Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  
Autor Wiadomość
Pizza
 Tytuł: Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego
PostNapisane: 5 mar 2020, o 10:42 
500p
500p

1 szt.
Ale ogromniasta kolokazja! Przepiękna. I jeszcze te "zdobienia", wygląda jak ozdoba do postawienia na półce.
To jest ta jadalna? Słyszałam, że ponoć można jeść ich bulwy jak ziemniaki. Choć może coś pomieszałam ;:306

Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Blueberry
PostNapisane: 5 mar 2020, o 14:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Piękny egzemplarz :D ;:63 zakupy daliowe może szybkie, ale za to bardzo udane ;:333

Zobacz profil Wyślij e-mail      

max1232
PostNapisane: 5 mar 2020, o 19:09 
500p
500p

0 szt.
paradasOj roboty trochę było a jest jeszcze więcej ale jakoś powoli działam. Ja od dzisiaj też już omijam stanowiska z roślinami przynajmniej do połowy kwietnia :;230
Ta konstrukcja to podpora na moje powojniki ale w tym roku chyba tą linkę stalową wymienię na siatkę.
Ha-Ah To racja, do Hryniewicz mam bliżej ale autko mam małe i za dużo mi tam nie wejdzie. Dziadek ma busa z hakiem i zadeklarował że załatwi przyczepkę i zabierze do siebie do domu na ognisko ale niestety nie wiadomo kiedy to nastąpi bo auto w naprawie ma chwilowo. Ja już się niewielkiej części pozbyłem ale to dosłownie kropla w morzu.
Wiki ojj tak, ta bulwa sama w sobie jest już bardzo ozdobna. Na dniach wszystkie mam zamiar już posadzić do donic i podpędzić przed sezonem. Jestem mega ciekawy jak duży kolos wyrośnie z kupionej wczoraj bulwy. Mam nadzieję że chociaż z 1.5metra wyjdzie ;:224
Ja też słyszałem o tym że ludzie jedzą jak ziemniaki. W Polinezji właśnie Kalokazja jest zamiennikiem ziemniaków i według Wikipedii jest podstawowym składnikiem odżywczym w tamtych rejonach. Nie wiem czy miałbym odwagę taką z działu ogrodowego spróbować :;230
Blueberry Udało mi się chyba wybrać największą bulwę ze wszystkich jakie były :tan Też jestem bardzo z tych daliowych zakupów zadowolony, kojarzą mi się z ogrodem prababci ;:167
Dzisiaj znowu pogoda dopisała więc udało mi się pozbyć niewielkiej części gałęzi ale dzięki temu oczyściłem miejsce pod altankę więc dzisiaj zacząłem pierwsze prace przy jej budowie, nie wygląda to jeszcze jakoś powalająco ale wiadomo, to dopiero początek :tan
Jak widać na zdjęciu poniżej częściowo już przekopałem teren pod taras a teraz czeka mnie wyrównanie i wybranie wszystkich bulw kokoryczki. To wręcz jest u mnie jak chwast ! Na całej powierzchni nowej altany i tarasu mam jej bulwy/kłącza :evil: Jutro jadę działać dalej. mam nadzieję że uda mi się postawić altanę do końca i położyć pierwszą warstwę impregnatu :D
Obrazek

A tutaj tak dla przypomnienia zdjęcia jak miejsce nad którym właśnie pracuję wyglądało w poprzednich sezonach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

anida
PostNapisane: 5 mar 2020, o 23:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Seba, no niezła rozpierducha, ale będzie pięknie, no i tak jak chciałeś.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.

ewita44
PostNapisane: 6 mar 2020, o 01:21 
200p
200p

1 szt.
Seba :wit
Widoki terenu może teraz nazwałabym artystycznym nieładem ale za to potem , jak będzie wszystko ogarnięte i kwitnące to pewnie szczęka mi opadnie i zwali z nóg. ;:173

maniolek
PostNapisane: 6 mar 2020, o 11:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Seba nie próżnujesz! Ostro idziesz z pracami i to wszystko sam praktycznie ;:oj podziwiam Cię ;:108 Pracy może i sporo ale później efekt wszystko wynagrodzi :) Skrzynie widzę sobie zamówiłeś, bardzo fajnie wyglądają, tak estetycznie :) Poletko pod altankę wyznaczone i już pierwsze słupki, skończysz szybciej niż Ci się wydaje! ;:333

max1232
PostNapisane: 6 mar 2020, o 22:46 
500p
500p

0 szt.
Dzięki wam wszystkim za słowa otuchy ! Dzisiaj nie była tak ładna pogoda jak wczoraj i było stanowczo zimniej ale dzielnie pracowałem. Altana w zasadzie już cała stoi, muszę jeszcze tylko z jednej strony odpowiednio skręcić żeby wszystkie wymiary mi się zgadzały ale do tego już mi potrzebna będzie pomoc drugiej osoby więc na kilka dni muszę się wstrzymać. Powiem wam szczerze że pierwszy raz w życiu coś takiego robiłem i jestem z siebie bardzo dumny mimo pewnych niedociągnięć ;:224

