Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Pewnie że deszcz jest najlepszy.
U mnie w końcu dobrze podlalo. Ale jeszcze by się przydało. :roll:
Piękne te twoje lilie,liliowce,floksy ..no i róże ;:180

Pozdrawiam I dobrego dnia życzę.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

witam moich miłych gości ;:196 Trochę słonka się pokazało i zaraz zjawiły się motylki ;:167 .Oczywiście Rusałka Admirał niestety jakiś taki podenerwowany nie umiał sobie poszukać miejsca z kwiatka na kwiatek się przemieszczał był bardziej ruchliwy niż Fruczak. Dzisiaj także odwiedził mnie mój stary znajomy Fruczak ;:167 .To starszy osobnik bardziej zrównoważony nie miał ADHD to zaraz inaczej się go fociło :D Słoneczko przygrzewało ,chociaż z rana wcale się na to nie zapowiadało .Dalej kwitnie liliowiec od Floriana Bela lugosi i Catherine Woodbury To na prawdę mocarny liliowiec jak żaden z moich starych znajomych :wink: Pracowało się też dobrze przy pieleniu no cóż powoli trzeba zacząć sie przygotowywać do jesiennych porządków :wink:

Obrazek

Obrazek

ANIU najlepszy deszcz ;:108 lepszy sto razy od podlewania wężem. Dzisiaj od rana zanosiło się ,ze popada nawet zapowiadali przelotne opady tylko gdzie one przeleciały u mnie nic a nic ;:174 Na deszcz nie powiedziałabym złego słowa ,bo właśnie zaczynają rozwijać kwiaty różane krzewy

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU u mnie wszystkie owady są oswojone :;230 nawet mszyce. No widzisz u Ciebie tyle kwiecia to i motyle chętnie tam przebywają .Jednak dzisiaj zauważyłam ,że pokazał się rusałka Admirał, Bielinków też zatrzęsienie pokazały się też inne Rusałki np. jurtina.Chyba coś w tym roku nie odpowiada im budleja, w ubiegłym roku była najchętniej obsiadanym krzewem. Róża z Perowskią rosną razem już parę lat i na razie żadna żadnej nie wykolegowała :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nawet taki owad sie wylegiwał w słonku :wink:

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Motyle sobie chyba gdzieś poleciały, bo i u mnie ich niewiele ;:174 Jedynie pokazuje się Rusałka Pokrzywnik i to też tylko czasami. Natomiast Admirał, zawsze na początku ma ADHD, z czasem trochę statecznieje i łatwiej zrobić mu zdjęcie. Ale nie masz co narzekać, Fruczak niezawodny od kilku już lat dotrzymuje Ci towarzystwa ;:63
Ciekawe do jakiego owadziego gatunku zaliczono by Zuzię? Podobnie dużo futerka mają pszczółki, to może to ona ;:306 ?Widać jaką rokosz sprawia jej wylegiwanie się na słoneczku ;:108
Pomyłki są wkurzające, ale ta akurat rekompensuje sobie urodą, a nie każda pomyłka tak ma.
Całe szczęście ogród tylko Ci podlało, bo znowu zapowiadali Armagedon ;:202
Miłych chwil w ogródku ;:196
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Lilie u Ciebie przecudnej urody!
A wygrzewajacemu futrzakowi chyba nigdy nie ma za gorąco. ;:306
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam wszystkich miłych gości wieczorową porą ;:196 Dzień upłynął prawie pod znakiem nicnierobienia ,chociaż nie.... podlałam wszystko rano, a wieczorem zrobiłam oprysk p/grzybowy ,bo pokazał się mączniak na ogórkach i RU, a także na jednorocznych ostróżkach. Zrobiłam oprysk drożdżowy miałam go oczywiście robić co tydzień, ale stwierdziłam ,ze jak wszystko zdrowe to po co ;:224 .Po poprzednim oprysku wszystko sie uspokoiło mam nadzieję ,ze teraz również się uspokoi .Większość jednak jednorocznych ostróżek wywaliłam coby nie zarażały mi róż a róże powoli wchodzą w fazę powtórki .Pierwsza oczywiście sprinterka Aphrodite Zakwitła następna cudna lelujka Anastasia .Muscadet rozwija coraz więcej kwiatów uwielbiam ją szkoda ,ze prawie każdego roku muszę kupować nową cebulkę, bo w następnym cebulka zanika ;:222 Jednak przecież jakieś zakupy trzeba zrobić bo jak to niczego nie kupić :;230 a tak zawsze mam jakiś pretekst :;230 Dzisiaj nie mogłam polować na Fruczaka, bo wyładował mi się aparat i tylko mu się przyglądałam jak uwijał się przy floksach ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO szybko wróciłaś od syna myślałam ,że co najmniej 2 tygodnie tam będziesz .Oczywiście rozumiem Cię bo kto jak nie Ty zadba o roślinki na balkoniku.Zuzia mało kiedy się wygrzewa raczej schodzi z drogi słońcu, ale jakoś tym razem uparła sie ,żeby ja tarmosić i padła wykończona :;230

