Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Hej Wiolu ! :wit Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa. Ja też bardzo lubię oglądać takie ładnie zaaranżowane grządki. Jakoś mnie to ekscytuje :;230 U mnie do takiego widoku jeszcze daleka droga przez obecną sytuację ale idę powoli ale do przodu :heja
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

No i udało się dzisiaj popracować w ogrodzie ! Kupiłem 6 worków ziemi w LM i na dzisiaj zaplanowałem stworzenie nowej rabaty na kwiaty. Żeby ją zrobić musiałem zerwać darń więc akurat było do częściowego wypełnienia skrzyń :heja Zacząłem też częściowo zrywać stary taras i na bieżąco postanowiłem wykorzystać kostkę brukową i zrobiłem z niej obrzeże nowo powstałej rabaty, ogółem wszystkie rabaty mam w planach tak zrobić bo kostki jest dużo! ;:224 Jutro jadę i będę działał z rabatą wzdłuż altanki i dzięki temu stworzę fajną ścieżkę z trawy. Skrzynki też już obsiana, na pierwszy rzut poszła cebula z dymki, czosnek, pietruszka korzeniowa, koper, szpinak i groch. Jakoś jestem tak pozytywnie zmęczony i mój humor się poprawił bo ta sytuacja z tym całym korona wirusem ostatnio mnie psychicznie dobija...

Tak było jeszcze dzisiaj rano
Obrazek

Tak to wygląda teraz
Obrazek

A tutaj po lewej stronie widać gdzie chce zrobić kolejną rabatę
Obrazek
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Cześć. wizę że nie próżnujesz, fajnie zrobiona rabata. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj ależ pięknie u Ciebie super to wszystko wygląda sporo pracy ale warto. Tak patrzę na Twoje postępy i aż głupio mi że siedzę w domku. Trzeba zabrać się do roboty może i wirus sobie wcześniej pójdzie ;:306 Pozdrawiam Miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Zapowiada się ładnie :) a co na rabacie planujesz?
Rozumiem, że to, co zostało na rabacie to hortensja?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

sauromatum Tak, to różowa hortensja a w drugim końcu tej rabaty jest miskant pasiasty. Na rabacie na pewno będzie jeden z moich bananowców Maurelli, obok hortensji ogrodowej posadziłem 2 hortensje bukietowe które wykopałem z miejsca w którym altana jest zrobiona a do tego pewnie dosadzę jakieś jednoroczne typu chabr, cynia, smagliczka, maciejka, może jakieś dalie.
Dzisiaj znowu udało mi się podziałać i zrobiłem drugą stronę rabat i kawałek tarasu !
Na początek dla przypomnienia wstawię zdjęcie sprzed 2 tygodni jak miejsce nad którym obecnie pracuję wyglądało.

Obrazek

Tak wygląda to na dzień dzisiejszy.

Obrazek

Rabata przy oczku wodnym została połączona z nowo powstałą rabatą przed skrzynkami warzywnymi. Planuję posadzić tam drugiego mojego bananowca i dalie a te które zostaną posadzę na rabacie po przeciwnej stronie. Oczywiście jak to u mnie bywa wpadłem na fajny (chyba) pomysł. Wyszła mi tutaj swojego rodzaju ścieżka i może przerobię ją na "główną" ścieżkę prowadzącą do domku? Taka bardziej zakręcona będzie nadawała bardziej tajemniczy styl ogrodu.

A tak wygląda fragment tarasu w altanie. Dzisiaj się trochę poirytowałem tym że jeszcze nie mam miejsca żeby usiąść na zewnątrz i chwilę odpocząć więc chociaż fragment tarasu musiałem dzisiaj zrobić ;:172


Obrazek


No i jeszcze odrobina frajdy z wczorajszych zakupów. Kupiłem bratki ;:224 Ale posadzę dopiero w przyszłym tygodniu bo zapowiadają przez kilka dni -7 ;:202

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba :wit
Zakupione bratki ładniutkie.
Porządeczki zrobione, ogrom pracy włożony w działeczkę, ładny widoczek. ;:215
Spokojnie, niedługo usiądziesz na wymarzonym tarasie.
Ja też wczoraj porządkowałam rabaty, dziś planuję cięcie.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Porządek już jest,skrzynie stoją i czekają na nasadzenia.
Bardzo ładne bratki kupiłeś.

