Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1047 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 62  
Autor Wiadomość
jonatanka
 Tytuł: Re: Familokowego ciąg dalszy
PostNapisane: 25 sie 2019, o 14:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Co pożera oślizgły brzydal ? ;:oj Róże dopiero zbierają się do drugiego kwitnienia, Laguna wypuściła sporo długich pędów.Zdjecie z kropelkami super.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Iwonka1
PostNapisane: 25 sie 2019, o 18:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Masz Jadziu stalowe nerwy, skoro jeszcze ślimorowi cykasz fotki jak jakiejś pięknisi ;:202 Ja od razu lecę po butelkę ze specyfikiem, żeby tylko mi nie zwiał :;230
Deszcz musi Ci teraz dogadzać skoro tyle kropelkowych fotek pokazujesz, ogród opity będzie się odwdzięczał pięknymi kwitnieniami ;:108 Crocosmię kiedyś miałam, ale jakoś się u mnie nie udawała, może Twój sukces tkwi w donicy? Ale również mieczyki czy też Acidanthera bardzo często są też są marne. Kwitnące różyczki cieszą oczy ;:63
Miłego tygodnia ;:196

JAKUCH
PostNapisane: 25 sie 2019, o 19:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
IWONKO fajny to był widok ślimaczej gęby w jedzeniu Zuzi ,ale tylko fotkę mu cyknęłam i powiedziałam mu Adieu :D Jednak w tym miejscu roślinki mają od nich spokój ,wiec zastanawiam się, czy aby w newralgicznych miejscach nie podsypać im jedzenia ,żeby nie kusiły ich moje rośliny ;:224 .Tak deszczu ostatnimi czasy mielismy sporo dlatego rośliny odżyły i szaleja a ja jestem bardzo zadowolona z tego.Acidanthery jeszcze u mnie nie kwitną a tez je mam.Jednak w innym miejscu Krokosmie też jeszcze nie kwitną tylko w tej jednej donicy sobie zaszalały ,a jedzenia miały jednakowo wiec nie wiem od czego to zależy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JOASIU ślimak przyszedł sobie na obiadek, a to jedzenie Zuzi [kotki], jednak tam nie mam poniszczonych roślin. Zastanawiam się czy to wynik tego ,że jest najedzony ,dlatego nie obgryza roślin, bo tam nawet chryzantemy żyją bez uszczerbku ,a jedzenie zawsze tam jest .U mnie już pełnia sezonu powtórek i wszystkie krzewy są ukwiecone aż chce się siedzieć w ogródku, tylko komary na to nie pozwalają, a w dzień słońce.Co znaczy dobrze nawodniona gleba ;:180 za pochwałę fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU u mnie wszystkie róże rozszalały sie po tych solidnych opadach .Niektóre poszybowały w górę niczym alpiniści tak zrobiła Angela ma przeszło 2m wysokości i to mi się nie podoba, ale cóż zrobić, chyba zbyt nisko je ścięłam po kwitnieniu ;:180 wiesz ,ze kropelki to mój bzik nawet pająk wygląda w nich zjawiskowo :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

any57
PostNapisane: 25 sie 2019, o 22:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
JAKUCH napisał(a):
nawet pająk wygląda w nich zjawiskowo

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c40a02f79be0d583
Tylko zjawiskowo? ;:oj
Słów nie mam Jadziu, by opisać to zdjęcie ;:180
Posyłaj je na konkursy, wyślij do National Geographic, a na pewno opublikują.
Brawo! Brawo Ty! ;:138

anabuko1
PostNapisane: 26 sie 2019, o 06:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
U ciebie Jadziu nawet deszczowe pająki ciekawie i ładnie wyglądają . ;:63
Róże oczywiscie piekne I to wszystkie. ;:173
Dobrego poniedzialku. :wink:

Iwonka1
PostNapisane: 26 sie 2019, o 11:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Pająk w diamentach po prostu pierwsza klasaObrazek Rzeczywiście powinnaś gdzieś go posłać w świat, niech podziwiają go miliony ;:108

JAKUCH
PostNapisane: 26 sie 2019, o 21:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
:oops: :oops: miło mi czytać tyle płynących pochlebstw z Waszych wpisów ;:196 ;:196 Nie miałam tego w planie chciałam tylko sfocić kropelkową pajęczynkę, a wyszło całkiem coś innego, o wiele ładniejszego. Nawet kropelki są przezroczyste z odbiciami . Jednak ważniejszy był ten gość ,który utkał te pajęcze sieci .Szkoda ,że nie mogłam go bardziej skadrować,bo wtedy nie byłoby tego efektu

Obrazek

Obrazek

IWONKO dziękuję za te komplementy szczególnie dumna jestem bo płyną z ust mistrza foto ;:196 Musiałam Cię zwabić tą fotką :)

