Górki,pagórki i reszta.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Same starocie pokazuję.Nic nowego.Bodziszka zapisuję.

Teucrium ackermannii.
Obrazek
Stróż kanapy.
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Oj, to nie poleżysz, jak taki cudny stróż pilnuje kanapy :;230 A skoro nie możesz leżeć, to przejdź się na działkę i pokaż miłka i ciemiernika. ;:108
Chciałabym zobaczyć jak osłaniasz miłki, bo nie mam pomysłu jak to zrobić, żeby go nie zniszczyć. Najchętniej przykryłabym go plastikowym, przezroczystym wiadrem, ale w takiej "szklarni" może mu być zbyt ciepło!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Do zadaszenia mam chyba ok.100 roślin.Są to głównie rośliny skalne ale daszki dostają też niektóre ciemierniki,miłki amurskie czy paproć Cheilanthes. Nie
wszystkie dostają daszki szklane bo tych mam mało.Stosuję więc różnego rodzaju pojemniki.Wygląda to szkaradnie ale rośliny nie gniją a te.które wcześnie
zakwitają nie mają zniszczonych kwiatów.To czasem jest zabawa w kotka i myszkę bo jak jest słońce a rośliny kwitną to daszki trzeba zdjąć a jak przychodzi śnieg
lub deszcz to latam z nimi ponownie.No to obrazki:


Helleborus niger- Teraz już ma pąki.Wycięty kwadracik w wiadrze zapewnia dostęp powietrza.Kamień żeby wiadro nie odfrunęło.
Obrazek
Miłek amurski.- Na pewno nie spoci się.
Obrazek
Actinella scaposa- Przy mokrej zimie wchodzi pleśń i liście gniją.Póżniej położę gałązki świerka aby to tak nie krzyczało.
Obrazek
Sasanka słowacka-Pod plastikową doniczkę podłożyłem kamyki dla dostępu powietrza.
Obrazek
Primula marginata- Jak wyżej.
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, wielkie dzięki za zdjęcia poglądowe ;:180 Żeby mieć ogród kwitnący to trzeba jeszcze dekoratorstwo uprawiać!
Tak zrobię temu swojemu miłkowi, zwłaszcza, że wszystkie potrzebne materiały mam!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

:wit
Przedwiośnie - początek wegetacji-zakwita leszczyna / długie męskie kwiat y/ ,przebiśnieg,wawrzynek wilcze łyko,przylaszczka.Temperatura ok.5 st.C.
Więc zgadza się.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Witaj w nowym roku i nowym sezonie! :wit
Ładne kwitnienia ;:oj U mnie wiele roślin wystartowało, ale na kwiaty muszę poczekać. Ciemiernik nigra w tym roku u mnie w odwrocie :cry: a tak liczyłam na jego kwiaty. On nawet liści ma mało... A te przebiśniegi to jakieś odmianowe? Mają szerokie listki i kwiaty większe niż moje "kundelki".
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

No i u Ciebie też wiosna. ;:333
Moje przylaszczki jeszcze śpią.
Pisałeś u Danusi o sasance 'Pulsatilla albana subsp.lutea'. Nasiona zbieraj. Jak będziesz miał nadwyżki, to możesz pchnąć w moją stronę . Mam takiego kręćka na punkcie siania, że chyba jeszcze w trumnie coś zasieję.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku U Ciebie piękna wiosna, ale najbardziej podziwiam te pięknie zabezpieczone roślinki przed nadmierną wilgocią zimą, ja dużo tracę bo jakiś nie mogę się zmusić do takiego zabezpieczania roślin.
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku zaczął się ' ruch w interesie ' ;:138 . Miło zobaczyć przedwiośnie u Ciebie :)
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

:wit

Iza- Kwiatów jeszcze jest mało ale przy tej temperaturze to nawet dobrze.Niewiele czasu przebywam na działce.Ciemierniki mają dużo pąków ale czekają na
cieplejsze dni.Gdzieś tam pokazał się pojedynczy krokus i kilka ranników.Tych ostatnich dosadzam każdej jesieni a jest ich coraz mniej.Przebiśniegi nie są odmianowe.
Siedzą tam już kilka lat i tak naprawdę to nigdy im bliżej nie przyglądałem się.Ciemierniki niger zimę albo inaczej porę mokro-chłodną spędzają pod daszkiem
dlatego kwiaty nie mają uszkodzone przez deszcz.Zresztą ja mam hopla na punkcie stawiania daszków.Wygląda to brzydko ale kwiaty nie narzekają.
Marysia- Jedna przylaszczka ma jednego kwiatka a pozostałe mają jeszcze czas.Bardzo lubię takie długie przedwiośnie bo można spokojnie,dokładnie wszystko
zrobić.Nasiona będziemy zbierać i siać.Coś mam fazę na to.Mam nasiona Physoplexis comosa.Zobaczę czy coś z nich wysmażę.
Genia- Ja zabezpieczam wszystkie rośliny,które takich,jak ostatnio,zim nie znoszą.Miłki,przylaszczki pełne są dość drogie.Płaciłem za pojedynczą roślinę po
200 zł więc to spory wydatek ale przecież niektóre nawet za tę cenę są trudno dostępne więc trzeba to robić.
Danusia- I dobrze,że zaczął się ruch w interesie.Liście,suche badyle mam już w kompostowniku.Liści tak skrupulatnie nie sprzątałem.Wziąłem wzór z innej
działki na której liście nie są w ogóle sprzątane.Pozostaje mi pielęgnacja skalniaka ale akurat to mi bardzo odpowiada.


W takiej fazie jest miłek amurski.
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

magry pisze::wit Genia- Ja zabezpieczam wszystkie rośliny,które takich,jak ostatnio,zim nie znoszą.Miłki,przylaszczki pełne są dość drogie.Płaciłem za pojedynczą roślinę po
200 zł więc to spory wydatek ale przecież niektóre nawet za tę cenę są trudno dostępne więc trzeba to robić.
To prawda Janku pełną niebieską chyba straciłam , za to ta od Ciebie biała pełna wzięła się w garść i rośnie . Za to miłki radzą sobie dobrze bez daszków .Ja tylko milki ,przylaszczki obuwiki okrywam galazkami z iglaków
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Daszków tym razem nie zastosowałam, bo ubiegłoroczna jesień dała mi nieźle w kość. Jak na razie wszystkie rośliny żyją.
Physoplexis comosa mieszka u mnie od chyba 4 lat, w ubiegłym roku listki miała. Ale przez te lata nie zaszczyciła mnie kwiatkiem. Cieszę się, że naszło Cię na siewy, będę wiernym kibicem.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, piękny miłek ;:215 Swojego chyba zbyt póżno zabezpieczyłam i znów będzie miałbyle jakie kwiatki. Jesienią go przypilnuję!
Ten krzew żółto kwitnący to dereń?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”