesz, w sklepach jest taki wybór makaronów, że można znaleźć równie smaczne.
Święta się zbliżają, to może i zdążysz ten podłoże zjeść. Zdrówka życzę i szybkiego powrotu do zdrowiaObrazek

Iwonko, zawsze mieliśmy skłonności do dziwnych zwierząt i zawsze jakieś w domu było. Zaczęło się od chomików, potem były psy, żółwie, a teraz ślimak i jaszczurka i od czasu do czasu holenderska papuga. Filipowi marzą się węże i pająki, ale póki mieszka z nami, to o takich milusińskich musi zapomnieć ;:108 Widzę, że Twój eM taki sam, jak i mójObrazek Tylko do cięższych robót udaje mi się go namówić, ale czasami muszę czekać na to bardzo długo. Jedynie Filip przyjeżdża jak tylko go poproszę. Nie powiem, że chętnie, bo bym skłamała ;:306
Żurawinę co roku kupujemy z dwóch źródeł, z jednego dostajemy ją nawet od razu gotową do jedzeniaObrazek, a tę z rynku robię sama.

Danusiu, w tej chwili zostaliśmy już tylko z jaszczurką i ślimakiem, a Bajaderka wróciła do holenderskiego domu. Fajne z niej stworzenie, ale jednak trochę brudzi, tym bardziej, że nauczona jest mieszkania poza klatką. W domu ma swoje miejsca, gdzie lubi przesiadywać, a u nas nie zdążyła sobie jeszcze takiego znaleźć i najchętniej przesiadywała na naszych ramionach, a szczególnie na ramionach Piotra, bo to do niego jest najbardziej przyzwyczajonaObrazek
Żurawiny sama nie zbieram, tak samo zresztą jak jagód :oops: To jednak żmudna robota i brak mi do niej cierpliwości. Kupuję na ryneczku i tę sama przetwarzam, albo już gotową w słoiczkach od znajomej gospodyni.
Moje dzieci jeszcze ciągle bezdzietne, ale w kuchni sobie radzą. Filip dopiero zaczyna, ale jakiś obiad potrafi sklecić i jakby co, to głodny chodzić nie będzie ;:333 Już moja w tym głowa, żeby w kuchni poruszał się swobodnie, tym bardziej, że wybranka jego serca jest weganką, to pysznego mięska mu na pewno mu nie przygotuje
Możesz spać spokojnieObrazek Nasionka naparstnicy mam, nawet już je mam oczyszczone, teraz jeszcze czekam tylko na nasiona dziewanny austriackiej, które co prawda też już mam, ale chcę sprawdzić, czy wykiełkują bez wyciągania z osłonek. Są bardzo twarde i ostatnio jak próbowałam, to aż rozbolały mnie palce, dlatego pomyślałam o innym sposobie. Jak się nie uda, to będę je dziubać, ale na razie wysiałam i czekam na efekty.


Beatko, ależ oczywiście, że mam i takie mniej pracowite. Np. teraz przez ostatnie dwa tygodnie nie miałam dodatkowej pracy, Ty wiesz o ile od razu miałam więcej czasu? Z chęcią korzystałam i jak tylko mogłam sobie na to pozwolić , to leżałam w łóżeczku czasami nawet do godz. 10ej ;:202 Potem musiałam włączyć trzeci bieg, żeby wyrobić się ze wszystkim, co sobie zaplanowałamObrazek Nie zdążyłam pomyć przez to okien i będę musiała się uwijać pomiędzy zajęciami. Nic to jednak, potrzebowałam już odpoczynku i sobie go zafundowałam.
Żurawinę pozyskuję od ludzi, taką prawdziwą, leśną i zazwyczaj przerabiam na surowo, tylko z cukrem. EM dodaje ją sobie do herbaty, a ja, ponieważ herbaty nie słodzę, to spożywam ją bezpośrednio paszczowo. Tak ku zdrowotnościObrazek

Ewuś, niestety nie jest to problem odgrzybiania, chociaż to też należy robić, ale ścieżka po prostu się sypieObrazek Może jeszcze odwlekę, to co nieuchronne, ale jednak musimy pomyśleć o czymś nowym.
Na szczęście jeszcze mogę sobie pozwolić na samodzielny wyrób pierogów i dość często je produkuję, ale dla tych co nie mogą, jest teraz całkiem spory wybór w sklepach i pierogarniach i w ten sposób można zaspokoić swój apatyt na takie pysznościObrazek
Pozdrowienia odwzajemniam i dziękuję ;:196

