Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

kaarol Sprawdziłem zdjęcia i to może być rozchodnik okazały. Wydaje mi się że podczas porządków po kupnie działki wywaliłem taki ;:131
Teraz ten mam zamiar posadzić w okolicy oczka wodnego :D
A powojnikom tych odmian zaraz poszukam w necie ! :D
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

A róże to zadołowałbym w doniczkach w szklarni :wink: w domu mogą bardzo łatwo coś złapać z powodu wysokich temperatur, niskiej wilgotności i kiepskiego światła. Poza tym w domu ich wegetacja przyspieszy co może je dodatkowo osłabić przy kiepskich warunkach :wink:
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

sauromatum Właśnie taki mam plan. Za chwilę zbieram się na działkę i jadę sadzić :tan Tak samo mam zamiar postąpić dzisiaj z floksami :D Chociaż co do róży to martwi mnie fakt że one już mają liście a najbliższe 3 lub 4 noce zapowiadają z ujemnymi temperaturami ;:131 Nie wiem jak nisko spadną w szklarni i rozważam przykrycie wiosenną agrowłókniną.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba ! Jeśli Twoje róże nie mają listków to zadołowanym w szklarni czyli z zabezpieczonymi korzeniami nic sie nie stanie . Jeśli boisz się przymrozków usyp lepiej wyższy kopczyk wokół krzaczków. Kilkustopniowy przymrozek nie powinien im nic zrobic. Wszelkie owijanie w warunkach ciepła w szklarni (jak tylko wyjdzie słoneczko) i i zwiększonej wilgotności może im z powodu grzybów zrobić znacznie więcej złego. Kopczyk z ziemi szklarniowej to moim zdaniem wystarczajaca ochrona . Powodzenia :uszy
Wiem, że u nas jest trochę cieplej, ale tak wyglądają moje róże zupełnie bez okrywania na zimę. Listki miały całą zimę i nic sobie nie robiły nawet z kilkustopniowych przymrozków

Obrazek

Obrazek

Zaznaczam, że zdjęcie jest aktualne z dnia dzisiejszego
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Hej Seba widzę zakupy udane :) Co do róż to tak jak pisze Ewa zakopczykuj je i nic im nie będzie na spokojnie możesz je przysypać ziemią jak posadzisz po same końce, lub zakopczykować je wszystkie razem, a później w dogodnym terminie wsadzić, tak zakopczykowane razem też powinny 2 tygodnie na spokojnie przetrwać. No chyba, że masz już miejscówki :) to wtedy każdą osobno :)
Dasz radę ;:333 powodzenia :)
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 243
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Róże najlepiej posadzić na miejsce stałe, usypać wysoki kopczyk z ziemi i czekać wiosny. Przykryte części nie zmarzną, a krzak ukorzeni się do maja i będzie dobrze rósł.
Pozdrawiam

Karol
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

kaarol, maniolek, ewaidc1198 Dziękuję wam bardzo za rady ! Właśnie wróciłem z działki i zrobiłem tak.
Róże posadziłem do doniczek, zdołowałem w szklarni i usypałem kopczyki. Wygląda to mniej więcej tak.

Obrazek

Obrazek

Temperatura w szklarni mnie dzisiaj zaskoczyła. Na zewnątrz 6 stopni a w środku...


Obrazek

Obrazek

Jestem w szoku bo nie spodziewałem się aż takiego na termometrze. :heja

Gdzieś na forum kiedyś przeczytałem że rośliny dobrze wiedzą co robią. Coś w tym jest i powiem wam że w takim razie witamy wiosnę ;:138 !
Podczas spaceru po działkach patrzcie co znalazłem !


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet u mnie na działce pierwszy krokus zakwitnie lada dzień :D


Obrazek


Podczas spaceru uważnie przyglądałem się działkom w poszukiwaniu inspiracji. I tak zauważyłem że najwięcej tarasów i innych ganków znajduje się przed domkiem a nie obok tak jak jest to w moim przypadku. I tak przyszło mi na myśl... A może mój taras przenieść na front domku? Tam cały dzień jest cień. Obecny taras przez ponad połowę dnia jest w słońcu. Przenosząc go w inne miejsce byłoby idealne miejsce na jakieś warzywne grządki :D Dodam że po wstępnych pomiarach powierzchnia tarasu byłaby identyczna co jest teraz czyli ok 17/18 m2. Co o tym sądzicie? Warto? Czy może jednak zostawić tak jak jest?

