Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 27, 28, 29, 30, 31  
Autor Wiadomość
max1232
 Tytuł: Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego
PostNapisane: 23 mar 2020, o 22:19 
500p
500p

0 szt.
Dzięki wszystkim za miłe słowa ! Cały czas póki co pracuję a jak mam chwilę to wpadam na działkę podziałać coś ale ostatnio mrozy nie pozwalają na to. W piątek ma już być cieplej więc mam nadzieję że coś się zmieni ;:224

Zobacz profil Wyślij e-mail      

tulipanka
PostNapisane: 24 mar 2020, o 15:36 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Witaj Seba.
Bardzo podoba mi się Twój pomysł na warzywnik. Lubię oglądać ładnie zaaranżowane warzywne grządki, więc będę podglądać i kibicować :D

max1232
PostNapisane: 24 mar 2020, o 15:58 
500p
500p

0 szt.
Hej Wiolu ! :wit Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa. Ja też bardzo lubię oglądać takie ładnie zaaranżowane grządki. Jakoś mnie to ekscytuje :;230 U mnie do takiego widoku jeszcze daleka droga przez obecną sytuację ale idę powoli ale do przodu :heja

max1232
PostNapisane: 25 mar 2020, o 21:58 
500p
500p

0 szt.
No i udało się dzisiaj popracować w ogrodzie ! Kupiłem 6 worków ziemi w LM i na dzisiaj zaplanowałem stworzenie nowej rabaty na kwiaty. Żeby ją zrobić musiałem zerwać darń więc akurat było do częściowego wypełnienia skrzyń :heja Zacząłem też częściowo zrywać stary taras i na bieżąco postanowiłem wykorzystać kostkę brukową i zrobiłem z niej obrzeże nowo powstałej rabaty, ogółem wszystkie rabaty mam w planach tak zrobić bo kostki jest dużo! ;:224 Jutro jadę i będę działał z rabatą wzdłuż altanki i dzięki temu stworzę fajną ścieżkę z trawy. Skrzynki też już obsiana, na pierwszy rzut poszła cebula z dymki, czosnek, pietruszka korzeniowa, koper, szpinak i groch. Jakoś jestem tak pozytywnie zmęczony i mój humor się poprawił bo ta sytuacja z tym całym korona wirusem ostatnio mnie psychicznie dobija...

Tak było jeszcze dzisiaj rano
Obrazek

Tak to wygląda teraz
Obrazek

A tutaj po lewej stronie widać gdzie chce zrobić kolejną rabatę
Obrazek

ed04
PostNapisane: 25 mar 2020, o 23:23 
500p
500p

0 szt.
Cześć. wizę że nie próżnujesz, fajnie zrobiona rabata. pozdrawiam.

Alicja125
PostNapisane: 26 mar 2020, o 14:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witaj ależ pięknie u Ciebie super to wszystko wygląda sporo pracy ale warto. Tak patrzę na Twoje postępy i aż głupio mi że siedzę w domku. Trzeba zabrać się do roboty może i wirus sobie wcześniej pójdzie ;:306 Pozdrawiam Miłego dnia

sauromatum
PostNapisane: 27 mar 2020, o 17:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Zapowiada się ładnie :) a co na rabacie planujesz?
Rozumiem, że to, co zostało na rabacie to hortensja?

max1232
PostNapisane: 28 mar 2020, o 00:31 
500p
500p

0 szt.
sauromatum Tak, to różowa hortensja a w drugim końcu tej rabaty jest miskant pasiasty. Na rabacie na pewno będzie jeden z moich bananowców Maurelli, obok hortensji ogrodowej posadziłem 2 hortensje bukietowe które wykopałem z miejsca w którym altana jest zrobiona a do tego pewnie dosadzę jakieś jednoroczne typu chabr, cynia, smagliczka, maciejka, może jakieś dalie.
Dzisiaj znowu udało mi się podziałać i zrobiłem drugą stronę rabat i kawałek tarasu !
Na początek dla przypomnienia wstawię zdjęcie sprzed 2 tygodni jak miejsce nad którym obecnie pracuję wyglądało.

Obrazek

Tak wygląda to na dzień dzisiejszy.

Obrazek

Rabata przy oczku wodnym została połączona z nowo powstałą rabatą przed skrzynkami warzywnymi. Planuję posadzić tam drugiego mojego bananowca i dalie a te które zostaną posadzę na rabacie po przeciwnej stronie. Oczywiście jak to u mnie bywa wpadłem na fajny (chyba) pomysł. Wyszła mi tutaj swojego rodzaju ścieżka i może przerobię ją na "główną" ścieżkę prowadzącą do domku? Taka bardziej zakręcona będzie nadawała bardziej tajemniczy styl ogrodu.

