Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Prześliczne zakupy liliowcowe, i różanecznikowe, śliczny mostek przy stawku. Z każda Twoją wizyta coraz piekniej na działeczce. Możliwość dokupienia drugiej dzialki tuż przy Twojej WOW !!!! Ja też się tak czailam, a jak znalazł sie szybko inny nabywca to mi teraz żal za każdym razem jak na nia spojrzę. Jako miłośnik warzyw zapytam czy w ogóle nie zamierzasz wykorzystac szklarni na warzywa inne niż tylko pomidory ? Mogłaby już dawno rosnac w niej rzodkiewka , salata , cebula na szczypior, koperek czy buraczki na botwinkę. To wszystko zdąży sie zazwyczaj sprzątnąć zanim przyjdzie czas na pomidory. Zresztą można to dobrze rozplanować :) Taka młoda, wlasna zieleninka wiosną ma niepowtarzalny smak. Możesz też sobie wysiewać w niej sałatę czy wczesną kapustę, Wszystko to będzie o wiele lepiej rosło w szklarni niż na domowym parapecie. Rzodkiewka kiełkuje już przy 2C można ją by śmiało siać do gruntu, ale w szklarni szybciej Ci urośnie :) A tego ślicznego migdałka nie zapomnij ściąć , nawet o 2/3 tak na 3-4 oczka po kwitnieniu co by się mógł ładnie rozkrzewić na przyszły rok .No i bez oprysków faktycznie się nie obejdzie . Zazwyczaj po przekwitnięciu zaczyna się rozwijać brunatna zgnilizna co widać po zasychajacych od wierzchołka galązkach. To bardzo groźna choroba potrafi szybko wykończyć takie młode drzewko. W ogóle zapał fantastyczny, gratuluję. A gdzie posadziłeś liliowce ? :wit


Proszę o poprawną pisownię na forum.
bab...
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dzięki Ewciu za miłe słowa ! Oczywiście że planuję ! W końcu po to w tym roku lepiej rozplanowałem grządki! :D Rośnie tam już pietruszka naciowa z zeszłego roku, jarmuż, szczawik czerwony, wysadzona jest cebula z dymki, wysiany koperek a pierwsze kiełki pokazuje właśnie rzodkiewka :D Planuję też posadzić ogórki, paprykę, fasolkę szparagową lub groszek zielony i zastanawiam się nad porem. Dodatkowo też będzie rosło sporo ziół typu bazylia, rozmaryn melisa. Sałatę szykuję z rozsady na parapecie żeby właśnie wysadzić do szklarni ale to już moje drugie podejście a ona ciągle się wyciąga... prawdopodobnie poddam się z własną rozsadą i wybiorę się do szkoły rolniczej kupić gotowe sadzonki żeby posadzić już w tym tygodniu także jak widzisz to warzywek trochę się pojawi :D Zastanawiam się też nad posadzeniem dyni i arbuza ale to już w dużych donicach gdzieś poza szklarnią.

Kilka dni temu zamówiłem drzewko morelowe na allegro bo nie mogłem nigdzie w sklepie dostać. Dzisiaj wybrałem się na zakupy i co? Wszędzie są drzewka morelowe ! :evil: No oczywiście nie mogłem się powstrzymać i kupiłem dwa które przy okazji są dla siebie wzajemnie zapylaczami. Early Orange i Harcot. Jutro powinna przyjść morela Zaleszczycka która jest podobno samopylna więc zapowiada mi się mały morelowy sad z 3 drzewkami ;:306 Mam nadzieję że będą ładnie rosły i owocowały bo jestem fanem moreli plus świetnie sprawdzają się w ciastach a tych robię sporo ! W sumie zastanawiam się też nad jakąś brzoskwinią ale chyba już na nią nie znajdę miejsca ;:124
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Morelka to moje marzenie , ale mam miejsce tylko na jedną koło domu i posadzę odmianę samopłodną. , Jeszcze szukam dobrego źródła. Chcę ją oczywiście dla pszczół hahaha, ale nie tylko , bo pestki moreli zawierają wit. B17 i doszły mnie słuchy , że UE zabrania sprzedaży pestek moreli, a ja lubię być wolnym człowiekiem :)
Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale powiem i tak swoje zdanie ;:306 Ogórki , papryka, arbuz, rozmaryn- jak najbardziej w szklarni. Fasolka nie bardzo, bo posiana wcześniej jeśli przytrafi sie jeszcze jakiś przymrozek to padnie, a po 15 maja świetnie uda sie w gruncie nawet na kilka razy siana .Warunek - ziemia musi mieć co najmniej 10 C. Groszek można siać do gruntu jak tylko daje się wejść na grządkę - nie boi sie chłodu wręcz przeciwnie. W przypadku groszku działa coś takiego jak suma temperatur. Czyli dodajemy codzienne wartości max temperatur i w momencie kiedy ta suma wyniesie coś około 130 C groch zakwita. Dlatego nie siejemy go zbyt późno bo szybko,, nabije" sobie tych C i nie zdąży dobrze wytworzyć masy zielonej a juz kwitnie- co skutkuje mizernym plonem. Melisa nie boi sie chłodów , moja już zaczyna rosnąc w gruncie, a nie dopilnowana wszędzie sie rozsiewa. Szkoda dla niej miejsca w szklarni potraktuj ją jako ozdobną a jak Ci zakwitnie na rabatce rozmaite pszczółki sie ucieszą . Por w szklarni ? No nie wiem warunkowo- też nie boi sie chłodu a ma długi okres wegetacji - zablokujesz sobie miejsce. Takie ,,ołówki to zawsze gdzieś się wciśnie :) A sałatę sobie Seba wysiej w szklarni w rządku , ona też szybko wschodzi i dośc szybko rośnie więc będziesz miał swoja rozsadę raz dwa. W szklarni na pewno się nie wyciągnie i na pewno nie zmarznie :) albo wysiej w domu, ale jak tylko zobaczysz pierwsze wschody daj zaraz do szklarni. Powodzenia :uszy
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Ja też myślałem że mam miejsce na co najwyżej jedno drzewko ale muszę znaleźć jeszcze dwa ;:306 Fasolka i groszek to jeszcze nie jest pewne ale dzięki za info ! :D No por do szklarni bo to jedyne miejsce gdzie planuję warzywa ale może uda mi się gdzieś między kwiatami też je wkomponować :D Sałatę w szklarni wysiewałem rok temu i nawet jedno nasionko nie wyszło więc mam jakiś uraz do robienia jej rozsady :oops:
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Piękne zakupy, urocze wysiewy i śliczne otoczenie oczka wodnego!

