Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  
Autor Wiadomość
Maska
 Tytuł: Re: Ogród Marty- cz. XIII
PostNapisane: 14 sie 2019, o 07:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martusiu! przytłoczona wyglądem jagodnika i pomidorzanki nawet nie miałam siły nic napisać. Sam sprzęt jaki pracował przy budowie tej woliery (chałupy) mówi sam za siebie. Niechby któryś ptok spróbował to sforsować :D U mnie niestety klęski urodzaju nie ma za to jest klęska, którą robi nam fauna ogrodowa i okoliczna. Może to i lepiej, bo nie jestem przemęczona zbieraniem i przetwarzaniem jak to było rok temu.
Kwiatuszki też kwitną obłędnie, ale to pewnie niezbyt aktualne zdjęcia patrząc na tą marunę, na zdjęciach w pełni rozkwitu a u mnie zawiązała już nasiona :wink:
Jak nam dosuszyło tak teraz nam doleje, ale niech już będzie i tak ten rok jest dziwny.
Cieszę się na kolejne spotkanie :heja Serdecznie pozdrawiam ;:196 ;:196

Zobacz profil Wyślij e-mail      

any57
PostNapisane: 14 sie 2019, o 10:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ależ pomidorów u ciebie Marto ;:138
Nie wiem co powiedzieć na budowlę sąsiada :?: w każdym razie owoce będzie miał :wink: My mamy tylko 4 krzewy i dzielimy się owocami z ptakami. Chociaż one wcześniej wstają to i dla nas zostawiają ;:306

korzo_m
PostNapisane: 14 sie 2019, o 17:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Marto toż to jest borówkowy kombinat, może on mieć wiele zastosowań. Borówek nic Ci już nie zje.
Pomidorki piękne, zdrowe, widać że Boguś podczas Twojej nieobecności dbał wzorowo.

anabuko1
PostNapisane: 14 sie 2019, o 17:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martusiu :wit
Ależ masz dużo różnych odmian tych pomidorków.
A wszystkie bardzo apetycznie wyglądają.
ni i róże bardzo ładnie wciąż ci kwitną.
Bogaty ten twój ogród zawsze.Bardzo lubię takie ogrody tętniące, kolorami, życiem, bogactwem roślin. ;:215

jonatanka
PostNapisane: 18 sie 2019, o 12:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Martuś pomidorki ładnie obrodziły i niech się czerwienią. spróbuje na drugi sezon wykorzystać Twoją metodę sadzenia.
Ogród ładny i kolorowy.

plocczanka
PostNapisane: 18 sie 2019, o 14:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Martusiu, oczy w pięć złotych na widok takiego zbioru pomidorów! ;:138 ;:138
Nie tylko ich ilość zapiera dech w piersiach, ale i wielość odmian. ;:215
Bardzo zdrowo krzaczki wyglądają - ;:433 dla Was za umiejętną troskę, za którą dorodne owoce solidnie Wam odpłacają. ;:138 ;:138
Kolorowych akcentów też w ogrodzie nie brakuje, pięknie kwitną kwiatuszki, a Stokezję musiałam sobie wygooglować, jako że po raz pierwszy zetknęłam się z tą roślinką. Śliczna. ;:215
Niech więc dalej ogród kwitnie i owocuje, a pogoda niech mu sprzyja ku Twojej radości. ;:196

apus
PostNapisane: 18 sie 2019, o 15:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Domek dla borówek rewelacyjny!!! Właśnie planuję w przyszłym roku zrobienie jagodownika i Twój pomysłmnie bardzo zachwycił! ;:167 Super masz pomidorki, juz dużo dojrzewa... te żółte koktajlowe uwielbiam! ;:138

lanceta
PostNapisane: 18 sie 2019, o 16:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martuniu, mieć takiego sąsiada - to skarb ! Starannie zrobiona konstrukcja,posłuży na wiele sezonów.
Gospodarzom należne ;:138 za pomysł.Pozdrawiam serdecznie ;:196

maniolek
PostNapisane: 18 sie 2019, o 16:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witaj Marto widzę, że plony dopisują i jest co zbierać :) Pomidorki bardzo ładne. Domek nad borówką super ;:333 też w tym roku stwierdziłem, że muszę jakoś swoje zabezpieczyć, bo ptaki niestety łapczywie zjadają i niczego się nie boją, nawet człowieka ;:185

ed04
PostNapisane: 18 sie 2019, o 18:35 
500p
500p

0 szt.
Masz imponujące borówki, patrzę z zazdrością i podziwem. ;:63 Pomidorki to jest to co lubię, śliczne.

