Kocham ogród Cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Beatko dobrze, że to nie tylko ja taki niedoczas mam, a sporo osób na forum, jakoś mi lżej z taką świadomością ;:224 Jak zwykle u Ciebie piękne zdjęcia, można popodziwiać jesień i pierwsze przymrozki hihi :) No ale prace widzę idą do przodu więc nie ma co narzekać. Pozdrawiam i słonka życzę :)
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Witam wszystkich,którzy bywają na forum i tych co czasem zajrzą do mojego wątku :wit
Tak ten czas zasuwa ,że nie wiadomo kiedy ,w ogrodzie oprócz tego,że kret zrył i nadal ryje mi pół ogrodu to okej.No może z wyjątkiem też tego ,że rośliny myślą,że to wiosna i nadal się pchają ku górze jak i pąki zaczynają rozwijać.Zwariowana ta pogoda i czas,ale nie mamy zbyt wpływu na to niestety.


iwwa Asiu ja też za zimą nie przepadam już teraz ,ale z perspektywy i myśli o ogrodzie chciałabym ten śnieg .Roślinki miały by osłonę przed mrozami bo wyłażą i nie wiem po co już ;:223 i człowiek był by spokojniejszy.Dzieci teraz nasze nie spędzają tak czasu na dworze jak my kiedyś i śnieg tez ich średnio interesuje a my mieliśmy masę radochy.Ja chciałabym,żeby chociaż święta były białe ,ale to chyba będzie mało prawdopodobne
.Mógł by spaść na święta i poleżeć do ferii a potem to już może go nie być.Lubię ogród w białym kolorze .

maniolek Mariuszu ten nie do czas jest straszny ,ale na jedno to dobrze ,szybciej nam zleci do wiosny.U mnie były prace związane z wymianą pieca ,trochę latania,załatwiania ,ale już po wszystkim i spokojniejsza głowa .


U mnie już etap szaleństw ze świętami ,kocham ten czas,tą atmosferę i to zamieszanie związane z nimi .
Ja już ubrałam choinkę jak zwykle jedna z pierwszych,teraz dzieci ubierają każde u siebie w pokoju ,będzie ich aż 4 w domu i jedna na zewnątrz .
Teraz siedzę z kartkami ,robię listy co będę przygotowywać na Wigilię i co kupić i w drogę do sklepów .
Życzę miłego tygodnia wszystkim :D



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Witaj Beatko ;:196 te cuda na choince, toś sama wydziergała. ;:111 Brawo Ty ;:433 bo choinka stwarza niepowtarzalny nastrój i ten skrzat pilnujący prezentów. ;:215
Roczek szybko nam zleciał, zima już prawie za nami więc lepiej, żeby wiosna się nie spóźniała, bo już nas paluszki świerzbią, żeby w ziemi pogrzebać. :;230
Kochana, życzę Wam cudownych Świąt w rodzinnym gronie a na Nowy Rok zdrowia,spełnienia planów i urodzaju ogrodowego. ;:167
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Kochani witam w Nowy roku 2020 :wit
Miejmy nadzieję,ze nie będzie gorszy a to już było by dobrze a być może będzie ciut lepszy od poprzedniego czego wszystkim życzę :)
Małymi krokami zaczyna nadchodzić ciepełko i teraz dylemat czy to dobrze,czy źle ;:131
U nas zaczynają roślinki wychodzić już z ziemi ,pąki zaczynają coraz bardziej nabrzmiewać i nie wiadomo co myśleć i co robić .Temperatury jak na grudzień i styczeń dodatnie ,zimy jak na razie nie widać i tu znak zapytania ,co dalej ?


stasia_ogrod Stasieńko :wit
Kochana co do ozdóbek na choince to nie moja robota niestety ,ja jestem całkowite antytalencie w tej dziedzinie ;:224
Większość zakupione przez internet a kilka mam od zaprzyjaźnionej koleżanki z mojej miejscowości .
Ja jestem zaniepokojona tą pogodą ,ale na drugie to się cieszę,że zimy nie ma i oby już nie było bo może być nie ciekawie z roślinkami,bynajmniej u mnie .
Dziękuje za życzenia i mam nadzieję,że się spełnią w życiu prywatnym jak i ogrodowym ;:196
Również wszystkim życzę wszystkiego co najlepsze na ten rok ,pozdrawiam :)

A to widoczki z dnia dzisiejszego


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Witam :wit z przyjemnością dopisuję się do wątku - mnóstwo wspaniałych roślinnych widoków u Ciebie ;:108 ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Beatko, faktycznie u Ciebie już widać przedwiosenny ruch na rabatkach i większe mrozy byłyby niewskazane. ;:185
U mnie rabatki szklarnią i domkiem zacienione, to większość startuje później. Muszę się tam koniecznie wybrać, bo M tylko lakoniczne wieści przynosi. ;:224 O tym czasie alejki działkowe są mokre i śliskie, dlatego zimą tam nie chodzę, żeby nie upaść i endoprotezą miednicy nie uszkodzić. Ale już mnie ponosi. ;:306 Trzymaj się zdrowo kochana. ;:167 ;:79
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Blueberry Natalio witam i dziękuję :)
Ciesze się,że podoba ci się u mnie :)
Miłego tygodnia życzę.

