Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam :wit
Przyszłam z rewizytą , piękne plany, kawał wykonanej przez Ciebie roboty , chętnie będę podpatrywać Twoje poczynania.
Widać , że z Ciebie zapalony ogrodnik, życzę powodzenia i spełnienia się Twojej wizji ogrodowej. ;:333
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Przyłączam się do wątku. Piękna działka, masz ogromne pole do popisu. Kibicuję i będę chętnie tu wracał :)
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam nowych gości ! :wit
hortensjomanka To oby nam obojgu Kenora pięknie rosła :D

Pizza W szklarni od jesieni czeka na posadzenie borówka wysoka i wiem że tam wyląduje :D Azalie w sumie też nie są złym pomysłem ale to jeszcze się zobaczy.

iwona0042 Wydawało mi się że wszystkie wątki w których pojawia się gunnera widziałem ale okazuje się że ten Kasi gdzieś mi się zapodział 1 Dzięki wielkie, na bank zerknę. Co do oczka to wydaje mi się że kształt ma bardziej zbliżony do nerki. Chociaż co osoba to inna perspektywa :;230 Ja mam nadzieję że ze swoją panią Hanią się uporam bez większych problemów. Chociaż wiem że wszyscy na alejce mają jej dosyć i jest opcja żeby się jej pozbyć bo to nie jej działka a ludzie jej po prostu użyczają więc jak nagrabi porządnie to szybko zniknie z naszej alejki hahaha

LidkaM Nawet nie wiesz jak się z tych tulipanów ucieszyłem ! Jest ich ogrom, ostatnio w trawniku jakieś zaczęły wychodzić. Ale w sumie dobrze że jest ich tyle. Koleżanka z pracy chce na stoły na swój ślub to nie będzie żal ścinać. Poprzednia właścicielka mówiła że oni sadzili dużo cebulowych roślin ale nie spodziewałem się że aż tyle. Ja jeśli nie mam w sumie też dużego parcia żeby je przechować. Jeśli się uda to będzie super a jeśli nie to potraktuję je jako jednoroczne. Chociaż u babci w domu jest mały korytarzyk w piwnicy w którym chyba będą idealne warunki! Ale to jeszcze sprawdze za jakiś czas ;:306

Foxowa Właśnie wydaje mi się że to mogą być konwalie bo gdzieś w tamtych rejonach widziałem je w ubiegłym sezo
nie. Ale to wszystko z czasem się okaże. Chociaż będzie numer jak to okażą się konwalie które zakwitną np w kwietniu :;230

ewaidc1198 Widziałem ten wątek, dzięki. Ja mam specjalne ledy grow do doświetlania roślin. Jedyny problem to chyba godziny i długość doświetlania. Na początku doświetlałem codziennie od 15 do 24 a ostatnio ktoś mi poradził żeby doświetlać od 8 już. Lepszy efekt niby no ale zobaczymy. U mnie wszystko na wschodnim oknie stoi

Teraz pochwalę się kolejną paczką z daliami. To już przedostatnia i przyszły tylko 4 sztuki !

1. Ciemnolistny Seduction
https://images86.fotosik.pl/658/1c8161b367c4079amed.jpg

2. Kaktusowa Veritable
https://images85.fotosik.pl/659/0883384530271396med.jpg

3.Blue
https://images86.fotosik.pl/658/9375f75dfec223f7med.jpg

4. Vancouver
https://images85.fotosik.pl/659/d0265787bc522133med.jpg
Zamieniłam na linki((Regulamin § 2.1 k. ). Iwona

Czekam jeszcze na ostatnią. Łącznie doliczyłem się 19 sztuk ;:124
Zobaczymy jaki busz wyjdzie mi na działce.
Właśnie się zdziwiłem bo wyskoczyło mi że dodałem za dużo uśmieszków w poście i muszę zmniejszyć ilość bo można max 20:O Taki radosny ze mnie chłopak a mnie tu ograniczają uśmieszki ! No i jak to tak można? haha
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Drobne, ostre kiełki to najpewniej irysy cebulowe, holenderskie. Przy świerku wygląda na puszkinię, lub coś podobnego. Popatrzę jutro w ogrodzie, może będę lepiej wiedział.
Pozdrawiam

