Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 30  
Autor Wiadomość
Black Rose
 Tytuł: Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego
PostNapisane: 22 lut 2019, o 19:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ależ ładne dalie :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

ed04
PostNapisane: 22 lut 2019, o 20:29 
500p
500p

0 szt.
Piękna działka się Tobie trafiła. Jak mogłeś pomyśleć o usunięciu takiej super szklarni??? :D, to skarb.
Podoba mi się sposób w jaki urządzasz ogród po swojemu. Trzymam kciuki.

max1232
PostNapisane: 22 lut 2019, o 23:03 
500p
500p

0 szt.
ewelkacha88 To fakt ! Chociaż te 3 ogromne świerki które mam na granicy działki muszę usunąć definitywnie ! Są za duże :D

Black Rose Dziękuję. Ciekawe tylko co ja z nimi wszystkim zrobię ;:306 Mam nadzieję że niedługo będę mógł pochwalić się daliami zamówionymi przez internet. Powinny zacząć dochodzić na początku marca :D

ed04 Dziękuję bardzo ! Powiem Ci szczerze że w tej chwili to sam nie wiem co mi taki głupi pomysł do głowy strzelił :D
Zapraszam częściej.
Nie mogę się doczekać aż będę mógł pochwalić się wam pierwszymi zdjęciami moich kiełków pomidora ;:167

nifredil
PostNapisane: 23 lut 2019, o 12:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Seba, doczytałam, że rozważałeś pozbycie się szklarni.. Człowieku! Zabiłabym za taką szklarnię ;:224
Działka prezentuje się bardzo fajnie, pierwszy rok i twoja intensywna praca wyszły jej na dobre. Ciekawa jestem kolejnych zmian i sukcesywnego zapełniania miejsca :uszy Miłego weekendu

ewaidc1198
PostNapisane: 23 lut 2019, o 14:58 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Mijamy się u Black Rose w wątku więc zaciekawiona Twoim zapałem nie mogłam nie wpaść :) Wiadomo, że każdy robi po swojemu, ale Twoja działeczka to taki na pół gotowiec, piekny stan , elegancki domeczek, a w szklarni to jej rozmiar (moze złudzenie optyczne) najbardziej do pozazdroszczenia. Fantastycznie , że jej nie rozebrałaś na dzień dobry. Narazie można sie cieszyć pomidorkami i innymi ciepłolubnymi roślinkami. Jeśli sie nie da wyremontować to z czasem dorobisz sie z pewnością lepszej. Tymczasem to chyba Twoje jedyne miejsce na warzywa ? Trzymam kciuki za wysiewy. Ależ będziesz miał pieknie i daliowo. Trochę są kłopotliwe, ale i tak wszyscy nie możemy sobie ich odmówić :)

ed04
PostNapisane: 23 lut 2019, o 17:20 
500p
500p

0 szt.
max1232 napisał(a):
ewelkacha88 To fakt ! Chociaż te 3 ogromne świerki które mam na granicy działki muszę usunąć definitywnie ! Są za duże :D ;:167

Nie chciałem nic mówić, ale to pierwsza rzecz jaką ja bym zrobił. :twisted:

max1232
PostNapisane: 23 lut 2019, o 17:41 
500p
500p

0 szt.
ewaidc1198
Cieszę się że wpadłaś ! :wit
Domeczek niestety w środku potrzebuje trochę remontu. Trochę ściany i sufit się sypią(na szczęście jak już sprawdziliśmy ze znajomym który się zna na budowlance, to nic poważnego. Tylko jakiś "fachowiec" "profesjonalnie" go wykończył od środka) :D
Szklarnia ma wymiary 5x3 więc faktycznie jest spora. Dużym jej plusem są półki na których niedługo mam zamiar zająć się rozsadą jednorocznych kwiatów. Szczerze to z każdym dniem cieszę się coraz bardziej że jej nie rozebrałem. Dopiero w takich dniach jak dzisiaj ją doceniam(widząc -5 na zewnątrz a +6 w środku rozumiem że dzięki niej mogę wcześniej zacząć sezon) Dobrze zauważyłaś, to jedyne miejsce na warzywa. Być może za rok pokuszę się o jakieś dodatkowe grządki ale póki co to te 15m2 w zupełności wystarcza na potrzeby mojej rodziny a i czasami zostanie trochę warzyw które mogę do knajpy zabrać :D
Dalie bardzo mi sie kojarzą z ogrodem prababci dzięki której tak uwielbiam kwiaty. Zawsze latem przynosiła nam do domu ogromne kwiaty między innymi właśnie dalii z ogrodu i już wtedy się w nich zakochałem. Teraz kiedy mam na nie przestrzeń to zaszaleje z nimi :tan :tan

ed04 Gdyby nie fakt że sam za bardzo nie dam rady ich wyciąć to zapewne dawno już bym to zrobił :D No i ich jedynym atutem jest chyba naturalne odgrodzenie od wścibskiej sąsiadki :D

