Zakątki na Dębowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Cudne dalie i liliowce; jakaż kolorystyka :shock: Na jaką wysokośc urosła ci rutewka?
Koleusy ci wspaniale urosły; siałaś sama czy sadzonki?
Masz racje to lato strasznie pędzi,przynajmniej mnie :roll: Fajnie że ci podlało z góry; u mnie tez były 2 burze i nalało.
Wreszcie nie musiałam podlewać.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Cudne dalie masz Aniu i nie tylko dalie liliowce również i ta cudna dębolistna bryluje na rabacie .Pomidorki różnego kalibru,liliowiec Ed Muray w przecudnym kolorze a z Mikołajkiem mu do twarzy.Rutewki są przecudne dawno się w nich zakochałam szkoda ,ze i one żarłoczne w wodę i miejsca potrzebują .Chyba bedę musiała wyłączyć kompa, bo flesze strzelają okropnie a szkoda gdyby mi wywaliło ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

A znasz może nazwę tego wielkokwiatowego liliowca?
U mnie w mieście na kilku ogrodach obok siebie widziałem wielkokwiatowego pomarańczowego liliowca i mnie zauroczył. W ogrodzie botanicznym też widziałem 2 odmiany wielkokwiatowe - i widzę takie u siebie w przyszłości :wink: Ale przydałyby się nazwy :wink:
Guzikowiec w ogrodzie botanicznym w Poznaniu rośnie w oczku wodnym na brzegu - ale w wodzie, nie na mokrym brzegu tylko w płytkiej, kilkucentymetrowej wodzie i wygląda super :wink: Więc on chyba znaczne ilości wilgoci potrzebuje :wink:
Twoje zdjęcia są zawsze rewelacyjne :D
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Rutewkę pierwszy raz widzę. Piękna jest !!! A ten wielki liliowiec cudny ;:167 choć żółty :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Dzisiaj znowu rano byłą u mnie burza i znowu solidnie popadało.Ale ziemia chłonie wodę migiem .
Igala-Igus Dalie się rozkrecaja. jezowki kwinta na całego ;:108
Mam 2 rutewki.Jedna urosła na 2,5 m a druga na 1,5 m .
Koleusy dobrze rosną.Kilka szczepek dostałą, kilka kupiłam na ryneczku wiosna.
Oj wodze juz puste pola po zbożach, żniwa,.I jeszcze chryzantemki zaczęły niektóre kwitnienia, to już do jesieni ciągnie. ;:108
JAKUCH-Jadziu Dalie bardzo lubię.Juź kilka kwitnień daliowych jeszcze czekam. To piękne rośliny, kwiatuchy.Szkoda tylko,ze tzrba je wykopywać na zimę.Ale jak na razie nie przeszkadzają mi owe wykopki.
Ed Muray jest ciemnym liliowcem.A mikołajki pasują z wieloma liliowcami.A nawet roślinami.Tylko rozsiewają się już.I muszę to kontrolować.
Rutewki są przecudne i to bardzo.Mam je od ubieglego roku.A w tym pierwszy raz mi kwitną. ;:138
sauromatum Niestety nie znam nazwy tego liliowca.
Kilka lat temu, jak mnie wzielo na liliowce, to kupowałam i w ogrodniczych i w szkółce i siewki u Ismenyy .Ten chyba jest od Ismeny.I chyba jest jednym z największych kwiatów liliowcowych jakie mam.Jest śliczny.
;:oj Guzikowiec w oczu wodnym.w życiu nie pomyślałabym ,ze tak może rosnąc. to może ja swój przesadzę bardziej nad staw. :?:
Bardzo mi milo, ze moje zdjecia ci się podobają.Dziękuje bardzo ;:109
duju-Justynko Rutewka jest cudna.Wprawdzie ciesze sie jej kwitnieniem pierwszy raz. Ale kupiłam ją, bo spodobała mi się w necie, w jakimś ogrodzie.
Ten liliowiec jest jest duzo-kwiatowy i śliczny.A żółtych i różnych mam chyba z 6. ;:173

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Dalia Avignon
Obrazek
dalia Henriette
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Lilia Henry'ego
Obrazek
liliowiec kwanso
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu śliczne dalie i sporo ich uzbierałaś! Ta długa trąbka lilii fajnie wygląda. Jak się nazywa?
Bardzo lubię liliowce żółte, bo mam kilka a każdy ma inna zaletę...jeden cudnie pachnie, inny wielki, jeszcze inny ogromny albo pełny :uszy Twój wielki jest uroczy :D
Miłego weekendu! :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Maska-Marysiu U mnie polowa dalii, dopiero kwitnie.Na druga polowe jeszcze czekam. :D
Niestety nie znam nazwy tej żółtej lilii trąbkowej. :oops:
Ja tez liliowce bardzo lubię.A żółtych i to różnych mam 6.
Nó tę wielki jest bąrdżó urokliwy i lekko pachnie ;:167


