Zakątki na Dębowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu, śliczny ten czerwony hibiskus ;:138 Jednak biały robi duże wrażenie ze względu na delikatność płatków, które sprawiają wrażenie niemal przeźroczystych. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu czyli te żółte "gruszki" to też pomidory koktajlowe i nie mają żadnej nazwy? U mnie też już dojrzałe, i od pierwszego zjedzonego stały się dla mnie absolutnie "number one" :D Przepyszne są po prostu.
Urocza jest ta dalia czerwona z żółtym środkiem. Choć na rabacie nie pokusiłabym się o takie zestawienie kolorów, to w tej dalii wygląda to naprawdę super. Pozostałe dalie również śliczne. Mam ich trochę, ale gdyby nie trzeba było ich wykopywać to miałabym pewnie cały ogród :wink: Cała "reszta" ogrodowych kwitnień przyprawia o palpitacje serca ;:173
Znasz może nazwę tego hibiskusa bylinowego białego z ciemnym środkiem? Nabyłam takiego samego, a nie pamiętam nazwy.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

plocczanka -Lucynko Ten białawy hibiskus jest liczny.Fakt, białe kwiaty są takie subtelne, delikatne i z daleka widoczne.
clem3-Małgosiu Tak, mam te żółte , koktajlowe pomidorki w kształcie gruszki. I bardzo je lubię i takie ciemne.
Dostałam sadzoneczki od siostry, bez nazwy.
Ja może jestem nie poprawna, bo u mnie jest miszmasz ogrodowy i kolorowy. a dalia piękna. I przyznam ,że sadze je , gdzie jest takowe wolne miejsce.
Gdyby ich nie trzeba było wykopywać, to pewnie zamiast kilkunastu miałabym ich z 50. :;230
niestety nie znam nazwy tego białawego hibiskusa. Ja go kupiłam na ryneczku na Węgrzech.
Też chciałabym znać jego nazwę. ;:108


Obrazek

Obrazek
Hortensja bukietowa Sundae Fraise
Obrazek
Obrazek
Młoda Tardiva
Obrazek
Hortensja Kyushu
Obrazek
A tu Limka z Kyushu
Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Ach! ;:11 Pojeździłoby się tym bielutkim rowerkiem między rabatami pełnymi pięknego kwiecia w Twoim ślicznym ogródeczku, ;:215 ;:138 Aniu kochana. ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Wreszcie i u Ciebie nadrobiłam jakoś powoli mi idzie to nadrabianie, a Twój wąteczek Aniu pędzi jak expres.Fotki cudne i kolorowy zawrót głowy trwa nadal, jednak teraz hortensje graja główna rolę.Cudna ta rdzawa chryzantemka, a taką samą mam białą, ale wśród trawy wygląda zjawiskowo ;:333 . La Gioconda i mnie się spodobała i taka niziutka a aniołek jej pilnuje ,żeby się nie leniła i cudownie kwitła ;:215 Oczywiście wazonikowe bukiety zawsze czarują i zapraszają gości
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Cudowne te hibiskusy, i gość w tym jasnym też uroczy. Mam sentyment do tych owadów. Według opisu kupiłam takie same jasne i czerwonego. Zobaczymy jak rozkwitna.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

plocczanka -Lucynko To zapraszam na tą przejażdżkę białym rowerkiem po ogrodzie i poza areał duży, do stawu też można dojechać.
A i nad zalew nam jak rzut beretem za laskiem.
Dziękuję kochana Lucynko ;:196
JAKUCH-Jadziu Czy pędzi mój watek to nie wiem. Ale lato pędzi nam strasznie, Dopiero zaczynałyśmy sezon a już miesiąc lata tylko zostało i...jesień.. :roll:
Tak teraz hortensje królują, Z daleka są widoczne. Trochę młodych posadziłam pod siatkami. Ale nie są tak jeszcze widoczne . Na wiosnę musze trochę przemeblowania z roślinkami niektórymi zrobić. Na razie 2 chryzantemki kwitną. Czekam na kwitnienie 3nowych.A jeszcze 3 stare też są w pąkach. Ale chryzantemy to już z jesienią mi się kojarzą. ;:186
La Gioconda jest śliczna. Kupiłam ją w ubiegłym roku na ryneczku kwitnącą w doniczce. Fajnie, że mi przezimowała. I jest i dalej w tym roku maluch cieszy. I aniołek je czyta i pilnuje. ;:173
Wiesz bukieciki to ja takie naturalne bardzo lubię. ;:167
Dziękuję za tyle ciepłych , pozytywnych słow. ;:196
Evii91 O tak, hibiskusy są cudne. Nawet pasikonik nimi się zachwyca i sobie w nich lubi przebywać. :D
Zaraz pójdę zobaczyć , jak tam twoje rośna i kwitną.


