Ogród Marty- cz. XIII

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martuś ale pokaz piwoniowy a mi utkwiła Angel Cheeks jej duże, kuliste, pełne kwiaty bardzo mi się podobają.
Pomidorki ładnie rosną. ja pomidorkami chyba nie będę się cieszyć bo kwiaty jakby usychają i odpadają albo nie zawiązują owoców. straszne badyle porosły. Sadzonki kupowałam.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martusiu, mnie również już upał zaczyna dokuczać, cięzko cokolwiek w ogrodzie zrobić, staram się podlewać, to rośliny, które najbardziej potrzebują, i czekam na deszcz....
Twoje piwonie, to miks cudownych kształtów i kolorów, zachwycające są. ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martuś kwiatki jak zwyke cudowne ,upał i u mnie daje się obardzo we znaki a Ty jeszcze pierogi robisz,może zdradzisz tajemnice skad u Ciebie tyle energi,moze masz jakiś patent i chciałabyś się podzielić ;:180 .Pozdrawiam serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Marta, zarówno pojedynczo jak i w grupie te Twoje piwonie prezentują się prześlicznie.
Te pomidory już wyglądają apetycznie, a co dopiero jak je będzie można już ze smakiem jeść ;:215
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martusiu ileż krzaczków pomidorkowych ;:oj Piwonie i róże bajkowe ;:oj ;:196 Sucho bardzo, muszę jechać podlać działeczkę. Póki co machnęłam serniczek na zimno z malinami i kładę czereśnie do słoików :roll: W sobotę wyruszam na 14 dni objazdowe po Turcji, to chce troszkę powkładać do słoiczków :wink:

Pozdrawiam ciepło ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martuś twoje piwonie chwaliłam już tyle razy, ale czyż można przejść obok nich obojętnie?... A do tego wspaniałe róże, no czy można chcieć więcej ;:173
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Przepiękne piwonie, Martusiu! ;:138 ;:138 No i ten ich aromat! ;:215
U mnie już tylko wspomnienie po nich zostało i fotki.
Róże w przedogródku takie rozrośnięte! ;:333 Cudne! ;:63 ;:63
Przede wszystkim widać, że ogród poradził sobie wspaniale z wcześniejszym zalaniem i już prawdziwie cieszy pięknymi kwiatami. ;:138 A i pomidorki ładnie wyrosły i wkrótce będziecie zajadać ich pyszne owoce. ;:92
Niech więc lipiec będzie przyjazny Twemu ogrodowi, a Wam da dużo radości z jego uprawiania. :tan Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Witam gorąco miłych gości ,dziękuję,że spacerujecie po moim ogrodzie ,ja albo bardzo zmęczona ,albo nie mam internetu ,albo światła jak wczoraj po wichurze ,zaczęłam pisać i niespodzianka ,dwa razy wyłączyli światło i zrezygnowałam ,ale deszczu u mnie ani nawet na lekarstwo nie ma i nie było ,ogród usycha ,a ja nie jestem w stanie go podlewać ,bo są pomidory i przedogródek ,,komary gryzą wieczorem niemiłosiernie ,najmniej gryzą w dzień w największy gorąc ,ale wtedy to i ja uciekam do domku ,rano muszę wczas wstawać bo idę do pracy i tak będzie do soboty ,więc wieczór oczy mi się zamykają ,gorąc mnie wykańcza ,robota nie idzie jakbym chciała ,najlepiej schować sie w domku ,ale nie zawsze tak się da .

Marysiu,gorąc u mnie do dzisiaj nie ustąpił,może coś jutro sie poprawi bo zapowiadają ciut ochłodzenia ,komary tną jak wściekłe ,ale cieszę sie ,bo przyjechał mały spychacz i uporządkował tą górkę ziemi z drugiej strony domu i sąsiad robi właśnie obok wyrównanej ziemi takie porządne osiatkowane zadaszenie nad borówką amerykańską ,żeby szpaki jej nie jadły ,drugie ,przy innych borówkach zrobił Boguś ,ale wczorajsza wichura coś mu zepsuła z jednej strony i dzisiaj montował od nowa ,jeszcze są dwa miejsca z borówką w roli głównej ,ale tam pewnie dam firanki chociaż one tak nie zabezpieczą przed szpakami ,ziemię wyrównaną trzeba obsiać trawą ,ale na ten gorąc nic nie posieję ,bo szkoda tyle wody lać ,może coś sie zmieni to wysieję trawę ,ale powierzchnia sie powiększyła ,pozdrawiam ;:196