iwona0042
PostNapisane: 19 sie 2019, o 18:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martusiu domek dla borówek świetny pomysł, macie ich dużo, moje dwie co prawda owoce miały ale ptaki były szybsze niestety, pomidorki też świetne, no super niech więc rosną abyś mogła najeść się do syta i narobić przetworów ;:196

clem3
PostNapisane: 19 sie 2019, o 19:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dla takich widoczków warto wracać nawet z najfajniejszych "relaksów" :D A jeśli do tego można dochodzą pyszności to już w ogóle raj na ziemi ;:173 Dzięki za zdjęcia budowli sąsiada, świetny pomysł na ochronę plonów ;:215

Igala
PostNapisane: 19 sie 2019, o 20:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Gratuluję takich pięknych zbiorów pomidorków, a ten gąszcz cudowny ;:111 U mnie zbiory bardzo kiepskie bo specjalnie o nie niedbałam ale mam nauczkę na przyszłość :wink:
Pomysł z domkiem, rewelacyjny. U mnie nawet aronie i porzeczki obżerały. Nigdy aż tak żle nie byłojak w tym roku z tymi ptakami. Te śliczne białe kwiatki to chryzantemy?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/6d8a1278870c8233

koziorozec
PostNapisane: 19 sie 2019, o 21:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witam wszystkich milusińskich gości ,jestem jak najszybciej mogę ,bo czas dalej mi ucieka ,ale przerabiam teraz swoje ogóreczki ,robię nalewki ,zbieram malinki i pomidorki ,przerabiam śliweczki,w dobrym uczynku odwiedzam chorych ,ciągle mi sie wydaje ,że jeszcze coś tam zrobię i będę wolna ,ale tak nie jest ,zawsze coś już naprzód wymyślę i biegnę za swoimi myślami ,i tak bez końca ;:306 .

Iwonko1,ja też najbardziej teraz lubię pomidorki,zajadamy się ,ale przetworów jeszcze nie robiłam ,bo koleżanki są pierwsze :uszy ,domek wymyśliliśmy bo już dość karmienia darmozjadów,wszyscy na gotowe a ja do roboty,ani jednej aronii nie zebrałam ,ani jednej świdośliwy ,po prostu nic ,ja śpię a ptaki się zajadają ,teraz nie ma już tak dobrze ,pozdrawiam ;:196

Marysiu,wygłupiasz sie z tym przytłoczeniem ;:306 Ty ze swojego osiągnięcia możesz być dumna Obrazek,moje ptaki już nie mają szans na darmowe borówki,zbieram je w dużej ilości ,dzisiaj zebraliśmy 10 kg,moje maruny kwitną cały czas ,ogród dalej pięknie kwitnie ,on wie ,że nie mam teraz dla niego czasu ,bo idzie zima i trzeba zebrać wszystko ze słoneczka ,zamknąć w słoiczkach i ułożyć w spiżarni,znowu ma lać w tym tygodniu,nie dobrze to dla pomidorków ,ale nic nie poradzimy,pozdrawiam ;:196

Andrzejku,sąsiad budował domek nad borówką dla mnie w moim ogrodzie ,bo już nie potrafiłam sie inaczej przed nimi obronić ,w ogrodzie mam więcej krzewów borówki posadzonych w różnych miejscach ,ale tam nie mogę takiego zbudować i wszystko jest zjedzone ,pod tym zadaszeniem jest dosadzony drugi rząd borówki ,ale jeszcze mały ,wiec kiedyś będzie jeszcze ich więcej ,pomidorki pięknie owocują ,żeby tylko wytrzymały w zdrowiu,pozdrawiam :wit

Dorota,dużo borówek było w tym roku u mnie ,w innych miejscach ptaki zjadły borówki,ale nie wszędzie mogę takie osłony zrobić,pomidorki pychoty,ale zawsze sie o nie martwię ,bo mogą w jednej chwili zniknąć ,pozdrawiam ;:196

Aniu,odmian pomidorków mam bardzo dużo ,nawet nie zliczę i zajadamy się nimi ,są pyszne ,w ogrodzie pięknie kwitną roślinki ,floksy i hortensje ,rudbekie i dzielżany i wiele innych ,pozdrawiam ;:168

Joasiu,moja metoda sadzenia jest prosta i nie wymaga plewienia chwastów ,bo nie mogą rosnąć i nic do końca nie robię oprócz pielęgnacji samych pomidorków ,pozdrawiam :wit

Lucynko,pomidorki dopiero się zaczynają ,jak się nie pochorują i ruszą wszystkie z dojrzewaniem to będzie ich ciężarówka,są pychotki ,ale przecież to dobrze wiesz ,bo też masz takie pychotki ,stokezją mogę się z Tobą podzielić na wiosnę ,zapisuj co potrzeba ,już mam zasypanego różowego powojnika na sadzonkę to dopisz tą stokezję ,żeby się nie zgubić i nie zapomnieć ,pogoda to daje do wiwatu w tym roku ,jest nieobliczalna ,pozdrawiam ;:196

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 609 ]  Idź do strony nr...        1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot] i 43 gości