Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Damian, szykuj miejsce i na początek postaw jakiś tunel foliowy :P Też będzie dobrze ! Róże mam nadzieje będą ładnie rosły. A co koleżanka Ci o nich mówiła?
Mnie zachęcił do kwiatowej ruletki inny wątek z forum który jest bezpośrednio poświęcony różom z kartoników i woreczków z sieciówek :D
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=112


Dzisiaj byłem przez kilka minut na działce i znalazłem dwa nowe "pola" tulipanów :D

Obrazek

Obrazek

Pierwsze pąki krokusów


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A w oczku woda rozmarzła w końcu ! Muszę na dniach zabrać się za usuwanie wszystkich liści z wody.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoją drogą to nie mogę się doczekać aż całe oczko w tym roku obsadzę w koło a rośliny wodne ożyją. Wtedy w końcu zobaczę efekt pracy wrześniowej :D
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dzisiaj pogoda jest bardzo wietrzna więc jedyne prace na działce to szybkie przycięcie jagody kamczackiej. Usunąłem ok 50% ale mam nadzieję że będzie skutkowało to dorodnymi i smacznymi owocami ! :D

Przed
Obrazek

Po
Obrazek

Gunnera kupiona w Auchan jako kłącze, wysadzona 21 lutego do donicy.
Obrazek

A teraz pochwalę się wam swoimi siewkami !

Pomidory

Obrazek

Kobea, Rącznik i Mimoza

Obrazek

Dalia, sałata i bazylia sałatowa

Obrazek

I jeszcze pochwalę się. Dzisiaj przyszła paczka z daliami(ta która podobno 30 kg waży :;230 ) Jak wszyscy myśleli, ktoś źle postawił przecinek :D

DALIA DEKORACYJNA CRAZY LOVE
https://images86.fotosik.pl/657/2d8e9fa685543362med.png

DALIA DEKORACYJNA LAVENDER RUFFLE
https://images85.fotosik.pl/658/638153ecd56b7fa7med.png

DALIA DEKORACYJNA ONESTA
https://images86.fotosik.pl/657/da969a42fac36949med.png

DALIA HOLLYHILL SPIDER WOMAN
https://images85.fotosik.pl/658/f3435dd899c5e725med.png

DALIA KAKTUSOWA KENORA MACOB
https://images86.fotosik.pl/657/29dabb7261516750med.png

Już nie mogę się doczekać aż zakwitną ! :D

Nie wstawiamy zdjęć nie swojego autorstwa (Regulamin § 2.1 k. ), zamieniłam na linki. Iwona
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Piękne te dalie, oby były takie jak na zdjęciach. Będę kibicować gunnerze. Wiesz, że to potwór? choć w naszym klimacie nie osiągnie zapewne swojego maksimum.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Piekne dalie kupiles Seba widzę , że masz ulubiony kolor. będzie ślicznie jak zakwitną i fajnie, że tyle niespodzianek w postaci cebulowych po porzednich włascicielach. Ja też łażę ciągle wokół oczka i przypominam sobie jak wyglada latem. U mnie jest przy nim dużo za dużo mięty i może nawet byśmy ją przetrzebili, ale pszczółki do samego komca kwitnienia zbierały z niej nektar. Sam widzisz, ze nie mogę im tego zrobić hahaha. Jak mówiłam wcześniej będę oczko chętnie obserwowac, nawet kształt mamy podobny taki troszkę nereczkowaty :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Widzę, że u Ciebie "praca wre" :D Dołączam się do zachwytów, piękne te dalie. Kenora Macob wygląda zachwycająco.
Super uporządkowana jagoda kamczacka. Jestem ciekawa, jaki plon będziesz z niej miał - wygląda na dorodny krzaczek.
A najciekawsza jestem tej gunnery! Uwielbiam rośliny o dużych liściach, a gunnera chyba ma takie, że się można spokojnie schować.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