Obrazek
Te roślinki rośna w drodze do stawu
Obrazek
Te trawki ML pójdą na wiosnę , na nowa rabatę. :)
Obrazek
Obrazek
hibiskus syryjski
Obrazek
Na jednym krzaczku dwa kolorki
Obrazek
Obrazek

Hortensja - młoda Bobo z własnego odkładu
Obrazek
Vanilka
Obrazek
hortensja Kyushu i jeżówka Secret Glow
Obrazek
Obrazek
Amarantus- po raz pierwszy w moim ogrodzie
Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu u Ciebie zawsze cudnie, a hortensje masz bardzo okazałe.W szkółce ostatnio jak pojechałam, to nie oparłam się urokowi i zakupiłam Vanilkę... :D Już nie mogę się doczekać takich wiechów kwiatów różano-waniliowych ;:108
Te lampki tulipanki ładnie świecą?

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Hah? W końcu i ja doczekałem się pierwszego w historii kwiatu hibiskusa bagiennego? Oszałamiający jest?

Uwielbiam Twoją fotkę z pasikonikiem na kwiecie hibiskusa? Cudne? Nawiasem ? u mnie w chałupie siedzą dwa takie pasikoniki w kwiatkach doniczkowych i grają?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu śliczne hortensje, a Twoje hibiskusy obłędne! mój jeszcze nie kwitnie. :wink:
Śliczna dalia Henrietta, a co to jest https://www.fotosik.pl/zdjecie/afee73a7ae76be61
Chryzantemki i u mnie zaczynają czasem już nawet w lipcu ale te prawdziwe jesienne jeszcze mają czas i one pachną listopadem ;:306
Miłego wypoczynku ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Annes 77-Aniu Dziękuję.Hortk6i są piękne. ;:167 Teraz brylują w ogrodzie i ciszą wszystkich, którzy na nie patrzą.
Fajnie, że kupiłaś Vanilke .To śliczna hortka.Ja mam ich 3, ale w różnych miejscach .
Tak, te lampki tulipanki dobrze i ładnie świecą .A na tym skalniaczku takie niskie tam mi akurat pasują.
Locutus Byłam widziałam, twojego hibiskusa bagiennego. Jest śliczny. I trochę podobny do mojego.
Pasikonik też chyba się zakochał w hibiskusie, co tam sobie dłużą przerw zrobił. :D
O proszę, jakich grajków masz w domu.Fajna muzyka. ;:108
Maska -Marysiu Hortensje są piękne. Mam trochę młodych posadzonych .I z roku na rok będzie mam nadzieję jeszcze ładniej z nimi w innych miejscach.
Hibiskusy tez są piękne. A ten białawy już prawie miesiąc kwitnie. I duży ma krzaczek. ;:173
O to masz bardzo wczesne chryzantemki. Moja ta pierwsza biała startuje zawsze w sierpniu. Ale jeszcze kilka ich mam. I te już w różnym czasie rozkwitają. ;:173
Tak , dalia Henrietta jest bardzo urokliwa. A mam ją już 5 lat.
/a na tym zdjęciu, o które pytasz to są kwitnące dyńki ozdobne ;:128

Czosnek Milenium .Niski ale piękny. A co najważniejsze kwitnie latem ;:108
Obrazek

Obrazek
Dalia Avignon. Mam 2 krzaczki.. czy takie same ?
Obrazek
Obrazek
Trawki
Ml niedaleko stawu
Obrazek
Obrazek
Konwalnik Niger. .a ta zielona to nie wiem co to za trawka
Obrazek
Jakaś rozplenica
Obrazek
Stipa
Obrazek
Turzyca Buchanana
Obrazek
W doniczce Zielistka
Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

'Trawki Ml' oznacza miskant 'Morning Light'? Nie wiem co to za skrót ale z wyglądy wygląda mi to na miskanta właśnie w odmianie 'Morning Light' :wink: Nawet chciałem spytać czy to ta trawa bo jest bardzo ładna. Ten czosnek wygląda super. Bardzo przypomina szczypiorek jadalny, który swoją drogą też bardzo ozdobnie kwitnie :wink:
A szarłata kupiłaś jako sadzonkę czy to siany? piękny ma kolor :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu świetny ten czosnek, muszę poszukać ale to już chyba wiosną bo zamówienie na cebule już poszło.
Ale pszczółkę prześwietliłaś ;:oj
A ta Stipa to wieloletnia? bardzo mi się spodobała :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”