Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Witam serdecznie w Nowym Roku, nowy rok, nowe możliwości.... i nowy Wątek .....
Nowe postanowienia,..
Moja działka jest zlokalizowana na Śląsku, w Jaworznie, jest to ogródek na ogrodzie działkowych ROD. Mamy dwie działki tzn. ja i moja mama obok siebie. Jedna z nich od 1988r i druga od 2013r. Razem uprawiany i nieustannie modernizujemy obie działki z mamą, mężem i trzyletni synkiem, aby każdy miał swój azyl i radość.
Mamy do dyspozycji 600m2.
W tym roki pojawiła się nowa lokatorka na dzialce - to kotek, czarny jak węgiel. Ma na imię "Czarna".
:wit
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

A teraz ciąg dalszy...
Czarna to kotka ze "śmietnika", we wrześniu mąż poszedł z synkiem na spacer, gdy przechodzili koło miejskiego śmietnika spotkali Pana z trzema kotkami w różnych kolorach: rudy, czarny i bury. Kto przechodził to zaczepiał i pytał "czy ktoś nie chce bo idzie sie ich pozbyć :cry: ". Ktoś po chwili wziął rudego, a my czarnego, burego nikt nie chciał, dlatego też trafił do nas.
Po wizycie u weterynarza kotki trafiły na działkę do altanki.
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Na razie mam problem z obsługą fotosika :(
Na ten rok zaplanowaliśmy niebotyczne plany typu: oczko z karpiami koi, wymiana ogrodzenia, oraz pergola na słupach 2m wzdłuż całej drogi wejściowej, czyli byłby to tunel długości około 15m, bez ażurowych ścian, a wyłącznie z ażurowym zadaszeniem. Całość wsparte na 16 drewnianych słupach. Plany obejmują obsadzenie każdego ze słupów krzewem róży pnącej. W praktyce może wyjść różnie :roll:
Stopy już są wykonane z pospawanych kształtowników stalowych, wmurowanych w obrzeża rabatowe, między krawężniki betonowe. Drewno kupimy w tartaku.
Oczko wodne prawdobodobnie betonowe lub takie gotowe wkopywane, musi być łatwo rozbieralne bo nasze plany są bardzo ruchome :roll:
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Na razie mam problem z obsługą fotosika :(
Na ten rok zaplanowaliśmy niebotyczne plany typu: oczko z karpiami koi, wymiana ogrodzenia, oraz pergola na słupach 2m wzdłuż całej drogi wejściowej, czyli byłby to tunel długości około 15m, bez ażurowych ścian, a wyłącznie z ażurowym zadaszeniem. Całość wsparte na 16 drewnianych słupach. Plany obejmują obsadzenie każdego ze słupów krzewem róży pnącej. W praktyce może wyjść różnie :roll:
Stopy już są wykonane z pospawanych kształtowników stalowych, wmurowanych w obrzeża rabatowe, między krawężniki betonowe. Drewno kupimy w tartaku.
Oczko wodne prawdopodobnie betonowe lub takie gotowe wkopywane, musi być łatwo rozbieralne bo nasze plany są bardzo ruchome :roll:

Oto kotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 3 sty 2019, o 21:41 --

Nad tą droga ma powstać ażurowa konstrukcja :tan

Obrazek
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Po dwóch miesiącach bury kotek zniknął, przypuszczalnie bardzo komus sie spodobał. Dowiedzieliśmy się ze jest moda na koty w centki, pręgi.
Zostala nam Czarna.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Jaki fajny kotków wątek.

Dobre serduszka macie ze tak przygarniacie?

Szkoda że kotki gginą w nniewyjaśnionych okoliczności ach . Oby nie wpadły w niewłaściwe ręce - u nas na dzialka działka ponad 20 kotów zostało wytrutych. Niestety i tacy są ludzie na działkach. ..
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Niestety też pojawily sie zastrute koty, nawet ku temu byla wzywana straż miejska. Osoba zostala ukarana.

Obrazek
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

U mnie tez piękna zima, na razie widok z okna bo synek przeziębiony...

Obrazek
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Śliczne sierściuchy. Koniecznie pochwal się jak wyjdzie Ci ta ścieżka, bo ogród bardzo ładny.
Zazdroszczę Wam śniegu, u mnie tylko deszcz.
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Bardzo dziękuję, mam nadzieję że wyjdzie zgodnie z planem. Jeszcze dziś postaram się szczegółowo opisać plan pergoli nad ścieżką :)
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Pergola na słupach powstanie wyłącznie z drewna, z belek łączonych na pióro wpust. Na początku umieszczone zostaną słupy drewniane o przekroju 40x40mm. Słupy wys. 2m zostaną usztywniane p płatwiami na samej górze i pośrednio na wysokości około 60cm. Słupy dodatkowo z mieczami. Na szerokości w miejscu podparcia słupami, patew górna zostanie usztywniona płatwiami poprzecznymi. Na całości powstałej powierzchni górnej położona będzie pergola w kształcie równomiernej kraty, z listewek 30x10mm.

-- 5 sty 2019, o 21:11 --

Obrazek
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Kolejne plany ogródkowe to meble z palet do altanki, my ją nazywamy "letnią". Jest sporo planów tych mebli, palet mamy pod dostatkiem więc na pewno coś sie wymyśli. Nakładki na to będą ze styropianu obłożonego materiałem skóropodobnym. Stół ze szklanym blatem.

Obrazek
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój kawałek ziemi - działeczka ROD

Post »

Piękna zima sie zrobiła, ale trzeba pomyśleć o wiośnie. Dziś zrobilam zakupy nasiennicze kwiatów : aksamitka, cynie i astry. Niestety inne nie udaja się, albo są bardzo mizerne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”