Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Hej Kasiu ! :wit
Dziękuję Za miłe słowa ;:168 Pracy jeszcze jest ogrom nad tarasem ale już chyba jestem na finiszu prac ;:167

Święta się skończyły więc dzisiaj ruszyłem do pracy w ogrodzie. Pogoda dzisiaj w kratkę, raz słonecznie a raz śnieżyca więc postanowiłem popracować w szklarni i przepikowałem chabry, astry i maki. Wyszło ok 100 doniczek. Posadziłem też dzisiaj do doniczek Kalie i wysiałem smagliczkę i w zasadzie to by było na tyle dzisiaj. Zaraz w domu zabiorę się jeszcze za pikowanie reszty pomidorów bo 30 nadal czeka ;:224

Dalie pędzone na balkonie są z każdym dniem coraz większe, już się nie mogę doczekać aż je posadzę do gruntu ;:167
Obrazek

Kocimiętki już ładnie wystartowały, co prawda posadziłem je rok temu ale tak się zastanawiam, czy mogę już w tym roku podzielić?
Obrazek

Rzodkiewka w szklarni już też niedługo będzie się nadawała do zbierania
Obrazek

Tulipany pełne posadzone jesienią lada moment "wybuchną"
Obrazek

Obrazek

Witaj ewita44
Moje tulipany botaniczne już przekwitają a dzisiaj pierwszy kolor znalazłem na swoich darwinach.
Na zdjęciu nie widać tego tak mocno ale już całkiem różowe pąki są.
Obrazek

Dzisiaj pikowałem między innymi chabry, bardzo ładny system korzeniowy wykształciły
Obrazek

Niezapominajki rosnące obok tulipanów powoli pokazują pierwsze pąki
Obrazek

Sałata w szklarni, siana z nasion
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba ale mi narobiłeś ochoty na rzodkiewkę dobrze że mam kupioną piękna Ci urosła już taka duża, a ja dopiero niedawno siałam. Dalie myślę posadzić jak się ciepło zrobi może im nic nie będzie kiedyś tez sadziłam wcześniej na balkonie ale ten rok to taki dziwny. Pozdrawiam życzę zdrówka ;:3
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Hej Seba :wit
Ale apetycznie u Ciebie, super ;:215 , ja nawet nie wiem co z moją rzodkiewką, zaraz miesiąc jak choruję, na działeczce tylko raz na chwilkę byłam, a teraz to nawet nie pojadę, bo zimnica się zrobiła, niby słonko, ale wiatr zimny bardzo, dalie masz już ładne, ja jeszcze swoich nie wsadziłam, ale to nic, zrobię to później ;:108 Piwonia przecudnej urody, wsadziłeś ją już? Pozdrawiam i zdrówka życzę :wit
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Hej hej dziewczyny ! Powiem wam szczerze że mi rzodkiewka nigdy się nie udaje jakoś specjalnie. Zawsze taka jakaś marna i malutka i nie wiem dlaczego... Mam nadzieję że w tym roku będzie inaczej ale to się okaże w przyszłym tygodniu jakoś ;:224 Dzisiaj wyskoczyłem do biedronki po chleb i wyszedłem przy okazji z 2 paczkami mieczyków i opakowaniem dalii :;230
no ale była przecena 30% więc chyba jestem usprawiedliwiony ;:224
Iwona moja piwonia jeszcze stoi na balkonie i czeka na poprawę pogody, w przyszłym tygodniu ją może się zdecyduję żeby wysadzić. Tak sobie myślę że skoro w ostatnich latach wiosna zaczyna się wcześniej to może i zimna Zośka też jest szybsza niż kiedyś i my nie zdajemy sobie sprawy z tego? ;:224 Np fajnie by tak było żeby te przymrozki co teraz są były ostatnimi w tym roku ;:224 ;:224
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

A wiesz, że mi też tak przez myśl przeszło, oj fajnie by było jak by tak było bo w domu wysiewy już chcą do ogrodu ;:108
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Myślę że nie tylko nam to ostatnio przeszło przez myśl :;230 Zapytam znajomego który się zajmuje pogodą żeby sprawdził jak w zeszłym sezonie wypadała zimna zośka to może uda się coś zweryfikować chociaż trochę ;:224
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba życzę Ci w tym roku dużych rzodkiewek ;:215
Napracowałeś się, tyle doniczek ;:63 Ja nie sieję kwiatków, od razu do gruntu jak już.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Nie dziękuję Kasiu żeby nie zapeszyć ! Ja zazwyczaj też kupuję gotowe się staram ale w tym roku jakoś tak natchnienia dostałem żeby wysiać więcej kwiatów niż zwykle ;:224
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dzień dobry wszystkim ! Właśnie wróciłem z działki i z radością pędzę wam się pochwalić swoją altanką ! W zasadzie jest już gotowa ! Brakuje tylko małego fragmentu tarasu i jakieś drobne wykończenia ale ta cała główna część jest już skończona ! Mega się cieszę bo już to wszystko nabrało takiego fajnego klimatu ;:167 Wstawiam zdjęcia przed (3 marca) i zdjęcia z dzisiaj (19 kwietnia)

Widok na front
Obrazek

Obrazek

Widok w środku
Obrazek

Obrazek

Bardziej ogólny widok na front
Obrazek

Obrazek

A tutaj widok na oczko wodne i jego otoczenia. Jest jeszcze tam trochę do dokończenia ale mimo tego już wygląda to bardzo sympatycznie i przyjemnie !
Obrazek

Obrazek

Wczoraj kupiłem sadzonki lobelii i dzisiaj wylądowały w koszach które zawisną w altanie. Póki co trafiły do szklarni

Obrazek

A tak wyglądają moje rozsady w szklarni.
Obrazek
Myślę że jeszcze tydzień i dołączą do nich rozsady cynii i pomidorów. Jak dobrze pójdzie to na koniec miesiąca wystawię tam też moje dalie :heja Wiosna idzie pełną gębą ! Lada dzień powinny zakwitnąć też tulipany których mega nie mogę się doczekać ! ;:138
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba :wit. Nie ma to jak zmiany widoczne gołym okiem ;:63 . Świetna robota ;:108 . Altana zyskała na wyglądzie i na pewno na funkcjonalności ;:136 . Bardzo fajne masz oczko. Mi się marzy ale niestety jest to nieosiągalne dla nas :roll: . Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Ogromne zmiany! Brawo!
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Boże kochany, skąd taka ilość czasu na tyle obsadzeń???? Matko, jestem w głębokim szooku!!!
Ale i zazdroszczę, bo ja nie mogę, mam mały ogród...
Wspaniale!!
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Wykonałeś kawał solidnej roboty, wielkie brawa! ;:138
Bardzo ładnie wygląda nie tylko nowa altanka, ale i trawa/rabatki z obrzeżem z kostki.
Przepikowane roślinki też robią wrażenie ;:108
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”