miał być czerwonawy,,,a jest taki
Obrazek
nn
Obrazek

Obrazek
Jeżówka Lemon Drop
Obrazek
Obrazek
jeżówka butterfly kisses
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu ;:196
Jak zobaczyłam Twoją rutewkę, to sobie przypomniałam, że też zamierzałam ją posadzić w ogrodzie. :lol:
Ślicznie dodaje lekkości rabacie i podkreśla urodę liliowców.
Chyba lubisz takie słoneczne klimaty, bo Twoje rabaty wręcz kipią od takich kolorów.
Piękny bukiet wyszedł z tym krwawnikiem. ;:oj
:wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Witaj :wit . Twoje dalie wyglądają zjawiskowo ;:oj . Masz mnóstwo kwitnących o tej porze i ogród jest bardzo kolorowy. U mnie aktualnie stonowane barwy ;:131 . Jeżówki są wspaniałymi bylinami a Ty masz ich mnóstwo ;:303 . Rutewka jak chmurka kwiecia, bosko ;:138 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu, masz takie bogactwo roślin, że nie wiadomo co pochwalić. Jeżówki, cudne, tyle odmian, kolorów. I liliowce, dalie...Cała gama barw ;:215
Ale jak zobaczyłam krzaczki z pomidorami to ślinka mi pociekła. Te, żółte, w kształcie gruszki są niesamowite. Co to za odmiana? Czy są smaczne? Słodkie?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Ignis05-Krysiu Ta rutewka to bardzo sie ciesze, jest taka delikatna, inna od wszystkich kwitnień.Taka śliczna. ;:167
Bardzo lubię kolorki. ;:167
Dziękuję za pochwale mojego bukieciku krwawnikowego .Lubie je, i to różne.
Obrazek
Rutewka Delavay'a ;:167
Obrazek

ewelkacha88-Ewelinko Dalie to lane rośliny.Ale bardziej ciekawe i piękną maja te różne kwiaty.Polowa zuj daliowych kwitnień jest w ogrodzie.A na druga polowe , jeszcze czekam.
Jeżówki sa wyjątkowe, śliczne.Zarażają swoim pięknem.I jak magnes przyciągają.
Zawsze jeszcze jakiś nowych się chce. A może tylko ja tak mam ??
Rutewka jak wyjątkowa, urokliwa,Masz racje jak chmurka. ;:173
Hortensja bukietowa Kyushu- od niej zaczęło się moja miłość do hortensji.To ona jako pierwsza z hortek zawitała do mojego ogrodu. ;:173
Obrazek
Lilia Henry'ego
Obrazek
liliowiec kwanso
Obrazek
Dorotko350 Bardzo sie ciesze,ze mnie odwiedziłaś.
Ją łubie i jezowki i liliowce i to bardzo. I tych juz mam sporo.I dalie.I różne kwitnace rośliny. ;:167
ale warzywnik tez mam.I pomidorki smakowite tez.Swoje i ciesz i lepiej smakują.
Te żółte cytrynowe są bąrdżó smaczne, winne, kwaskowate.Moje ulubione.Ale odmian nie znam.
Jeszcze bardzo lubie te ciemne.Niby czarne nazywaja.Ale one takie bordowo- brązowe.Tez pyszne, mięsiste.
Dzis wyrwałam pierwsza fasolkę szparagowa.A w jej miejsce posiałam szpinak. mnie ciągle coś tam jest.

Hibiskus bylinowy i ogród
Obrazek
Liliowiec Catherine Woodbury
Obrazek
Liliowiec Ed Muray
Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu, przepiękne liliowce. Tyle ich u Ciebie, że nie sposób się nimi nie zachwycić. Ten ogromny żółty robi wrażenie, ale i inne, szczególnie te ciemniejsze wodzą mnie na pokuszenie ;:108 Mam kilka, ale takie bardziej rozmyte i jakoś za nimi nie przepadam, ale muszę dać im jeszcze z rok szansy, bo one jeszcze młodziutkie.
Rutewki są piękne, jak mgiełki, teraz brylują na rabacie. Twoje wyjątkowo porosły w pierwszym roku, moje aż tak nie poszalały. Ładnie je pokazujesz, a to też sztuka, bo te maleńkie kwiatuszki nie chcą się wyostrzyć w obiektywie, a przynajmniej ja nie potrafię zrobić im zdjęcia.
Jakie masz smakowite pomidorki, krzaczki wprost oblepione owocami ;:oj Widzę, że chyba swoim zostawiłam zbyt dużo liści i pewnie dlatego wolniej dojrzewają, ale też już zjadam. Pycha.
Całe szczęście, że ja lubię wszystkie kolory, nie mam wtedy problemu, że coś mi pasuje, a inne nie. I mogę spędzić wiele miłych chwil, w Twoim tak bajecznie kolorowym ogrodzie. Miłego weekendu, Aniu ;:196
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu, piękne dalie Ci kwitną. Czy drzewka hibiskusowe sama formowałaś?
Pozdrawiam - Justyna
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”