Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Wiktorio przeczytałem cały wątek i będę kibicował. Już teraz widać kobiecą rękę, po uprzątnięciu wnętrze zrobiło się całkiem przytulne.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Nie wiesz jak bardzo Ci zazdroszczę. Taka działka to skarb. Dawaj jak najwięcej zdjęć..
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

A przeterminowane kwiatki wysiej, może coś wzejdzie. Kilka razy siałam przeterminowane, czasami z sukcesem, czasem nie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

:wit Witam wszystkich tego późnego wieczoru. I częstuję świeżo upieczonym, jeszcze ciepłym, przepysznym chlebkiem. :D Mój drugi wypiek chleba w życiu. Zakwasik się spisuje, oj spisuje.
Obrazek
Obrazek

anido, zamierzam je wysiać oczywiście :D Nie wiem, co z tego będzie, ale przecież nic mi nie szkodzi. Może akurat wyrośnie coś pięknego. Zwłaszcza, że te opakowania były nawet nieotwarte.

Zefirko, wiem, wiem. ;:108 Bo sama jeszcze ledwie tydzień temu patrzyłam z zazdrością na posiadaczy własnych kawałków ziemi. Będę dawać zdjęcia każdych zmian, porządków, sukcesów i porażek, o to nie masz się co martwić. :D Uwielbiam patrzeć potem na zdjęciach, jak to wszystko się zmienia.

Seniorze - wolisz, żeby zwracać się po nicku czy po imieniu? :) Dziękuję za zainteresowanie i za kibicowanie, trzymanie kciuków przyda mi się bardzo. W sobotę będę znowu na działce i znów robota pójdzie pełną parą. Mam zamiar do końca marca względnie działeczkę przygotować pod pierwsze roślinki.
Wnętrze jeszcze nie jest całkiem uprzątnięte, ale... przyznam, że sama jestem całkiem zadowolona z tej zmiany. To jedno cyknięte zdjęcie z azaliami napawa mnie optymizmem, że może jeszcze będzie z tego piękna perełka.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Cieszę się bardzo, że założyłaś swój wątek!

Działka ma potencjał, a altanka jest w naprawdę dobrym stanie. Altanka, prąd, woda... czego chcieć więcej :wink:
Jeszcze raz gratuluję wejścia w posiadanie działki!
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Wiktorio mnie jest obojętne jak kto się do mnie zwraca. Swoją drogą chlebek wygląda apetycznie.
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

:)
Nie jest tragiczna. A ja dopatrzyłam sie pieknych obrazów.

Hm, ja tylko nie mam pojęcia jak sprawy prawne, bo naprawisz , urządzisz narobisz sie jak wołek i ktoś z pozostalej Rodziny moze sie dopomniec o swoje prawa do działki.

Warto bardzo uregulować te sprawy.

Trzymam kciuki za Ciebie i Mamcię,
A szkoła?
Sylwia
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Oznajmiam, że dla stworzenia przyjaźniejszej atmosfery będę zwracać się po imionach, jeśli są podane. Jeśli ktoś sobie nie życzy, nie ma problemu, tylko proszę napisać. :wit

Ula, no z tym prądem i wodą to naprawdę trafiłam, na mało której działce jest. :D A tu chyba podłączone było głównie dlatego, że bardzo blisko do skrzynki - jest tuż naprzeciwko działki.
Dziękuję za gratulacje :) I proszę o trzymanie kciuków, żeby wyszło tak sprawnie i dobrze jak u Ciebie.

Sylwio, sprawy prawne uregulowane :) Mam w teczce w domu papier własności, w zarządzie ROD wszystko dogadane i załatwione dokumenty, udało się nawet w ten sam dzień złapać notariusza, żeby przed nim sporządzić umowę. Z całością wyrobiłam się z tatą w niecałe... 2 godziny ;:306 Od otrzymania dokumentów z zarządu ROD do powrotu z nimi od notariusza. Gdyby potrwało to choćby pół godziny dłużej, musiałabym czekać ponad miesiąc na zebranie zarządu, żeby mi zatwierdzili papiery. Więc to niesamowite szczęście :D

Do szkoły dopiero wczoraj wróciłam po feriach :) Póki co jest ok, choć cisną nas niemiłosiernie i prawa ucznia to były tylko w tym roku przekraczane tyle razy, że... no cóż, po dwusetnym przestałam liczyć. ;:306
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Dzień dobry, Wiktorio! Super, że założyłaś wątek!
Powiem Ci tak: działka wcale nie wygląda najgorzej, a że jest bałagan, bo nie była używana, to normalne. Koleżanka na swoim ugorze trzy dni przedzierała się z sekatorem, żeby w ogóle dojść do altanki (całą działkę miała porośniętą dziką różą i pnącą Super Dorothy ukorzenioną w milionie miejsc ;:202 My z kolei przejęliśmy gospodarstwo po moich dziadkach, do którego przez lata wujkowie i ciocia zwozili to, co im w mieście nie potrzebne. Wyobraź sobie, ile mieliśmy śmieci z pomieszczeń gospodarczych o powierzchni ok. 300m2 ;:130 Samych szmat i ciuchów wywieźliśmy 21 worów 120l ;:202 U siebie powoli wszystko doprowadzisz do ładu. Najgorsza będzie woda w piwnicy... Najlepiej porozmawiaj z gospodarzem i sąsiadami, jak wyglądają wody gruntowe, czy są drenaże, czy są rowy odprowadzające itd. Bo jeśli nie ma żadnego odprowadzenia, a piwnica nie ma porządnych fundamentów i wylewki od spodu, to albo fachowe osuszanie i uszczelnianie (a to nie jest tanie), albo wyprowadzić drenaż na zewnątrz i zasypać. Widzę, że masz sporo narzędzi, w tym podkaszarkę (super sprawa), więc jest czym pracować. Te deski, o których piszesz, to te złożone pod ścianą z zaokrąglonym końcem? Jeśli tak, to są to sztachety na płot :) Jeśli leżały ładnie ułożone i się nie wypaczyły, to masz gotowy materiał na ogrodzenie. Super, że mama chce Ci pomagać, a tatą się nie martw - jak będzie mógł sobie w spokoju pomajsterkować, a jeszcze będzie widział Twoją radość z jego pomocy, to i on się przekona :wink: To bardzo ważne, że znalazłaś swoje miejsce na ziemi i sposób na "odlot" od spraw codziennych. Wielu z nas traktuje grzebanie w ziemi jak terapię :wink: żeby nie zwariować. Życzę Ci, żeby zapał Cię nie opuszczał, bo już widzę, że to będzie piękne miejsce!
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Pizza, serduszko ureguluj w jakikolwiek prawnie, cokolwiek na papierze. Bo tak na tzw. gębę..... jak ktoś zobaczy mozliwości działki po opracowaniu jej.... uważałabym na ludzi......
Sylwia
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Pizza pisze:sprawy prawne uregulowane
Czytać proszę dokładniej.
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Przepraszam :oops:

Ziemię pokochasz....jak Scarlett O" Hara pokochała swoją... da w kość, ale i odwdzięczy sie....
masz ręke i do kuchni , i do roslin pewnie:)
Bardzo trzymam kciuki:)
Sylwia
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Witam :wit powodzenia :-) , ale najważniejsze są chęci :-), dużo siły i cierpliwości :-)
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”