Bożenko,ja też nie mam siły pracować w tym upale ,piwonie prawie przekwitły ,myślę ,że zdjęcia wszystkim zrobiłam ,a jak coś pominęłam to trudno ,pomidorki pięknie rosną ,ja ich sadziłam bardzo późno całe deszcze czekały pod zadaszeniem w małych doniczkach ,teraz mają bardzo ciepło to chyba są zadowolone ,a ogródka warzywnego w tym roku prawie nie mam ,pozdrawiam ;:168

Gosiu PEPSI,pole pomidorowe ładnie rośnie chociaż boję sie gradu bo wszystko by stłukł ,łąka piwoniowa już przemija ,jak wszystko w życiu,pozdrawiam ;:196

Aniu,oj Ty,Ty :uszy róże w przedogródku pięknie jeszcze kwitną ,dzisiaj zabrałam się za sadzenie w przedogródku na małej rabatce irysów ,na pewno posadzę jakieś piwonie i wiąz szczepiony na wysokiej nodze ,żeby zrobił kiedyś fajny parasol przy ławeczce ,rosła w tym miejscu jodła którą wichura przewróciła ,pozdrawiam ;:168

Iwonko,to prawda ,jest kolorowo i pachnąco ,pomidorków mam około 200 szt przeróżnych odmian ,więc będziemy smakować ,tylko żeby nie było gradu i chorób pomidorowych ,u mnie ani deszcz kropelką nie spadł ,a gorąc wysusza ile może ziemię ,rośliny mdleją ,nie wiem jak ogród to przetrwa ,pozdrawiam ;:168

Soniu,róże pięknie wyglądają i pięknie pachną ,a pomidorki są pyszniutkie ,kolorów ,odmian ,wielkości ,i smaków pomidorowych mam dużo ,żeby tylko jakiejś klęski nie było ,pozdrawiam ;:196

Martusiu,mnie się fotosik zupełnie nie otworzył ,raz są a raz nie mam zdjęć ,100 róż w przedogródku jeszcze kwitnie ,pomidorki rosną ślicznie ,ale boję sie gradu ,bo nigdy nie wiadomo czy nas nie odwiedzi i wtedy nic nie zostanie ,to zawsze wielka niewiadoma ,pozdrawiam ;:168 ,podzielę odpowiedzi ,żeby mi coś nie wcięło :uszy
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Witaj Marto u Nas teraz przez ostatnie 2 tygodnie grzało porządnie , właśnie wróciłam z podlewania pomidorów i wiosennych nasadzeń róż, jeśli znajdziesz chwilę wolnego czasu pokaż co teraz w Twoim ogrodzie kwitną , a na pewno róże , bo masz ich sporo pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Witaj Martuś. u mnie troszkę popadało ale to ciągle za mało. Pomidorki tez podlewam ,ale w tym roku bardzo marnie zawiązują owoce a sam kwiat usycha.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Witam ,właśnie wróciłam z ogrodu ,w przedogródku zrobiłam klombik gdzie była jodła i posadziłam wiąza szczepionego na nodze ,a dookoła nowo zakupione irysy bródkowe -cudne ,chryzantemki ,a dzisiaj kupiłam na targu piękny floksik Light Blue i Stokesie leavis i też tam posadziłam ,przed klombikiem osadziłam ławeczkę która tam była pod jodłą ,jeszcze dokupię tam 2 piwonie bo się zmieszczą ,dzisiaj było ciut chłodniej to jakoś robota inaczej szła .

