Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Witaj, tyle wspaniałych kwiatów u ciebie. Apetyczne są też zbiory. Podobno pokruszone skorupki od jaj rozsypane pod rośliny zniechęcają ślimaki ;) Nie wiem ile w tym prawdy, ale ja zbieram na następny rok.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga, Lucynka ma rację, pewnie jesteś za gorliwa w plewieniu. U mnie tytoń wysiewa się na bardzo ubogiej glebie. Na szczęście nie udało mi się usunąć wszystkich siewek :;230 i teraz go mam.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Piękna ta lilijka.
No i mieczyki .Teraz mamy ładny czas, gdzie jest tych kwitnień dużo :D
Nowy, fajniutki avatarek ;:333
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

plocczanka A to niezykłe że biała lilia nie pachnie bo to one najbardziej dają czadu zwykle :) Tytonie mam dopiero 1-szy raz ale pogoda i ślimaki mi je wykańczały raz po raz ale ja uparta jestem :) i sie opłaciło bo piekne i pachną cudnie. Muszę zakodowac sobie twoj sposob na póżniejsze sadzenie lili,bo mieć je tak póżniej to cudowna sprawa.
anida i rośnie ci fajnie? Też tak chciałabym aby się same wysiewały, to tyle mniej roboty :)
Evii91 ja rownież życzę ci dobrych zbiorów :) Ja z skorupek robię nawóz płynny bo moczę je w wodzie dosyc długo. I fajny twój pomysł aby te skorupki wykorzystać przeciw tym koszmarnym ślimakom ;:333
anabuko1 oj tak teraz takie dojrzałe lato,mnóstwo kwitnień kolorów i cudne zapachy bo i róże kwitną znowu.
Chwilo trwaj!!! :D
Dyniowisko się strasznie rozrosło; niektóre dynie już ogromne ale czekam aby zmieniły kolor

Obrazek Obrazek

Zajadam się filoetową kalarepką;jest ostrzejsza od zielonej,fasolką fioletową,jarmużem, cukinią i pomidorami.
Wszystkie fasolki (białe,czerwone i fioletowe) kwitną jeszcze na wyższych piętrach
Chwilo trwaj (jak najdłużej) :D

Obrazek Obrazek

Dzisiejsze poranne zbiory
Obrazek
No to ;:304 :D
Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Ojoj, co Ty zrobisz z taką ilością dyń ;:oj
,,Chwilo trwaj" - trafne słowa, późne lato pokazało swoją najwspanialszą stronę.
Niechby popadało, a potem dalej grzało ;:3
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Dyniowe poletko robi wrażenie ;:333 u mnie nie uświadczysz ani jednej ,to samo z bakłażanami, jedynie mięta , tymianek, oregano i melisa cytrynowa królują .Nie można mieć wszystkiego jak ma się tyle róż, a miejsca mało na wszystkie zachciewajki .Jednak seler ,pietruszka i lubczyk goszczą na stałe. W tym roku nawet koper nie obrodził z powodu suszy ale pomidory owszem dały czadu .Teraz pojedyncze sztuki sie pokazują.U Ciebie nawet bieluń cudnie kwitnie moja datura dopiero pokazała pierwsze kwiaty
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

;:oj Ty to masz prawdziwe dyniowisko ;:108 ;:108 Fajnie .
a co to za koktajl.a raczej z jakich warzyw czy owoców tez go zrobiłaś ??
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Koktajl pewnie zdrowy, ale mnie kolor nie przekonuje. Siewki tytoniu rosną dobrze, są tylko mniejsze niż rośliny z ubiegłego roku, ale to może przez suszę.
Potężny masz areał!
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Brawa za warzywka ;:63
Moimi pomidorkami nie ma co się chwalić. :oops:
To zielone w szklance z czego dokładnie zmiksowałaś :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Niezauważona, ale znowu pochwalę! Dynie i pyszności z warzywnika. Mnie w tym roku ani dynie, ani cukinie nie rosną i nie wiem dlaczego ;:223
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Co znaczy nie rosną? Nie zawiązują się?

Igala, gdzie Ty masz założone to dyniowisko, że mają tyle pustego miejsca wokół na rozrastanie? Bardzo przyjemnie. Moje opanowały warzywnik, powstał chaos.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo dyniowisko imponujące, a znasz nazwę tej odmiany https://images91.fotosik.pl/239/e62da756e205e7c3med.jpg u mnie też ona rośnie, wyrzuciłam opakowanie z nasion.
Nie ma jak własne pomidorki ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Madziagos Twoje słowa cyt"Niechby popadało, a potem dalej grzało ;:3" spełniły sie co do joty :) wczoraj, lało noc zimna tylko 6C a dziś piękne ;:3 i ciepło. Dynie są dla całej rodziny i przyjaciół; juz pytają czy są dojrzałe ;:65 :)
JAKUCH to wspaniale że "wykroiłas" ziemie na ziola i warzywka niektóre :) U mne baklażany szaleją jak nigdy, po 10 na krzaku.
anabuko1 oj tak,dyniowisko sie rozpanoszyło w tym roku bo ma duzo miejsca. Do koktaili uzywam jarmuż,salaty,avocado,jablko/banan,roszponka itd
anida Nie nie jest potężny bo nie jestem w stanie czegoś takiego dopilnować; reszta jest wydzierżawiona aby nie leżała odłogiem.
W zielonych koktailach trik polega na wypracowaniu swojego smaku;w ten sposób dostarcza sie mnóstwo dobrych wartości odżywczych w ilościach takich których by się nie zjadło.
pelagia72 Do koktaili uzywam ogórek, jarmuż,salaty,avocado,jablko/banan,roszponka itd Bardzo je lubię bo nie muszę gotowac są tak sycące :)
Maska ja myślę że one maja za sucho(u mnie) mimo podlewania bo ciężko tam wejść w te dynie.
Ale policzyłam je i wcale nie jest zle. Kilka cukini miałam bardzo gorzkich,koszmar bo raz nie sprawdziłam i dopiero jak na talerzu wylądowały :;230 to sie przekonałam...
ullak policzyłam je i wcale nie jest tak zle. :heja Ja wyrzyciłam dynie na łąke tj.zrobiłam wał kompostowy i tam sobie hulają; i to nieżle bo miejsca dużo. A warzywnik jest do opanowania teraz i bardziej przestrzenny, co jest ważne.
korzo_m Nie moge się najeść tych pomidorków,pyszne! Dorotko ja miałam takie od Legutko nasionka
https://www.esklep.legutko.com.pl/dynia ... rnut-.html

Wczoraj nalało solidnie, noc była zimna 6C tylko; baklażanom zrobiłam namiociki ale i tak trochę kwiatów opadło.
U mnie trwa festiwal floksów i tytoniu ozdobnego,cudowny zapach wieczorem.Najpierw czuć floksy a póżniej tytoń więc nie mam kakofonii
Obrazek Obrazek

Tytoń(siany 4-ty raz) jest wszędzie nawet w wazonach bo nie było juz miejsca Na noc zabieram do weewnątrz i mam cud zapach wszędzie. :D

Obrazek URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/880df0e333982ddd]Obrazek[/URL[]
Niedobitki szałwi z aleji skazańców dostały szanse i dopiero teraz rozkwitają co jest super.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”