Górki,pagórki i reszta.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Mario- Przegrałem walkę z sójkami i srokami więc skalnice są bez nazwy ale niektóre pamiętam.Pierwszy obrazek to może być Jenkinsiae lub
Walter Irving. One są tak podobne,że dla zwykłego zjadacza chleba, nie do odróżnienia.Zresztą podobnie z tą która kwitnie żółtymi kwiatami.To apiculata
ale w sprzedaży znajdziesz takie same pod inną nazwą.Pierwsza za bratkiem to Peach Blossom. Tę i apiculata mogę motyczką dziabnąć jeśli chcesz.
Psa ogrodnika nie dam.
Genia- Skleroza daje znać o sobie coraz częściej dlatego fotki są niewidoczne ale teraz powinno już być dobrze.Daszki nie są jakimś wielkim utrapieniem.
Dużo roślin okrywam ale i tak dużo roślin wypada.Zimą moje górki wyglądają jak wielki śmietnik w lesie przez który przejeżdżam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku ja też zabezpieczam nie które rośliny, tylko nie robię daszków.
Zdjęcia już widać wszystkie, pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

O mamo! Co zdjęcie to ładniejsza roślinka! Zaglądam, podziwiam i co tu pisać? Rozumiem, że przylaszczki nowiutkie skoro w doniczkach. Też kupiłam jedną w polecanej przez Ciebie szkółce. Do kompletu z ciemiernikiem tybetańskim. Wzięłam też epimedium. Szybko przysłali, nawet posadziłam już. Pies ogrodnika najlepszy ;:224
A ten ciemiernik to siewka czy jakaś odmiana?
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Ładne kwiatki. Co to za zapączkowany pierwiosnek drugi od dołu?
Pies ogrodnika na pewno u Ciebie ma dobrze i nie pragnie zmiany.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku cudny ten ciemiernik, miałam i uśmierciłam go,w tym roku szukałam na allegro ale nie było.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Iza- Przylaszczki są nowiutkie i czekają na rabatkę,która ma być zreorganizowana.Czekam jeszcze na kwiaty niebieskiej Kopenhagen plena ,którą
mam od ubiegłego roku i nowej,też niebieskiej,Double Blue. Magda kupiła mi jeszcze trzy inne ale będę miał jak nie wyrzucą je z samolotu.Ciemiernik nie jest
siewką.Mam je z FO ale nie pamiętam już od kogo.Siewki ciemierników pełnych nie zawsze dają kwiaty pełne.Wielki ubaw miałem wczoraj z psa ogrodnika.Tuż za
moją ulicą są nieużytki porośnięte krzakami.Wybraliśmy się tam na przechadzkę i nagle na naszej drodze spotkaliśmy cztery dorosłe dziki.Pies ogrodnika uciekał
szybciej do domu niż ja.

Mario- Pierwiosnek nazywa się marginata Prichard's Variety i ma bardzo dobre pochodzenie.Może być dziabnięty.Pies ogrodnika ma już paszport
chociaż nikt go o zgodę nie pytał.

Genia- Z zakupami na all nie zawsze dobrze wychodzi się.Oni pokazują zdjęcia ukwieconych roślin a póżniej przychodzi mała sadzonka.Trzeba kupować u
sprawdzonych.


Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
trillum30a
200p
200p
Posty: 404
Od: 6 lut 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Witam :) piękności skalne pokazujesz.U mnie też co nieco rozkwita ale nieporównanie mniej .
Wątku raczej nie założę,coś tam na FB czasem wstawię.Tobie nie chcę zaśmiecać ale pokażę tobołki które mam od Ciebie chyba.I rozkwita androsace brigantiaca ,która zawsze lichutka była.Pozdrawiam.

Ps.Pies ogrodnika boski a na dodatek inteligent :) jaki głupek stawałby do walki z dzikami.Ale myślę ,że gdyby pan był w niebezpieczeństwie bezpośrednim zagryzłby bestie jak nic :)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam-Iwona
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Dawno,dawno nie widziany gość.Mógłby być częściej bo pokazywać ma co.Nie mam Iwonko zbyt wielu kwitnących roślin ale dziwić się nie ma co.Gdyby chociaż
jeden tydzień były temperatury wiosenne to byłoby więcej.Dzisiaj pada na przemian deszcz i marznąca krupa a do tego zimny wiatr więc rośliny nie są skore do
kwitnienia.Z niektórymi naradkami są kłopoty.U mnie dwa lata,bez żadnego ruchu,siedziała lanuginosa po czym wyniosła się.Fakt,że przywiozłem ją
niezbyt bujną ale dogadzałem ile wiedziałem,że trzeba.Od p.Eweliny W.mam villosa. Też nie przyrosła dużo ale wygląda na zdrową.Skalnicami zachwycam się
zawsze.W mojej dziesiątce najładniejszych są na miejscu pierwszym.Tobołki ładnie kwitną.Moje jeszcze pąków nie mają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Dzisiaj zaglądnęłam do Aceriphyllum rossi Crimson Fans i ku mojej radości wystawiła łodyżkę z pączkami. Dzięki Ci za taką żywotną sadzonkę. ;:180
Bez Leosia smutno będzie. :(
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
trillum30a
200p
200p
Posty: 404
Od: 6 lut 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janek do Ciebie i Ali zaglądam (chociaż ją mam na żywo :) ) tutaj nie da się zaznaczyć swojej obecności bez wpisu.Jeszcze Ci pokażę jaki ciemiernik u mnie wykwitł

Obrazek
Pozdrawiam-Iwona
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Marysia- Na nowo dzisiaj robiłem sadzonki traganka.Poprzednio zrobiłem dwie doniczki.Do jednej wsadziłem pojedynczą gałązkę a do drugiej trzy razem.
Te ostatnie padły natomiast pojedynczy zaczyna robić się zielony.Teraz wsadziłem trzy gałązki do jednej doniczki ale każda oddzielnie.Jeżeli da jakiś sygnał życia
to tę wyślę.Leoś zostanie ze mną.Nie oddam go w obcy świat.Szczeka po polsku więc jak dogada się z sąsiadem,który szczeka po hindusku.

Iwonko- Bardzo ładny ciemiernik.Oglądałem wczoraj pełne ciemierniki w szkółce ale wszystkie były,no właśnie,jakie ? Chyba bordowe.W innych kolorach nie
ma.


Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”