Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

jarha Cebulki trzymam w pojemniku bez ziemi w lodówce. Pomidory u mnie są na parapecie ostatnimi laty bo pogoda była okropna ale wynosze je na słońce. Jak jest cieplej to przesadzam do donic i pod zadaszenie. Wszystko zależy od aury. W tamtym roku zawiązywały owoce na parapecie :roll: Dzialasz już w ogrodzie? Mnie sie nie chce, za zimno; ale sieje w domu.
danuta z hiancynty wsadziłam do donicy a teraz czekam na nastepne;już zaczynaja pachnieć. Działasz na działce już?
pelagia72 Moja ta duza papryka jeszcze jest; już sie o nią bałam bo ja przelałam. To białe wiszące to płaszcz p/deszczowy.
Siejesz już na rozsady czy w tunelu? Mokro u ciebie? Bo u mnie okropnie mokro i zimno ale jest wyczekiwane ;:3
Maska ojej aż tak straszny ten jarmuż dla ciebie? :D A wiesz że jest lepszy niż ten zamrozony w zamrażarce; jest żywy ale lekko zmrożony i fajnie smakuje raw, oraz na chipsy. Widzialam pomidory u ciebie; jakie już duże są :shock: Dużo robisz rozsady?

U mnie tylko małe oznaki wiosny doniczkowej; na zewnątrz nie ma nic prócz ogromu roboty... ale za zimno na to. Nawet forsycja na zewnątrz jeszcze śpi ale w domu juz kwitnie.

Obrazek

Bób w pojemniku, pory, 1-sze pomidorki i koper, oraz jeszcze sporo do siania fioletowych... i innych; nasion kupiłam sporo.. jak zwykle ja
w ferworze wiosennym ;:306


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

Pelargonia sie budzi ale tylko jedna a kobea wzeszła nawet ale nie wiem jak ją dokarmiać?
Obrazek Obrazek

mnóstwo do siania; zaspałam z sałatami wczesnymi :roll:
Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

:wit Iguniu!
Może zacznę od dokarmiania kobei. Moim sprawdzonym nawozem do podlewania jej i nie tylko jej, jest nawóz zrobiony własnoręcznie z drożdży piekarniczych. Do litrowego słoika wsypuję 1dag rozdrobnionych drożdży, dodaję łyżeczkę cukru i zalewam do pełna letnią wodą. Słoik zakręcam, mieszam dokładnie i odstawiam na dwie godziny. Potem rozcieńczam do podlewania w stosunku 1 do 5. Starsze rośliny, np. pomidory można podlewać nierozcieńczonym nawozem.

Widzę u Ciebie wiosnę w wazonie i obok niego. ;:215
U mnie hiacynty też pachną w domku, a o forsycji mi się zapomniało. :oops: Gdy tylko pojadę na działkę, nie omieszkam sobie naciąć gałązek. ;:303
A ile Ty już masz sieweczek ;:111 Jakie ładne! ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko z mocno zachmurzonego dzisiaj Płocka. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igusiu wiosna w domu gdy kwitnie Forsycja i hiacynty.U nas już pąki na forsycji powoli zaczynają pękach to samo pąki porzeczki czarnej ,tulipany na wierzchu i kwitnące krokusy z rannikami. Ojjj sporo nasion nakupiłaś i pomidorki takie wielkie ja niestety muszę czekać z wysiewami bo mój kociasty zrobiłby mi porządek z siewkami jak w ubiegłym roku.Udanego sezonu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7871
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
U nas bardzo wlało przez zimowe miesiące.
Warzywnik jest wręcz podtopiony ,ale wiatr i słońce już obsusza.
Zaskoczyłaś mnie wielkimi pomidorami i bobem :!:
Moje papryki jeszcze nie wykiełkowały nawet ,jedynie lewkonie.
Zresztą zimnica i nie ma co się spieszyć.
Genialne masz nasionka ,uwielbiam też fioletowe i bordowe warzywka. :D
A co to jest na dole przy szparagach ,skorzonera :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu
Widzę, że warzywka posiane i zapas jeszcze w nasionkach.
U mnie posiana pelargonia ma ładne zielone przyrosty, lobelia jakoś chyba mnie nie lubi bo jakaś marnizna taka mała.
Reszta nasion czeka do wysiewu bo parapet nie z gumy a i mąż z warzywami posianymi się na niego ciśnie.
Fajny klimat wiosenny masz w domu, chyba też obetnę gałązki forsycji i wrzucę do wazonu.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

plocczankabardzo dziękuje ;:180 ci za przepis;zaraz tak zrobiłam i kobea od razu ruszyla do przodu; reszte też potraktowałam tym nawozem.

Obrazek

JAKUCHu ciebie zawsze wszystko dużo szybciej sie budzi do życia niż u mnie. Chociaż dziś zobaczyłam że róża w przytulnym zakątku rozwija jakieś pąki. A w ogole to mam wrażenie że one nie spały... bo maja liscie zielone??
Moje siewki pomidorów i papryki już mają za sobą 1-sze salto mortale... :roll:
pelagia72 nie, to nie szparagi tylko sałata łodygowa głąbik krakowski oraz Karola. Moje papryki i pomidory zaliczyły już 1-sze salto mortale ;:306 ale żyją, Natomiast bób oszalał...chyba przedłuże scianki pojemnika i zasypiemy go ziemią; nie sądziłam że tak będzie szybko rósł ;:oj

