Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Wiktorio teraz już nie widać bajzlu :wink: Wasza praca daje efekty. Pokaż z bliska tego arcydzięgla,bo na tych fotka coś mi się on z podagrycznikiem kojarzy. Ściółka z lasu może być problemem, bo czasem można z nią przywlec jakieś choróbsko,albo szkodnika.
A jak pies- biega po rabatach? Pamiętam, że bałaś się żeby nie pokaleczył się różą.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

To co mówisz, że porzeczka to chyba za wielkie na porzeczkę. Może jakiś porzeczkoagrest?
Tego arcydzięgla to ja bym wyrwała od razu jako podgarycznika. Łudząco podobny.

Tymianki kupne to coś byle jakie są, moje 3 też jakoś marnie. Jeszcze nie wyhodowałam żadnego, a co chwila kupuję. Kończą życie po bardzo krótkim czasie.

Dokuruj się lepiej, chyba że chcesz leżeć potem tak jak ja. A wtedy to człowieka ściska jak pogoda cudna, tygodnie mijają, a Ty leżysz i leżysz.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

W 10000% zgadzam się z Majką. Też bym pomyślał że to podgarycznik i bym wywalił ;:224 Ja dzisiaj sprawdziłem temperaturę w swojej szklarni. 47 stopni także to dopiero sauna ! Mam nadzieję że Twój foliak szybko się zapełni ! Co chcesz tam posadzić ? :D
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Przecież to łatwo sprawdzić - zapach liści.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Poza tym, pomylicie póki jest mały. Jak podrośnie to rozróżnicie. A koszmary z podagrycznikiem-gigantem na bok. :P
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Witam wszystkich serdecznie i dziękuję za wizytę ;:167 Mam nadzieję, że u was miły okres przedświąteczny.
Szczerze to bym raczej nie pomyliła z podagrycznikiem, według mnie na żywo mimo wszystko się różnią - a mam tego drugiego diabelstwa od groma do porównania. ;:306 Ale może faktycznie z daleka tak wyglądało.

Kasiu, biega, biega. Powolutku uczy się, że nie wypada, a ja uczę się cierpliwości ;:124 No ale cóż, działka jest też dla niej, muszę się liczyć ze stratami. Póki co zniszczyła na szczęście tylko trochę rzodkiewki i bratków.
Róża jest starannie zabezpieczona do wysokości ok. metra, pilnuję, żeby żadne ucięte gałązki nie leżały ani nie wyłaziły przy ziemi i odpukać, póki co wszyscy zdrowi.

Maju, no właśnie raz byłam i znowu mnie rozłożyło, nosz... a już zaczynało być ciut lepiej.
Powiem tak, wszystkie te porzeczkowate są "wielką niewiadomą", bo mają takie same kwiaty, takie same liście, a rozmiarowo też są bardzo podobne, czyli wielkie - ale nie mam pojęcia, które czym jest ;:oj Na pewno żadne szczęśliwie nie ma kolców.
A co do tymianku, przyjęły mi się wszystkie tymianki obok tego mojego ślicznocha. Może faktycznie był wrażliwszy.

Seba, w foliaku póki co jest rzodkiewka i bób w ilości hurtowej ;:306 Jak dadzą plon, to pójdą tam pomidory, papryki i bakłażany. I podejrzewam, że po wsadzeniu tych trzech gatunków te 18m2 i tak będzie mi pękało w szwach. A pomyśleć, że chwilami już myślałam, że nic rozsady nie będę miała...
Znaczy może jeszcze paść. Ale sobie nie życzę. ;:224

Wyciągnięto mnie dziś na zakupy świąteczne, więc przy okazji wpadłam na moment na działkę posadzić kilka rzeczy... no i zrobić zdjęcia.
No i tak, to przy płocie to na 100% jarzębina. Już po liściach łatwo idzie poznać ;) Ładniutkie są, jeszcze się waham, czy ją wycinać.
Bratki pokazują pierwsze kwiatuszki od posadzenia.

Obrazek

Obrazek

Piwonie już spore - choć u mnie na ogródku jest dużo większa :D

Obrazek

A to... nie wiem w sumie, czy to też piwonia? Liście niby podobne, ale kolor inny.

Obrazek

Na rabatce kwiatowej zieeeloono. Czekam na rozkwit tulipanów - mam żółte i czerwone, pąki prawie pękają.

Obrazek

Obrazek

Obiecane zdjęcia ziółek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektóre trochę kaprysiły, ale zdecydowanie teraz ruszyły :) Co do jednego.

A tu dla porównania. Arcydzięgiel:

Obrazek

Obrazek

Podagrycznik:

Obrazek

A to... nie wiem co, ale urosła zwarta, ładna kępa obok podagrycznika. To coś kwitnącego, ktoś wie?

Obrazek

A takie ładne maluchy z działki mi pachną w domu!

Obrazek
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Piękne te Twoje tulipanki. U mnie tylko białe póki co kwitną w pełni. Reszta jest w pąkach ale jeszcze nie na tyle nabrzmiałych żeby było widać kolorki. Mam ich ok 180 sztuk jak ostatnio policzyłem więc myślę że mogą mi się trafić takie fajne i czerwoniutkie jak Twoje :D
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Hello to coś w kępie to nawłoć. Ładna na jesień ale trzeba trzymać ją mocno w ryzach ... może w zacisznym kąciku ...
A jak nastroje przed maturą w obecnej sytuacji ...?
Pozdrawiam
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

:wit Witam wszystkich w ten wielkanocny dzień. U mnie piękna pogoda, nie wiem jak u was. Po obiedzie lecę na działkę, ale dziś chyba tylko podlać rośliny.
Tylko deszczu brakuje do szczęścia. W poniedziałek by mogło popadać, ale prognozy są niezbyt przychylne tej wizji. Najwcześniej przewidują deszcz na czwartek.