stasia_ogrod Stasiu pogoda póki co przed wiosenna i mam nadzieję,że już tak zostanie.Ja dziś przeszłam się po ogrodzie i jak popatrzyłam co się dzieje z roślinami to zastanawiam się czy tak już zostanie czy nas jeszcze zima dopadnie.Nie wskazane by to było,ale z tego co pamiętam w zeszłym roku też już wychodziło wszystko o tej porze z ziemi,może troszkę mniej ale jednak.Ja może nie boję się,że śnieg spadnie tylko czy jakieś duże mrozy nie przyjdą ;:131
Ja też już bym chętnie coś porobiła w ogrodzie ,nosi człowieka jak diabli a teraz jak te dni takie piękne słoneczne to w domu się nawet nie chce siedzieć tylko ciągnie na dwór.Buziaki i zdrówka życzę :)
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Beatko mam takie same odczucia jak ty, co tu robić, ciepło za oknem, rośliny pobudzone, pąki na drzewach również. Oby to się źle nie skończyło... ogólnie ogród u Ciebie pobudzony, a pąki jakby chciały już niedługo pękać, miejmy nadzieję, że przyroda jakoś sama się obroni :)
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

maniolek Mariuszu pogoda nadal w miarę łaskawa ,w nocy przymrozek a w dzień słoneczko .Aż nie chce się siedzieć w domu .Oby nas nie zaskoczyła ta zima jak drogowców ;:306
A tak serio to wszystko wyłaziło i wyłazi z ziemi,to i może już przedwiośnie takie będzie dłuższe przy tych zmianach klimatu.Wszyscy jesteśmy z dezorientowani to i rośliny tym bardziej,chociaż one chyba już czują ,że po zimie :)

Ciemierniki już też się wyłaniają :tan


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


mała namiastka wiosenki w domu


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i goście ogrodowi


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Betusia kochana, jakie rozkoszne te wróbelki, chyba wiosnę czują i planują, gdzie by tu uwić sobie gniazdeczko. ;:166
Twoje rośliny też to czują, zwłaszcza że w szklanych pucharach, ponad miarę wystrzelili ich pobratymcy. ;:138 ;:63
U nas dzisiaj było -6* a za dnia słoneczko, to nocą znowu przymrozi.Moje ciemierniki jeszcze nie takie wyrywne, siedzą w ziemi otulone liśćmi. Potem liście poprzycinam i ukażą się w całej krasie.Też mam duszę na ramieniu, czy coś gdzieś nie wymrozi, bo śniegu niet. ;:202
Trzymaj się cieplutko. ;:167 ;:196 ;:196 ;:7
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Przyszłam z rewizytą, Beatko :wit Myślałam, że zabawię chwilkę, a tymczasem zatrzymałam się na kilka godzin. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak zmienił się Twój ogród w ciągu tych lat ;:oj Otoczyłaś się pięknymi roślinami, stworzyłaś miejsce, w którym czujesz się doskonale. Początkowo miałaś właściwie tylko krzewy i drzewa, z każdym rokiem przybywało jednak kwiatów i teraz masz kolorowy, dojrzały ogród. Zgromadziłaś tyle gatunków ;:oj W pamięci został mi pewnie tylko jakiś ich procent, ale nie mogę nie wspomnieć o jeżówkach, łubinach, hostach, przecudnych hortensjach-nie tylko bukietowych, które mam i ja, ale i tych ogrodowych, które nestety u mnie nie rosną. Jesienią zachwyciłam się trawami. zazdroszczę miejsca, masz gdzie zaszaleć i jak widać, robisz to z pasją. Będę zaglądać :wit
---------------------------------------------------------
Zapomniałam wspomnieć o zdjęciach, a to one, oczywiście oprócz gospodyniObrazek, odgrywają tu główną rolę. Po prostu żyleta, widać każdą żyłkę, pyłek. Są cudne
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Piękna wiosna na Twoim parapecie ;:oj nie tak często w roli pędzonych cebulowych widzi się krokusy ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród Cz.4

Post »

Witam wszystkich odwiedzających :wit
Kochani dziękuję za odwiedziny i wpisy .Ja niestety od piątku jestem do kitu,wirus mnie dopadł a dziś właśnie lekarka oznajmiła mi,że mam zapalenie oskrzeli ,zatoki a do tego gardło .Weekend to tylko spałam i nic po za tym.Teraz też nie najlepiej,ale już zaczęłam chodzić i coś robić.Antybiotyk mam nadzieję,że zacznie działać i z dnia na dzień będzie tylko lepiej.Najgorsze jest to,że najpierw chory był najmłodszy syn,potem córka teraz ja i męża też niestety dopadło.Z jednego na drugie to dziadostwo przełazi ;:223 Oby resztę domowników to ominęło .

Dziś spadł pierwszy i ciekawe czy nie ostatni raz tej zimy śnieg.Do południu sypało jak diabli a po południu mało co z niego zostało.Wyszło na pół godziny słoneczko i posprzątało biały śnieżek .Zdążyłam cyknąć trochę fotek z parasolką w ręku ,bo chyba nam zostanie nie długo oglądanie go tylko na zdjęciach jak tak dalej pójdzie .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


stasia_ogrod Stasiu pogoda zwariowana to prawda,też było w dzień ładnie w nocy przymrozek,ale nie było najgorzej .Dziś nam spłatała figla z tym śniegiem,ale to było do przewidzenia ,że nie na długo .Ptaszków dużo gości u nas co mnie cieszy,uwielbiam je.Co do roślin ,które już wyszły i wychodzą to myślę,że dadzą sobie radę .Nie ma aż takich dużych przymrozków i oby już nie było.Z tego co zapowiadają to ma być coraz cieplej .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Iwonka1 Iwonko dziękuję ślicznie za tak miłe słowa i cieszę się ,że spędziłaś w moim ogrodzie czas nie nudząc się ;:196
Kocham ten nasz ogród i jest on spełnieniem marzeń jak i takim azylem i lekarstwem na wszystko :)
Zapraszam kiedy tylko będziesz miała czas :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Blueberry Natalio :wit
Kochana rekompensuję sobie tymi domowymi zwiastunami wiosny moje złe samopoczucie.One swoim wyglądem a teraz zapachem sprawiają mi ogromną radość :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:lol:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”