anida Jakie by te dalie nie były to ważne aby pięknie rosły i jeszcze piękniej kwitły stanowiąc bajeczną ozdobę ogrodu ! Taaak, wiem. Między innymi dlatego się zdecydowałem na nią. Podoba mi się jej wielkość w stosunku do innych roślin. Idealnie będzie wyglądała w rogu oczka wodnego ! Nie spodziewam się rozmiarów jak u niektórych użytkowników z forum. Mnie zadowoli metrowa średnica liścia ! :D
ewaidc1198 Dziękuję ! Paradoksalnie nie przepadam za fioletem i różem :;230 ale jak przeanalizuję sobie swoje rośliny to stwierdzam że ten kolor w kwiatach mi się podoba ! ;:202 Właśnie mi to uświadomiłaś ! Fioletowe i różowe floksy, lawenda, mięta, kocimiętka, róże, dalie, powojniki a nawet kilka tulipanów kupionych na jesień było fioletowych ! W podsumowaniu tego jestem w ogromnym szoku :D Ja mam o tyle ciekawiej że jeszcze nie wiem jak moje oczko wygląda w sezonie :;230 Muszę je do tego przygotować ;:134 Też zastanawiam się nad miętą przy oczku ! Jacy my jesteśmy pod tym względem podobni Ewciu ! Kształt, kwiaty ;:oj Oczywiście że pszczołom tego zrobić nie wolno ! Zwłaszcza że jest ich coraz mniej a to takie pożyteczne stworzonka ! zapominamy o tym w dużym stopniu :cry:

Pizza Ojjj, w przeciwieństwie do Twojej pracy na działki to moja jest ostatnio bardzo ograniczona. Mam niestety spory młyn w pracy bo jednego ze swoich podwładnych wypuściłem na wolne i teraz mam dwa razy więcej roboty ! Ale cóż, trzeba być dobrym szefem ! :D Faktycznie, ta dalia szczególnie mnie urzekła swoimi kwiatami ! Mam nadzieję że chociaż w połowie będą podobne do kwiatów ze zdjęcia .W ubiegłym roku od kupna działki do chyba końca lipca zbierałem owoce więc zobaczymy jak będzie w tym roku. Obawiam się że w teraz przez tak drastyczne przycięcie kamczatki plon będzie mały ale liczę na większe owoce. Sam jestem ciekaw gunnery i jej rozmiarów ! Lubię rośliny egzotyczne w ogrodzie a i duże liście też mnie w jakimś stopniu zachwycają. Zobaczymy co z tego wyjdzie także trzymaj kciuki ! :D

W sumie jeśli wszystko dobrze pójdzie to mam zamiar dwa największe liście wykorzystać do odlewu z betonu żeby zrobić coś w stylu kaskady nad oczkiem. Marzą mi się takie dwa naturalnie wyglądające liście z betonu po których będzie ściekała woda do oczka a nad nimi będzie górowała prawdziwa gunnera. Całość by tworzyła złudzenie ściekającej wody po liściach rośliny ;:171 ;:171 A jeśli nie to to gdzieś w otchłani internetu widziałem fotele wykonane z betonowych liści gunnery. Też może ciekawie wyglądać !
Uciekam planować nową rabatę. Jeśli wszystko wypali to może w okolicy 15 marca uda mi się stworzyć angielską rabatę ! Biała trejaż na której będą wspinały się pachnące róże pnące, przed nimi będą rosły róże wielkokwiatowe, lawenda, kocimiętka, pomiędzy nimi ostróżka a wszystko to będzie otaczał niski żywopłot z bukszpanu !

Nawet nie wiedziałem że taki ze mnie marzyciel ! :;230
LidkaM
50p
50p
Posty: 52
Od: 15 kwie 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

I tutaj sobie przycupnę. Bardzo fajna działeczka, rzeczywiście udało Ci się kupić zadbaną działkę. No i ta szklarnia ;:oj
Jagoda kamczacka - mega krzaczor. Moja to jeszcze dzidziuś.
Tulipany u Ciebie też 3 razy większe od moich. Krokusy u mnie - no cóż, te posadzone jeszcze przed laty, kiedy macierzyństwo nie przeszkadzało mi w pielęgnowaniu działki już kwitną. Posadzone jesienią ubiegłego roku na razie wystawiły tylko listki.
I pomidorki u mnie również mniejsze.
Zazdraszczam dalii. Moja mama je uwielbia, ja również cenię za piękno, ale nie mam miejsca na przechowywanie kłączy. Pozostaje mi cieszyć nimi oczy na Twoim wątku. Niech pięknie rosną, bo i ja chcę popatrzeć!
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Przespacerowałam sie po twojej działce; fajna sobie kupiłeś naprawdę :) A ta szklarnia to wspaniały pomysł!Marzę o takiej wlasnie.
Kształt oczka jest duzo lepszy niż poprzedni. Nie scinaj świerków bo tworzą fajny mikroklimat i są ważną częścia ekosystemu; po prostu obetnij je troche i utwórz kącik kwasolubnych jak ktoś ci juz proponował.
A w ogóle to płynie z twojego wątku wiosenny entuzjazm ;:138 i sporo pomysłów ;:333
Trzymam kciuki aby ci się udało zrealizować,powodzenia :!: ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dopisuję się do wątku :) Działka pięknie się prezentuje. Czekam na kolejne relacje. Powodzenia w uprawach!
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 243
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Pomidorkom trzeba więcej światła, trochę wybiegły. Piękny krzak gunnery jest w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu. Kenora Macop ma ogromne, ciemne kwiaty, ale karpy trudno przechowują się przez zimę. U mnie kwitną na razie przebiśniegi, nic więcej, róże pnące zaczynają rosnąć, na Flammentanz pojawiły się czerwone przyrosty.
Pozdrawiam

