Zielone Podwórko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielone Podwórko

Post »

Frate nie ma się czym przejmować, też mam u siebie góry i doliny :D Twoje znalezisko przebija wszystko co znalazłam/wykopałam u siebie, kto by pomyślał że coś tak dużego może się tak dobrze ukryć ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Dzięki za zdjęcia :D
Super to wygląda, nie jest to jakieś jezioro. Kładka też ma swój urok. Dobrze że to nie jest jakiś most bo chyba komicznie by to wyglądało. Bardzo mi się podoba taki surowy klimat skał i iglaków, czekam na dalszy ciąg wydarzeń ;:215
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Zielone Podwórko

Post »

Widzę że prowadzisz te same roboty co ja w ogródku, też przemeblowuję cały. Nowe ścieżki i nowe nasadzenia i rabaty. Będę częstym gościem w twoim temacie. Jakie wymiary ma oczko i czy są w nim ryby?
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Natalio również się zdziwiłem :D A Ty co wykopałaś/znalazłaś u siebie? Pochwal się! :) :)
Damian dokładnie, małe oczko to i mała kładka :D nie wyobrażam sobie w tamtym miejscu łukowego mostu :D nie te gabaryty :D chciałem zachować w oczku i wokół niego minimalistyczny układ, stąd ta oszczędność w roślinności i w formie. Rojniki porastające otoczaki, kamyk wokół, kosodrzewiny, cztery miskanty za nimi no i magnolia na pierwszym planie :) na bieżąco będę relacjonował moje ogrodowe poczynania :)
Józefie trochę nie przemyślałem tej rewolucji. Jesienią rozryłem praktycznie każdy element ogrodu, sądziłem, że uda mi się w tamtym roku więcej zdziałać. Na szczęście wiosna przyszła szybko, więc mogę podgonić z pracami :) Nigdy jakoś nie mierzyłem oczka, więc trudno mi odpowiedzieć na pytanie. A rybek w nim nie ma i raczej nie planuje :) Zapraszam jak najczęściej :)

Dziś w końcu przyszła paczka z moimi pierwszymi wiosennymi zamówieniami. Jestem niesamowicie zadowolony, póki co. Wszystko ładnie posegregowane, opisane z krótką instrukcją sadzenia itp. Także dziś mój ogród wzbogacił się o:
- cztery odmiany host (Blue Angel, Halycon, Crispula i Francess Wiliams),
- 10 cebul liatry białej i 50 fioletowej
- floksy w trzech kolorach,
- rozchodnik kaukaski,
- 2 piwonie Shirley Temple,
- 3 kanny "Alaska",
- 20 białych frezji i jedną tuberose - traktuje te roślinki jako eksperyment, zobaczymy czy go zaliczą :) oraz trochę różnej drobnicy,
- i to na co czekałem najbardziej: 300 gladioli!!!

Obrazek
W tle widoczny stary, babciny kredens, który jak widać stoi obecnie w warsztacie, mam nadzieję, że latem znajdę czas, żeby usunąć z niego obecny, jakże intrygujący kolor... :D :D
Teraz tak siedzę i myślę, gdzie ja te moje gladiole zmieszczę...I nawet z tymi zamówionymi może nie będzie problemu, ale w piwnicy leżakuje sobie jeszcze setka... Jakoś będę musiał je poupychać :D
Dziś kontynuowałem układanie kostki wokół pierwszego trawniczka i nawet jestem zadowolony zarówno z efektów jak i z tempa wykonania ;)
Obrazek

Obrazek
Teren ma widoczne pochylenie, na bardzo krótkim odcinku poziom różni się o ok 8-9cm, także jeszcze dużo nawożenia i równania ziemi przede mną :) Mam nadzieję, że w miarę szybko się z tym uporam i ziemia będzie czekała na wysiew trawy a ja będę mógł zabrać się za kolejne prace. A tych póki co nie ma końca. Ścieżki w warzywniku i pergola pod winorośl w tej części a później już przenoszę się na drugą część, jeszcze nie pokazywaną, mojego ogrodu :) Trzymajcie kciuki! :) :)
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielone Podwórko

Post »

Jakie zakupy ! Sam zastanawiam się nad kupnem gladioli w większej ilości ale nie wiem jeszcze gdzie :P Ostatnio kupiłem 5 sztuk w Auchanie ale jakoś tak mało ;:306 Mam nadzieje że je wszystkie gdzieś upchniesz :D podeślesz na PW linka do sklepu gdzie je kupiłeś? :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zielone Podwórko

Post »

Podobają mi się takie stare ozdoby w ogrodzie.
Fajny pomysł na tą taczkę, raczej rusztowanie.
Ogród już ładnie się prezentuje . ;:108
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zielone Podwórko

Post »

Baaardzo podoba mi się pomysł z obrzeżem ze starych cegieł !
Masz jakieś rośliny w oczku ? Wygląda na bardzo małe i płytkie ?
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witaj Frate