Obrazek

Obrazek

ANIU uwielbiam chadzać wśród kropelek padających lekko z nieba ale zauważyłam też ,że jak na wężu zrobię taką lekką mgiełkę też wychodzą cudne fotki.Tobie udanego tygodnia życzę ;:196

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU dziękuję za tyle ciepłych słów ;:196 Udało się stworzyć cudna fotkę czasem tak mam :wink: Szkoda ,ze mnie nie widziałeś w jakich pozycjach je robiłam to warte było uwiecznienia ;:306 Zanosiło sie na burzę ,ale tylko grzmoty było słychać ,ale ani jedna kropelka nie spadła ;:174 Może nocą coś pokropi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Beaby
PostNapisane: 27 sie 2019, o 10:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ale świetny ten kropelkowy pająk, Jadziu ;:180 ;:215
Pomidorki Snow White niczym winogrona, super!
Piękny kwiat wydobyłaś z tej krokosmii, ;:303
Przepięknie się rozrasta u mnie Twoja róża Champagne, aż mnie zaskakuje z dnia na dzień.
Miłego dnia ;:3

Igala
PostNapisane: 27 sie 2019, o 12:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Mistrzowski ogród i zdjęcia ;:333 :D Aż nie chce się wychodzić :) Kiedy zaczynasz podlewanie roż gnojówką z żywokostu aby zdrewniały? Czy scinasz je na zime? Pytam bo gdzieś czytałam że tak się robi a wiem że ty ekspert od roż masz również spore doswiadczenie i wiedzę co się sprawdza najlepiej ;:108 w pielegnacji tych ślicznotek ;:167

anabuko1
PostNapisane: 27 sie 2019, o 13:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Piękne róże.I to bardzo.
A deszczowe , kroplekowe zdjecia to juz całkiem rewelacja. ;:180
Oczywiście,że chcę tą siewkę różowego ostrogowca :heja
Zazdraszczam podlania z nieba.U mnie sucho. i nic nie padało.Od 14 sierpnia.

JAKUCH
PostNapisane: 28 sie 2019, o 22:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Upał ,wiec ręce do roboty raczej się nie garną, jednak trzeba wężowy aerobik uprawiać, bo szkoda roślin .Róże szybko przekwitają niektóre płatki popalone od słońca ,szkoda, bo zapowiadało się cudne kwitnienie.Jednak i tak nie narzekam, bo co mają powiedzieć rolnicy jak im popaliło całe zbiory ;:174 Do ogródka idę dopiero o 16 jak już się ochłodzi. Wczoraj spadło 5 kropel i to wszystko i dobrze ,że podlałam ogródek ,a zapowiadało sie na oberwanie chmury ,jednak wiatr je przegonił ;:174

Obrazek

Obrazek

ANIU oczywiście zaklepane masz i Ostrogowca tylko już teraz muszę dać go do doniczki ,bo ona ma korzeń palowy, a takie rośliny źle znoszą przesadzanie .Najlepiej gdy od młodości są w danym miejscu .Dzięki za pochwałę moich ogrodowych roślinek i fotek ;:196 ;:180

Obrazek

Obrazek

IGUŚ tyle komplementów chyba niezasłużenie :oops: nie mniej cieszą i to bardzo ,ale zarazem motywują . Ja tam nie jestem żadnym różanym ekspertem :oops: częściowo ścinam róże na zimę ,żeby nie były zbyt wysokie a i robię też sadzonki [patyczkuję]. Ubiegłej jesieni ścięłam większość róż i nie ucierpiały z tego powodu, wiosną tylko je docięłam. Nawet pnącą LO ścięłam calutką na jedno oczko jej młode przyrosty na koronie .Natomiast żywokostu użyłam pierwszy raz miałam go zmieszany z drożdżami, ale rozcieńczyłam pół na pół ,a czytałam ,żeby nawet 1:10 czy czy 1:5 rozcieńczać .Jednak nie miałam odmierzonej gramatury żywokostu tylko tak na oko, wiec i na oko rozcieńczałam bo wydawało mi sie ,że jest wiecej wody niż wsadu :;230 Czytałam ,ze ma dużo azotu ,więc chyba teraz już nim nie podleję a łodyżki powolutku zaczynają drewnieć, więc jest dobrze

Obrazek

Obrazek

BEATKO kochanie wróciłaś z zasłużonego urlopu ;:196 Wiesz ,ze kropelki to mój bzik wiec wciąż je pstrykam na czymkolwiek .Dzisiaj ten biedny pająk uciekał przed kropelkami zraszacza :;230 i dzisiaj jest bez kropelek .Cieszę ,sie ,że moje biedoty nabywają u Ciebie ciałka i cieszą kwiatami Twoje oczy czyli poszły w dobre ręce . Z krokosmii jestem bardzo zadowolona szkoda ,ze jeszcze Acidanthera nie zakwitła, a tak uwielbiam jej kwiaty .Chyba za mało je dokarmiłam ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

