Zielone Podwórko

Zdjęcia naszych ogrodów.
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Witajcie :wit
Pogoda nie rozpieszcza, udało mi się dziś zasadzić pierwsze 250 mieczyków a później deszcz mnie wygonił do domu :wink:
W ogrodzie ciągle trwają zmiany, przebudowy, przesadzenia itp. ale przez majowy weekend nie ukrywam, nieźle udało mi się
podgonić prace, efekty zamieszczę niedługo :)

Mariusz powiem Ci, że to jakaś chyba karłowa odmiana, dostałem go w prezencie i co ciekawe, zaraz po posadzeniu nie wyróżniał się niczym od jego starszych już u mnie rosnących kumpli. A w kolejnym roku miał bardzo mały przyrost, liście też ma mniejsze za to ładną barwę kwiatów. Przez swój mały pokrój w stosunku do moich pozostałych rododendronów w czwartek zmienił swoje miejsce i obecnie rozsiadł się pod koronami sosen. Reszta jeszcze nie kwitnie, wcale im się nie dziwię, na jesieni były przesadzane i w czwartek też zaliczyły przeprowadzkę, mam nadzieję, ostatnią :)
Karolu uff, czyli wszystko dobrze z moim wzrokiem! :) w sumie, nawet się cieszę, że one jednak nie są pomarańczowe :D kokoryczka ma półcień (umiarkowany ), dopiero "zalesiam" teren nad nią, a co do stanowiska, to rzeczywiście ma sucho, choć na poprzednim miejscu wcale nie było wilgotniej, może to przez podział karp? Narcyzy też jeszcze babcine i też przesadzane i chyba im się podoba, bo się rozszalały. Kamasja to jesienny nabytek i też mi się spodobało to przypadkowe połączenie, na pewno je zostawię i powtórzę w innych miejscach.
Joanno lubczyk to ponoć kapryśne ziółko jest! Mówią, że im więcej się o niego stara, tym mniej to docenia, ja spisałem go jesienią na straty przy podziale karpy a tu proszę! Trzymam kciuki za Twoje ziółko :) Kącik wypoczynkowy to mój priorytet, rodzinka ciśnie, że przez moje rewolucje nie ma gdzie odpoczywać po cięęęężkich pracach w ogrodzie :D efekt końcowy mam nadzieję, że im to wynagrodzi :) Też nie lubiłem tulipanów, pewnie dlatego, że w ogrodzie mieliśmy praktycznie oprócz jakiś pojedynczych sztuk głównie bardzo starą, czerwoną odmianę, która szybko "pękała" i jeszcze szybciej przekwitała. Ale na jesieni zaszalałem kupiłem kilka różnych odmian i...zakochałem się, a przede wszystkim odczarowałem mit tulipana jako kwiatu "kilku dni" :) również pozdrawiam! :)
Beato skoro kobieta potwierdziła przypuszczenie moje i Karola, to rzeczywiście można uznać te tulipany za "niepomarańczowe" :D nie dziwiłoby mnie, gdybym te cebulki kupował tak jak praktycznie całą resztę tulipanów w markecie, wtedy taka "pomyłka" mogłaby być zrozumiała, ale one prosto z centrum ogrodniczego i za zdecydowanie nie marketową cenę. A marketowe wszystkie takie jak na etykietach,. od taki psikus :D A wiesz, że ja tych narcyzów jeszcze nie wąchałem?! Muszę to nadrobić, póki jeszcze kwitną :D Dzięki za życzenia i Tobie również życzę udanej końcówki weekendu i przyjemnej pracy :)
Seba Widocznie tak! :D :D nie ukrywam, że wszystkie tulipany kupowane na jesieni, oprócz tych czarnych, ich białych sąsiadów(te pochodzą z brico) i tych nieszczęsnych pomarańczy kupowałem w biedrze i jestem z nich bardzo zadowolony :) Dobrze, że napisałeś o tych czarnych, bo mi też wyrastają po 2 lub 3 kwiaty z jednej cebuli i już myślałem, że to jakieś mutanty :D Też "główny" czarny kwiat masz taki długi? U mnie prawie pół metra!
Trzymajcie się i do zobaczenia tu i u Was! :)
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zielone Podwórko

Post »

Te "różane" tulipany są przepiękne.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielone Podwórko

Post »

Ja swoje wszystkie dorwałem w biedrze albo w Auchanie. Hmm, główny kwiat faktycznie jest większy i dłuższy ale chyba nie aż tak. W sumie musiałbym zmierzyć i bym chętnie to zrobił gdyby nie fakt że już stoją we flakonie ! :;230
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

A mi się udało jeszcze swoje zmierzyć :D 70cm!!! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielone Podwórko

Post »

Kurde, szacun ! Jak Ty je do takiego wzrostu przekonałeś? Jakiś nawóz? ;:224
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Zastraszyłem je :D :D a serio, to posadziłem je przy ponad 4 metrowym żywopłocie w towarzystwie młodych brzóz w dodatku. Musiały walczyć o światło, więc rosły na potęgę jednocześnie odginając się od żywopłotu. I tak urosły na 70cm. Wiem, jestem okrutny, że je tak torturowałem :D
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zielone Podwórko

Post »

Hmmm, powiem Ci że jak zobaczyłem Twoje zdjęcie to postanowiłem zmierzyć swoje i okazuje się że największy ma 66cm :D Więc też nie jest tak źle ! :D
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

Uff, czyli to taka zdolna odmiana a nie moje okrutne metody je tak wydłużyły! Co za ulga :D
Po tych trzech dniach opadów i wiatrów owe tulipany u mnie wyglądają tak:
Obrazek

Oprócz nich, jeszcze tylko takie egzemplarze się uchowały:
Obrazek

Miłej niedzieli! :D
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielone Podwórko

Post »

Mimo tych wiatrów i deszczów świetnie wyglądają ;:138 U mnie dziś cały dzień lało, wczoraj cudowne
słońce, zdążyłem wysadzić wszystkie pacioreczniki i mieczyki do gruntu, a dziś zostały pięknie podlane przez majowy deszczyk :D
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone Podwórko

Post »

A co tu taka cisza? Aż zgubiłem twój wątek a bardzo mnie ciekawił.
Mam nadzieję że wrócisz :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”