Lucynko, do nieobecności starszego syna już się przyzwyczaiłam, chociaż dokucza mi, że tak daleko mieszka i widzimy się sporadycznie. Jednak dalej za każdym razem jak wyjeżdża, to mi żal i musi minąć trochę czasu, zanim ponownie przywyknę. Tym razem nie zdążę za bardzo zatęsknić i będzie z powrotem :heja
Bajaderka już pojechała do domciu, ale pozostały po niej rozsypane pióra, bo akurat się przepierzałaObrazek
Tydzień całkiem niezły, chociaż niespodziewany deszcz popsuł mi plany wyjazdu na działkę. Ale co tam, pojadę z eMem kiedy indziej. Robić już nic nie będę , muszę tylko wykopać jedną dalię, przykryć pustynniki, wkopać zapomniane cebulki tulipanów, związać rozplenicę, przykryć co wrażliwsze roślinki, zebrać nasionka, zabrać z narzędziowni murarki- o rety, chyba cyknę sobie fotkę, tego co napisałam, bo do niedzieli zapomnę ;:306
za życzenia dziękuję i Tobie przesyłam takie same, bo czytałam, że mrozik już Cię dopadłObrazek

Marysiu, niestety pieska z nami już nie ma od kilku miesięcy. Nie piszę o tym , bo ciągle jeszcze nie potrafię, a na wszelkie pytania o niego reaguję płaczem. Ktoś powie, że to tylko zwierzak, ale dla mnie był nie tylko członkiem rodziny, ale i przyjacielem. Ślimak i jaszczurka to milusińscy Filipa, ja już nie chcę się przywiązywać do żadnego, bo potem za bardzo mi żal.
Żurawinę do mięsa zjadam ewentualnie tylko ja, to takiej nie robię. Ucieram tylko z cukrem i zjadamy ją surowo. Swojej nie mam, bo nasze zapotrzebowanie na nią jest całkiem spore i chyba musiałabym całą działkę nią zasadzić, żeby nam wystarczyłoObrazek
Dobrze jest się czasami tak porozpieszczać :tan
Dziękuję Marysiu i wzajemnieObrazek

Katiusha, piromanem to ja bym nie mogła być, co to, to nieObrazek Wszelkiego rodzaju ogniska lubię bardzo, ale do ich rozpalania się nie pcham. To był porządny kawał drewna i żarzył się bardzo długo ;:215 czym wprawiał mnie w zachwyt.

Małgosiu, nie pisałam o tym, bo ciągle gardło mi się ściska na samą myśl, to i nie mogłaś wiedzieć. A i trudno, żebyśmy pamiętały imiona wszystkich naszych pupili, nic się nie stało ;:196
Pełne zimowity mam w trzech miejscach. W dwóch rosną tyle o ile, natomiast w tym trzecim rozmnożyły się cudnie i w przyszłym roku będę mogła je rozsadzić. Długo się przed nimi wzbraniałam, bo wydawały mi się jakieś takie jarmarczne, ale teraz bardzo mi się podobają.
Oj, grzybobrania mnie w tym roku usatysfakcjonowały całkowicie. Pewnie gdyby sezon na nie potrwał dłużej, to zebrałabym jeszcze więcej, bo już samo zbieranie sprawia mi ogromną frajdę. I na pewno znalazłabym dla nich zastosowanie, ale to, co mam w tej chwil, wystarczy mi aż nadto :heja Właśnie ostatnio zrobiłam zupę grzybową z suszonych grzybków, taką jaką lubimy najbardziej, czyli z kluseczkami kładzionymi.
Jaszczureczka okazała się być chłopcem, już zrobiła się bardziej odważna i zasuwa po terrarium jak mały samochodzik. A po papudze zostały już tylko pióraObrazek, sama poleciała do Holandii.