Aniu, jesteś pewna, że to jest nawłoć? Nie wykluczam, ale moje zielsko jest takie... "niskopodłogowe", a nawłoć chyba jest wysoka? :)
Nastroje to są takie, że... jeszcze nawet nie wiem, czy będzie. ;:306 Rady wciąż nie było, ciekawe co rząd zrobi, jak nie dostaniemy świadectw ukończenia szkoły i nie będą chcieli nas dopuścić do matur.

Wesołego Jajka wszystkim ;:304
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Wiki zdrowych i spokojnych Świąt oraz Smacznego Jajka.
Wg mnie też bym stawiała na nawłoć. A co do arcydzieła czy podagrycznika usunęła bym i jedno i drugie.
Życzę też spokoju w sprawie matur.
Pozdrawiam serdecznie :wit
A co do pytania w moim temacie na temat powojników, to te statystycznie nie stały długo, bo może jakiś miesiąc, ale poprzednie niektóre też sadzilam już kwitnące. Oczywiście najlepiej sadzić jak najszybciej, ale skoro w szkółkach rosną cały czas w donicach to chyba i u nas też mogą.
:wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Beatko, dziękuję Ci bardzo ;:167
A arcydzięgiel to bardzo cenne ziółko! I ponoć można go smacznie znalewczać. Ale tu mi Drako pewnie podpowie, co i jak, jeśli uda mi się gagatka wyhodować do należytych rozmiarów.

Już z działki przybyłam, pokazaliśmy przy okazji działkę mojemu bratu, który przyjechał (rowerem :roll: wariat) z Wrocławia na święta. Mama podlała wszystko, a ja pohakałam trochę - tej roboty niestety jest od groma ,ale nic dziwnego, jeszcze niedawno tu było chwastowisko. Największy problem mam ze skorzonerą - nie wiem, czy to mi ona wyłazi, czy trawa...
Z wodą na działkach wciąż są problemy, ale trochę kreatywności i idzie podlać.

Rozkwitły tulipany. Niestety czerwony nie jest tak... soczyście czerwony, jak bym sobie wyobrażała. Kolor jest głębszy na żywo niż na zdjęciach, ale mimo wszystko to taka malina.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzodkiewka ładnie i szybko przyrasta, choć jest o wieeele za gęsto (a w innych miejscach łyse placki), nie znoszę już tych mrówek. Będę musiała poprzerywać, ale dziś nie chciałam się brać za drobną robotę. Chyba że w takim stanie dadzą radę urosnąć, kto wie.

Obrazek

Bób już nieco większy. I przy okazji wychodzą chwasty - te na zdjęciu już pohakane.

Obrazek

Niestety... boby są jeszcze malutkie, a już obsiadły je mszyce. :( Ale co się dziwić przy takim natężeniu tych przeklętych mrówek.

Obrazek

Tu widać wejścia, jakie sobie porobiły:

Obrazek

Obrazek

A tu... krótki filmik z tego, jak mi szaleją. I to nie jest takie jedno mrowisko, nieeee, za miło by było. Oprócz tego mam też czerwone i żółte.

https://youtu.be/KAKmkaHq46I

Z milszych rzeczy... już zakwitła pierwsza z truskawek od Drako. Nie wiem, czy pozwolić jej kwitnąć? Czy dać odpocząć od kwitnienia i owocowania jeszcze przez pierwszy sezon?

Obrazek

Pamiętacie jak pytałam o TEGO gagatka?
Tak teraz kwitnie. Nadal nie wiem, czym on jest. ;:65

Obrazek

Kwitną porzeczkowate :D

Obrazek

Obrazek

Dzikie poziomki.

Obrazek

Barwinek. ;:167

Obrazek

A nawet... wierzba.

Obrazek

Niektóre z piwonii mają już małe pąki kwiatowe... a inne dopiero się obudziły i nagle postanowiły wyjść z ziemi ;:306 Myślałam, że padnę, jak zobaczyłam kolejne kły. Jedne mi wylazły nawet wśród sianej pietruszki... nosz.

A takie drzewo sąsiada... chyba czereśnia?... syfi mi wszędzie białymi płatkami. Ale całkiem ładne jest.

Obrazek

Obrazek
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Pizza pisze:Tak teraz kwitnie. Nadal nie wiem, czym on jest. ;:65
Porzeczka?
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jak odmienić ruinę - czyli bajzel na kółkach

Post »

Kształt owoców jakby taki. Tylko że wtedy co to jest to czerwone? Bo do tej pory byłam pewna, że właśnie to czerwone to porzeczki - mam zatrzęsienie krzaków z tymi czerwonymi kwiatami, żeńskie kwiaty z tymi owockami pod spodem też wyglądają na porzeczki. ;:124
Agrestu mam tak dużo? ;:306 Owoc, który lubię chyba najmniej ze wszystkich, a tu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”