Ja już zgłupiałam co siać żeby się nie wyciągały siewki; na szczęscie pomidory są ok. Ubiegloroczne; jakiś tytoń rusza jak palma a i datura i koleus zielony poczuły wiosne
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś, jestem pod wrażeniem ilości zielonego u Ciebie! ;:111
Jeszcze tak daleko do maja, a Twoje siewki i sadzonki domagają się wysadzenia do gruntu. :roll: Nie zazdroszczę wysiłków związanych ze spowolnieniem rozrostu części z nich. ;:108
Mimo wszystko muszę pochwalić Twoją zapobiegliwość ;:138 i będę trzymała kciuki, by wszystko poszło zgodnie z planem i oczekiwaniem. ;:215
Dużo słonka potrzebują, by się nie wyciągały za bardzo, niech więc świeci i wspomaga cały Twój zielony dobytek. ;:3 ;:3
Pozdrawiam gorąco. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Mnóstwo dorodnych siewek i sadzonek u Ciebie aż niemalże wyrywających do wysadzenia-sympatyczny widok ;:333
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igusiu sporo tych siewek będziesz mieć wcześnie ogrodowe smakowitości.Ja nawet jeszcze nie wysiałam pomidorów i wciąż sie zastanawiam nad ich wysianiem .Może synowa się zlituje ona ma dobrą rękę do siewu .Kurcze czekam na koreczki torfowe ,bo chciałam do nich wysiać ale na razie przyszły tylko lilie.Miłego tygodnia oj przydałby się deszcz przynajmniej u mnie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7871
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Brawo za lasy rozsady ;:138
Nie wiem ,kiedy to siałaś ,że tak pięknie urosło.
Moje papryki z lutego na 3 - 4 cm a pomidory ledwo wykiełkowały.
Czyli przedszkole :lol:
Martwię się o przezimowaną Twoją papryczkę ,z liście straciła to spoko ,ale korona drzewka jest obeschnięta nieco i nie wiem ,czy odbije z pnia :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo :wit
Podziwiam Cię za Twój zapał i pracowitość ;:63
Tyle zasiewów robi wrażenie.
Druga połowa marca przyniosła ocieplenie więc trochę uporządkowałam rabaty, ale do mojego mini warzywnika jeszcze nie dotarłam. Zresztą bardzo mało warzyw uprawiam, zaledwie trochę fasolki i ogórków a także kilka pomidorów w donicach. No i trochę ziół. Na ogórki i fasolkę jeszcze trochę za wcześnie, pomidorów trochę posiałam i pielęgnuję na parapecie.
Miłej niedzieli Igo ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

plocczanka No własnie, tej wiosny dostałam jakiegoś głupawego napędu :roll: do siania.
Bób wyniosłam do hartowania ale niestety następnego ranka nadawał się tylko na kompost; a odizolowałam go ziemi, otuliłam jak dziecko.... i wszystkko na nic :cry: Tak więc "uroczyście" otworzyłam swój sezon... ;:306 Na szczęscie pomidorki i inne jeszcze są... i to mnie trzyma na duchu :D
Arkadius121 dziekuje za mile słowa i wizyte! Oj tak, mnie tez wyrwało do tych wysiewów, za wcześnie a teraz przy zmianie pogody to może sie okazać katastrofalne...
JAKUCH To teraz ogród zadowolony jak ci podlewa z góry (pisze tak bo u mnie leje); oby nie byo mrozu :roll: mam nadzieje że oczekiwane koreczki dotarły i posiałaś pomidorki?
pelagia72 Jest duża szansa że papryka ruszy gdzieś w ok maja jeżeli bedzie ciepło; ja swoją przycinam lekko,daje nawozu i do ;:3 i czesto ruszały do zycia tj. wypuszczały listki na tych pozornie suchych badylach.
Moja tez jest łysa... ale mam siewki w odwodzie. Natomiast te słodkie wysiane to mi zaczęły padać; chyba je zalałam i dlatego. Teraz przy powrocie zimy to obawiam się czy te "lasy rozsady" jak je okresliłaś wytrzymają do ..wiosny ;:306
jarha faktycznie to mnie ponioslo z tymi siewkami, a zarzekałam sie w tamtym roku że mam już tego po kokardki... ale zew wiosny zadzialał u mnie wyjątkowo wczesnie, ;:306 Zazdroszcze ci uprzątniętych rabatek ;:333 bo ja jeszcze nie zrobilam ich, ani róż...
Też mam pomidorki na parapetach, reszta na stołach i stoliczkach... Jak dobrze że mam tą wieś bo w Krk to nie byłoby wykonalne a tu moge siię bawić do woli...

Nie lubię tak ;:145 jak wiosna w lutym a zima w kwietniu... U mnie znaki wiosny (oprócz złoci) tylko w doniczkach
Tulipanki nie zakwitły w tamtym roku a teraz na razie wyrwał sie tylko jeden; ale w ogóle o nie nie dbalam bo były gdzieś w kącie zaszyte. Na razie tylko jedna pelargonia zakwitla a reszta wygląda beznadziejnie...
Dlaczego grudnik mi czerwienieje; ze wstydu że o niego nie dbam? :D
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

;:oj Iguś, jaka szkoda bobu ;:174
Dbaj, Kochana o pozostałe siewki i sadzoneczki, nie śpiesz się z hartowaniem ich, niech się jeszcze dogrzewają w ciepełku. ;:108
Pani wiosna zadrwiła sobie z nas i zafundowała nam powrót prawie zimy. :oops: Musimy to jakoś przeczekać, choć po kilku naprawdę wiosennych dniach nie będzie to łatwe. ;:185
Trzymaj się zdrowo i nie trać pogody ducha. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”