Aniu, a ja lubię zajmować się zwierzakami i zupełnie mi nie przeszkadza, jak czasami zostaję z nimi sama. Jaszczurka jeszcze maleńka, teraz zajada się dynią i mleczami, to będzie rosła, aż miło :heja Może zamieni sięObrazek w krokodyla?
Jaszczurka może sobie powiększać swoją masę, a nawet powinna, czego nie powiem o holenderskim dziecku. Jego powinnam raczej wziąć na dietę, ale jak mu nie dogadzać, skoro pokazuje się w domu tak rzadko? Dlatego do pierogów było i ciasto i nawet tatar któregoś wieczoru. Ale tatara lubimy wszyscy, to się nawet nie wzbranialiśmy ;:306

Gosiu, nie chcę nikomu udowadniać, że ma lepiej ode mnie, czy gorzej, bo to nie o to chodziObrazek Wiadomo, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Do plusów zaliczyłabym chociażby to, że dla mnie sezon na działce już jest zakończony. Już się nie martwię, czy zrobiłam wszystko, czy też nie. Zamknęłam za sobą furtkę i teraz radzi sobie sama. To, czego nie zrobiłam, zrobię po prostu wiosną. Będę oczywiście trochę narzekać, że tyle pracy, że taki bałagan, ale tak jest co roku i już przestałam zwracać uwagę na swoje gadanieObrazek Kolejnym, wielkim plusem, jest dla mnie możliwość jazdy rowerem. Gdyby nie działka, to pewnie wiele bym nie pojeździła, bo czasu by już nie starczyło na wszystko, a tak nie mam wyjścia. A do tego, jest to dla mnie taka przyjemność, że aż sama się dziwię, że nie przeszkadza mi deszcz, czy też coraz niższe obecnie temperatury.
Kochana, a lenia to każdy ma od czasu do czasu, a ja osobiście, to mam go dosyć często. I wtedy z przyjemnością wykładam się na leżaczku i oddaję swojej kolejnej ulubionej czynności, czyli czytaniu.

Natalko, ja już sobie odpuściłam walkę z czasem. I tak już wiele bym nie nawalczyła, zamknęłam furtkę i wygrzewam się w domku. Jeszcze mam kilka spraw do załatwienia, ale ciągle nam brak nam na to czasu. Może w najbliższą niedzielę wyskoczymy na chwilkę, bo to będzie jedyny dzień, jaki będziemy mieli z eMem wolny wspólnie. Niestety weekendy wszystkie mam ostatnio pracujące, nie możemy się razem zgrać, bo jak ja mam wolne, to on pracuje, a jak on ma wolne, to ja zsuwam do pracy. Może wybralibyśmy się dzisiaj, ale zafundowałam sobie inną rozrywkęObrazek i już nie dam rady.

Dorotko, makaron kroję ręcznie. Szkoda mi i kasy i miejsca na przedmioty, które tak naprawdę nie są mi potrzebne. Makaron kroi się przecież migusiem, nie potrzebuję jeszcze szybciejObrazek Chociaż zazwyczaj nie żałuję pieniędzy na sprzęt ułatwiający życie, nawet jeśli używa się go rzadko. Ostatnio zamarzyła mi się maszynka do lodów i kto wie, czy nie poproszę Mikołaja o jakąś odpowiednią.
Znikać nie mam zamiaru, na pewno będę do Was zaglądać, a i u siebie skrobnę coś od czasu. Jednak ostatnio bywam tutaj sporadycznie, muszę nadrobić letnie miesiące, kiedy na nic nie miałam czasu. Teraz zajęłam się wreszcie domem, książkami, a może i przyjdzie czas na jakieś filmy, bo w sezonie oglądałam tylko wiadomości, a i to tylko jednym okiem, bo drugie miałam skupione na czytaniu forumObrazek Zdjęcia w większości będę pokazywać wspominkowe. no, może czasami coś za oknem znajdę ciekawego, to wtedy też pokażę.

Dla wszystkich, którym serducho mocniej zabiło na widok Bajaderki, jeszcze raz jej portret. Przyjedzie znowu na święta i być może i wtedy pokażę ją ponownie.
Obrazek

Obrazek

Dzisiaj sobie zaszalałam :heja Noc w pracy miałam stosunkowo spokojną. Jeszcze oczywiście nie zsiadłam z roweru, niskie temperatury jak na razie mi nie przeszkadzają. Mam tak ogromny niedosyt jazdy rowerem, że jak mogę, to sobie wydłużam powrót do domu z pracy. Niby niewiele to daje, bo raptem jakiś kilometr, ale zawsze. I jak tak sobie raniutko jechałam, jak zobaczyłam pasące się w oddali sarenki, to zapragnęłam pojechać dalej. Tak rano, szczególnie w wolny dzień, to sarny tam są zawsze. Już widziałam je niejeden raz i dzisiaj pojechałam specjalnie po drugiej stronie drogi, żeby zobaczyć je lepiej. Ale tym razem były dość daleko i nawet aparatem nie udało mi się ich bliżej ściągnąć.
Wymyśliłam sobie krótką wycieczkę za miasto. Wiedziałam, że jak już wrócę do domu, to na pewno już nigdzie nie pojadę, bo zmęczenie dość szybko da znać o sobie, a tak z rozpędu dałam radęObrazek