Karol
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam nowych gości na mojej działeczce ! :wit

LidkaM Nie ma co porównywać, troche czasu jeszcze i na bank Twoje roślinki będą wielkości jak moje :D Kamczatka faktycznie ogromna ale to efekt tego że nie była cięta wiele lat. Powiem Ci szczerze że i ja z miejscem do przechowywania nie stoję najlepiej ale cóż. Coś będę musiał do października wykombinować :;230

Igala Mi też o wiele bardziej kształt nerki się podoba ! Myślałem o takim kąciku kwasolubnych ale te świerki zbyt mocno zacieniają działkę. Ale jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem co z nimi zrobię. Muszę poobserwować bo kącik kwasolubnych byłby fajny zwłaszcza że lubię hortensje :D

MartisM :wit Pięknie to ona dopiero będzie jak zrobię wszystko tak jak ma być na tip top :D

kaarol Pomidorki doświetlam codziennie ale chyba nic to nie daje... No cóż, zobaczymy jak to będzie za jakiś czas. Co do Kenory to słyszałem właśnie o tym ale nóż widelec mi się uda je przechować bez większych problemów :D

U mnie powoli pojawiają się kolejne oznaki wiosny :D Wczoraj znalazłem kolejne kwiaty z pączkami(chyba śnieżniki co?)

Obrazek

Jagoda Kamczacka ma nabrzmiałe pączki, wyglądają jakby miały lada dzień się otworzyć

Obrazek

Przy okazji dwa pola tulipanów które ostatnio znalazłem okazały się większe niż zakładałem. Dziewnie mi się palisada plastikowa podniosła więc postanowiłem wsadzić ją jeszcze raz. I dobrze że ją podniosłem. Takie widoki tam były

Obrazek

Przy okazji na tym zdjęciu widać biedroneczkę ;:167
Obrazek

Znalazłem też jakieś nowe kiełki z chyba cebulek tylko nie wiem zupełnie co to może być :shock:


Obrazek

I teraz moje ostatnie zaskoczenie. Pod choinkami wyszło coś co mi wygląda jak konwalie :!:
;:oj

Obrazek

Poprawcie mnie jeśli się mylę :D

A tak na poprawę humoru wszystkim oczekującym na wiosnę :;230 :;230

https://images86.fotosik.pl/658/4114e78c115d0e12med.jpg

Przy okazji chciałbym życzyć wszystkim paniom wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta ! Pamiętajcie że jesteście wspaniałe nie tylko w takim dniu jak dzisiaj ! Wasze zdrowie ! ;:304 ;:168
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba dalie Kenorę też kupiłam. Chyba podobają nam się podobne roślinki:)
Będę podpatrywać Twoje pomidorki, bo też je wysiałam. Aż miło patrzeć jak pracowity jesteś, tą energią aż zarażasz ;:138
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

;:138 Super widoki! Wychylające się kwiaty i pełen zapał ogrodnika - kwintesencja wiosny.
A kącik kwasolubnych to super pomysł - pomyśl sobie, azalie chociażby, takie piękne kwitnące. Ja bym tam pontyjską na pewno wrzuciła, poza tym może jakąś borówkę deserowo? ;) Ogrom możliwości.

Co do doświetlania - jeśli doświetlanie, jak mówisz, nic nie daje, to znaczy, że coś jest z nim nie tak :) Mamy na forum wątek o doświetlaniu - poczytaj, popytaj, po co masz wydawać kasę na świecenie, kiedy to nic nie daje, skoro można coś pewnie poprawić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”