Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2859
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, kropelka - cudo ;:138
Nie wiem, czy chciałaś tego deszczu dla roślinek, czy bardziej dla tych kropelek ;:333
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Przepiękne kolejne lilie.
I floksy ;:215 Tych tez widze masz duzo.
Tam miedzy różami masz prevoskie ? Ja kupiłam posadziłam miedzy rozami i s toi dwa lata bida , ze 2-30 cm i nic nie rodnie :evil:
Ciekawa hortensja.
INo i kropelkowe- mistrzowskie zdjecia. ;:63 ;:63 ;:63
Dobrej niedzieli Jadziu ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, spróbuję w przyszły piątek wg. Twojego przepisu... będą sobie potem musiały poradzić przez dwa tygodnie, bo jadę na urlop, mam nadzieję, że nic się nie stanie. Ja czytałam że też można tym roztworem drożdżowym podlewać roślinki, próbowałaś?


Róża w kropli wody - cuuudowna!!! Uwielbiam takie zdjęcia! ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadzieńko u Ciebie zawsze mądrych rzeczy się można dowiedzieć i mikstur różnych poznać ;:180 ;:180
Gdzie Ty mieścisz tyle różnych odmian Floksów, co jeden to piękniejszy, Lilac twist ;:167 Róże cały czas rozpieszczają Cię swoimi kwiatami, nie dziwota jak masz tyle odmian to jak jedna przestaje kwitnąc to druga zaczyna ;:196
Uroczo w tym Twoim gąszczu ;:138
Jak to jest,że u mnie fruczak tylko późnym wieczorem się pojawia, jak już zmrok zapada? Chyba jakiś nocny marek :;230
Piękne fotografie ;:138 pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Cudne pachnące floksy nie wyobrażam sobie żeby nie było ich u mnie w ogrodzie. Lilie buchnęły kwieciem, ślicznie.
Zdjęcie z kropelka mistrzowskie. ;:333
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Niedzielne popołudnie spędzone w bardzo miłym towarzystwie, na innej działce niż moja ,gdzie jest dużo więcej przestrzeni ,a roślinki się nie duszą. Byłam dzisiaj w odwiedzinach u Beatki [Bazyla] dołączył też do nas Andrzej [any] wraz z małżonką .Oczywiście jakże mogłoby być inaczej .....niekończące sie rozmowy o roślinach wymiana doswiadczeń i obżarstwo bo Beatka ugościła nas po królewsku ;:196 ;:196 . .Oczywiście przywiozłam sporo papierówek wiadomo ECO jutro czeka mnie ich zagospodarowanie . Tylko ten upał ;:222 ale pod wieczór zrobiło się bardzo przyjemnie i nie gryzły komary co jest najważniejsze. Beatko a to róża którą dostałaś od Andrzeja tylko potrzebuje sporo miejsca

Obrazek

JOASIU też nie wyobrażam sobie ogródka bez floksów ten ich zapach ;:167 a jest teraz tyle pięknych odmian, które nie łapią mączniaka .Jednak te floksy omijają owady szerokim łukiem ciekawe dlaczego .Sporadycznie jakiś brzęczek na nich przysiądzie czy motyl czyli są bezwartościowe dla owadów . U Beatki widziałam parę krzewów ostów specjalnie posadziła je dla owadów

Obrazek

Obrazek

KRYSIU wiesz ,że u mnie tłok wszędzie, ale nie umiem sobie odmówić kupowania kolejnych roślinek :;230 Większe kępy dzielę i oddaję w dobre ręce ,a floksy sieja się na potęgę.Lilac twist jest jednym ze starszych floksów w ubiegłym roku część przesadziłam bardziej do przodu ,żeby był bardziej widoczny.Krysiu kochanie jeśli Fruczak przylatuje wieczorem to i w dzień również musi przylatywać gdy Ty jesteś w pracy , bo on parę razy dziennie oblatuje całe terytorium . ;:180 za pochwałę fotek

