Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igalo niestety tak szybko i intensywnie wchodzi jesień do naszych ogrodów. Wszystko zmienia barwy i niekoniecznie na ładne, a zapowiadane niskie temperatury grożą przymrozkami w nocy :shock:
Ja też podjadam truskawki, ale moje są słodkie tylko twarde i też mi to nie przeszkadza :D
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

JAKUCH umnie dzisiaj rano juz był mały przymrozek i zważone liscie dyni;dobrze że zebrałam większość dyniek wczesniej :)
korzo_m swobodnie dadzą rade to terminatorki :) U mnie też chłodno ale popołudniu przecierało się ;:3 i juz było milej. Fajnie że podlało z góry bo świetnie się wykopuje roślinki.
anabuko1 ten krzaczek burgundowy to chyba perukowiec który nigdy nie ma włosów ale za to ma
antycyjanów w nadmiarze, jak widać :)
plocczanka pomysł na przecier super bo nie może byc chyba prostszy. :) Tylko jak długo je gotujesz i czy dodajesz jakiejś wody czy tylko w sosie własnym?
danuta z szkoda że nie wiedziałam o tym sianku bo miałam dużo skoszonej trawy :( a sama nie wpadłam na to.
GrazynaW ale kwiaty na balkonie bardzo rozjasniają koloryt :)
Maska faktycznie, tak szybko i intensywnie wchodzi jesień do naszych ogrodów; a ja ciągle jestem mentalnie jeszcze w lecie ;:306 U mnie już były lekkie przymrozki. Truskawki przesadziłam i nakryłam; ale czy dojrzeją to wątpię :(

U mnie już lekkie przymrozki rano i coraz więcej kolorów i spadających lisci

Obrazek Obrazek

Dzisiaj sprzątałam dyniowiska i jeszcze znalazłam dynie ale chętni już są i nawet obdarowali mnie arbuzami

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

O fajniusie te twoje dynieczki. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Do mnie na razie przymrozek nie zawitał nawet bluszcz wspinający się po murze jeszcze sie nie przebarwił ,chociaż owocniki powoli odpadają. Fajne dynie ,ale wielki arbuz dostałaś w zamian ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Fajne dyńki ta sobie idą do góry. :D
Niestety nadchodzi jesień chociaż od środy ma być jeszcze ciepło.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Przymrozki już miałaś? Jakiś wyjątkowo krótki był ten sezon. U mnie na przykład jeszcze wiele dalii ma dopiero pączki i na pewno nie zdążą rozkwitnąć, a tu już niedługo trzeba będzie wykopywać karpy...
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Przepiękny,jesienny cieszący tysiącem kolorów ogród-ładne i ciekawe ujęcia ;:138
Pozdrawiam :wit i miłego niedzielnego popołudnia życzę ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś, czyżbyś drzwi na górze zamknęła i dyńki nie mogą wejść? ;:306
Przymrozków współczuję ;:168 , bo jeszcze ma być ciepło i przydałoby się trochę kolorowych kwiatków dla poprawy humoru. ;:108
U mnie dzisiejsza noc ma być przymrożona, ale tak delikatnie, to może jeszcze coś tam kwitnącego się ostanie... ;:218
Dobrego i ciepłego tygodnia Ci życzę. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

anabuko1 Jam mam tylko uchiki kuri,butternut i olbrzymią ale nie mam żadnych ozdobnych.
JAKUCH fajnie że przymrozki cię omijają. Arbuzy mam 2 ale niezbyt dobre,tylko je wyciskam na sok.
danuta z niestety tak szybko przyszła zimna i deszczowa pora jesienna. Oby się poprawiła aura jeszcze :)
wanda7 u mnie też krótszy sezon bo maj cały lało,wszystko sadziłam i siałam w czerwcu. A tak liczyłam na ładny pażdziernik a tu masz leje i zimno. A dzisiaj przymrozki dla odmiany :roll:
Arkadius121 też bardzo lubie jesienne soczyste kolory ale dzisiejszy przymrozek odebrał im świeżość.
plocczanka nie,odwrotnie :D ; wysypały się z nieogrzewanego pokoju i chcą uciekać do ;:3 U nas dzisiaj był przymrozek.
Fajny dzień dzisiaj bo słoneczny był :) Zebrałam kilka bakłażanów z namiociku i są ok a reszta pozostała bo mniejsze;oby pogoda się ociepliła i mogły podrosnąć jeszcze. Boje sie kolejnych przymrozków więc wykopałam trawy cytrynowe,scięłam szałwię znowu a mięte do doniczki aby mieć jej świeży zapach bo suszonej mam już sporo.

Obrazek Obrazek


Kwiaty z dzisiejszych mrozów jakoś się wybroniły;są osłoniete troche inną roślinnościa. Tytoń przetrwał lepiej niż rudbekia ktora zgubiła żółte płatki i tylko czarne środki zostały.
Obrazek

Onentki z daliami i ślaz jakoś nie zauważyły przymrozku i jesieni :wink:

Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo jednak nie ominęły mnie przymrozki, bo ubiegłej nocy przymroziło, a dzisiaj ma poprawić ,więc też chyba wszystko pójdzie do ścięcia. Brawa dla odważnego tytoniu i onętków jednak dalii chyba się dostało ,albo taki jej urok
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Witaj Igo, pięknie bakłażany masz, czy sama wysiewasz?, zamiana dyni na arbuza ;:215 , duży arbuz, na pewno pyszny a dalia cudna ;:215
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

JAKUCH oh :roll: dzisiaj u mnie pogrom przymrozkowy. Dalia już wykopana, była całkowicie zważona. Jak je przechowujesz? Ja ją otrzepałam z piasku i ziemi i jest na schodach i nie wiem co dalej. Ma być w ziemi i na wilgotno czy totalnie na sucho w pudełku?
iwona0042ja robię sadzonki sama ale w tym roku były zalane bardzo w maju i w ogóle nie rosły bo było zimno. Dlatego są opóżnione a dzisiejszy przymrozek był duży i scięło już krzaki (pomimo potrójnego opakowania),więc je wyrwałam i mam 14 sztuk do zagospodarowania. Część będę je zamrażać.

Dzisiaj był ogromny mróz i pogrom kwiatków; scięło mi dalie,szałwie,tytonie cynobrową,gazanie itd.
Ale tytoń, róża i zatrwian jakoś przetrwały :wink:
Obrazek Obrazek

Ale juz się robi smętnie jesiennie bo kolory tracą świeżość i intensywność.

Obrazek Obrazek

Roża nietylko że przetrwała ale jeszcze pięknie mi pachniała razem z tytoniem jak się ociepliło na chwilę
Obrazek

Chyba jest to faktycznie The last Rose of Summer u mnie :) https://www.youtube.com/watch?v=pA-RhXu ... 0s&index=4

-- 8 paź 2019, o 22:17 --

Czy fotosik już hibernuje bo nie widac żadnych zdjęć ;:145
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

IGO ja swoje dalie zaraz po wykopaniu owijam grubo w gazety i zanoszę do przechowalni gdzie w ziemie temp. na lekkim plusie [ są tam tylko rurki z centralnego i ciepłej wody ] Tak czekają do wiosny i gdy wyciągam bulwy są jędrne .No to u Ciebie po dzisiejszej nocy również pogrom .Teraz gdy temperatura na plusie nie trzeba sie spieszyć z ich wykopywaniem mogły spokojnie jeszcze być w ziemi
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”