Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś, będę mocno zaciskać kciuki za powodzenie w uprawie awokado. ;:333 Na tę chwilę bardzo ładnie wygląda. ;:303 Niech rośnie. ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Dzisiaj wreszcie kurier przywiózł zakupy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Myślicie,że połączenie petuni z werbeną w wazonie ma sens?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

No kochana, jeśli Ty potrafiłaś z takiego kamienia, jakim jest pestka awokado, uzyskać taki śliczny pnący się do życia pędzik, to ja Ci wróżę świetlaną przyszłość w dziedzinie ogrodniczej. ;:215

Czy werbena pasuje z petunią? Moim zdaniem nie bardzo, chyba że jedna, jak i druga byłyby w jednym kolorze, a nie w mieszance.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

wanda7 właśnie takie mieszane kwietniki petuni z werbeną pamiętam z Londynu i wyglądały świetnie i niezwykle ale werbena była dłuższa. Będe się "martwic" o kompozycje dopiero jak mi coś urośnie;jeżeli w ogóle :wink:
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś fajne zakupy poczyniłaś- tytoń pachnący ;:215 zatrwian bardzo mi się podoba,takie skromne ale urokliwe kwiatuszki:).
Z werbeną miałam w ubiegłym roku przyjemność, niestety nie powiodła mi ta uprawa, choć bardzo ją lubię. Ona jest bardzo wrażliwa na nadmiar wody, a ja ,no co tu będę ukrywać,mam czasem tendencje do " zdrowego podlania" ;:124
Odnosnie Twojego pytania o połączenie, ja bym to jak najbardziej widziała :D - ja lubię bardzo takie połączenia kwiatów wyraziste i konkretne- czyli np petunia o białych kwiatach lub amarantowych i granatowa werbena( ten kolor jej podoba mi się baaardzo) do tego bym starca wetknęła i na mój gust byłoby ciekawie. Petunie masz taką odmianę ,że bez problemu( poprzez uszczykiwanie) możesz nadać jej odpowiedni kształt i nim zacznie tak " na porządnie" zwisać, zdąży sobie spokojnie do lipca patrzec na werbene tylko z góry:)
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

W tym roku z pomidorami szaleństwa nie planuję;mam tylko Faworyta,Maskotkę, Antares,oraz Ali Mustang od Black Rose a z ogórków
tylko śremski i tessa f1 sałatkowy
Obrazek

z dyni tylko dwie; piżmowa i bambino

Obrazek

tak samo z arbuzami tylko 2 rosario i złoto Wolicy
Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Wow, fajne zakupki. Gdzie zamawiasz? Nie myślałam nigdy nad taką formą,a to w sumie bardzo wygodne jak masz w?r wniesiony pod drzwi. Tyle że chyba się wydaje kasę lżejszą ręką jak się zacznie klikać ;:224
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Zaglądam i witam :) O, arbuzy akurat takie same planuję + Sugar Baby.
Też zdarzało mi się kupować podłoże internetowo - pomijając wygodę, to po prostu wychodzi o wiele taniej. Np. 125L wór perlitu za jakieś trzy dyszki - w okolicznym sklepie bym ze trzy razy tyle zapłaciła, jak nie więcej. Widzę, że do Ciebie też taka metoda kupowania przemawia :D

Wizualnie werbena i petunia mi osobiście by bardzo pasowały. ;:108 Zresztą... próbuj i łącz, jak tylko Ci się podoba - to w końcu ma podobać się Tobie. A sama mówisz, że takie kwietniczki już widywałaś.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga witam miło, będę zaglądać w sezonie, bo dzikie warzywniki to akurat coś co bardzo lubię :D
Też sieję w lutym bób i jakoś zawsze sobie radzi, będziesz mieć piękny i wczesny bób, a Karmazyn to w ogóle super odmiana ;:215
Powodzenia i udanych plonów ;:3
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Jak takie zakupy to musi być wiosna. :D Ogórka Tessa miałem w zeszłym roku, niesamowicie plenny. stary ogrodnik dał mi taką "tajną" radę żeby w ogórkach szklarniowych usuwać wąsy czepne znajdujące się przy kwiatach. Zwiększa to plony.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Foxowa Tak to super jak ci przyniosą towar na próg :) no i jest więcej czasu na kalkulację zanim klikniesz "ok", więc dla mnie lepiej bo kupuje towar przemyślany a nie jak w sklepie co mi się akurat spodoba a często jest to niekoniecznie potrzebne :wink: Ja sporo kupuję on-line.
Pizza ja duzo kupuje z e-sklepów. Szukałam perlitu aby go wypróbować ale nie znalazłam. W którym ty go kupowałaś?
Aguss85 Witam w moich skromnych progach :D Własnie wolałabym mieć bób wczesniej ale u mnie zwykle jest dosyć zimno więc nawet jak go posadzę wcześniej to i tak niekoniecznie mam go na talerzu wcześniej,niestety.
ed04 To dopiero początek zakupów,czekam na następne :) W tamtym roku miałam ogórki Tessa na pionowo; pięły się ładnie do góry ale plony były niższe. W tym roku chciałabym je mieć jednak trochę też horyzontalnie i spróbuję twojej metody odcinania wąsów :)
Kalanchoe poczuł wiosnę i zakwita; cieszę się że przetrwał zimę

Obrazek

Zatrwian wysiany kilka dni temu rośnie jak na drożdżach,troche za szybko bo do maja będę miec dżunglę w domu


Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Witam! ;:138 Super, że założyłaś wątek! :heja będę stałym bywalcem z pewnością. Pozdrawiam i życzę sukcesów ;:167
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Perlit brałam na allegro :) W 125L worku - duży wór, ale się nie bać, leciutki jak piórko.
Wyszłam z założenia, że jak wyjdzie uprawa w perlicie to fajnie, a jak nie - to perlit się przydaje również jako domieszka do ziemi, więc na pewno się nie zmarnuje.

Super kalanchoe, widać, że dorodne! I już chce kwitnąć ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”