Obrazek

Obrazek

A to tak trochę dla koloru ! Kolejne krokusy które zakwitają ;:224
Obrazek

Black Rose
PostNapisane: 7 mar 2020, o 16:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Brawo Seba! ;:138

Solidnie to wygląda ;:333

sauromatum
PostNapisane: 9 mar 2020, o 15:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ale się u Ciebie dzieje :)
Fajnie, że te prace wykonujesz teraz, na samym początku wegetacji - wszystko powinno fajnie zarosnąć do lata :)
Pergola (zwana altaną :wink:) wygląda na naprawdę mocną, i wygląda fajnie.
Czekam na wynik wszystkich prac :wink: Oby Tobie pogoda dopisała podczas urlopu :)

Bazyla
PostNapisane: 9 mar 2020, o 16:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Łał, ależ zmiany się szykują ;:215
Z niecierpliwością czekam na więcej info, które z pewnością niedługo się pojawi, bo jak wnioskuję od 2 marca urlopik i działeczka.

To się będzie działo.
Świetne te skrzynki, czy możesz podać rozmiar i czy 20 zyla to za jedną wysokość deski czy tak jak na zdjęciu za podwójną?

Gratuluję otwarcia sezonu z przytupem ;:138

Pozdrawiam i życzę dobrej pogody :wit

iwona0042
PostNapisane: 9 mar 2020, o 18:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Oj dzieje się dzieje ;:215 Brawo, a efekty z każdym dniej fajniejsze, tylko oby pogoda dopisała, czego Ci bardzo życzę :wit

Ha-Ah
PostNapisane: 10 mar 2020, o 09:51 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Super pergola ;:215 - bardzo mi się podoba. Napisz proszę jakie ona ma mocowanie z glebą. Widzę tam jakieś kotwy, ale czy są wbijane w ziemię czy robiłeś jakieś wylewki betonowe i kotwiczyłeś wkrętami czy jeszcze jakoś inaczej?

max1232
PostNapisane: 12 mar 2020, o 00:44 
500p
500p

0 szt.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe słowa !
Bazyla Wymiary takiej skrzynki to 120x80x20, 20 zł płaciłem za skrzynkę wysokości 1 deski czyli 20cm
Ha-Ah Kotwy są najzwyklejsze wbijane 9x9. Znajomy który zna się na takich rzeczach powiedział że zupełnie wystarczą i nie ma co się bawić z wylewkami itd bo taka kotwa wbijana zupełnie wystarczy.
Niestety ale pogoda tak średnio sprzyja moim pracom na działce. Dzisiaj była wybitnie okropna ! Raz świeciło piękne słońce i było ciepło a za 10 minut było czarno i ulewa po czym znowu świeciło piękne słońce i tak cały dzień. Nic nie szło nawet na działce zrobić bo co zaczynałem to zaraz deszcz... Jedyne co to w szklarni udało mi się zbudować blat do mojej kuchni w altanie i trochę podrównać teren pod taras ;:131 Ikea to to nie jest ale jestem zadowolony, jeszcze tylko pomalować blat i będzie super ;:333

Obrazek

Tutaj przy okazji widać już kolor altany/pergoli i kawałek zabudowy. Na końcu po lewej stronie widać też skrzynki(mniejsze niż te na warzywa o połowę) które będą stały obok blatu tworząc zakończenie altany(będą 10cm niższe i właśnie w nich będą rosły zioła)
Obrazek
Po prawej stronie w tych przestrzeniach między ścianą domku a słupami mam w planach zrobić ławki. Dzisiaj przy okazji w końcu wysiałem pomidory, w tym roku postawiłem na 7 odmian
:arrow: Krakus
:arrow: Malinowy Ożarowski
:arrow: Frodo
:arrow: Drobnoowocowy
:arrow: Black Cherry
:arrow: Yellow Pearshaped
:arrow: Tigerella

Mam nadzieję że jutrzejsza pogoda będzie lepsza i uda mi się popracować trochę. Może zacznę stawiać skrzynki na warzywa? Przy okazji postanowiłem zmienić ich położenie a przynajmniej części. Postawię je wzdłuż południowej granicy działki zaraz przy płocie nieznośnej sąsiadki. Myślę że warzywom będzie tam lepiej a miejsce w którym miały stanąć zostanie przerobione na trawnik z rabatami kwiatowymi. Plany ambitne, oby zapału i sił wystarczyło na to wszystko :;230

maniolek
PostNapisane: 12 mar 2020, o 11:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Seba mimo złej pogody widać postęp w pracach ;:333 Jaki zamierzasz położyć daszek na altanie? Ja na takiej miałem z tworzywa i niestety był dobry ale jak przyszedł grad wielkości piłek to cały podziurawił, teraz mam z blachy i powiem szczerze, że może i droższy ale spokojnie przetrwa wiele lat.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 428 ]  Idź do strony nr...        1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości