Nowy ogródek Fridy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Nowy ogródek Fridy

Post »

Wracam po długiej przerwie. W tym czasie wiele się u mnie zmieniło. Nie mam już dużego ogrodu lecz działkę w ROD, no i jestem emerytką i mieszkam w bloku. Działkę nabyłam późną jesienią, więc nic na niej nie robiłam. Czekam na wiosnę, zaplanuję, zainspiruję się Waszymi ogrodami i liczę na podpowiedzi. Dla mnie to nowe wyzwanie.
Działka ma około 260 m kw., długi prostokąt 12 na 22 m. Jest zagospodarowana, w znacznej mierze była wykorzystywana do uprawy warzyw, ale też jest kilka krzewów róż. No i stoi drewniana altana, z zewnątrz nawet nieźle wygląda, z nowym dachem, a wewnątrz ruinka.
Chałupka ma jedno pomieszczenie niespełna 9 m kw. i werandę prawie 5 m kw.

Obrazek

Domek trzeba koniecznie wyremontować, bo nie można nawet w nim usiąść, poprzedni użytkownik skuł kawał posadzki. No i zmienić ten kawałeczek ziemi w ogródek kwiatowy, miły dla oka, przyjazny dla zwierząt, pachnący, taki zakątek relaksu.

Obrazek

Obrazek
sabkis
200p
200p
Posty: 240
Od: 12 maja 2015, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nowy ogródek Fridy

Post »

Życzę powodzenia.Ja podobnie zamieszkała w bloku działkę mam trochę większą.U mnie idzie jak po grudzie co zrobię to wandale zniszcza. To rozwalone drzwi do altany i wybite okna.A miesiąc temu zerwana siatka i zniszczone słupki.Ukradzione krzaki bukszpanow ,róż.Wszystkiego się odechciewa. :(
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Nowy ogródek Fridy

Post »

Witaj Danusiu miła! Kopę lat albo i jeszcze więcej. :D
Dlaczego jednak wstawiasz tak maciupeńkie zdjęcia? Wzrok mi się przez ten czas nieco pogorszył i ledwo widzę, co tam u Ciebie rośnie.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nowy ogródek Fridy

Post »

Pracy na Ciebie czeka moc.Daleko masz na działkę?
Życzę powodzenia w działkowaniu. :D
Awatar użytkownika
Anna N
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 2725
Od: 30 cze 2011, o 00:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nowy ogródek Fridy

Post »

Witam. Zajrzałam na działaczkę i powiększyłam
fotki. Życzę powodzenia we wszystkich
rozpoczętych i planowanych pracach.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nowy ogródek Fridy

Post »

Danusiuuuu :D witam serdecznie po przerwie.
Miło,że wracasz z nowym wątkiem,zapałem i pewnie niecierpliwie czekasz na wiosnę. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nowy ogródek Fridy

Post »

Dziękuję za miłe powitanie po latach. :D
Czekam na wiosnę, chcę urządzić to maleństwo, aby mieć fajne miejsce do odpoczynku.
Działka ma "trudny" kształt, a dodatkowo ścieżka przecina ją na dwie części, raczej paski. Trudno ścieżkę poprowadzić inaczej, bo jest połączeniem furtki i wejścia do domku. Myślę, że z tym sobie poradzę, natomiast domek mnie niepokoi. Próbowałam znaleźć kogoś do remontu, ale albo im się nie opłaca, albo zażądali takiej ceny, że nowy domek byłby tańszy.
Na razie zamknęłam i czekam do wiosny. A wiosna to nowe otwarcie, świeży powiew, to może uda mi się kogoś znaleźć do remontu.
Póki co, zrobiłam przegląd działki, czyli tego co na niej jest. A jest kilka pniaków po usuniętych drzewach, mnóstwo cisów posadzonych w dziwne szpalery, kompletnie bez sensu, jedno prawie uschnięte drzewo, a raczej ogromny krzew, który niemal kładzie się na domek.
Poza ty, mam morelę, muszę poczytać jak o nią dbać i malutką jabłonkę. Jest jeszcze jedno chuderlawe drzewko, ale nie wiem co to. Trochę przypomina magnolię, ale nie ma liści, to nie jestem pewna.
Jest całkiem fajnie urządzona rabata cienista, trochę zaniedbana, ale ok. Jest jedna hortensja bukietowa, trochę piwonii, kępa czosnku niedźwiedziego i rozchodnika. Spory krzew trzmieliny i kilka róż. Nie mam pojęcia co kryje ziemia, okaże się wiosną.
Ziemia jest ciężka, gliniasta.
A, i co ważne i bardzo przydatne, na działce jest woda i prąd.
12 km, dojeżdżam autobusem, do przystanków w obie strony bliziutko. Szukając działki, jednym z kryteriów wyboru był wygodny dojazd.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowy ogródek Fridy

