Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu,,zaglądam i podziwiam twoje cudowne róze.
Elshorm to moja ulubienica. ;:167
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, różanymi wspomnieniami utrwalasz u mnie "różyczkę" ;:124
Szukam znoszących cień i półcień, a i bezkolcowych, chyba coś zawita wiosną w moim buszu ;:108
Miało być mniej roślin w ramach porządkowania ogrodu, ale coś się nie zanosi!
Chciałabym, żeby już spadł śnieg i mrozik uspokoił ogród i mnie, ale dla Twoich wypraw lepiej niech będzie jak najdłużej bez zlodowaceń ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jakoś ostatnio nie miałam veny do pisania wzięłam sie za frywolne prace i coraz lepiej mi idzie.Oczywiście nie jest to takie tempo jak kiedyś ale sobie radzę .Byłam też na kontroli i wszystko sie dobrze zrosło i dostałam jako rehabilitację naukę chodzenia. Oglądałam w necie na czym to taka nauka polega, a to normalna nauka i po co ja będę gdzieś jeździć jak mogę sobie w domu to zafundować .Dzisiaj Amelka nawet się ucieszyła jak zobaczyła mnie bez kul przeszłam z pokoju do pokoju,mówi zadowolona ooooo już umiesz chodzić babciu brawo, ale mówi babciu ja ci pomogę ,wiec oparłam lekko rękę na jej ramieniu ;:167 .Frajda dla niej była ,ze mi pomogła .No cóż teraz trzeba dziennie ćwiczyć żeby jak najprędzej sie odzwyczajać od kul tylko wszystko w miarę.No trochę to potrwa, ale ważne że juz postęp. Dalszy ciąg wspomnień wrześniowych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU ;:196 praktycznie bezkolcowa jest Lavender Lassie, moja cudna Elżbietka, również raz kwitnąca w półcieniu moja Parnik Liptov tyle mam bezkolcowych .Gdybyś nie zagościła na forum to z pewnością Twoje zamierzenia by się powiodły zmniejszenia roślinności :;230 Niestety tu nie ma takiej opcji ;:306 Też wolałabym żeby spadł śnieg, ale wtedy znów nigdzie nie wyjdę, chyba że zamontuje w kulach takie iglice :;230

Obrazek

Obrazek

ANUSIU wiosna będę musiała jeszcze niżej ściąć Elmshorna bo wybił sie na alpinistę pod koniec sezonu, a taka wysokość mi nie odpowiada przy altance ,bo pędy kładą się na dachu i mogą mi zniszczyć poszycie ;:196

Obrazek

Obrazek

IWONKO okropnie szybko minął nam ten sezon ani zbytnio sie nie nacieszyliśmy kwitnącymi roślinami, bo albo deszcze albo upały i w sekundzie wszystko mdlało.Ciekawe jakie anomalie przyniesie nam ten nowy sezon ;:196

Obrazek

Obrazek

TERENIU fanie ,ze jesteś zadowolona z Elżbietki, bo warta jest tego, a przy Twoim karmieniu w sekundzie wyrośnie na dorodny krzew to dopiero będzie widok. ;:196 Dziękuję za życzenia przydały sie w szybo doszłam do siebie ,no powiedzmy ,że już doszłam

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU trzeba miedzy róże posadzić jakieś Fruczkowe smakołyki .Możliwe ,ze nie zawsze zauważysz jego pobyt w ogródku czasem też go nie widzę. On ma zasadę przylatywać mniej więcej o tej samej porze zresztą Paź również. Ze zdrowiem idę do przodu teraz tylko dojść do pełnej sprawności.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim udanego weekendu a u mnie zaczyna padać,zresztą normalka, bo dopiero okna umyte ;:222


