Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Ojjj tak, zapowiada się cudny pokaz powojników, tylko niech przestanie padać bo chciałbym zacząć podlewanie z nawozem !
Ja rośliny egzotyczne uwielbiam, w zeszłym roku eukaliptusy i oleander super rosły ! W tym roku zobaczymy jak nmoje nowości sobie poradzą. Beatko, może tak źle nie będzie z Twoimi roślinkami ! :D
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba ! Gorący czas i nie ma kiedy pisać, pootwieram, popodglądam i tyle. Działka z dnia na dzień coraz piękniejsza, gratuluję zapału i pracowitości . Twoje zakupy kwiatkowe śliczne, a bananowiec o tych bordo liściach to już sama bajka . Mam w domu od lat takiego zwykłego z zielonymi. W tym roku planuję posadzić go do gruntu. jedyny szkopuł jest taki, że jego liście są bardzo delikatne i wrażliwe. Byle wiatr mu je rozdziera o ulewach czy gradzie nie wspominając, dlatego szklarnia to idealne miejsce dla niego tak myślę. Woda w Twoim oczku przezroczysta jak marzenie. My w tym roku kupiliśmy skimmer, zobaczymy jak to będzie później z jej czystością . Na razie rybki go ignorują a kaczki to w ogóle nie przejmują się jego obecnością w stawku . Dobrego sezonu życzę :) :wit
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Bardzo fajny bananowiec, gdzie go kupiłeś w PLumerii może? To jest ten Freddy ?
Czy zimę był w domu, czy na dworze zimował ?. Ile ma lat ?.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Hej Ewa ! Faktycznie okres jest ogrodniczo gorący ale cóż, takie uroki sezonu ! :D Ja zastanawiam się nad zakupem jeszcze takiego standardowego bananowca o zielonych liściach ale nie wiem czy znajdę miejsce żeby go posadzić :;230 Wiatrem i liśćmi się nie martwię, bananowcom się nic nie dzieje jeśli liście się porwą. Może nie wygląda to estetycznie ale groźne to nie jest. Pod tym linkiem facet pokazuje swoje uprawy bananowców od wielu lat w gruncie i w szklarni, zerknij sobie ! https://www.youtube.com/user/stalewiak
Woda niestety w oczku jest czysta tylko z wierzchu, na dnie sporo glonów itd. Nie wiem jak się pozbyć. Może rybki coś tutaj zaradzą?

kamil_kluczbork
Dzięki, kupiłem go w szklarni która jest niedaleko mojego domu. To jest Ensete Maurelii. Kupiłem go dopiero w tym roku także nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na resztę pytań :wink:
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba no co tam słychać u Ciebie? Jak tam powojniki, jestem bardzo ciekawa czy już zaczęły u Ciebie przedstawienie?
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Trzymam kciuki za bananowca ;:136
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba jak tam działka? Wir pracy Cię pochłonął czy upał nie daje żyć i tylko biegasz z konewką i nie ma czasu na zdjęcia ? :)
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Przyszłam z wizytą i pytam o czerwoną daturę?Jak się ma?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam was wszystkich w nowym roku !! :wit Jestem wam na początek winien przeprosiny bo znikłem stąd na bardzo długi czas. Ten rok nie był dla mnie korzystny ponieważ wpadłem w wir pracy przez co niestety zaniedbałem w tym sezonie trochę działkę, forum itd ;:224 Ale Skoro nowy rok i czas postanowień noworocznych także i ja postanowiłem że poświecę więcej czasu i uwagi na swoją działkę. Postaram się zadrobić zaległości i w miarę pokażę wam co się nadaje do pokazania z minionego sezonu. Szybkie streszczenie z minionego sezonu. Powojniki zaszalały i kwitły cudownie aż do października niestety ale mam zdjęcia tylko dwóch.
Obrazek
Obrazek
Ze szklarni zebrałem ok 7-8kg pomidorów więc z tej ilości krzaków jaką miałem to bardzo mało.
Obrazek
Cukinia została zaatakowana przez jakąś chorobę ale na szczęście kilka sztuk najpierw udało mi się zebrać.
Datury bardzo fajnie kwitły ale niestety za bardzo nie urosły.
Obrazek
Dalie wyrosły mi prawie wszystkie ale tylko kilka z nich zdecydowało się zakwitnąć i to bardzo niewielkimi kwiatami
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mieczyki bardzo podobnie ale za to róże kwitły aż do listopada ! :shock: co mnie mega zszokowało ale wyglądały zjawiskowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Rabatka roślin jednorocznych która powstała pod płotem została zdominowana przez aksamitki(w życiu nie widziałem takich wielkich ! )
Obrazek
Bananowiec odwdzięczył mi się wspaniałym wzrostem przez co skusiłem się na zakup kolejnego egzemplarza i takim o to sposobem zimuję teraz dwa drzewka o wysokości ok 1.5m ;:224 Mam nadzieję że przetrwają do kolejnego sezonu ;:oj
Pierwszy okaz pod koniec lipca(posadzony do gruntu 12 czerwca
Obrazek
A to drugi okaz posadzony do gruntu na początku sierpnia(zdjęcie jest z połowy września)
Obrazek