Post »

Witaj, Danusiu. :heja
Zajrzałam do Ciebie i po przeczytaniu posta wprowadzającego wiem, że zostanę na dłużej, oczywiście jeśli pozwolisz. ;:108
Ja zaczynałam przygodę z moją aktualną działką zupełnie tak samo jak Ty. Moja działeczka też malutka i była bardzo zaniedbana. Kilka lat kosztowało nas (mnie i M) doprowadzenie jej do ładu i składu. Bardzo długo nie było nas stać na nowy domek, a odziedziczony po poprzednikach był gorszym jeszcze stanie niż Twój. Dopiero od dwóch lat mamy nowy domek.
Mamy też podobną strukturę gleby - gliniastą i dosyć ciężką. W ciągu kilkunastu lat dość ładnie poprawiliśmy jej strukturę, jednak susza w dalszym ciągu powoduje twardnienie ziemi, a deszcze gnicie cebulek kwiatowych.
Podobnie też działkę mam podzieloną na dwie podłużne części i też nie dało się tego zmienić.
Krótko mówiąc widzę, że mnóstwo pracy przed Tobą. Życzę Ci więc dużo sił i uzyskania pożądanych efektów w jak najkrótszym czasie. ;:167 ;:167
Pozdrawiam cieplutko. :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nowy ogródek Fridy

Post »

Jak miło, że do mnie zajrzałaś. Dziękuję za ofertę nasion, chętnie do Ciebie zajrzę i popatrzę.
Szukam inspiracji na urządzenie takiego skrawka ziemi i z ciekawością oglądam małe ogrody. Akurat sił mi wystarczy na urządzenie takiego ogrodu, ale mam nadzieję, że jakoś się poukłada i będę się cieszyć kwiatowym i pachnącym azylem.
Pozdrawiam :D

Róże, trochę zaniedbane - nie wiem jakie, wiosną się okaże. Ale i tak się cieszę, że są.


Obrazek

Wstawiłaś za wielkie zdjęcie(regulamin), zmniejszyłam. Iwona
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nowy ogródek Fridy

Post »

Wiosna, czas porządków. Kupując działkę jesienią, szczerze przyznam, że nawet jej dokładnie nie obejrzałam, skupiłam się na tej rozbebeszonej altanie a na resztę rzuciłam okiem i podjęłam decyzję. Potem formalności i dopiero dokładne oględziny, penetracja każdego zakątka. No i okazało się, że to tylko altanka, ale cała działka wymaga remontu. Od miesiąca pracuję na działce, usuwając przerośnięte krzewy, przechodzące do sąsiadów (nieregulaminowo), usunęłam krzaczory obrastające domek, niemal zupełnie go zasłaniały. Dwa okienka, a wewnątrz ciemno, wilgotno i zapach stęchlizny. Sporo pracy wymagało usunięcie czterech pniaków po ściętych drzewach, z nimi działkę nabyłam. Pniaki wykopał mój syn. Jestem pełna podziwu, bo jak je firma zabierała, to się solidnie zmachali a on sam wszystko zrobił.
Do tego jakieś kawały betonu w ziemi, plastiku, rurek plastikowych. Wywiozłam 8 m sześc. odpadów, głównie zielonych, bo nie dałabym rady tego kompostować. Dużo miejsca i czasu, a także pracy, żeby to podzielić i rozdrobnić.
Zaczęłam po kawałku oczyszczać ziemię z chwastów. Trawa i różne takie to fraszka, najtrudniejszy do usunięcia to podagrycznik. Połowa działki oczyszczona.
Miejsce na trawnik przygotowane, rabata różana w trakcie realizacji. Już włożyłam ogrom pracy a to dopiero około 1/3 działki.
Mam nowy telefon i mi nie wychodzi przenoszenie zdjęć. ;:223 Przepraszam, bo wiem, że tekst bez zdjęć jest mocno kulawy. Muszę pokombinować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”