Obrazek

Było prawie zupełnie pusto. Tylko od czasu do czasu mijałam biegaczy i właścicieli czworonogów na porannym spacerze. Cichuteńko, czyli tak jak lubię ;:108 Może i nie było zbyt ciepło, może byłoby przyjemniej, gdyby chociaż odrobinę wyszło zza chmur słoneczko, ale nie narzekam. Dla eMa założyłam nawet czapkę, bo na co dzień, to unikam jej jak ognia. Jednak na rowerze zimny wiatr owiewający głowę jest dość nieprzyjemny, to dla spokojności przy niższych temperaturach ją zakładam. Co jakiś czas się zatrzymywałam, żeby czemuś się przyjrzeć, ale zdjęć zrobiłam niewiele, bo testuję nowy aparat i zdjęcia w większości mi nie wyszły. Ale do nowego sezonu mam sporo czasu, to mam nadzieję, że do tej pory go opanuję i będzie lepiej. W sumie przejechałam 18 kilometrów, jak na taką porę i pogodę, to wyszło mi to całkiem nieźle, chociaż w drodze powrotnej zmarzły mi już stopy i przyjechałam do domu ździebko zmarznięta i strasznie rozkociudłana od czapkiObrazek Nawet wbrew swoim zwyczajom, zamiast kawy, zrobiłam sobie gorącej herbatki, a potem poszłam się zdrzemnąćObrazek

Obrazek

Obrazek

Wczoraj byliśmy u mojej siostry na pysznych pstrągach, własnoręcznie uwędzonych przez szwagra. Pstrągi były przepyszne, ale zanim za nie się zabraliśmy, zrobiliśmy krótki spacerek po ogrodzie. Szwagier się nas spytał, czy zdajemy sobie sprawę, że za każdym razem oglądamy ten sam ogródObrazek Ale on widzi tylko swój wypielęgnowany trawniczek, któremu poświęca prawie każdą wolną chwilęObrazek ;:306

Obrazek

Obrazek

Jako pracę domową przywiozłam sobie materiał na wianek, bynajmniej nie na mój, tylko taki świąteczny. Żebyście sobie nie myśleli ;:306 To zwykły winobluszcz, ale ma giętkie, bardzo podatne na układanie gałązki.

Obrazek

A tu już produkt finalny. Może wyszedł troszkę nierówny, ale to mój pierwszy, co nie znaczy, że następne będą lepsze :;230
Na święta wystarczy go ozdobić i będzie piękny.

Obrazek

Pozdrawiam Was serdecznie i ciepło, wbrew temu co za oknemObrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Niezłą wycieczkę sobie zrobiłaś ;:oj 18 km wydaje się bardzo długą trasą, ale wiem że na rowerze to wygląda inaczej niż na piechotę ;:108
W temacie rowerów, właśnie planuję zakup - po przeprowadzce dalej od centrum miasta odległości zaczęły doskwierać. Nie mam samochodu, autobus nie zawsze pasuje, a ostatnio powstało tyle ścieżek rowerowych... Niestety najpierw muszę sobie przypomnieć jak się jeździ, bo kiedyś tylko jako tako się nauczyłam i przestałam. Liczyłam na rowery miejskie, ale schowali je na zimę ;:223
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko ;:4 ;:196
Może zmienisz zdanie? my zmieniliśmy, a teraz trochę przygotowujemy się do odejścia kolejnego pieska, bo Lola dostała młodszego kolegę, a taka kolej rzeczy jest normalna co nie zmieni naszych uczuć.
Jak się człowiek przyzwyczai do jakiegoś przetworu to już mu towarzyszy zawsze. Ja tak muszę mieć powidła, bo pamiętam je od zawsze w zimie.
Ładne miejsce pokazałaś, a wianek będzie na pewno bardzo ładny bo baza się udała ;:333
Spokojnego tygodnia i pozdrawiam ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko.Cieszę się na nasiona naparstnicy.Przepraszam,ale dziewannę ma mi przysłać Lucynka,Chyba,że będziesz miała dużo. :D
Fajne zdjęcia.Ja jakoś nic nie widzę fajnego.Krajobraz zrobił się jakiś taki bury.
Wczoraj było fajne niebo to zrobiłam parę zdjęć.
Twoje są fajne,szczególnie wpadło mi w oko to zdjęcie ze stogiem drzewa.
Piękne ujęcie Bajaderki.Kiedyś u mojej siostry były takie żółte papużki.Jej córka ciągle znosiła z podwórka kotki,pieski i wszystko chciała mieć.Mieli też myszki które strasznie się rozmnażały.
Z tego co słyszałam to papużki potrafią się ogołocić z tęsknoty za właścicielem.
Jeżeli chodzi o ścieżkę to musisz uważać,żeby nie była śliska.

