Ogród Marty- cz. XIII

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Moja działka, na której ma stanąć dom ma też 30 arów :wink: Czyli zmieszczę masę piwonii :wink: W tym roku kupiłem na razie tylko 1 piwonię więc w tym tempie do śmierci nie dogonię Ciebie w ilości odmian :wink:
Gdybyś miała nasiona, które miałyby się zmarnować to ja przyjmę wszystkie :) Lubię mieć niepowtarzalne rośliny :wink:
Twoja 'Pink Hawaiian Coral' mnie zauroczyła :)
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Zapraszam na spacer wśród innych moich piwonii,muszę sie spieszyć bo nowe zdążą zakwitnąć ,a tych nie zdążę pokazać ;:306 ,nawet nie wiem ile ich ich mam ,ale pachnie w mojej głowie :uszy
Harianin
Obrazek

Raspberry Sundae
Obrazek

Kelways Glorious
Obrazek


Obrazek

piwonia od znajomej babci julianny
Obrazek

Honey Gold
Obrazek


Obrazek

White Cap
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Doreen
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gayborder June
Obrazek

Honey Gold
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martuś śliczna ta Harianin...a potem ta kremowa...a potem to już nie wiem która śliczniejsza :;230
Ja też chlebek upiekłam i pierwszy to wystarczył nam na tydzień, a teraz coraz szybciej muszę następny nastawiać :D Marek mówi że jednak z wędzarni kiełbasa wychodzi inna, bo pamiętał ta co ja robiłam na święta, ale nie wiem czy to sprawa wędzarni czy wędził sąsiad a on ma dużą wprawę. Sama piszesz że dochodzisz to wprawy, nie ma nic bez praktyki! No nie wiem! zapisałam się na forum i zapytałam co praktycy sądzą o jakości obu sposobów wędzenia. Ja byłabym za taką jak Ty masz, bo jest niewielka i praktyczna.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martusiu ;:oj ;:oj ;:oj
Doreen miałam w ręce, w woreczku bez obrazka, a że korzonek był cieniuśki bez kiełeczka, to nie wzięłam! A trzeba było, może coś by wyrosło ;:124

_______________________
Pozdrawiam! Marta
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Słodki zapach licznych piwonii z Twojego Marto ;:196 ogrodu nie ma sobie równych bo ich ilość jest powalająca! :D ;:138 Miłego dnia! ;:167

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Po zeszłorocznych wizytach w Twoim ogrodzie zamówiłam kilka piwonii. Odrzuciłam Coral, choć miałam go już w koszyku, teraz żałuję oczywiście, ale spotkałam się z opinią, że bardziej idzie w liście niż w kwiaty...
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martusiu, z jednej strony mi wstyd, że dopiero teraz do Ciebie dotarłam, mimo iż wiedziałam, że furtkę w nowym sezonie otworzyłaś :oops: Ale z drugiej, dzięki temu trafiłam na prawdziwy festiwal piwoniowy ;:oj Masz ich niesamowitą ilość, a jedna piękniejsza od drugiej. Każda piękna i każda niepowtarzalna, mimo że czasami różnice są trudne do uchwycenia dla takiego laika jak ja. Mam tylko trzy, na więcej miejsca już nie mam. Już moje pachną oszałamiająco, a co dopiero musi się dziać u Ciebie w porze ich kwitnienia.
300 pomidorowych krzaczków? Martuś, skąd Ty czerpiesz siły? Pikowałam siewki z nasionek od Ciebie, zaledwie pięćdziesiąt kilka i miałam serdecznie dość ;:202
Wędzenie wciągnęło Was na maksa, same pyszności robicie, to i nie dziwota, że szybko znikają. A jeszcze z domowym chlebkiem ,to prawdziwa uczta.
Już nie wiem czego Ci życzyć, bo że siły masz niespożyte, to widać. To może pogody, żebyś i w ogrodzie mogła się wyżyć ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Kochana ale wystartowałaś z wiosną ;:oj Chwilę się zagapiłam, a tu już piąta strona :D
Kusisz strasznie tymi piwoniami ;:173 Cóż za piękna kolekcja ;:215
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