Obrazek

Obrazek

IWONKO muszę Admirałowi przynieść śliwki on je uwielbia może wtedy skusi się na fotkę. Tak Fruczak to mój stary przyjaciel nawet kiedyś syn się śmiał jak widział jak na niego poluję ,ze specjalnie mi pozuje ale starsze okazy są stateczniejsze niż te młodziaki których rozpiera energia .Na dzisiaj też zapowiadali opady przelotne tylko gdzie przelotnie przeleciały u mnie raczej nie, a przydałoby się wzmocnienie dla róż przed kwitnieniem .Tobie również mile spędzonego czasu nad brzegiem morza ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Życzę wszystkim miłego wieczoru i kolorowych pachnących snów ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, Ty to masz dobrze, trochę ponarzekasz i masz co chcesz ;:306 tylko ten deszcz taki uparciuch, nie chce słuchać ;:14 U mnie od zachodu właśnie przelatuje co chwilę śmieszna mżawka i nawet myślałam, że zgarnęłyście co lepsze opady ;:124 A rusałki faktycznie uwielbiają wprost zgniłe śliwki, może to już jest śliwowica!
Muscadet śliczna lilia, szkoda, że nie chce zostać, miałabyś już cały zagonek! Może zabierz wrażliwca na zimę do domku? Myślałam, że też ją mam, ale moja zimuje i nie ma tak wyraźnych kropek, to musi być inna.
Dobrze, że ten popielaty owad nie przysiada na kwiatkach ;:306
Deszczyku Ci życzę dobrego, żeby opte różyczki cieszyły mnogością kwiecia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu
Ciekawie i zabawnie opisujesz odwiedzające Cię owady :D
Cudną masz podwójną lilię tygrysią.
Interesujące ozdóbki - podpórki przy floksie.
Nie wiem co to, ale bardzo lubię takie piki ,jak od starego ogrodzenia metalowego :D
Fajnie ,że kwitną już u Ciebie dalie, u nas tylko jedna w donicy, pąków jeszcze nie widać.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Deszczu dalej niet pozostaje tylko taniec wężowy, a wciąż go zapowiadają.Dzisiaj zabrałam sie za porządkowanie żurawek i Hosty Stiletto ta tak sie rozrosła że niedługo nie miałabym gdzie przejść do różaneczników. Część juz posadzona razem z ciemnymi żurawkami inna część żurawek posadzona pomiędzy młode sadzonki zielonych żurawek .Nawet fajnie to wygląda do zimy zdążą sie porządnie ukorzenić. Zostały dwie wielkie donice Stiletto i wot pytanie co z nimi zrobić chyba pójdą do kontenera BIO. Czyli dzionek zaliczony jako pracowity jutrzejszy też zapowiada sie nie mniej pracowicie zaczynając od wężowego tańca :wink:

Obrazek

Obrazek

Witam serdecznie miłych gości w ten upalny wieczór

AGUSIU gdy nie pracuję to siedzę i obserwuje owady krążące po ogródku. Potem znów idę trochę popracować i znów siadam trzeba sobie dawkować pracę :wink: Te dalie które kwitną też rosną w donicach te w glebie dopiero pączkują :wink: Muszę pomalować jesienią te podpory, bo juz widać rdzę, a szkoda ich to samo z pergolą gdzie rozłożona jest LO .Kupiłam je kiedyś w B też lubię te piki Flore pleno też tegoroczna bo miałam przez parę lat nawet wysiałam przybyszowe cebulki a w tym roku ich nie widzę .Tegoroczny lipiec bardzo ubogi w lilie ;:174 No cóż wiosną znów trzeba będzie parę dokupić