Miłego dnia. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko po udekorowaniu znikną mankamenty, wiec spoko a jaka satysfakcja ,że to Twoje dzieło niepowtarzalne .Ogród siostry fajnie położony przy samym lesie wiec hortensje czy Rh z pewnością super rosną .No to masz sie też z km dzielić nadwyżkami i odwrotnie .Dywanikowa ścieżka rzeczywiście wypielęgnowana, trawy upięte w kok z fajnymi plecionkami wszystko przygotowane do zimy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

"Rozkociudłana" Obrazek :;230 Musiałam sobie przeliterkować. Także nie cierpię czapek..
Skoro Bajaderka przesiadywała wam głównie na ramionach, to zostawiała tam też "gwiazdki" na pagonach? Obrazek
Także przerabiałam różne zwierzaki: rybki, chomiki, świnki morskie, koszatniczki, żółwia, kota, psa, kraba...ale ślimaka to tylko w akwariumObrazek Pokazesz go?
Świetny pomysł na wianek ;:215
Trawniczek szwagra faktycznie wymuskany, codziennie pewnie na kolanach go skubie Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Jeszcze podobają mi się plecione trawy.Fajny pomysł. ;:138

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko popieram Ciebie w tym zbędnym sprzęcie. ja kilka lat temu kupiłam maszynkę do makaronu, może użyłam kilka razy, szybciej mi idzie krojenie nożem, co z tego, że makaron różnej grubości, długości i tak wszystko się zje.
Teraz czekać nas będzie sporo pracy w domu, więc nie dziwi mnie, że Ty w ten sposób będziesz się spełniała. Ja mam zaległości dwu miesięczne w czytaniu prasy ogrodniczej, co się zabieram stwierdzam, że tekst za mały, albo na złym tle napisany ;:306 to dla mnie sygnał, ze czas zmienić okulary, ale na razie nie mogę iść do okulisty, zajechać zajadę na wizytę tylko po zakropieniu oczu nie wrócę sama, trzeba czekać na lepszy czas.
Bajaderka prześliczna, łypie okiem z ciekawością.
Śliczne zdjęcia, Ogród siostry ładny, szkoda, że tak mało go pokazałaś.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko mówisz o dziwnych zwierzętach, to powiem Ci, że u mnie były świnki morskie, myszki białe, szczurek, rybki, to z tych innych, bo pies i kot to były i są od zawsze, no a teraz syn u siebie ma pająka, wielki i kosmaty, ale on czule do niego rozmawia, bo to jego pupilek ;:306 ja pozostałam przy psiakach i kotach.
Fajne warkocze trawy dostały, myślę, że właśnie tak zaplotę te wysokie trawy ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonka1 pisze:Robić już nic nie będę , muszę tylko wykopać jedną dalię, przykryć pustynniki, wkopać zapomniane cebulki tulipanów, związać rozplenicę, przykryć co wrażliwsze roślinki, zebrać nasionka, zabrać z narzędziowni murarki- o rety, chyba cyknę sobie fotkę, tego co napisałam, bo do niedzieli zapomnę ;:306
Faktycznie, Iwonko, robić już nic nie będziesz. :;230 :;230 :;230
A skoro tak, to życzę Ci spokojnego leniuchowania podczas tego nicnierobienia. ;:138 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Oooooo widzisz Iwonko dobrze ,ze przypomniałaś mi o Murarkach bo moje też muszę oporządzić, bo na razie siedzą w altance a do wiosny z pewnością nic by z nich nie zostało ;:222 Sezon zakończony, mój też w przyspieszonym tempie został zakończony .Mam nadzieję ,ze w niedzielę bedzie jako taka pogoda bo też muszę sie wybrać do ogródka tylko raczej z asystą ,bo i tulipany wreszcie muszę wkopać .Teraz o kulach łatwiej się przemieszczę po ogródku i zajrzę w każdy kąt. Udanej pogody weekendowej ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”