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, pooglądałam słoneczne wrześniowe wspomnienia, pięknie było!
Róże ;:oj Weszłam na różane strony i znalazłam już ok.30 bezkolcowych, to się u mnie przerzedzi :;230
Lavender Lassie śliczna, ale Hansestadt Rostock - czarująca ;:215
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Brawo babciu, do wiosny potrenujesz chodzenie. ;:63
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu :wit
Cieszę się, że dochodzisz powoli do zdrowia.
Napatrzyłam się na Twoje p?ękne roślinki , wpomnienia warto mieć uwiecznione na foto bo w zimie gdzie brak jest takich widoczków fajnie jest popatrzyć na kwitnące róże i inne kwiatki. ;:108
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, do sprawności wracasz w błyskawicznym tempie, z czego tylko należy się cieszyć ;:138 W takim razie, do wiosny będziesz jak nowa. Mogłabyś trenować chodzenie na basenie, woda doskonale rehabilituje ;:108 A Amelce się chwali, że chce pomagać i na pewno jest jej miło, że z tej pomocy korzystasz.
Teraz jak ogród Cię nie zaprząta, to na pewno spod Twojej ręki wyskoczą kolejne cudne frywolitki ;:oj Oj, masz Ty te zdolności w łapkach. Dookoła Ciebie, nie tylko kwiaty rozkwitają, ale i dom pięknieje.
Gdybym już nie zajrzała przed świętami, to życzę Ci Jadziu szybkiego powrotu do formy i przede wszystkim zdrowych świąt i oczywiście, żeby tym razem Mikołaj już o Tobie nie zapomniał. A w nowym roku, to już wszystkiego tego, o czym zamarzyszObrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu
Rozbawiłaś mnie tymi iglicami :;230
Okna sama umyłaś z tym biodrem ledwo zrośniętym :?: ;:oj
Cudne zdjęcia róż i wszystkich tych fioletów, szałwii, floksów...
Na dworze same badyle tym bardziej miło popatrzeć na kolory. :D
Coś mi się zdaje ,że trzeba będzie nasze różyczki czymś od grzyba zabezpieczyć na wiosnę bo wilgotny roczek się zapowiada. ;:224
Znasz Jadziu jakieś eko sposoby :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Cieszę się, że już chodzisz lepiej A nauka chodzenia w domu zawsze lepsza. Bo zawsze jest po co iść.A nie bez celu dreptanie.
Fajnie mmieć takie skarby pomocne babci. :)
Też się zastanawiam, czy ty same te okna myłaś ?? :shock:
w dalszym ciągu podziwiam twoje piękne różyczki. ;:215
I kępa rudbeki też ładniutko się prezentuje.
Ja swoje rudbekie trochę przesadzałam. ciekawa jestem, jak w nowym miejscu będą rosnąć.
pozdrawiam cieplutko Jadziu ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam wszystkich miłych gości w przedświątecznym szale zakupów,dekorowania pieczenia ,przygotowywania pyszności na stół i sprzątania .Ja dalej w plątaninie nitek siedzę ,ale to już ostatnia rzecz ,którą robię, będą to oczywiście prezenty .Pogoda iście przedwiosenna ,ale przyznam sie ,że nie zajrzałam w te dni do ogródka .Jednak na jutro w planie mam zajrzenie do ogródka.Już nawet Amelka pytała sie babciu, a kiedy pójdziemy do ogródka robić zdjęcia pszczółkom i motylkom ;:167 .Nawet i jej już brakuje ogrodowego szaleństwa i swobody .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ANUSIU wiosną też rozsadzę swoja rudbekie, bo wielka kępa .Najbardziej z mojego chodzenia cieszy sie Amelka [oczywiście ja również ] wczoraj mi mówi, o babciu jak ty już szybko chodzisz brawo , ale ja ci pomogę uważaj żebyś znów nie wyrżnęła :;230 .No niestety muszę uważać teraz podwójnie wiec okien oczywiście nie myłam zrobiła to moja kochana synowa .To mój skarb szczególnie teraz gdy niedomagam ;:167 ;:224 Radosnych Świat Aniu ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

