Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga, piękne masz pomidory. Jak tak dalej będzie to owoce będziesz zbierać z parapetów ;) Kiedy je siałaś?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igusiu pomidory urodziwe i sporo ich masz niech rosną zdrowo ;:215 .Niestety wszędzie taka beznadziejna pogoda u mnie również .Dostane od brata sadzonki pomidorów bo sporo ich ma .Jakoś w tym roku odechciewa mi sie wszystkiego, bo nawet miejsca nie będzie na ekstrawagancje ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Pomidorki już masz duże. ;:333
Zapach hiacyntów bezcenny w tak zwariowaną pogodę.
Nie należy się dać pokonać depresyjnym nastrojom. ;:134
Ani ciśnienie atmosferyczne ani zawirowania aury nie pokonają nas ogrodników ;:185
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś poszperałam po forum i wyłuskałam nazwę tych drobnych słonecznych kwiatków to ziarnopłon,w tym roku jak wszyscy piszą jest jego urodzaj więc jesienią musiał się fajnie rozsiewać.Maj nie długo pomidorki wysadzisz będzie git. ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu, tak to się dziwnie plecie na tym Bożym świecie. Małopolska jest jedna, a pogodowo bardzo zróżnicowana. Tobie pewnie przypadł taki małopolski biegun zimna, bo jakoś wyjątkowo długo nie możesz spełniać się ogrodowo.
Za to pomidorki masz naprawdę piękne i z pewnością wkrótce posmakujesz pierwszych owoców.
Tymczasem życzę Ci słoneczka ;:3 słoneczka ;:3 i jeszcze raz słoneczka ;:3 ;:3 ;:3
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Wreszcie ciepło i ;:3 i pachnie majem... jakze ja tęskniłam za tym :roll: Roboty huk ale byla rodzina i goscie i troche posunęlo się do przodu... Ale ta trawa znowu do koszenia... ;:145
Obrazek

lojka 63 wczesnie wysiane pomidory juz kwitną; musze zacząć je wkładać do donic ;druga partia bo poprzednie juz w donicach. Za duzo rozsady mam;sąsiadka jest chętna przygarnąć kilka na szczęscie ; ostatnie dwa lata gruntowe to była totalna porażka...ciekawe czy w tym roku cos zdąży dojrzeć bez zarazy..
marta64 u nas dużo pada plus glina oraz pozne przymrozki i faktycznie cięzko cokolwiek uprawiac. Bób był pod folią oraz agro i tektura na noce bo przymrozki były duże. Poprzednia rozsada padła... Ta z kolei wytrwała (chyba przez to solidne okrywanie; teraz jest ok,ładnie rosnie a ten siany do gruntu własnie wychodzi. Ale powiem ci szczerze że wyleczyłam się z robienia rozsady na zawsze ;:306 ponieważ wyrasta za szybko kiedy u mnie jeszcze mrozy a potem się wyciaga. Niestety dzis juz zauważyłam atak tych małych czarnych bestyjek na niego..
Obrazek Obrazek

jolifleur siałam chyba poczatek lutego albo sam koniec stycznia; chciałabym je mieć wczesnie. Drugą partie siałam koncem marca. Ta pierwsza kwitnie juz w pojemnikach ale małych ponieważ byly przymrozki i musze je wnosic do domu a duzych nie dałabym rady. Teraz drugi wysiew zaraz bedzie do wysadzenia ale juz do 20l donic a 3 partia jest do gruntu.
U mnie dżungla pomidorowa teraz :;230
Obrazek

JAKUCH Twoje rutewki fajnie przezimowały i ładnie rosną aż sie sama dziwię bo u mnie wszystko albo pada albo te koszmary pełzające jedzą...
Obrazek

plocczanka Lucynko wreszcie jest ładnie i ciepło... ja tone w rozsadach. Wysadziłam cynie to juz ich nie ma.. malenkie potworki zżarły wszystko... Dobrze ze mam jeszcze zapas ich. Wysadze je jak będą spore.
Ogórki też mi zaczynaja kwitnąć i strasznie mnie cos pcha aby rozlożyć siatke i je wsadzić ;:65 ale z kolei boje się że zimna zośka i jej ogrodnicy nie popuszczą tak zupełnie w tym roku... Jak myślisz?