Przyszłam z rewizją i zobaczyłam bardzo ładny ogród , masz również dużo pięknych nasadzeń i oczko wodne moje marzenie . Przepięknie się to wszystko komponuje , na pewno bedę do Ciebie zaglądała . Pozdrawiam i miłego dnia życzę :wink:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Aniu dziękuje za te miłe słowa :) Z każdym dniem coś się zmienia ale wiadomo, chciałbym, żeby to wszystko działo się szybciej :)
Seba witaj w moim ogrodzie! Baaardzo się cieszę, że do mnie trafiłeś! Również jestem zakochany w starej cegle, do tego stopnia, że pewna część mojego ogrodu, wręcz tonie w tej cegle ale na nią jeszcze przyjdzie czas :D Co do oczka, to racja, nie jest za duże, a na zdjęciu w dodatku jest minimalny stan wody - na zimę została wypompowana a to zielone coś, które teraz zalega na dnie, to woda, która zebrała się tam w ciągu ostatnich tygodni i zaczęła żyć własnym życiem :) Oczko i mnie czeka gruntowne czyszczenie :D :D W ostatnim roku nie miałem żadnych roślin w oczku, zależało mi na czystej tafli wody :) może w tym roku to zmienię ;)
Joanno witam u siebie :) Dziękuje za odwiedziny i zapraszam :) Dziękuje za ciepłe słowa :) i ja jestem pod wrażeniem Twojego królestwa :) również życzę dobrej końcówki weekendu i do zobaczenia Pod dębem albo na zielonym podwórku :D

W ogrodzie praca wre! Trwa układanie kostki, równanie terenu oraz pokaźne zmiany w części wypoczynkowej i jej otoczeniu - wieczorem zamieszczę zdjęcia i coś więcej napiszę :) W Wielkopolsce weekend bardzo ładny - ciepło i bez większych wiatrów, pogoda sprzyja pracom :)

Udanej i pogodnej niedzieli :)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Zielone Podwórko

Post »

Przyszedłem w odwiedziny, chociaż już tutaj byłem :wink: Bardzo podoba mi się ta kładka i skarpa przy oczku ;:215 Podoba mi się styl Twoich rabat- są eleganckie i proste ;:63 dzięki czemu też nowoczesne. Ale zrobiłeś zakupy mieczyków ;:oj uwielbiam te rośliny i też mam ich kilkadziesiąt. Są piękną ozdobą ogrodu i na pewno będziesz z nich zadowolony :D
Pozdrawiam :wit
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witajcie! :)
Julian miło mi Cie gościć w moim ogrodzie :D Dzięki za tyle pochwał - czuję że zarówno ja jak i moje rośliny urosły od nich o kilka centymetrów :D :D To bardzo miłe, przeczytać takie słowa o efektach swoich prac :) Mieczyki grzecznie czekają na odpowiedni termin oraz na przygotowanie im miejsca - póki co rosną na nim tulipany, hiacynty, narcyzy i róże...ale już niedługo :D :D
Zapraszam jak najczęściej :)

Z małym opóźnieniem chciałbym pokazać Wam efekty weekendowych prac, półmetek za mną! A przynajmniej tak sądzę :D
Drugi trawniczek w kształcie koła (mniej więcej), sąsiadujący z oczkiem i kładką jest obniżony w stosunku do pierwszego trawnika, tego przylegającego zarówno do warsztatu jak i do kamiennego placyku o ok 15 cm, więc schodzi się do niego jakby po stopniu :D

Obrazek

Obrazek

Okrągły trawniczek od jednej strony okala rabata ze starymi szmaragdami i jednym, sentymentalnym brabantem, następnie kładka z oczkiem oraz żwirowa opaska z bukszpanami. Muszę jeszcze wykopać resztę kostek stanowiących obrzeże koła oraz na jego części - od po wyższego trawnika - przymocować i zabezpieczyć drugą warstwę kostki, będącą niejako mini murkiem oporowym. I dopiero wtedy będę mógł dosypać ziemię na górnym odcinku do samej krawędzi. Na dzień dzisiejszy wygląda to jak plac niezbyt logicznej budowy :D

Obrazek

Z planów na najbliższe dni to przede wszystkim ułożenie reszty kostek, wyrównanie poziomu w kole i dosypanie ziemi w "górnym" trawniku, montaż elektryki (kupno reflektorków i zakopanie kabla w stronę oczka) i pewnie wiele spraw, których nie planuję a które po drodze się pojawią :)
No, nie będę Was bardziej zanudzał od samego poniedziałku :D :D życzę Wam udanego i ogrodniczo pracowitego tygodnia :)
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Ale równiutko położona kostka, wstyd pokazać moje obrzeże zrobione wokół dębu z kostki ;:173
Czeka Cię sadzenia po tych zakupach :D
Reflektory będą przy oczku? Jeśli tak to od razu dodawaj zdjęcia :)
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zielone Podwórko

Post »

Ja nie umiem prostej kreski zrobić ołówkiem, jeśli mi się zabierze linijkę ;:306 A tu taka równiutka, idealna kostka. Jestem zazdrosna - oczywiście tak pozytywnie.
Twój ogród wygląda niesamowicie przyjemnie dla oka. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”