:wit Martusiu

Uroczy spektakl Piwoniowy ;:138 ;:138
White Cap ;:167 jest prześliczna, takie kolory jak ona ma bardzo rzucają się w oczy, błyszczy na rabacie i jeszcze taka dorodna kępa ;:173 Martusiu czy Honey Gold pachnie?
Pozdrawiam i dobrej pogody do prac ogrodowych życzę ;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martuniu , widzę , że wychodzisz z założenia , że jak szaleć to na całego , 300 szt. - toż to cała plantacja ;:oj
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Wow wow ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj oczy mi z orbit wyszły , chyba oszaleję ;:167 ;:167 ;:167 ale cudne !!!
Witaj Martusiu ;:196 ;:196
No nie mogę takie piękności masz i to ile ?? 300 czy ja dobrze doczytałam ??
Teraz idę śnić :D
Dziękuję za cudne zdjęcia i serdecznie pozdrawiam ;:4
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Co wejdę do nowego ogrodu, odzywają się nowe chciejstwa. W Twoim wiadomo jakie :lol: . Też mam kilka piwonii, na jesieni je przesadziłam, starałam się niegłęboko, dałam kompostową ziemię i będę czekać. Piwonie kupiłam na ryneczku od staruszki, ogromne karpy, które mogłam podzielić. A teraz cofam się w czasie i idę zwiedzać wcześniejsze Twoje wątki.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Witam ,pogoda cudna w ogrodzie trochę sucho a nie mam czasu podlewać ,dzisiaj nawet zdjęć mojej wiosny nie miałam czasu zrobić ,może jutro się uda ,niewiele ,ale coś tam kwitnie, gonię po ogrodzie kopię roślinki ,niektóre aż proszą sie o rozmnożenie ,a ja do nich ,żeby zaczekały,fajnie było być w ogrodzie ,wędziłam dzisiaj szyneczkę i baleronik i boczki ,dobrze ,że tej wędzarni nie muszę pilnować i nic dokładać,mogę wsadzić i,załączyć i robić swoje ,piwonie pięknie wschodzą ,więc się cieszę .

Karolu,ja samego ogrodu mam 30 arów ,a cała działka ma około 1 ha ,ale jest w niej i troszkę lasku i wąwóz i sadek i maliniak i dom ,ale 30 arowa działka to już duża działka i dużo zmieścisz roślinek ,jak będą nasiona ,a zawsze jakieś są to nazbieram jak dojrzeją ,ja na pewno się tym nie zajmę ,pozdrawiam :wit

Marysiu,Harianin to jedna z najpiękniejszych piwonii,ten środek jest złoto bordowy ,tego złota nie uchwycę moim aparatem ,a Honey Gold też jest cudna ,chlebki piekę ciągle bo wszyscy pałaszują ,a co do kiełbasy to masz rację ,ze one są inne i nie wiedziałam co robię nie tak ,dopiero uczę się tej wędzarni ,ale już wyczytałam ,ze nie otwarłam na samym dole wlotu powietrza ,wszystko było zamknięte i za bardzo się dusiło,dzisiaj już inaczej wędziłam i wędliny wyszły w pięknym złotym kolorze ,to może i kiełbaski będą takie ,dzisiaj ich nie robiłam ,zaczęłam robić nadwyżki ,teraz będzie weekend,to zabieram się za stroiki na świąteczny kiermasz ,a od poniedziałku dalsze wysyłki ,pozdrawiam ;:196

Martusiu,Doreen kupiłam w 2017 roku w listopadzie w Peony Max a w 2018 w maju zakwitła 16 kwiatami ,taka cudna karpa ,nie pamiętam ,czy to Ty pytałaś o tą piwonię taką koralową jaśniejącą z żółtymi pylnikami ,dzisiaj ją znalazłam z tabliczką i jest to Coral Supreme ,kwiaty w różnej fazie rozwoju przybierają różne barwy,pozdrawiam ;:168

Maryniu,zapach w ogrodzie jak kwitną piwonie jest oszałamiający ,ale i widok taki ,że oka nie można z nich spuścić ,chyba ,że ja tak na nie reaguję ,po prostu uwielbiam piwonie ,pozdrawiam ;:196

Agnieszko,piwonii coralowych jest parę odmian ,ich odcienie sa cudowne ,każda roślina idzie w liście jak się ja przenawozi azotem ,pozdrawiam :wit

Iwonko,oj Ty Ty,wiedziałaś i nie weszłaś :roll: wybij to sobie z głowy zrobić tak następnym razem ;:306 ,pomidorków mam tak duzo ,nie wiem czy je wszystkie zmieszczę ,ale czytałam u Ciebie ,że dzielisz się pomidorkami z tatusiami to czemu nie powiedziałaś dałabym Ci więcej nasionek ,dzisiaj znowu wędziłam szyneczki ,a pojutrze upiekę chlebusie ,bo jeszcze mamy ,ucztujemy sobie z mężem i za chwilę możemy się tylko toczyć ;:306 ,sił mi potrzeba dużo ,a jakoś mi czasem brakuje ,pozdrawiam ;:196

Gosiu,to jeszcze nie wszystkie moje piwonie ,jakoś dużo ich chyba mam ,już sie zgubiłam ile ,piwonie muszą być w ogródku chociaż troszkę ,bo w babcinych ogródkach były zawsze ,pozdrawiam ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”