Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś witaj noworocznie!
Wszelkiej pomyślności ci życzę w tym 2020 roku!
Ładnie już hiacynty startują.
Ale będziesz miała lada dzień piękne zapachy.
Żyworodka ładnie się zregenerowała.
I już nasionka siejesz, doglądasz. Fajnie.
Do wiosny coraz bliżej.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo jak zobaczyłam kiełkujące nasionka kann to bardzo się ucieszyłam, że się udało. Napisz proszę, czy obydwie odmiany tak wykiełkowały.
Hiacynty na pewno pięknie zakwitną, czas pomyśleć, aby jakieś kwitnące roślinki przynieść do domku ze sklepu, niech cieszą nasze oczy.
Czy żyworódkę stosowałaś kiedyś na niegojące się rany. Wczoraj koleżanka powiedziała, że ona pomaga, może ja spróbowałaby taką alternatywę, obiecała mi dać sadzonki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

pelagia72 hiacynty dałam pod okno dachowe, tak samo jak i truskawki i kielkujace kanny. Dla truskawek planuje kupic piramidkę bo nie mam miejsca już dla nich w ogrodzie. Oby było słońce bo inaczej wyciągna mi sie, co sie dzieje co roku u mnie... :oops:
Kacper1999 nie, ja to tak pilotażowo/testowo aby zobaczyc czy wykielkuja w moich warunkach. Pokaż swoje jak będą :D
Maska Nie, wydaje mi się że Lucynka juz siała/sadziła Leucocoryne daaawno temu :D, i co zrobilas ze swoim wyrywnym hiacyncikiem?
plocczanka Dziękuje za piękne życzenia i odwazjemniam ;:167 :D . Oby ten rok i sezon był dla nas dobry. Ty już dawno zaczęłaś sezon :D i myślę że u ciebie będzie bogato i pieknie jak zawsze ;:108
anabuko1 Dziękuje za piękne życzenia i odwazjemniam :D życzę wspaniałego roku i sezonu!! ;:167
Ja uwielbiam hiacynty a poniewaz dobrze mi się pędzą to robie to juz od wiielu lat. :)
korzo_m To czerwone kanny wykiełkowały i juz są wsadzone a te z brązowymi liścmi jeszcze nie. Ja nigdy nie miałam niegojącej się rany więc ne miałam okazji do wypróbowania żyworódki. U mnie oprócz stroików to nic nie ma kolorwego i tez oglądam się za czyms kwitnącym. Drugi różowy grudnik miał tylko 1 kwiatek i ani myśl dalej :roll: Mam nadzieje że zmieni sie w wielkanocnik ;:306

Dzisiaj rano było u mnie -9C śniegu jest jeszcze troszke. Wszystko było zmrożone. Potem dzień był cudnie ;:3 wreszcie Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu, ślicznie wyglądają przypudrowane mrozem elementy roślinek, ;:215 tym bardziej że na tle śnieżnej pierzynki. ;:138 I dodatkowo piękne biało - czerwone barwy ;:333 , tak patriotycznie. ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Pięknie mróz pomalował roślinki ;:215 tylko trochę więcej śniegu by się przydało ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Za oknem leje deszcz! Wyrywny hiacynt trwa w niezmienionej postaci. Igalo u mnie nie było aż tak niskiej temperatury i spadło trochę śniegu więc nie jest narażony na zmarznięcie ale za zimno żeby otworzył pączki.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

plocczanka U mnie były mrozy wiele dni i wszystko było zmrożone bardzo.Gleba dalej jest twarda jak beton chociaz dzis padał deszcz ale niestety zamienił się w marznący.
Blueberry Też tęsknie za śnieżną zimą ale może jeszcze luty przyniesie nam śniegi :)
Maska To fajnie ze hiacyncik dostał białą pierzynkę :D i przeżyl.
U mnie dzisiaj padał marznący deszcz i mnóstwo sopli się potworzyło na krzewach i róży aptekarskiej (te listki ma na najwyższej łodydze od jesieni, czyli nie spi?)
Obrazek Obrazek

a dąbrówka chce kwitnąć a inne zielsko koło niej tez rośnie rażnie :D, ruta też chyba nie śpi

Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Piękny ostrokrzew o obrzeżonych listkach. :D
U nas róże też mają liście a dwie kwitną.
Zabawnie ,że ruta wysiała się w szparach przy domu, teraz chroni przed złem ;:224
Podobno odstrasza kuny. :)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Fajnie wyglądają sopelki na liściach. :D
U nas niestety leje i + 17.Tylko płakać nad tą pogodą.Styczeń a u mnie stoją pelargonie na balkonie i kwitną. Źle to wróży.

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

pelagia72 ostrokrzew był po prostu tak zmrożony stąd te białe brzegi. Ja rute siałam żeby odpędzić muchy oraz robić płyn z ruty przeciw owadom;
4 szklanki wody
1 szklanka zmielonych lisci ruty
Zalać 2 szklankami wody liście ruty i zostawić na noc. Odcedzić liście i rozcieńczyć otrzymany roztwór pozostałymi 2 szklankami wody.
Faktycznie kun nie mam, nawet mi to do glowy nie przyszło...
To miałas różane święta? :D
danuta z to super że ci leje i nawadnia rosliny. U mnie dzis było tylko 11C w słoncu.
Dzis oskubałam ostatki jarmużu. U mnie wszędzie są suche badyle bo nic nie scinałam jesienią :)

Obrazek

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Patrząc na Twoje zdjęcia z zielonymi roślinami aż trudno uwierzyć, że zbliżamy się do połowy stycznia.
Przy takich temperaturach pewnie nie myślą o błogim śnie zimowym. :D
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

No to będziesz miała dużo pracy z badylami wiosną.Nie zazdroszczę,ale ja też wiosną mam sporo badyli,a teraz dojdzie mi wycięcie zbędnych pędów na jabłoniach i podcięcie bzu bo za szeroki.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Ja mam inną metodę działania. ;:108 Rabaty zawsze jesienią porządkuję, dzięki czemu wiosną tylko chwaściory wydłubuję spośród roślin użytecznych. ;:303 Na szczęście już rozpoznaję sieweczki roślin ozdobnych, więc nie ma strachu, że mogłabym je potraktować jak zielsko. ;:185
U mnie dzisiaj cudne słoneczko ;:3 ;:3 i ciepło, co nie wróży dobrze, ale cóż... ;:131 Co ma wisieć, nie utonie. Jakoś to będzie. ;:108
Zdrówka, Iguś. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”