Zielone Podwórko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zielone Podwórko

Post »

Baaardzo podoba mi się pomysł z obrzeżem ze starych cegieł !
Masz jakieś rośliny w oczku ? Wygląda na bardzo małe i płytkie ?
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witaj Frate

Przyszłam z rewizją i zobaczyłam bardzo ładny ogród , masz również dużo pięknych nasadzeń i oczko wodne moje marzenie . Przepięknie się to wszystko komponuje , na pewno bedę do Ciebie zaglądała . Pozdrawiam i miłego dnia życzę :wink:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Aniu dziękuje za te miłe słowa :) Z każdym dniem coś się zmienia ale wiadomo, chciałbym, żeby to wszystko działo się szybciej :)
Seba witaj w moim ogrodzie! Baaardzo się cieszę, że do mnie trafiłeś! Również jestem zakochany w starej cegle, do tego stopnia, że pewna część mojego ogrodu, wręcz tonie w tej cegle ale na nią jeszcze przyjdzie czas :D Co do oczka, to racja, nie jest za duże, a na zdjęciu w dodatku jest minimalny stan wody - na zimę została wypompowana a to zielone coś, które teraz zalega na dnie, to woda, która zebrała się tam w ciągu ostatnich tygodni i zaczęła żyć własnym życiem :) Oczko i mnie czeka gruntowne czyszczenie :D :D W ostatnim roku nie miałem żadnych roślin w oczku, zależało mi na czystej tafli wody :) może w tym roku to zmienię ;)
Joanno witam u siebie :) Dziękuje za odwiedziny i zapraszam :) Dziękuje za ciepłe słowa :) i ja jestem pod wrażeniem Twojego królestwa :) również życzę dobrej końcówki weekendu i do zobaczenia Pod dębem albo na zielonym podwórku :D

W ogrodzie praca wre! Trwa układanie kostki, równanie terenu oraz pokaźne zmiany w części wypoczynkowej i jej otoczeniu - wieczorem zamieszczę zdjęcia i coś więcej napiszę :) W Wielkopolsce weekend bardzo ładny - ciepło i bez większych wiatrów, pogoda sprzyja pracom :)

Udanej i pogodnej niedzieli :)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Zielone Podwórko

Post »

Przyszedłem w odwiedziny, chociaż już tutaj byłem :wink: Bardzo podoba mi się ta kładka i skarpa przy oczku ;:215 Podoba mi się styl Twoich rabat- są eleganckie i proste ;:63 dzięki czemu też nowoczesne. Ale zrobiłeś zakupy mieczyków ;:oj uwielbiam te rośliny i też mam ich kilkadziesiąt. Są piękną ozdobą ogrodu i na pewno będziesz z nich zadowolony :D
Pozdrawiam :wit
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witajcie! :)
Julian miło mi Cie gościć w moim ogrodzie :D Dzięki za tyle pochwał - czuję że zarówno ja jak i moje rośliny urosły od nich o kilka centymetrów :D :D To bardzo miłe, przeczytać takie słowa o efektach swoich prac :) Mieczyki grzecznie czekają na odpowiedni termin oraz na przygotowanie im miejsca - póki co rosną na nim tulipany, hiacynty, narcyzy i róże...ale już niedługo :D :D
Zapraszam jak najczęściej :)

Z małym opóźnieniem chciałbym pokazać Wam efekty weekendowych prac, półmetek za mną! A przynajmniej tak sądzę :D
Drugi trawniczek w kształcie koła (mniej więcej), sąsiadujący z oczkiem i kładką jest obniżony w stosunku do pierwszego trawnika, tego przylegającego zarówno do warsztatu jak i do kamiennego placyku o ok 15 cm, więc schodzi się do niego jakby po stopniu :D

Obrazek

Obrazek

Okrągły trawniczek od jednej strony okala rabata ze starymi szmaragdami i jednym, sentymentalnym brabantem, następnie kładka z oczkiem oraz żwirowa opaska z bukszpanami. Muszę jeszcze wykopać resztę kostek stanowiących obrzeże koła oraz na jego części - od po wyższego trawnika - przymocować i zabezpieczyć drugą warstwę kostki, będącą niejako mini murkiem oporowym. I dopiero wtedy będę mógł dosypać ziemię na górnym odcinku do samej krawędzi. Na dzień dzisiejszy wygląda to jak plac niezbyt logicznej budowy :D

Obrazek

Z planów na najbliższe dni to przede wszystkim ułożenie reszty kostek, wyrównanie poziomu w kole i dosypanie ziemi w "górnym" trawniku, montaż elektryki (kupno reflektorków i zakopanie kabla w stronę oczka) i pewnie wiele spraw, których nie planuję a które po drodze się pojawią :)
No, nie będę Was bardziej zanudzał od samego poniedziałku :D :D życzę Wam udanego i ogrodniczo pracowitego tygodnia :)
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Ale równiutko położona kostka, wstyd pokazać moje obrzeże zrobione wokół dębu z kostki ;:173
Czeka Cię sadzenia po tych zakupach :D
Reflektory będą przy oczku? Jeśli tak to od razu dodawaj zdjęcia :)
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zielone Podwórko

Post »

Ja nie umiem prostej kreski zrobić ołówkiem, jeśli mi się zabierze linijkę ;:306 A tu taka równiutka, idealna kostka. Jestem zazdrosna - oczywiście tak pozytywnie.
Twój ogród wygląda niesamowicie przyjemnie dla oka. :D
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Zielone Podwórko

Post »