Tutaj jeszcze zdjęcie podczas kwitnienia mojej zantedeschia kupionej w Auchanie.
Obrazek

Pod koniec października trafiłem na wyprzedaż cebulowych w LM i takim sposobem wszedłem w posiadanie ok 130 nowych cebulek, głównie tulipanów
Obrazek
Jeśli pamiętacie ilość już posiadanych tulipanów to wiecie że na mojej działce zaczyna tworzyć spora kolekcja zdolną zasilić małą kwiaciarnię :;230 Takim o to sposobem, w dużym skrócie zleciał mi miniony sezon na działce.
Mam oczywiście kilka już kilka planów na nadchodzący sezon i mam nadzieję że uda mi się je zrealizować :D
Trzymajcie za mnie kciuki !
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Seba widzę, że powojniki pięknie i długo Ci kwitły, ogólnie miło popatrzeć na takie zielone zdjęcia, kiedy za oknem szaro-buro hehe. Uuu widzę, że lubisz chyba cebulowe bo stan się powiększył, będzie co podziwiać, ale sadzenia tego nie zazdroszczę ;:306
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Jestem ciekawa jak przechowają się bananowce. Swoją drogą jak się z ńimi nie uda to zawsze są jeszcze kanny. Powojniki ;:333
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Maniolek Oj fakt, piękny pokaz był, w tym roku spodziewam się jeszcze większego widowiska z ich udziałem. Tak wstawiałem zdjęcia, przeglądałem je i też sobie uświadomiłem że to tak podnosi człowieka na duchu jak popatrzy na takie piękne i kolorowe zdjęcia wspominające lato że aż szok. Szczerze to nigdy zbytnio nie przepadałem za cebulowymi ale tulipany doceniłem w tym roku jak zorientowałem się że to dzięki nim taką piękną wiosnę mam szybko w domu i ogrodzie ;:224 Dlatego też zaszalałem i tyle ich kupiłem, swoją drogą zapomniałem jeszcze o wrześniowych zakupach 50 tulipanów pełnych, 25 narcyzów i 100 szafirków. Tak jakoś wczoraj trafiłem na zdjęcie opakowań i mi się przypomniało :;230 Jak widać to już straciłem rachubę w ilościach itd, teraz nawet tak siedząc zastanawiam się gdzie ja to wszystko posadziłem bo ani jedna cebulka mi nie została :;230 Wiem że szafirki posadziłem wzdłuż ścieżki i wbrew temu co by się mogło wydawać to sadzenie tego wszystkiego poszło całkiem sprawnie :;230

Anida Też jestem mega ciekaw. Na razie nie zapeszając to radzą sobie całkiem dobrze, podlewam je raz na jakiś czas jak sobie tylko o tym przypomnę, średnio ok 750ml wody raz na 3-4 tygodnie. Kanny jakoś mnie zbytnio do siebie nie przekonują, może i są podobne ale mi się marzy leżakowanie na trawniku z książką, sącząc drinka a nad głową takie piękne drzewo https://www.google.com/search?q=ensete+ ... DUyCwnGbfM

Tak żeby nacieszyć oko zimą wstawiam kilka zdjęć z sezonu :uszy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Jak te wszystkie cebule Tobie zakwitną to dopiero będzie widowisko :wink:
Życzę powodzenia w przechowaniu bananowców. A Ty je przyciąłeś przed przechowywaniem?
Taki spory bananowiec to naprawdę super sprawa :)
A dalie i mieczyki nie posadziłeś za późno skoro część nie zakwitła?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”