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba nie wiem czy to dobry pomysł z tą szklarnią i różami :?: wydaje mi się, że ruszy wegetacja bo jak słońce przygrzeje to jak widać w szklarni robi się 20 stopni, ziemia też jest pewnie nagrzana ;:173 no ale będę trzymał kciuki żeby dały radę :)
Co do tarasu, to tak naprawdę zależy od Ciebie ;) teraz jesteś osłonięty z drogi i sąsiedzi nie widzą co robisz, a jak przeniesiesz go na przód, to wszyscy będą zaglądać i prywatności będzie mniej :)
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

maniolek To co Ty byś doradził zrobić z tymi różami ? Wystawić je na zewnątrz? Co do tej prywatności to też się zastanawiałem. Oczywiście taras na froncie byłby obsadzony pnączami tak żeby zasłoniły wszystko. Nawet rozważam opcję żeby najpierw w tym roku przygotować trejaż i za rok lub dwa, jak już ładnie zarośnie to dopiero przenieść taras :D
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Nie pytana, ale się wtrącę ponownie, wybacz.
Jeżeli masz rozmarzniętą ziemię na zewnątrz i wiesz gdzie chcesz posadzić róże to dawaj je od razu na miejsce stałe . Jeśli uznasz to za stosowne lekko obsyp, ale kopczyki są potrzebne na solidne mrozy. Jednak dla świętego spokoju można to zrobić na jakieś dwa , trzy tygodnie zanim się ukorzenią. Doniczki nie są im do niczego potrzebne. Lepiej różyczki zadołować na działce ( ale też bez doniczek) , jeśli nie wiesz jeszcze gdzie ich miejsca, albo nie masz czasu możesz je włożyć do wspólnego dołka , trochę pod skosem lekko przydepnąć i niech czekają na swój czas. Gdybym ja u siebie kupiła róże, sadziła bym już normalnie na miejsce stałe. Jak je będziesz sadził w ogrodzie ( na stałe) zapraw dołki kompostem albo obornikiem, ale to z pewnością wiesz :) ;:215
Co do tarasu ja bym się nie oparła grządce na warzywa, a taras zawsze można jakoś zasłonić od sąsiadów. Daje to kolejne możliwości np.: na pnącza :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

ewaidc1198 Wtrącaj się ile wlezie ! Każda opinia jest przydatna :D Hmmm, wiem gdzie chce posadzić ale miejsce jeszcze nie jest przygotowane. Póki co rośnie tam totalnie wszystko i nic(to ten fragment przed domkiem obok którego ewentualnie powstałby taras) Zajmę się nim najwcześniej za półtorej tygodnia... I właśnie w tym jest problem bo do tego czasu zupełnie nie wiem co z różami zrobić... Myśląc o tym tarasie pierwsze o czym pomyślałem to o nowym miejscy na kolejne pnącza :;230 Na jego ewentualnych brzegach byłaby grządka z różami, kocimiętką i innymi roślinami w stylu ogrodu angielskiego. Coż, jak tylko dorwę się do tego terenu to muszę poważnie ten pomysł przeanalizować ;:131

_________________


Właśnie znalazłem najnowsze zdjęcia satelitarne i znalazłem swoją działkę(zdjęcia z 30 listopada więc już działka była pod moim panowaniem :tan )

Postanowiłem oznaczyć działkę, obecny taras i ewentualny. Co prawda nie wygląda ale powierzchnia byłaby ta sama. Zielone są granice działki, na czerwono jest oznaczony obecny taras a na niebiesko zaznaczyłem miejsce ewentualnego nowego tarasu :D
Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Doniczki ja sugerowałem z prostej przyczyny :wink: żeby oszczędzić różom stresu kolejnego przenoszenia. Wykopanie doniczki to mniejsza ingerencja niż wykopywanie zadołowanych róż :wink:
A jeszcze dopowiem, że zakup róż w markecie to niestety loteria :wink: Mój brat kupił podobnie zapakowane róże marketowe, 5 odmian - żadna się nie zgadzał z etykietą :wink:

Co do położenia tarasu - to kwestia gustu i upodobań :wink: Ja nie zmieniłbym położenia tarasu tylko zrobiłbym w cienistym miejscu ciekawą, cienistą rabatę :wink: Ale każdy jest inny i pomysłów może być wiele :wink:
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Ja też nie zmieniałabym położenia tarasu.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”