Wyprzedziłeś mnie zdecydowanie w pracach porządkowych. Ja dopiero układam podest pod basen, do układania ścieżek jeszcze nie doszedłem. Bardzo podoba mi się wynik twoich prac, wszystko zrobione równo i schludnie.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zielone Podwórko

Post »

Uwielbiam proste, geometryczne formy :) Obrzeże zarówno z cegły jak i kostki bardzo mi się podoba.
Ile ma Twój ogród? i dlaczego tak mało zdjęć cebulowych nasadzeń? :wink:
Mieczyki wielkokwiatowe? czy również drobnokwiatowe? Ja akurat fanem tych drobnokwiatowych i botanicznych ale w tym roku wyjątkowo kupiłem jedną odmianę wielkokwiatowych :wink:
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Damianie, dzięki za miłe słowa :) zobaczymy, czy z upływem czasu nadal pozostaną takie równe ;) mam nadzieję, że tak! Co do reflektorków, to tak, jeden chciałem dać przy oczku a drugi pod tujami, żeby dawał tylko takie rozproszone światło "od dołu" :) jak tylko przeciągnę instalację, dodam zdjęcia ;)
Wiktorio w ogrodzie zamieniam linijkę na sznurek, to chyba mój największy przyjaciel przy wykonywaniu tych prostych linii :D ale jakby mi ktoś go zabrał, to już tak równo nie będzie :D dziękuje za pochwały w imieniu swoim i ogrodu :D
Józefie ja mam ścieżki ale nie mam basenu, więc nam się wyrównuje :) dzięki za miłe słowa.
Sauromatum widzę, że mamy podobne upodobania w ogrodzie, proste formy i geometryczne wzory to zdecydowanie moje klimaty. A cegła i szara kostka zdobyły moje serce :D :D Co do cebulowych, kurcze, u mnie są jakoś mało fotogeniczne :D a duża część jesiennych cebul była sadzona w miejscach "przejściowych" :) ale coś tam dodam :)
U mnie zdecydowanie królują mieczyki wielkokwiatowe, drobnokwiatowych jeszcze się nie dorobiłem :D Te kwiaty zawsze były w naszym ogrodzie i są również teraz, zajmuję się ogrodem, że tak powiem, w trzecim pokoleniu. Ogród ma 35 lat, zakładali go moi Dziadkowie, później Rodzice a teraz działam ja. Fragmenty, które już pokazywałem w wątku mają ok 100 m2. Reszta ogrodu czeka na odpowiedni moment :D

Z samego rana dotarła do mnie druga przesyłka, tym razem skromniejsza w rozmiarach, dla mnie w sumie przyszły dwie rośliny - Rdestówka Auberta i agrest Niesłuchowski. Zamówiłem też czerwoną, pnącą Sympathie i wielkokwiatową Silver Star oraz parę innych roślinek ale te są dla znajomych :) więc tym razem bez szał. I tym razem paczka schludnie przygotowana, roślinki wydają się zdrowe i dobrze zabezpieczone. W prezencie dorzucili torbę na zakupy, paczuszkę mieczykowego mixu i jakiś ich firmowy poradnik dot. pielęgnacji roślin wiosną, nie przejrzałem go jeszcze.

Podobają mi się te pocięte kawałki pachnącej gąbki na wierzchu :D
Obrazek
W tle kartonikowe róże z marketu :D
Obrazek
Najbardziej czekałem na rdestówke:
Obrazek

Jestem ciekaw, czy rzeczywiście będzie miała już w pierwszym roku takie ogromne przyrosty o których można przeczytać na forum.

A co słychać w ogrodzie?
Truskawki spokojnie przeżyły wiosenne przesadzenie w nowe miejsce:
Obrazek

Poziomki też się mają dobrze. Szczypiorek już po pierwszy ścięciu ;)
Obrazek

To może i trochę cebulowych?
Jestem ciekaw jak zaprezentuje się ten hiacynt. To zeszłoroczna świeżynka. Zaczyna sie czerwienić ale nie spieszy mu się z kwitnieniem ;)
Obrazek

Żonkile zaczynają pękać. Też im sie nie śpieszy, u sąsiadów już w zeszłym tygodniu zażółciły się ich łany
Obrazek

Na pierwszym planie jedna z kilkudziesięciu kępek śniadka baldaszkowatego, dalej tulipany i hiacynty:
Obrazek

A tutaj totalny mix wszystkiego zdominowany przez czosnki. Ale już niedługo, to kolejne miejsce do zmiany, zresztą jakieś ceglane prace gdzieś tam w tle widać :D
Obrazek

Pogoda nie rozpieszcza, idę sprawdzić, czy wczorajsza zaprawa dobrze związała kostki :)
Miłego dnia :)
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witam,
duży nakład pracy wykonany, precyzja w układaniu ogromna ;:138 ;:138
Jak widać można też w zakamarkach wyszukać interesujące ozdoby, bardzo mi się podobają takie stare prawdziwe sprzęty.
Myślę, że ta taczka znajdzie u Ciebie swoje miejsce i będzie uroczą ozdobą.

Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zielone Podwórko

Post »

No szalejesz :) zamówienia ambitne będzie co robić :) ogród wygląda coraz lepiej, rabaty pięknie wyprowadzone ;:138 wiosna powoli się rozkręca, cebulowych coraz więcej, więc będzie co podziwiać :)
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielone Podwórko

Post »

Kurde ! Jak ja Ci zazdroszczę żonkili ! Nie mam pojęcia dlaczego nie posadziłem u siebie ich jesienią. A przecież tak je lubię :O
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”