Ogród Marty- cz. XIII

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

No to dałaś po oczach tymi piwoniami ;:oj ,nawet nie myślałam ,że jest ich aż tyle .Ja mam tylko te zwykłe ,białą i majową ale bardzo je lubię.Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i sił ,bo pracy masz ogrom ale i efekt ;:63 :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Witam gorąco wszystkich,pogoda piękna i cieplutko,a ja zagoniona jak pewnie wszyscy ,jeszcze troszkę pikowałam pomidorków ,bo miałam mało ;:306 ,z żadnego nie umiem zrezygnować ,trawy prawie wycięte ,no i pojechałam na zakupy potrzebnych do moich świątecznych prac i ugotowałam wędliny wczoraj wędzone ,chyba pychotki wyszły.

Aniu,nawet sama nie wiedziałam ,ze mam tyle piwonii i to jeszcze nie wszystkie pokazałam ,okres z kwitnącymi piwoniami jest piękny ,pozdrawiam ;:196

Martusiu,w tym sklepie jest w miarę tanio (przynajmniej tak było)i karpy są duże ,jak masz mało miejsca to kup sobie chociaż takie najpiękniejsze ,które Tobie się podobają i przecież nie musi ich być dużo,pozdrawiam ;:196

Joasiu,ja wiem jak trudno wybrać najładniejszą piwonię bo one wszystkie cudne ,dlatego u mnie jest ich więcej ,żebym już nie cierpiała ,że ich nie mam ;:306 ,pozdrawiam :wit

Tereniu,jest ich dużo więcej ,ale niemożliwe mieć wszystkie ,ja też się cieszę ,ze mam chociaż tyle i każdą uwielbiam ,pozdrawiam ;:168
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Niedokończone moje piwonie ,tyle jest obrazów z nimi ,że końca nie widać,zapraszam jak sie nie znudziliście .
Piwonie od znajomej babci Franciszki
Obrazek

Pink Lemoniade
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nippon Parade
Obrazek

Dayton
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Harianin
Obrazek

S Temple
Obrazek


Obrazek

Bowl of beauty
Obrazek

Angel Cheeks
Obrazek


Obrazek

Obrazek

piwonia od mojej babci Walerii
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Whitley May
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martusiu toż to raj dla oczu !!!! jak mogą się znudzić
Dla mnie wszystkie cudne ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Cuda, Martusiu! Kocham te Twoje piwonie ;:167
Pamiętam ile pąków miała piwonia Franciszkowa rok temu! ;:oj
No więc jednak zapadła decyzja w sobotę oglądamy wędzarnię budowaną i może od poniedziałku rusza inwestycja...M nawet miał pomysł mieć dwie kupić taką jak Twoja i wybudować równolegle drugą, ale puknęłam go w głowę...po co nam to :;230
Sadzę i plewię w ogrodzie cały czas, bo trawka już się sieje ale sucho jest przeokrutnie ;:oj a moja woda ma już inną cenę i nawet nie rozkładam węży :wink:
Pozdrawiam Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Marto piękności! Zemdlałem ;:306 normalnie oczy same się śmieją :) i jak tu ich nie dokupić hihi :)
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Może i skorzystam z zaproszenia, bo ogród cudny to wiem, ale te Piwonie coś niesamowitego tyle rodzai, kolorów, zapachów... aaach ślicznie ;:167 Pozdrawiam ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Witam kochani,pogodę mamy cudną ,słoneczko i ciepło,ja dzisiaj przycinałam w końcu róże,w przedogródku ,trawy praktycznie wszystkie ścięte i jako tako robi się porządeczek ,ale innej pracy mam tyle ,że to chyba jest niemożliwe zrobić ,teraz mam przerwę od nadwyżek ,bo weekend,więc robię stroiki na kiermasz Wielkanocny i teraz piekę chlebusie ,bo wczoraj uwędzone i ugotowane wędlinki ,więc musi być jeszcze swój pyszny chlebuś .