życzę wszystkim potrzebującym zbawiennego deszczyku

ewa w
PostNapisane: 31 sie 2019, o 11:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Różany spektakl.. nie widać letniej suszy u Ciebie Jadziu, może zagęszczenie kwiatów ratuje cokolwiek przed wysuszeniem. U mnie jakoś marnie a do tego nie mam za dużo czasu na ogród no i ten ten upał przez całe lato ;:223 Jestem osłabiona i chcę wyjechać do zimnych krajów ;:219 Jakoś nie zachwycam się pająkami gdy oblepiają mi twarz podczas zbierania pomidorków ale ta fotka jest konkursowa ;:167
Zachwycacie się z Andrzejem familokami z cegieł więc może odwiedzicie Rybnik-Paruszowiec gdzie wspaniałe pofabryczne budowle oraz odrestaurowane mieszkalne familoki. Do tego pooddychacie w tężni nad małym zalewem.

any57
PostNapisane: 1 wrz 2019, o 10:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ha! Do Jadzi zaglądam, a tu Ewa podpowiada mi miejsce na wycieczkę ;:224
Podjedziemy, zobaczymy :wink:

jonatanka
PostNapisane: 1 wrz 2019, o 12:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Zdjęcie pająka na miarę mistrza ;:333 .Bordure Champagne śliczna różyczka ,jak wygląda w pełnym rozkwicie? Pomidorki na bogato. Ja mam w szklarni prawie wszystkie odmiany typu alpinista, bogate w liście. Jadziu czy Aurija jest to mięsisty pomidor czy raczej z przegrodami?

pelagia72
PostNapisane: 1 wrz 2019, o 14:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jadziu
Podziwiam soczystość i barwy Twojego ogrodu mimo suszy :D
Róże cudne, jakoś ostatnio morelowe mi się podobają - ''Bordiure Champagne'' - cudna :!:
Ale pomidorki najfajniejsze :D
W takiej dżungli wyhodowane , z paszcz ślimaczych wyszarpane :lol:
Miłej niedzieli ;:3

apus
PostNapisane: 1 wrz 2019, o 17:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Pająk w diamentach! Takie cuda tylko u Jadzi! ;:196 Piękne zdjęcia ;:167

JAKUCH
PostNapisane: 1 wrz 2019, o 21:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jestem już padnięta od tych upałów ;:222 calutki dzień dzisiaj siedziałam w domu i dopiero pod wieczór wyszłam sie trochę dotlenić .Kurcze ciśnie mi spadło, a głowa pijana, więc wolałam odpuścić .Dobrze ,ze Amelka była z rodzicami dzisiaj, bo nie wiem jakbym się nią zajęła.Wczoraj było to samo aż musiałam się na chwilkę położyć w ogródku i dobrze ,że Meli bawiła się w piasku.Jutro jej wielki dzień zostanie przedszkolakiem uffffff tylko mam nadzieję ,ze jej się spodoba.Róże w szybkim tempie przekwitają aż żałość bierze ,gdy patrzy się na przypalone końcówki płatków, a mogły jeszcze długo cieszyć swoimi kwiatami

.
Obrazek

Obrazek

BASIU dziękuję ;:196 za uznanie to miło sie zawsze czyta wszelkie pochwały byle tylko woda sodowa nie uderzyła mi do głowy :;230

Obrazek

Obrazek

AGUSIU pomidorki nie rosną w dżungli one maja sporo miejsca[no powiedzmy :wink: ], ale jak w dobrym sąsiedztwie muszę inne roślinki podzielić sie z swoim miejscem :D Snow white ma za podpórkę łodygi róży a ta ma pergolę, więc nikt nikomu nie zawadza tylko czasem wspiera ,albo podpiera :;230 Powoli dojrzewają moje pomidorki są na bieżącą konsumpcję uwielbiam takie wprost zerwane z krzaczka

Obrazek

Obrazek

JOASIU Bordure champagne Nie wiem czy to właściwa jej nazwa bo nigdzie jej nie znalazłam czy na Rooseboku czy HMFie ,ale pod taką nazwą ją kupiłam Aurija [tzw. fiutek] nadaje się na suszone pomidorki ma mało soku ,a obficie owocuje .Dziękuję za pochwałę mojego brylantowego pająka ;:196

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJUTy z pewnością odwiedzisz to miejsce w niedługim czasie znając Ciebie to jestem tego nawet pewna :D Z pewnością pokażesz nam te cudne familoki

Obrazek

Obrazek

EWCIA mnie też juz te upały dają w kość nie lubię takiej temperatury a co dopiero rośliny.Też już bym chciał trochę chłodu . Przy takim upale każda rslina potrzebuje wody i potem jest walka kto ma lepszy system korzeniowy ten wygrywa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1047 ]  Idź do strony nr...        1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 62  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Ketmia i 67 gości