Zielone Podwórko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Seba, stara cegła z odzysku jest magiczna, w każdej kostce jest zapisana jakaś historia :) Ponadto myślę, że dodaje ogrodowi trochę wiekowego klimatu a trochę tajemniczości. Jestem ciekaw, jaki masz pomysł na nią u siebie? Niecierpliwe będę podglądał Twój ogród :)
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielone Podwórko

Post »

Ja planuję wkopać w ziemię i odgrodzić rabatki od trawnika :D Ale najpierw muszę zaplanować wydobycie tej cegły i rozebrać starą stodołę a z tym to już gorzej :;230
Akinkowo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 9 lut 2019, o 08:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Super,
podoba mi się, będę zaglądać.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielone Podwórko

Post »

Nieźle już prace idą do przodu ;:oj trzymam kciuki za realizację wszystkich projektów ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witaj Frate :) piękne poczynania z ciekawością będę zaglądał i patrzył jak idzie Ci rozwój ogrodu :) zapowiada się bardzo ciekawie! Oczko super, kładki też, plany są nic tylko trzymać kciuki ;:333
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Akinkowo, Blueberry, maniolek - witajcie w moim ogrodzie! :)
Akinkowo - zapraszam jak najczęściej :)
Blueberry - wykorzystuje każdą chwile, pogoda niestety jest dość kapryśna, dziś trzy razy chowałem się przed mini gradem :D
maniolek - dzięki za tyle miłych słów, to niezmiernie motywujące :) zapraszam do mnie częściej :)

Witajcie po małej przerwie :) Każdą wolną chwilę spędzam w ogrodzie, jest tyyyyle pracy, ale Wam tego nie muszę mówić, doskonale sami o tym wiecie :)
Wczoraj reorganizowałem warzywnik i "owocnik", przesadzałem truskawki, zasadziłem trzy sztuki żółtej maliny i po jednym krzaczku porzeczki czerwonej i białej. Czekam za dostawą szarej kostki brukowej i ten kawałek ogrodu będę mógł uznać za w miarę ogarnięty :)
Warzywnik i owocnik...to chyba określenia na wyrost :D dla ścisłości, na mój jadalny inwentarz składa się:
24 krzaczki maliny czerwonej NN
3 krzaczki maliny czerwonej Fallred
3 krzaczki maliny żółtej Fallgold
10 krzaczków truskawki Florence
10 krzaczków truskawki Rumba
20 krzaczków poziomki NN
1 krzak porzeczki czerwonej
1 krzak porzeczki białej
(w dostawie dwie sadzonki agrestu)
16 winorośli odmiany zarówno białej jak i ciemnej, również NN
ponadto mięta cytrynowa, pieprzowa jak i pospolita, szczypiorek (3) i lubczyk (3)

Sami widzicie, że szał nie ma, ogranicza mnie dość mała powierzchnia, jaką po moich Rewolucjach przeznaczyłem na owoce i warzywa. Ale w ogrodzie nic nie jest zrobione raz na zawsze :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że już niedługo wszystkie płyty będą już wypoziomowane i połączone :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witaj!
Na 1 stronie zauważyłam piękne hosty. ;:215
Masz ich więcej ?
Ja bardzo lubię hosty.I nie tylko oczywiście ;:173
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Frate to prawda co piszesz, nic nie jest na zawsze w ogrodzie, zawsze coś można zmienić :) ja też zakładałem co innego, a wyszło co innego i nie żałuję :) areał i tak masz spory, jak się wszystko rozrośnie to będzie co smakować :) Pracy sporo jeszcze przed Tobą, ale efekty wynagrodzą cały wysiłek.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zielone Podwórko

Post »