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Cieszę się Igusiu że rutewki dały radę to twarde zawodniczki. ;:333 Moje też po mimo przesadzenia też dały radę jedna ma nawet pąki kwiatowe .Kupiłam sadzonki pomidorów i dałam do donic, bo dalej nie wiem jak to będzie one też mają juz pąki .Wreszcie można upajać sie zapachami lilaki,narcyzy wszystko cudownie pachnie wokoło ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu, Ty jeszcze wcześniej siejesz w domu niż ja :roll: , a myślałam, że tylko ja jestem w gorącej wodzie kąpana :tan

Co do zimnej Zośki to mam rozdwojenie jaźni, bo jedni meteorologowie mówią, że w tym roku majowych przymrozków już nie będzie , a inni, że właśnie będą i - co gorsza - kilka bądź nawet kilkanaście dni po Zośce. ;:202
Bądź tu mądry, człowieku i pisz wiersze ;:24 ;:306
Cóż, pożyjemy, zobaczymy. ;:131 Babka sąsiadka opowiadała mi kiedyś, jak to czerwcowe mrozy jej sąsiadce zmroziły pomidory w tunelu. :shock:
Mam nadzieję, że nam będzie dane uniknąć takiej nieprzyjemnej sytuacji. :D
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

JAKUCH tak, jest pięknie chociaz nie za ciepło u mne dzis ale przynajmniej jest słońce bo ostatnie dni to raczej ponure były. Fajnie że masz jednak pomidory bo to wielka frajda jeść swoje :D
plocczanka Oj tak, w tym roku mi cos odbilo z tak wczesnym sianiem ;:306 . W przyszłym musze się inaczej zorganizowac... A wiesz że ja zrobiłam podobnie jak ty bo zostałam zmuszona wkopać wyciągniete ogórki do mojej gliny ale jeszcze żyją i są ok. Pozostałą partie wysadze jak mina zimne noce... oby jak najszybciej.. :)

Trawa po latach przypomniała sobie że kiedyś tam przecież rosła no i jest taki bukiet... ;:306 Jakoś marnie wybarwiony w tym roku w porównaniu jak było w tamtym

Obrazek

Marze już o tym aby wysadzać sadzonki bo mam już dosyć tego wynoszenia i wnoszenia z powrotem; pomidory, ogórki szczepione kwitną, kwiatki cynie i orlaya jakoś wolno rosną, fajnie że kilka dalii obudziło się ze snu zimowego poraz 3-ci

Obrazek

Obrazek Obrazek

Truskawki też ruszają. U mnie wszystko bardzo opóznione znowu przez te zimne i pochmurne dni. Te gruntowe padlymi zupełnie więc zrobiłam kolejną kaskade; przynajmniej nie musze sie martwić o atak potworków oslizgłych


ObrazekObrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo :wit
Rzeczywiście masz sporo tych doniczek ;:oj jest przy czym chodzić. Ja też niektóre rośliny uprawiam w doniczkach po pierwsze dlatego, że mam gliniastą zbitą glebę a po drugie to czasem nie mogę się zdecydować gdzie mam wsadzić jakąś roślinę i tymczasowo sadzę do dużej doniczki i ten stan trwa nawet kilka lat ;:223
Ale rozumiem, że dalie pójdą do ziemi?

Milego popołudnia ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7871
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Oszalałaś Kobieto z rozsadami :!:
Zazdroszczę warunków do uprawy skoro takie efekty są ;:196
Jak Ty te pomidory do domu wtaszczasz :?:
Trzymam kciuki ,żeby już nic nie zmarzło.
A ogórki sama szczepiłaś :?:
Nie mogę uwierzyć ,jak piszesz ,że u Was często pada.
Zapomniałam co to deszcz.
U nas od lutego prawie nie padało :!:
Facet ,który wczoraj orał nam pole mówił ,że nie da się orać i ,że nie pamięta takiej suszy.
U nas nie ma szans na zostawieniu czegokolwiek na zewnątrz bo przymrozki.
Wczoraj nawet truskawki przykrywałam.
Boję się patrzeć do szklarni bo tam pomidorki /w doniczkach/.
Reszta upchnięta na parapetach.
Nie wiem co się dzieje z klimatem :evil:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Sympatyczny widok rozsad,dorodnych siewek i samorodnych bukietów ;:138
Pozdrawiam :wit i miłego wieczoru życzę.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu, aż się za głowę złapałam na widok tylu doniczek z sadzonkami, a gdy jeszcze doczytałam, że biegasz z całym tym dobrem z domu i do domu, to już zawrotu głowy dostałam... ;:oj :roll:
Gdybym miała tak ganiać wteiwewte, nawet połowy tego dobra bym nie zgromadziła ;:185 , wolałabym pójść na ryneczek i kupić gotowce. :lol:
Trawka bardzo ładnie wkomponowała się w rododendron, tworząc wraz z nim ciekawy duecik. ;:215
Rozumiem, że Tobie deszczu nie trzeba życzyć, bo pada, niech więc słoneczko zagości na dłużej i pozwoli odpocząć Twoim rękom i pleckom od codziennego dźwigania ciężarów. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”