Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witam dawnych znajomych i nowych forumowiczów

Marzec to budzenie się przyrody z zimowego snu, a świadome obserwowanie zachodzących zmian jest dla mnie wielką przyjemnością.
Marzec to też dobry czas aby wreszcie obudzić mój personalny wątek uśpiony od 3 lat :)
Ostatnie moje wpisy z jesieni 2017 roku były smutne i pełne goryczy bo nasza działka była jednym wielkim grzęzawiskiem po jesiennych opadach trwających prawie 3 miesiące. Do tego koryto Drwęcy, którego wody powoli podchodziły na nasz teren.
Nosiłam się z zamiarem zamiany działki ale tak na spokojnie ? jednak w tych okolicznościach stało się pilne. Udało się znaleźć w niewielkiej odległości i teren położony wyżej. Dla nas to idealnie bo przenosiliśmy większość bylin i krzewów, a nawet kilka drzew. Nie wszystkie rośliny przeżyły tak długie stanie w błocie ? po prostu udusiły się. Mimo to sporo odzyskałam i już wszystko na nowym miejscu zdążyło się zaaklimatyzować.
Poprzednia część wątku tutaj >>Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII


Rok 2021 rozpoczął się śnieżną i mroźną zimą. Zachodnie Mazury dawno takich mrozów nie przeżywały i ... troszkę bałam się o zimowanie bylin ale kołderka a raczej pierzyna puchowa wyciszyła moje obawy o rośliny bo wszystko było pięknie okryte przez prawie 2 miesiące.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec serii nas dobry duszek czyli "działkowy ludek" który pamięta też poprzednią działkę bo tam go zrobiłam z doniczek :)
Ma już swoje lata i czas zrobić następnego

Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam .
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu witaj, widzę, że założyliście swoje nowe królestwo, które będziemy podziwiać. Życzę powodzenia na nowym miejscu. ;:196
Robisz śliczne zdjęcia, choć przyznam, że ja nie lubię zimy i chyba się jeszcze nie obudziłam z zimowego snu. :lol:
Dla działkowego ludka to teraz koniecznie musi być dziewczyna. Będę kibicować. Pozdrawiam. ;:167
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu :wit Melduję się u Ciebie w nowym wątku i na nowej działeczce :heja
Cieszę się bardzo, że zdecydowałaś się na otwarcie nowego wątku i na pokazanie nam pięknego ogrodu na cudownych zdjęciach :heja W zimowej szacie też jest ;:215
Pozdrawiam cieplutko i życzę dużo ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu piękny ogród w zimowej scenerii i ten ludzik super pomysł gratulacje. Życzę urodzajów wszystkiego najlepszego na nowej działce. Pozdrawiam serdecznie ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu cieszę się, że wróciłaś i nowy wątek ogrodowy założyłaś. Wiem jakie piękności będziesz nam pokazywała. Nowa działka, nowe aranżacje rabatek z hortensjami, dzielżanami, kannami i ulubionymi przez Ciebie koleusami, będzie co podziwiać. Dla mnie jesteś również skarbnicą wiedzy w uprawie i wykorzystaniu ziół.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
felixa
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 lut 2013, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu, brakowało mi Twojego wątku. Ja wprawdzie tylko z tych podczytywaczy. Podpisuję się pod tym co napisała wyżej Dorotka. Czekam na wiosenne wpisy.
Pozdrawiam, Feliksa
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Iwonko dzięki, że mnie tak szybko znalazłaś :)
Nasze nowe miejsce okupione wielkim wysiłkiem bo było mnóstwo fizycznej pracy do wykonania ale warto było. Teraz jest dużo lżej , oby tylko zdrowie dopisywało ale ... to płonne nadzieje. Lubię zimę bo u mnie rok ma 2 pory - działkowa i ... ta pozostała, w której oddaję się swoim pasjom.

Halinko witam wreszcie u siebie ;:196
Zima tez ma swoje uroki i już ... powoli wychylają się pierwsze zwiastuny wiosny czyli idzie ku dobremu :)
Obrazek

Alicjo witam i cieplutko pozdrawiam :)
Życzenia przyjmuję ... niechby się spełniły bo dobrych życzeń nigdy za dużo.