Mariuszu,piwonie pięknie kwitły ,pomidorki super rosną ,ale ,żeby nie przyszedł grad ,bo wszystko zniszczy ,ale ciepełko jest wielkie ,one to lubią ,a wodę leję ja ,bo niebo nic a nic ,pozdrawiam :wit

Joasiu,może Twoje pomidorki się poprawią i zawiążą owoce ,moje dość ładnie wiążą ,moje pomidorki robią sie grube i też rosną do góry ,chociaż jakoś bez przesady ,pozdrawiam ;:168

Basiu,upał nadal wielki ,co prawda dopiero dzisiaj było ciut lżej ,ogrodu nie podlewam ,bo nie dam rady w t upały lać ,a wieczór roje komarów chcą zjeść mi ręce ,bo zawsze ubrana idę ,podlewam tylko przedogródek ,pomidorki i trochę borówkę amerykańską bo nie narośnie ,ale widzę ,że i maliny się proszą o wodę ,bo nic nie rosną ,piwonie są cudowne ,bardzo je kocham ,pozdrawiam ;:168

Tereniu,pierogów narobiłam bardzo dużo ,już nie mam miejsca w zamrażarkach ,mam z jagodami ,czereśnią ,truskawkami ,z mięsem i ruskie ,są gotowe pod ręką ,nawet goście mogą sie załapać jak lubią :uszy ,pozdrawiam ;:168

Beata piwonie sa cudne ,uwielbiam je ,a pomidorki sobie spokojnie rosną ,żeby tylko grad sie nie wplątał to pojemy ,bo odmian mam mnóstwo ,podobno najlepszych ,dziewczynki od pomidorków Irenka ,Kasia i Beatka tak o mnie dbają a resztę robię sama ,ale też z nasion pomidorków ,które najbardziej nam smakowały,pozdrawiam ;:168

Anetko,mam 200 krzaczków pomidorowych ,kwiatów w moim ogrodzie też nie brakuje ,ale ta susza może część roślin zniszczyć ,nie dam rady wszystkiego podlewać,pozdrawiam i życzę miłej podróży i wracaj do nas szczęśliwie ;:196

Gosiu clem3,dziękuję ,za pochwałę piwonii ,też bardzo mi sie podobają ,róże też cudownie kwitną ,więc bardzo kwiatowo mam dookoła ,pozdrawiam ;:168

Lucynko,ogród z zalaniem dość sobie poradził ,ale teraz te upały i susza przeginają w drugą stronę ,a ja nie nadążam podlewać o opiekować sie ogrodem jakby on wymagał ,bo w taki upał nie mogę sie nim zająć a ogród zarasta chwastami mimo suszy ,wycinania przekwitłych roślin też mnie czeka a w takie upały nie mogę nic zrobić ,dzisiaj było ciut lepiej ,może i jutro też tak będzie to troszkę nadrobię ,bo 14 wyjeżdżam do sanatorium i 2 tygodnie mnie nie będzie w ogrodzie ,na pomidorki też czekam ,bo je uwielbiamy zajadać ,żeby tylko się nic złego w naturze nie wydarzyło ,pozdrawiam i miłego wypoczynku życzę ;:196

Tereso,u nas też grzeje bardzo ,trudno coś zrobić w ogrodzie ,a wieczorem komary mnie zjadają ,ja też codziennie coś podlewam ,ale o całym ogrodzie nie ma mowy nie wystoję w tym gorącu ,w ogrodzie dużo roślin kwitnie ,zdjęcia robię ,ale wieczór nie mam siły ich wstawiać ,bo rano wczas muszę teraz wstawać bo idę do pracy ,pozdrawiam ;:168

Joasiu,,u mnie nic nie padało ,nie wiem dlaczego tak sie dzieje z twoimi pomidorkami ,może ich zasil ,żeby sie wzmocniły ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3659
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martusiu i u mnie susza. Ale chociaż chłodniej się zrobiło. Piękna White Cap, zauroczyła mnie. Pod pomidorkami masz wyściółkowane trawą, tak? Też byłam dziś na targu, ale nic ciekawego nie wypatrzyłam. Kiepski ten nasz targ, to już w Białej, w mieście coś ciekawego się trafi.
Deszczyku Ci życzę.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martuś, wszystko można chwalić, bo pomimo niesprzyjających warunków, to ogród wygląda pięknie jak zwykle. Pomidorki jak na paradzie, dostały swoje miejsce, to i od razu się wzmocniły. Znowu będzie pysznie ;:oj
W sanatorium nareszcie odpoczniesz, to wrócisz z nowym zapasem sił, a Boguś będzie podlewał,to co najpilniej wody będzie potrzebowało. Pozdrawiam ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”