Tereniu,ja też kocham wszystkie piwonie ,bardzo trudno wybrać tą najładniejszą ,dzisiaj bedzie przerwa od piwonii ,chociaż jeszcze nie wszystkie pokazane ,pozdrawiam ;:168

Marysiu,ja też je kocham moje piwonie ,cieszę się ,że będziesz miała wędzarnię ,już chyba nie ma znaczenia jaką ,ja z mojej się bardzo cieszę ,bo w końcu jemy pyszne wędlinki ,jeszcze tylko kiełbaski się nauczę ,ale już ją chyba rozpracowaliśmy tylko jeszcze próby nie było,dla mnie ważne ,że można przy wędzeniu robić wszystkie inne czynności ,a jak jestem sama ,to jak bym miała to robić ,ja też trochę robię w ogrodzie ,ale pracy jest ogrom ,chyba nie do zrobienia :uszy u mnie też sucho,odrobinę pokropiło i na tym koniec ,tak bardzo przydałby się spokojny deszczyk ,ja mam w ogrodzie studzienkę miejską do podlewania ,ale czasowo nie ma o tym mowy,nawet wąż nie podpięty ,pozdrawiam ;:196

Mariuszu,nie mdlej wstań ;:306 ,ja wiem ,że one piękne ,mnie też zniewoliły i dlatego są w moim ogrodzie ,pozdrawiam :wit

Krysiu zapraszam ,od ostatniej Twojej wizyty u mnie piwonii dokupiłam sporo,jeszcze się dogadamy kiedy byś mogła przyjechać,pozdrawiam ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Jeszcze nie wszystkie piwonie pokazałam ,ale teraz na odmianę troszkę mojej wiosny ,zapraszam


Obrazek

Obrazek

takie grubachy piwonie wychodzą
Obrazek

niektóre piwonie takie wyrywne
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój Czaruś zawsze śpi pod modrzewiem ,tam jest dużo opadniętych igieł i ma suchutko ,rosną tam 3 modrzewie koło siebie w formie płaczącej i tworzą taką budkę i Czarusia zawsze tam można spotkać ,całe dnie śpi .
Obrazek

Obrazek

bzy już takie duże ,już chcą zakwitnąć
Obrazek

zawilec grecki
Obrazek

Sangwinaria kanadyjska
Obrazek

co roku ktoś zjada mu płateczki ;:223
Obrazek


Obrazek

Obrazek

moje wędlinki prosto z wędzarni
Obrazek


i moje chlebki
Obrazek


Obrazek

Obrazek
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martuś wspaniale. Wszystko swoje i może wyjdzie nam to na zdrowie a producenci, zaczną myśleć -jak to trucizny nie dodawać do produktów! Ogród? aż miło oko zawiesić! ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Masz wspaniałą kolekcję piwonii.
Własne wędlinki to jest to, wyglądają przesmacznie.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Martusiu niesamowite te Twoje bzy ;:oj Piwonia też wyrywna u mnie nawet majowa tak nie wygląda :D
A już myślałam że straciłam w przesadzaniu sangwinarię, ale jeden kwiatek wczoraj się objawił w dziwnym miejscu i dzięki Tobie zidentyfikowałam ją ;:215
https://www.fotosik.pl/zdjecie/50113299a0f69343 Widzę, że ziarnopłon zjada miodunkę ;:oj
Czarusia też tam widziałam ;:219
Miłka też mi coś objada...jednego dnia odgryziona kwiatek, a teraz znajduje pojedyncze listki obok rośliny ;:oj
Wędlinki wyglądają pysznie, u mnie chlebek już się też przygotowuje , bo nie ma to jak swoje ;:215
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Marty- cz. XIII

Post »

Witaj, łany piwnii wyglądają rewelacyjnie...mam kilka odmian, na więcej brakuje miejsca. Roślinki od Ciebie już rosną...wczorajsze popołudnie było bardzo udane ;:167 Roślinki rewelacyjnie zniosły podróż...za dodatkowe rośliny ;:196 Miodunki takiej nie mam, na jaki kolor kwitnie? liście ma w pięknej ciemnej zieleni. Tarczownicą jestem zaskoczona ;:215 miałam co dźwigać.
Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”