Obrazek

Obrazek

BASIU nie pomogły opryski bo musiałam zerwać jeden ten liść na którym była wielka mączniakowa plama ona sie bardziej rozprzestrzeniła. Ta fotka z różą bardzo mi sie udała ;:180

Obrazek

Obrazek

ANIU ta Perowskia między różą jest juz parę lat i jakoś nigdy nie zauważyłam ,żeby mi sie wysiała. Kępka jest wciąż taka jaka była raz tylko zrobiłam z niej sadzonkę . Parę razy już chciałam ją przesadzić ,ale trochę mam obawy czy w innym miejscu bedzie równie dobrze rosła.To moja własna ukorzeniona z patyczka. Hortensja również wyhodowana z patyczka od Tereni [Terdob] ma przecudne kwiaty gwiazdeczki

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU kropelki mogę sobie też zrobić podlewając wężem ,ale te nie są takie efektowne jak deszczowe .Ten deszcz to kropla morzu ,ale dobre i to bo przenika wgłąb gleby

Obrazek

Obrazek

teraz mam kawał przestrzeni po wykopaniu stamtąd wielkich kęp hosty Stiletto nawet moje ciurkadełko jest bardzie widoczne

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c77e614d31df2968
Brawa za tę fotkę, bardzo mi się podoba. ;:303
I fajnie, że miło ogrodowo spędziliście niedzielne popołudnie w doborowym towarzystwie. ;:215
Tak dobre jabłuszka szybko przerobisz ;:215
Miłego tygodnia. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Mi z patyczków hortki się nie udają. :roll:
Róże masz przepiękne.Ale to juz od dawna wiem. ;:108 ;:108
A ta nakrapiana lilia, śliczna.Az sie takiej chce. :)
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ... brak mi słów by opisać to zdjęcie https://www.fotosik.pl/zdjecie/057adc0b9b7944af
;:138
U nas dalej susza :(
Wracając z Zabrza od Beatki cały czas przed sobą mieliśmy czarne chmury rozświetlane błyskawicami, po dotarcia na miejsce okazało się, że skręciły tuż przed nami i poszły sobie gdzie indziej :(
Już mnie nogi bolą od tego podlewania, bo ciśnienie wody słabe :(
Cieszę się z naszego ponownego spotkania ;:168
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu to purchate, obślizłe siedzi mi na jednej rabacie i chwasty po pas bo tam nie wlezę :;230
Nareszcie mogę sobie pooglądać piękne pachnące 'księżniczki' cudniste lelujki :heja
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Za fotkę róży zatrzymanej w kropli, powinnaś dostać medal ;:77 Taka wyraźna, jakbym ją na żywo widziała ;:oj
Nareszcie zaczęło popadywać i u Ciebie i u mnie :heja Zawsze to chociaż kilka kropel więcej. Ogród na pewno to doceni ;:108
Hayes Starburst u mnie rośnie marnie. Jest straszliwie wiotka, nawet podwiązywanie nic nie daje, bo po pierwszym deszczu złamie się w miejscu podparcia ;:222 Ale nie umiem się z nią rozstać. Wysadziłam ja prze działkę i zobaczę jak będzie sobie tam radzić, tylko muszę ją jakoś bronić przed zapędami Filipa, bo przy pierwszym koszeniu, zrównał ja z ziemią ;:223
Po deszczu jutro będzie się przyjemnie pracować w ogrodzie. Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Przyszłam się Jadziu przywitać po dłuuugiej nieobecności, ale widzę, że zaległości jak zwykle u Ciebie mam ogromne. Wątek Twój tętni życiem jak Twój ogród. Fotki jak zwykle prześliczne, biegnę więc poczytać i pooglądać ;:215 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu kochana ;:196 , jakie cudowne zdjęcie kropelki, ;:138 ;:77 przepiękna różyczka w niej, cudna rózyczka Silesia, piękne lilie, ach no piękny busz Jadziu ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”