Karol
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

To teraz ja dorzucę swój pomysł na te 'konwalie' :wink:
Konwalie to to nie są na 100% :wink: U nasady widać, że liście wychodzą z pochew liściowych - tak wyrastają między innymi część czosnków ozdobnych, zimowity czy też kamasja :wink: Oczywiście mam nadzieję, że zakwitnie i wtedy będzie pewność co to jest :wink:
Za wzrost gunnery trzymam kciuki - piękna roślina warta zachodu bo efekt daje niesamowity. Gdzieś w otchłani internetu widziałem taką kaskadę zrobioną z odlewów liści :wink:
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Jeśli te kiełki są dość grube to zimowity. Roślina z pączkami to najpewniej biała cebulica.
Pozdrawiam

Karol
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Sebastian :wit bardzo ciekawie zapowiada się Twój wątek ;:108 Fajna uporządkowana działeczka.Widać już wiosnę ;:oj I
na pewno będzie mnóstwo kwiecia co widać już po Twoich zakupach. Powodzenia w realizacji wizji nasadzeń. Będę tu często zaglądać. Bożena
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

No cóż, poczekamy i zobaczymy co z tego wyrośnie :D Póki co pojawiły się fioletowe krokusy sztuk dwie :D
Witam nową czytelniczkę ;:7
Dziękuję bardzo i też sam czekam na efekty ;:304
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

No to robimy zakłady- co to za "konwalie", ja obstawiam czosnki.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Anida, ja tam obstaję przy konwaliach :;230
Dzsiaj wyskoczyłem do LM kupić nasiona trawnika do dosiewu i co? Jak zwykle dałem się ponieść ! kupiłem pierwsze w tym sezonie bratki sztuk 15 ;:108 W sumie ładne roślinki i w dobrej cenie bo po 1.35 i celowo wybrałem się na ogród a nie na hale bo wiedziałem że już jako tako nadają się do posadzenia :D Weekend mam wolny więc mam zamiar popracować ostro na działce a przy okazji posadzę bratki :D Chociaż może zrobię to już jutro po pracy ;:224 Ręce świerzbią ! ;:306
W sumie też mało brakowało a kupiłbym po sąsiedzku w Auchanie Rododendrony i kilka płożących iglaków nad oczko. Już nawet w koszyku miałem ale w porę się opamiętałem hahaha

Obrazek

Tak się zastanawiam, czy wy też kupując rośliny wpadacie w taki szał że nie słyszycie nawet jak ktoś coś do was mówi? Ja dzisiaj zauważyłem taką przypadłość u siebie ;:306
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

O bratki, bardzo je lubie, ale ja w tym roku jestem twardziel, nie poddaję się ;:306 , ale nie dlatego, że nie, wiem, że już miejsca u mnie nie ma, a nawysiewałam znowu sporo rózności i te musze gdzieś upchać, omijam sklepy z roslinami wielkimi łukami, na razie mi sie to udaje, choć coraz częściej jestem coraz bliżej ;:306
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

"Tak się zastanawiam, czy wy też kupując rośliny wpadacie w taki szał że nie słyszycie nawet jak ktoś coś do was mówi? Ja dzisiaj zauważyłem taką przypadłość u siebie ;:306"

Tak Seba ;:215 Tak ;:306 .
Ja ten stan doskonale znam:). Jakbym o sobie czytała ;:306
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj :wit . Oj tak, na forum panuje sporo chorób więc nie zdziwię się jak zaraz zachowujesz na kolejną :;230 . Pomysł z gunnerą i tymi betonowymi liśćmi genialny ;:215 . Już czekam na efekt tej kaskady przy oczku ;:215 . Chyba wiem u kogo podpatrzyłeś pomysł na biały trejaż :lol: . To świetny pomysł i jestem za. Ja też będę stawiała trejaż ale czekam aż mój Mąż wróci z poligonu bo sama to raczej tego nie postawię ;:131 . Musi być jakaś druga osoba do przytrzymania krat itd. Wszystko pomalowane jesienią czeka tylko na swój czas. Niestety w biały kolor nie pójdę i coraz bardziej zaczynam tego żałować . Plany masz świetne i będę kibicowała ;:215 . Wiosna u Ciebie budzi się do życia i sporo roślin powoli pokazuje kolorki . Sieweczki też piękne. Czekamy na więcej . Pozdrawiam :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”