AGUSIU ;:196 oczywiście nie moje ręce myły okna tylko synowej. Na grzyba to oczywiście soda moze i Sól Epsom pomoże, jednak dopiero muszę wypróbować u siebie wtedy bedę wiedzieć czy podziała .Jesienią gdy przyniosłam mojego beniamina z ogródka nasypałam w ziemię garść tej soli jak na razie [odpukać] ani jeden listek nie spadł a nawet przybyły młode listki ,a ubiegłej zimy stał golutki .Dobrze ,że w sezonie robimy fotki teraz mamy chociaż kolorowo, chociaż tylko na ekranie monitora

Obrazek

Obrazek

IWONKO ;:196 Ty lepiej mi powiedz kiedy wysłać Ci dalię żeby w miarę szybko zakwitła.Dziękuję za życzenia ;:196 Rehabilituję się wciąż i wciąż przecież ja niespokojny duch muszę być w ruchu. Frywolne prace jak zawsze mnie przyciągają ,ale tym razem dla zdrowotności ręki złapałam za czółenko i widzę ,ze było to dobre posuniecie ;:333 bo zanikają mi mięśnie to chyba pozostałość po złamaniu obojczyka 10 lat temu .Wiesz jestem juz w takim wieku że niczego nie potrzebuję prócz zdrowia i kochanych osób wokół siebie ;:167 .Tobie również życzę radosnych Świat w rodzinnym gronie ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIUdziękuję za życzenia ;:196 Ty również szybko dochodź z ręką do pełnej sprawności i radosnych Świat Ci życzę w rodzinnym gronie.Dzisiaj już zaczynam z sierpniowymi fotkami

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO trenuję calutki czas bez tego nic nie ma bo trening czyni mistrza, a wiosna za pasem ani się obejrzymy

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU ciekawe jakie róże wybierzesz, a Hansestadt Rostock warto mieć u siebie nie jest zbyt kolczasta ta Niemka

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim udanego wieczoru i nie przepracowujcie sie zbytnio, bo to nie Sanepid przyjedzie na kontrolę ,tylko Dziecię Boże sie narodzi ,a jemu stajenka była przygotowana. Bardziej zgoda w rodzinach i radosne kolędowanie sprawi mu radość

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, napakowałam koszyk po brzegi :;230 Teraz, jak nadejdzie spokojne, świąteczne leniuchowanie, zabiorę się za selekcję!
Zdrowych i radosnych Świąt w otoczeniu Rodziny ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

MARTUSIU no i zajrzałam dzisiaj wreszcie do ogródka sprawdziłam wszystko dokładnie i takich przebłysków wiosny niestety nie mam .Jedynie ciemiernik sobie kwitnie ten który już jakiś czas sobie kwitnie ,a cebulowe śpią smacznie. Obejrzałam też przesadzane we wrześniu krzewy i wszystkie mają sie dobrze ,a Budleje nawet wypuściły listki po mimo przesadzania.Róże mają dalej zdrowe zielone liście, zakopcowane różane patyczki i doniczki też maja sie dobrze jak na razie.Jedynie zielsko panoszy sie gdzie nie spojrzę i nie wiem jak sobie wiosną z tym poradzę ;:174 Teraz fajnie by sie wyrywało, jednak nie mogę sobie jeszcze na to pozwolić ;:131 Ostatnia frywolna zakończona i uprasowana

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, dlaczego niestety? To dobrze, że wiosenne kwiatuszki siedzą sobie spokojniutko pod ziemią i czekają na wiosnę. A u mnie na wiosnę nic nie będzie kwitło, bo sobie umrozi łebki, jak przymrozi ;:174 Narcyzy też już mają po 3cm i kilka tulipanów się pokazało, o czosnkach nie wspomnę!
Jedna różyczka miała pączek! a ja ciągle zapominam zobaczyć co się z nim dzieje ;:14 Dopiero wieczorem, kiedy oglądam cudne róże na forum, przypominam sobie o nim!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”