A tak wygląda fragment tarasu w altanie. Dzisiaj się trochę poirytowałem tym że jeszcze nie mam miejsca żeby usiąść na zewnątrz i chwilę odpocząć więc chociaż fragment tarasu musiałem dzisiaj zrobić ;:172

Obrazek

No i jeszcze odrobina frajdy z wczorajszych zakupów. Kupiłem bratki ;:224 Ale posadzę dopiero w przyszłym tygodniu bo zapowiadają przez kilka dni -7 ;:202

Obrazek

ewita44
PostNapisane: 28 mar 2020, o 09:14 
200p
200p

1 szt.
Witaj Seba :wit
Zakupione bratki ładniutkie.
Porządeczki zrobione, ogrom pracy włożony w działeczkę, ładny widoczek. ;:215
Spokojnie, niedługo usiądziesz na wymarzonym tarasie.
Ja też wczoraj porządkowałam rabaty, dziś planuję cięcie.

danuta z
PostNapisane: 28 mar 2020, o 11:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Porządek już jest,skrzynie stoją i czekają na nasadzenia.
Bardzo ładne bratki kupiłeś.

Miłego dnia. ;:3

Ha-Ah
PostNapisane: 29 mar 2020, o 08:28 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Masz rację z tą ścieżką. My na swojej działce wywaliliśmy betonową ścieżkę na środku działki po poprzedniku. Taka była moda - no cóż. Ponieważ nie mamy jeszcze ogrodzenia to przesunęliśmy ścieżkę i wejście asymetrycznie do krawędzi działki i wyłożymy ją plastrami betonowymi imitującymi plastry drewna. Tym sposobem zrobiło nam się sporo miejsca na środku. Teraz muszę tylko przenieść piwonie w inne miejsce i będzie fajny placyk wypoczynkowy.

-- 29 mar 2020, o 08:31 --

Zapomniałam pochwalić skrzynie. Są super. A Ty działasz jak torpeda. Brawo pracusiu ;:138 . Podasz namiar do sprzedawcy?

clem3
PostNapisane: 2 kwi 2020, o 16:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Co znaczy młodość i męska silna ręka :D nawet jeśli chwilowo ma kryzys pracy twórczej :wink: Jak sam napisałeś idziesz z pracami jak rozpędzona "machina" :shock: Zmiany niesamowite ;:oj

max1232
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 20:20 
500p
500p

0 szt.
Witam wszystkich w tym ciężkim okresie ! Mam nadzieję że wszyscy zdrowi i nic się u was złego nie dzieje ! Ja nadal pracuję a w wolnych chwilach jeżdżę na działkę póki można chociaż zależy od źródła to różne interpretacje nowych przepisów słyszę i trochę mętlik w głowie się robi.
Ewa Dziękuję za pochwały ! Wstyd się przyznać ale bratki dopiero dzisiaj posadziłem ;:224 Pracy czeka na mnie jeszcze masa jak zapewne i u nas wszystkich ale nie ma co się zbytnio też śpieszyć :wink:

Ha-Ah No właśnie u mnie taka betonowa, prosta ścieżka była a teraz została zasypana ziemią i rośnie na tym trawa ale właśnie tak mi coraz poważniej po głowie chodzi ten pomysł ze zmianą ścieżki więc bardzo prawdopodobne że tak też się to wszystko skończy a zyska na tym rabata bo ją powiększę dzięki temu ;:224 Namiarów za bardzo na skrzynki Ci nie podam bo kupiłem je po prostu na skupie palet w Porosłach przy Orlenie. Szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy mają tam jakiś telefon o stronie już nie wspominając :;230

clem3 i danuta z Dziękuję wam bardzo za miłe słowa !

Dzisiaj wybrałem się na trochę tylko na działkę ale posadziłem już bratki, założyłem dach na mojej altanie, zamontowałem węża świetlnego który oświetli właśnie altanę. Przy okazji dzisiaj eksperymentalnie wywiozłem 2 palmy do nieogrzewanej szklarni(Waszyngtonia Robusta i Daktylowiec Kanaryjski) które od kilku dni hartowałem na balkonie. Jak dobrze pójdzie to za jakieś 2 tygodnie będą już poza szklarnią na stałe ;:167 Dzisiaj też na balkonie wylądowały już moje bananowce i łapią promienie słońca i się hartują ale póki co wracają na noc razem z daliami do domu bo w nocy jeszcze przymrozki się pojawiają.

Obrazek

Jeden z moich Maurelli(po zimie nie widać charakterystycznego czerwonego ubarwienia ale na słońcu zaraz nabierze rumieńców ! )
Jest w lepszym stanie niż ten mój drugi okaz
Obrazek

Nowalijki w szklarni
Obrazek

Rabata na dalie
Obrazek

Rozsada pomidorów, jeszcze nie wszystko popikowane ;:224
Obrazek

Obrazek

Pierwsza kolokazja, pozostałe dwie dopiero co wsadzone do ziemi
Obrazek

A to liście bananowca, zimą wypuszczały liść raz na 2 tygodnie a teraz jak widać idzie liść za liściem :heja Ten większy jeszcze nie jest w pełni rozwinięty a już kolejny wychodzi. Nawożę od początku marca raz w tygodniu nawozem do zielonych roślin
Obrazek

anida
PostNapisane: 6 kwi 2020, o 00:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Seba, na działkę można jechać i pracować, nie można robić imprez, ognisk, itp. Przed chwilą wypowiadał się w tv prawnik .

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 429 ]  Idź do strony nr...        1 ... 27, 28, 29, 30, 31  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: danuta z, Google Feedfetcher, Renka3737, Shire i 157 gości