Swoją drogą może ktoś z was się orientuje jak z punktu prawnego wygląda wycięcie takich choinek na działce? Dodam że nie rosną regulaminowo bo są na granicy działki a nie 5 metrów od niej :D

ed04
PostNapisane: 23 lut 2019, o 18:09 
500p
500p

0 szt.
Jeżeli na wys 5cm ma mniej niż 50cm obwodu nie trzeba się nikogo pytać.
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... gminy.html

max1232
PostNapisane: 23 lut 2019, o 18:13 
500p
500p

0 szt.
Super ! Dzięki, zaraz poczytam artykuł :D
Muszę doczytać w takim razie czy trzeba to najpierw gdzieś jeszcze zgłosić :D

max1232
PostNapisane: 24 lut 2019, o 23:41 
500p
500p

0 szt.
Planowałem jeszcze się wstrzymać z tym przez kilka dni no ale nie wytrzymam ! Muszę się pochwalić :D
Pierwsze dwa pomidory Frodo pokazały listki właściwe(wysiewane 9 lutego) ! :heja Niby nic niezwykłego ale mnie cieszy, zwłaszcza że pierwszy raz w życiu sam wysiewałem pomidory :D
Obrazek

Już się nie mogę doczekać aż będę się cieszył ich owocami do wakacyjnego obiadu na działce ;:oj

Pizza
PostNapisane: 25 lut 2019, o 00:17 
500p
500p

1 szt.
Cześć Seba! :wit
Szklarnię fakt, masz super - ciesz się z niej i korzystaj, wygląda naprawdę porządnie i jest spora, pewnie nieźle się poprzedni właściciele wykosztowali. :D W życiu bym nie pomyślała o jej rozebraniu! Podjąłeś dobrą decyzję.
Ooo, i już masz pomidorki. To miesiąc wcześniej ode mnie zacząłeś - ja się do połowy marca wstrzymuję, ale to przez brak miejsca dla nich :) Masz jedną odmianę pomidora czy więcej?

Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

max1232
PostNapisane: 25 lut 2019, o 00:40 
500p
500p

0 szt.
Wiki Z tego co wiem to szklarnia stoi na działce już ok 20 lat więc muszę ją naprawić ale mimo tego jest świetna :D Ja w połowie marca jeśli dobrze pójdzie planuję robić rozsadę właśnie w szklarni. Ale wszystko zależy od pogody ! :D
Pomidorków mam ogółem 5 odmian. Jeśli wszystkie wykiełkują to będzie łącznie 60 krzaczków(miejsca mam max na 30 więc nie wiem co zrobię z resztą ale na bank coś wymyślę :;230 )

Dokładniej mam takie odmiany:
:arrow: 1. Malinowy Ożarowski wysoki
:arrow: 2. Malinowy Oxheart wysoki
:arrow: 3. Frodo
:arrow: 4. Pomidor Drobnoowocowy
:arrow: 5. Pomidor koktajlowy Black Cherry wysoki

Może jeśli uda mi się wiosną dostać to dokupię jakąś odmianę dużych, czarnych pomidorów.

Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie :D
Najbardziej jestem ciekawy black cherry. Może znajdzie się tu ktoś kto miał już z nim doświadczenie i podzieli się doświadczeniami :D

Pizza
PostNapisane: 25 lut 2019, o 00:46 
500p
500p

1 szt.
No proszę, to zabawa na całego. ;:215
Ale spokooojnie, bez paniki. Ja miałam w zeszłym, moim pierwszym ogrodniczym sezonie... ponad 100 krzaczków. Bo po laicku entuzjastycznie wysiałam całą paczkę i szkoda mi było wyrzucić. A ogródek trochę ponad 20m2 - ale dało radę. Część się powciskało w doniczkach, reszta porozdawana, troszkę zachodu z tym oczywiście było. ;:224

A nadmiar sadzonek... może do tej knajpy, gdzie pracujesz? Osobiście uwielbiam, jak w knajpach coś "zjadalnego" rośnie, a jak już prosto z krzaka takie "coś" idzie na oczach klientów do kuchni, to już w ogóle robi super wrażenie - nie wszystkie się oczywiście nadadzą, jeśli nie macie terenu przed lokalem, ale taki np. Frodo to z tego co kojarzę karzełek.

Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

max1232
PostNapisane: 25 lut 2019, o 00:56 
500p
500p

0 szt.
Pizza napisał(a):
A nadmiar sadzonek... może do tej knajpy, gdzie pracujesz? Osobiście uwielbiam, jak w knajpach coś "zjadalnego" rośnie, a jak już prosto z krzaka takie "coś" idzie na oczach klientów do kuchni, to już w ogóle robi super wrażenie - nie wszystkie się oczywiście nadadzą, jeśli nie macie terenu przed lokalem, ale taki np. Frodo to z tego co kojarzę karzełek.

Właśnie też o tym myślałem zwłaszcza że co roku przynajmniej w jednej donicy mamy zioła :D Ale obawiam się że szybko te krzaki z doniczek znikną :;230 Knajpa jest w centrum miasta, w nocy nasza uliczka jest bardzo uczęszczana przez imprezowiczów i bezdomnych i już wiele rzeczy i roślin z ogródka nam znikło :;230 Aczkolwiek pomysł jest do przemyślenia :D Chociaż mama właściciela na bank chętnie przyjmie kilka krzaczków :D Taki sam maniak ogrodowy z niej jak i ze mnie :D Jak tylko zaczyna się sezon to razem szalejemy w ogrodniczym szukając roślin do naszego ogródka :D

Reszta pewnie wyląduje w różnych donicach na całej działce :D

maniolek
PostNapisane: 25 lut 2019, o 10:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Hej Seba wpadam z rewizytą :wit Widzę, że super sobie radzisz i praca wre na działce. Cały poprzedni rok nic tylko pogratulować, działka nabiera kształtów i staje się coraz piękniejsza. Oczko super, przemeblowanie i przeniesienie mu bardzo dobrze zrobiło, rabata wokół ścieżki jak i sama ścieżka również super wyglądają po metamorfozie :)
Powojniki widzę mamy z tego samego źródła, pamiętaj żeby je przyciąć to będą się rozrastały :) ja swoje będę miał już 3 sezon, ale jeszcze nie osiągnęły takiego efektu jaki bym oczekiwał :;230
Szklarnia wygląda bardzo dobrze i nie widać żeby się miała zepsuć ;) zazdroszczę Ci troszkę jej hihi ja u siebie nie mam niestety.
Jestem bardzo ciekaw Twoich dalszych poczynań więc na pewno będę zaglądał!

ewaidc1198
PostNapisane: 25 lut 2019, o 11:08 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Nie ma chyba ogrodnika(działkowicza), który nie lubił by ,,wyhodować" sobie własnej rozsady pomidorów i papryki. Ja skusiłam się na wysiew papryki, a torebki pomidorowe co i rusz biorę do ręki, ale zaraz drugą ręką daję sobie po łapie. Trzeba poczekać troszkę na więcej miejsca i światła, bo chociaż mam regał rozsadowy z lampami to już znów miejsca brak. Ja w zeszłym roku uprawiałam pomidory przy domu w dużych wiadrach budowlanych z pomocą bambusowych tyczek. Można postawić gdzie sie chce, a duża pojemność wiader dawała pomidorkowym korzeniom sporo przestrzeni i owoce były piękne. Koraliki stanowią niewątpliwie fajną ozdobę, musisz tylkopamiętać żeby nie zostawiać im więcej niż 2-3 pędy bo idą na żywioł trudny do poskromienia :) :uszy

sauromatum
PostNapisane: 25 lut 2019, o 12:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Działkę już od początku miałeś obiecującą :D Pisałeś, że nie wiesz czy znalazłbyś miejsca na lilie - oj znalazłbyś i to dużo :wink: Co prawda działka nie jest duża ale da się to zorganizować :wink:
Szklarnia super - przynajmniej mam teraz pogląd ile jest w takiej szklarni miejsca :wink: Choć na własną poczekam jeszcze z rok :wink:
Cebulowych Tobie rzeczywiście trochę wyrasta. A to, co nie mogłeś zidentyfikować to prawie na pewno narcyz :wink:
Czekam na kolejne zdjęcia :wink:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 502 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 30  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: olgawro, p_basia i 160 gości