:wit Wcale nie tak mało masz tych roślinek! Wiem, wiem, chciałoby się 30 hektarów i staw, ale z każdego kawałka ziemi można się bardzo cieszyć. A twój "kawałek" ziemi jest całkiem solidny.
I ślicznie wyglądają Twoje grządki, w ogóle cały twój ogród jest piękny. Takie to wszystko dopięte na ostatni guzik. Chyba nie potrafiłabym tak - ale podziwiam i cieszę oko zdjęciami! ;:215
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witajcie :)
Aniu, niestety mam tylko te hosty, które widać na pierwszym zdjęciu. Rosną tam powciskane obok siebie różne odmiany, mam nadzieję, że po tym roku karpy będą wystarczające, żeby je jakoś usystematyzować. Nie ukrywam, że najbardziej podobają mi się hosty o dużych, ciemnozielonych liściach i białych kwiatach :) A na dniach mają do mnie dotrzeć: Blue Angel, Halcyon, Francess Wiliams oraz Crispula :)
Mariusz, kiedyś się pokuszę o zgranie starych zdjęć z aparatu i poprzednich telefonów, żeby porównać te same miejsca w ogrodzie na przestrzeni ostatnich lat :D co sezon coś sie zmieniało, czasami bardzo radykalnie, podobnie jak w wielu Waszych ogrodach. Ale myślę,że jest to wynik dojrzewania nie tylko ogrodu, ale również naszych wizji i wyobrażeń na jego temat. Obiecałem sobie, że w tym roku doprowadzę ogród do takiego stanu, żeby w przyszłych latach już tylko go dopieszczać a nie zmieniać...ale znam się już 24 lata i wątpię, żebym wytrwał w postanowieniu :D :D
Wiktorio, oczywiście, doceniam to co mam i bardzo się z tego cieszę :) A co do roślinek to pewnie sama wiesz, że chciejstw nigdy nie ubywa bo kolejne rośliny szybko zastępują już te kupione :D Zawsze marzyłem o takim "formalnym" ogródku warzywnym, z chodnikiem i "pod sznurek". Po części wynikało to z tego, że warzywnik był położony ok 40cm niżej niż reszta ogrodu, w zeszłym roku nawoziłem go ziemią kompostową, więc lekko drgnął w górę, ale i tak, ziemia jest tam dość wilgotna i stąd wszystkie ścieżki zawsze były...glajdowate :D :D i przyznaje, mam słabość do geometrycznych form w ogrodzie, proste linie, okręgi ewentualnie łuki, u mnie wprowadzają swego rodzaju ład i ciągłość różnych zakątków :)

Koniec tygodnia i część weekendu minęły pod znakiem zrywania darni na trawniku przed oczkiem, czyli tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu latem:
Obrazek

I zeszło mi do samego wieczora:
Obrazek

Jak widać po sznurkach i tutaj narzuciłem proste formy; koło i prostokąt :D W tym tygodniu chciałbym ostatecznie wyrównać miejsca pod te dwa trawniki i odchwaścić ziemie, zająć się układaniem kostki jako obrzeża do nowopowstających trawniczków :) oraz rozsypać kamień na "placyku" a właściwe placyczku :D
Obrazek

A jest jeszcze tyyyyle do zrobienia. Chociaż mówiąc szczerze, kto z nas jeszcze w zeszłym roku powiedziałby, że na przełomie lutego i marca będzie można zaczynać prace ogrodowe? Dostaliśmy dobre trzy tygodnie w gratisie w tym roku :D
Udanego poniedziałku :)
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Strasznie jestem ciekawy rezultatów, powodzenia :D

Kładka i oczko mnie intrygują. Masz więcej zdjęć? To oczko jest takie małe czy ma gdzieś ujście?
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Dzięki! :D Specjalnie dla Ciebie, Damianie porobię więcej zdjęć oczka i kładki i wieczorem je wstawię :) Oczko jest takie jak na zdjęciu na pierwszej stronie, lekko "wciska" się pod pierwszą kładkę ale nigdzie dalej nie ma ujścia, nie jest za wielkie :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielone Podwórko

Post »

Co za piękny widok - taka czysta, równiutka ziemia, przygotowana pod przyszłe prace... Gratuluję ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”