Dorotko witaj ;:196
O wątku myślałam rok temu właśnie tak na wiosnę ale operacja oka nie pozwoliła na to. To prawda, że kocham mnóstwo roślin ale sa takie, które goszczą u mnie sezon, czasem dwa a koleusy już kilkanaście lat. Tyle, że nie jak kiedyś 50 czy 80 odmian bo to już nie na moje siły.
W ub sezonie miałam kilka aranżacji w donicach i w gruncie przy balustradzie

Obrazek

Obrazek

Bardzo dobrze przezimowały sadzonki pobrane jesienią, u mnie tradycyjnie w wodzie i tak rosły, że już w styczniu musiałam je przycinać.
W lutym było trochę słoneczka więc złapały koloru i juz ładnie się prezentują

Foto z 03-03-21
Obrazek
Witaj Felikso w moich progach i cieszę się, że pamiętałaś o mnie :wit
"Podczytywacz" ... dobre określenie , ja tez przez te 3 lata w ten sposób śledziłam zaprzyjaźnione wątki ale też od czasu do czasu odzywałam się na intersujące mnie tematy.
Co do wiosennych wpisów to właśnie czas na siewy, pikowanie itd ...
Poniżej siewki szałwii brazylijskiej olbrzymiej - przepiękna roślina i ten kolor widoczny z daleka
Obrazek
Obrazek

tak wygląda w sezonie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W roli żywopłotu mieszanego czyli Szałwia i trawa Zebrinus.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu cudowna kępa śnieżycy wiosennej ;:215 U mnie ona też się zadomowiła i widać, że przyrasta. Gorzej jest z przebiśniegami.Każdego roku kupuję, trochę też dostałam a one wciąż mi giną ;:145 Koleusy bardzo mi się podobają, boję się aby nie dopadł mnie nowy wirus ;:145 Jestem pełna podziwu dla Ciebie, że tak pięknie podpisujesz wszystkie roślinki ;:333
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysieńko , wpadłam nad Drwęcę ...zostawiam ślad :) jutro opiszę swoje wrażenia ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu lepiej zmienić działkę i się napracować, niż patrzeć, jak niszczeją rośliny stojące w wodzie. ;:174
Wielki szacunek za wykonaną ciężką pracę związaną z czyszczeniem nowych rabat i przenosinami roślin. ;:180
Śniezycę podziwiałam specjalnie. ;:oj
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu, dobrze, że podjęłaś decyzję o zmianie działki. Jeżeli ktoś dzieli rok na sezon działkowy i ten drugi to znaczy, że zasługuje na kawałek ziemi, który przynosi maksimum satysfakcji :D . Jak duże masz pole do popisu teraz? Czy Ty z tych co planują z kartką i ołówkiem, czy tak jak ja, najpierw zryw i zakup roślinki a potem bieganie z doniczką po działce? :D
Życzę Ci, żeby zdrówko dopisało na nowy sezon! ;:196
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu :) jestem ponownie i zachwycam się :) Koleusy zjawiskowe , szałwia z hortensjami robi ogromne wrażenie...powalające . U mnie też świetnie skiełkowały nasionka ( wiadomo od serca ofiarowane ) ;:196 Muszę właściwie o nie dbać ...kiedy będziesz pikowała do doniczek . Moje maja dwa listki , tak jak u Ciebie w pierwszym pojemniku. Wiesz ,ze wysiewając różne kwiatki , zioła ...zapomniałam o niej ;:14 dobrze,ze w porę zorientowałam się :) Powiedz mi Krysiu , czy sadzonki szałwii w pojemniku wysypane na wierzchu keramzytem? Już sobie wyobrażam to Twoje wypieszczone królestwo roślin :) Pozdrawiam cieplutko i życzę dużo zdrówka ( tak bardzo nam ono zwłaszcza teraz potrzebne ) ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
maria+wilk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 mar 2021, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Śnieżyca wiosenna vernum,mało powiedziane UROKLIWA.Ups z tego wszystkiego zapomniałam powitać wszystkich kochających zielony świat.Sama chciałabym zasłużyć na takie TYLKO 3 cebulki, ale los nie daje za wygraną. Pozdrawiam życząc wszystkim ZDRÓWKA.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”