Miłego dnia. ;:3
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 191
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Masz rację z tą ścieżką. My na swojej działce wywaliliśmy betonową ścieżkę na środku działki po poprzedniku. Taka była moda - no cóż. Ponieważ nie mamy jeszcze ogrodzenia to przesunęliśmy ścieżkę i wejście asymetrycznie do krawędzi działki i wyłożymy ją plastrami betonowymi imitującymi plastry drewna. Tym sposobem zrobiło nam się sporo miejsca na środku. Teraz muszę tylko przenieść piwonie w inne miejsce i będzie fajny placyk wypoczynkowy.

-- 29 mar 2020, o 08:31 --

Zapomniałam pochwalić skrzynie. Są super. A Ty działasz jak torpeda. Brawo pracusiu ;:138 . Podasz namiar do sprzedawcy?
Hanna
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Co znaczy młodość i męska silna ręka :D nawet jeśli chwilowo ma kryzys pracy twórczej :wink: Jak sam napisałeś idziesz z pracami jak rozpędzona "machina" :shock: Zmiany niesamowite ;:oj
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam wszystkich w tym ciężkim okresie ! Mam nadzieję że wszyscy zdrowi i nic się u was złego nie dzieje ! Ja nadal pracuję a w wolnych chwilach jeżdżę na działkę póki można chociaż zależy od źródła to różne interpretacje nowych przepisów słyszę i trochę mętlik w głowie się robi.
Ewa Dziękuję za pochwały ! Wstyd się przyznać ale bratki dopiero dzisiaj posadziłem ;:224 Pracy czeka na mnie jeszcze masa jak zapewne i u nas wszystkich ale nie ma co się zbytnio też śpieszyć :wink:

Ha-Ah No właśnie u mnie taka betonowa, prosta ścieżka była a teraz została zasypana ziemią i rośnie na tym trawa ale właśnie tak mi coraz poważniej po głowie chodzi ten pomysł ze zmianą ścieżki więc bardzo prawdopodobne że tak też się to wszystko skończy a zyska na tym rabata bo ją powiększę dzięki temu ;:224 Namiarów za bardzo na skrzynki Ci nie podam bo kupiłem je po prostu na skupie palet w Porosłach przy Orlenie. Szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy mają tam jakiś telefon o stronie już nie wspominając :;230

clem3 i danuta z Dziękuję wam bardzo za miłe słowa !

Dzisiaj wybrałem się na trochę tylko na działkę ale posadziłem już bratki, założyłem dach na mojej altanie, zamontowałem węża świetlnego który oświetli właśnie altanę. Przy okazji dzisiaj eksperymentalnie wywiozłem 2 palmy do nieogrzewanej szklarni(Waszyngtonia Robusta i Daktylowiec Kanaryjski) które od kilku dni hartowałem na balkonie. Jak dobrze pójdzie to za jakieś 2 tygodnie będą już poza szklarnią na stałe ;:167 Dzisiaj też na balkonie wylądowały już moje bananowce i łapią promienie słońca i się hartują ale póki co wracają na noc razem z daliami do domu bo w nocy jeszcze przymrozki się pojawiają.

Obrazek

Jeden z moich Maurelli(po zimie nie widać charakterystycznego czerwonego ubarwienia ale na słońcu zaraz nabierze rumieńców ! )
Jest w lepszym stanie niż ten mój drugi okaz
Obrazek

Nowalijki w szklarni
Obrazek

Rabata na dalie
Obrazek

Rozsada pomidorów, jeszcze nie wszystko popikowane ;:224
Obrazek

Obrazek

Pierwsza kolokazja, pozostałe dwie dopiero co wsadzone do ziemi
Obrazek

A to liście bananowca, zimą wypuszczały liść raz na 2 tygodnie a teraz jak widać idzie liść za liściem :heja Ten większy jeszcze nie jest w pełni rozwinięty a już kolejny wychodzi. Nawożę od początku marca raz w tygodniu nawozem do zielonych roślin
Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba, na działkę można jechać i pracować, nie można robić imprez, ognisk, itp. Przed chwilą wypowiadał się w tv prawnik .
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Anida, co wywiad i policjant/prawnik to opinia jest inna... Rozmawiałem z koleżanką która pracuje w policji i ona mówi że na działce można być pod warunkiem że ma się tam zwierzęta o które trzeba zabrać a mąż koleżanki który jest policjantem mówi że można być na działkach bez względu na wszystko byle by być samemu i nie robić imprez itd. W sumie zadzwoniłem na komendę miejską i zapytałem jak jest w końcu i powiedziano mi że nie ma rożnicy czy siedzę w domu czy na działce, byle bym był sam i nie łaził po mieście bez celu. Także jestem już spokojny jutro jadę dalej na działkę pracować ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”