Nie przesadź z drzewkami :wink: Miałeś sobie działkę oczyścić z drzew ponoć, a Ty dokupujesz kolejne :lol:

No, chyba, że masz taki duży areał, że możesz sobie pozwolić.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Brawo, działka z dnia na dzień coraz piękniejsza. Bardzo podoba mi się sposób w jaki ją ulepszasz. ;:63
Wysiałeś smagliczkę jeżeli dobrze widzę, też ją lubię i też wysiałem. :D
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Wow, robi się tu coraz ciekawiej :) Jestem ciekawa efektów jak już Ci wszystko ruszy. :D
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Ula, w pewnym sensie masz rację :D Chce się pozbyć choinek i pozbyłem się jabłoni ale akurat ich mam sporo u dziadków więc jeszcze dodatkowo moje jabłka byłyby nie do przerobienia :P Ale moreli jeszcze w rodzinie nikt nie ma więc 3 drzewka to w sumie nie tak dużo ;:224
Ed dzięki, ja też bardzo lubię smagliczkę ze względu na jej zapach który delikatnie unosi się w ciepłe i słoneczne dni po całej okolicy
Martis Powiem Ci że sam jestem ciekaw tych efektów :;230
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj :wit , trochę pracy i już jak fajnie się robi, ja też dziś przy oczku popracowałam, jestem zadowolona ze swojej pracy, no z dnia na dzień pięknieje działeczka i fajnie, oby tak dalej ;:215
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

No i witam wszystkich wiosennie ! :wit
Dzisiaj po pracy, korzystając z ładnej pogody postanowiłem wyskoczyć na działkę posadzić drzewka morelowe :D
Zastałem ładne widoczki na działce !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powojnik NN

Obrazek

Orliki wychodzą z ziemi :D
Obrazek


Pigwa, chyba widać pąki kwiatowe :O
Obrazek

Jagoda Kamczacka, pąki lada dzień się otworzą
Obrazek


Powojnik Lech Kaczyński
Obrazek

W szklarni też już wiosna

Szczawik Czerwony
Obrazek

Rzodkiewka kiełkuje :tan
Obrazek

Pietruszka naciowa karbowana
Obrazek

Pietruszka naciowa
Obrazek

No i moje morelki :D

Morela Zaleszczycka
Obrazek

Harcot
Obrazek

Early Orange
Obrazek

Z każdym dniem jest coraz piękniej ! Tylko czekam aż trawa się zregeneruje ! :evil: Dosiewałem już nową ale póki co nic się nie zmienia...

Wczoraj napatrzyłem się na zakupy Frate i sam zaszalałem. Zamówiłem 200 mieczyków ;:306
A jutro jak dobrze pójdzie to podskoczę po rozsadę sałaty :D
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

No to poszalałeś :wink: Zdajesz sobie sprawę, że 200 sztuk to bardzo dużo? :wink: będziesz miał bardzo dużo do sadzenia :wink: Ale efekt będzie :)
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

200 ;:oj . Kogoś tu poniosło ;:306 .
Będziemy czekać na efekty.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

U moreli warto by silne pędy boczne przygiąć nieco do ziemi, na zewnątrz, by nie konkurowały z przewodnikiem. Mieczyki to bardzo wdzięczne rośliny, ale będziesz miał na jesień, lekko licząc, 500 bulw.
Pozdrawiam

Karol
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”