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU no widzisz muszę ponarzekać wtedy wszystko jakoś idzie, a jak nie narzekam to bieda z nędzą :;230 Może Twoja to rzeczywiście Muscadet, ale ona ma taki leciutki rumieniec i jasne pylniki .Ta poprzednia piegowata ktora kwitła też była podobna do niej a nazywała sie Lovely day

Obrazek

Obrazek

Spróbuję wykopać i wsadzić do torfu na zimę jednak nie wiem co z tego wyjdzie.Niestety u mnie ani kropelka nie spadła nawet mżawkę przyjęłabym z radością.Udanego weekendu ;:196

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim udanej soboty i niedzieli i pogody wedle życzenia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Pięknie pokazujesz i opisujesz swój ogród ;:180 Dalie też już Ci ładnie kwitną. O liliach nie wspomnę.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, i jest kolorowo ;:138 Różyczki się rozkręcają, floksy kwitną, lilie pachną i wszędzie przewijają się kwiatuszki. Mieczyki zaczynają?
Piękna perowskia ;:215
Deszczyku Ci życzę nadal może w końcu trochę podleje ;:108
Miłego weekendu :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ja ciągle podziwiam twoje róże. ;:180 Masz do nich wyjątkowo dobrą rękę. ;:63 ;:63
Lilie , floksy też piękne.Same letnie radości ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

;:50 ;:87 Wreszcie spełniły się życzenia Martusi ;:196 i porządnie leje ,a jeszcze rano tyle się napodlewałam .Szkoda ,ze licznik sie kręcił, jednak lepsze 100 razy to obecne podlewanie z nieba.Dobrze ,że jeszcze porobiłam fotki liliom, bo nie wiem jak będą wyglądać po tej ulewie to samo floksy .No cóż coś za coś .Jednak z deszczu jestem baaardzo zadowolona ,oby tylko jutro nie padało

Obrazek

Obrazek

ANIU nie narzekaj Twoje róże też w tym roku cudownie kwitną i wszelkiego kwiecia masz multum do zakochania .Wiadomo większy ogród, więcej roślin i bardziej kolorowo .Jak zbiorą się moje róże też będę znów mieć kolorowo a po deszczu z pewnością buchną kwieciem

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU ;:196 za deszczyk oczywiście wreszcie Twoje życzenia zresztą moje również sie spełniły .Zaczyna kończyć padać i zaraz polecę obadać ile ślimaków znów sie pokazało i może jakieś kropelkowe fotki będą. Mieczyki zaczynają, ale słabo dopiero pierwszy sie otwarł a liczyłam ,ze na urodziny synowej dostanie bukiet ,bo ona uwielbia mieczyki i tylko dla niej zawsze je sadzę. Tobie również miłego weekendu

Obrazek

Obrazek

FLORIANIEdzisiaj dalie dostały kopa z nieba ;:333 teraz może dopiero porządnie ruszą oczywiście te w gruncie, bo doniczkowe mają sie lepiej .Jednak nie są narażone na ślimaki tak jak te gruntowe . Obserwowałam Sunshine jak zakwitła kwiat patrzył na zachód a teraz powoli skręca głowę na północny wschód śmieszne .Długo trzyma kwiat bo ta pomyłkowa dawno go straciła a ta ciągle ma go śliczny jakby dopiero się otwarł

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Chmurki dmuchnę do tych którzy potrzebują pomocy z nieba, bo u mnie fajnie podlało. Idę sprawdzić jak roślinki się mają czy ślimaki zbyt natrętnie nie grasują
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

U mnie też dzisiaj popadało, ale to chyba kropla w morzu potrzeb... Susza straszna jest.
Jadziu, powiedz mi jak przygotowujesz oprysk z drożdży? Ja wczoraj pierwszy raz robiłam, szczególnie pomidorki pryskałam, a znalazłam taki przepis: 100 g droższy rozpuścić w 0.5l mleka, rozcieńczyć 10 l wody i opryskiwać. Jak często stosujesz droższe?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”