Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Na ogródku dalej utrzymuje sie śnieg ,chociaż jest go coraz mniej a szczególnie dużo zniknęło dzisiaj przy słonecznej pogodzie .Niektóre rośliny niecierpliwie wyglądają zza śniegu i myślą czy to już pora wstać .Jednak jeśli znów mają przyjść przymrozki to lepiej jak śnieg dalej sobie poleży.Dzisiaj prawie godzinkę spędziłam w ogródku przyglądając sie patyczkom różanym i nie tylko .Róża przy ścianie [Parnik Liptow] ma czerwone noski, Mahonia nabrzmiałe pąki, to samo czarna porzeczka czy Forsycja. Kotka wybrała sobie miejsce do załatwiania swoich potrzeb pod murem tam gdzie wychodzą cebulowe, a przy okazji podniszczyła młodziutkie listki chryzantem ;:174 Musze coś wymyślić ,żeby zrezygnowała z tego miejsca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

KRYSIU jak miło znów cię widzieć ;:196 Dziękuję za pochwały ale lubię mieć zawsze ręce zajęte a i okazja szczególna ku temu bo zbliżają się Walentynki i dla każdego trzeba coś zrobić jakiś malusi prezent .

Obrazek

Obrazek

TERENIU ja wysiałam tylko papryki i dzisiaj pomidorki .Zobaczymy co z tego wyjdzie .Żadnych kwiatów nie wysiewam to dopiero w ogródku .Lepiej nie pytaj jak długo opanowywałam frywolitki jednak sie tego naumiałam .Cóż ,ze umiem jak nie mogę siedzieć przy nich, bo nadgarstek mi nawala ;:222 Dlatego wzięłam sie za inne rękodzieło mniej nadwyrężające ten nadgarstek :)

Obrazek

Obrazek

BASIU Amelka szybko sie nudzi jakąś pracą nie pamiętam czy jak wnuki były małe też tak szybko się nudzili .Jednak każde dziecko jest inne Mam nadzieję ,ze też upodoba sobie ogródek jak dorośnie bo przecież zawsze coś zostaje z dziecinnych lat Przecież moja babcia też miała ogródek i wujkowie i moja mama dlatego i ja też zapragnęłam mieć swój kawałek raju. Może z Amelką też tak to będzie ;:196

Obrazek

Obrazek

ANIU niech teraz wyszaleje się zima ,żeby potem jak wszystko zakwitnie nie zechciało jej się powracać do nas. Do końca lutego juz niewiele, jednak może jeszcze dać nam sie we znaki.Miłego niedzielnego popołudnia

Obrazek

Obrazek

BEATKO [Beaby] zaglądałam w którym miejscu zadoniczkowałam Princa, jednak nie wiem, bo jeszcze sporo śniegu mam w ogródku i nie wszystko widać.Jednak wszystkie patyczki jak na razie maja sie wspaniale ODPUKAĆ .Widziałaś u Andrzeja jak zaszalał z Princem i każdy kto go ma nie narzeka na kwitnienie czy zdrowotność .To róża warta polecenia

Obrazek

Obrazek

BEATKO [Bazyla] no widzisz teraz chociaż będziesz znać imię pracowitego owada .Wiesz ,ze mnie się jeszcze nie udało spotkać go podczas lunchu :wink: Odżywia się nektarem kwiatów, drobnymi, chorymi lub martwymi owadami POMOCNIK Ja domówiłam tylko lelujki bo na nie jeszcze miejsce mam :) ;:196

Obrazek

Obrazek

IWONKO dziękuje wiesz ,ze lubię sie bawić i to sprawia mi frajdę .Ta gipsówka jest niziutka bardzo rozłożysta tworzy kwiecisty kobierzec Dostałam ja od Beatki ;:196 [beaby] ;:180

Walentynka dla Amelki ze słodyczami

Obrazek

dla synowej

Obrazek

i dla Amelkowej mamy

Obrazek

MARIUSZU dla Ciebie pozostaną wspomnienia minionego sezonu .Nie ma sie na razie co denerwować, bo poniekąd nie mamy na to wpływu jeśli przygotowaliśmy dobrze podłoże pod tulipany .Reszta zależy od natury


Obrazek

Obrazek

ANIU ja nie mam wcale gliny jest dopiero jakiś 1m poniżej albo i głębiej i to też nie wszędzie .Jednak mój ogródek jest od północy, więc dłużej nagrzewa się ziemia .Wystarczy polubić owady i poszukać ich imion, wtedy zawsze lepiej wiedzieć kto wróg a kto przyjaciel,żeby niepotrzebnie nie niszczyć ich . Na razie zapobiegłam ziemiórkom dzięki Astvitowi, muszę teraz trzymać rękę na pulsie, bo zielona młodzież może być w sekundzie pożarta przez nie:wink:

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadzinko witaj wieczorową porą ;:168 Kolejna porcja wspaniałych wspomnień, ale oprócz tego duża doza optymistycznych zwiastunów wiosny :tan No nie da się ukryć, że wiosenne już stoją w blokach startowych.

Rękodzieło wymaga wielkich ;:138 ;:138 ;:138 Ja nie mam takich zdolności to tym bardziej podziwiam.

U Andrzeja dzisiaj widziałam wspomnieniowe zdjęcie Agatki - oby jej tam w tym kocim niebie było jak najlepiej.

Ja też dzisiaj byłam na działce, ale niedługo. Dokarmiłam ptaszki, pooglądałam rabatki, ale tylko te, gdzie nie było śniegu, bo nie chciałam go deptać. Wiele roślinek już gotowych do startu. Może w tym tygodniu uda mi się coś zrobić - może przyciąć jabłonie i pobielić - no oczywiście z pomocą mojego Pana M. :wink:

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego tygodnia ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BEATKO nawet mój pan M się wzruszył gdy mu pokazałam fotkę Agatki .Mam sporo jej fotek, jednak wolę nie rozgrzebywać przeszłości. Beaciu masz inne zdolności nie wszyscy mamy takie same i to jest fajne ;:196 U mnie nie da się jeszcze niczego ruszyć przez ten śnieg i zamarzniętą glebę, a przy Amelce niczego nie zrobię .Muszę czekać aż mama będzie miała wolne Tak kwitły róże w maju

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Słodkie Walentynki Jadziu ;:167 , a tą gipsówkę, to chętnie bym sobie sprawiła skoro niska, wiesz jak ona się nazywa? Jadziu u Ciebie widzę wiosnę, pierwsze jej zwiastuny w ogrodzie ale i na parapetach ;:oj
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

IWONKO ta gipsówka to Gipsówka rozesłana 'Rosea'--Gypsophila repens Zajrzałam dzisiaj do ogródka i większość śniegu stopniała, jednak tam gdzie wychodzą Ranniki i Śnieżynki śnieg jeszcze się nie stopił a i gleba zamarznięta, bo nawet znacznika nie mogłam wbić.Najważniejsze ,ze jak na razie widać ,że wszystko super przezimowało .Jednak zobaczymy jaka będzie dalej pogoda. Udanego pracowitego tygodnia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu! Fajnie, że szukasz już oznak zbliżającej się wiosny w ogrodzie i je znajdujesz ;:333 Choć mamy na przemian to ciepłe dni, gdzie wydaje się, że wiosna tuż tuż, to znów zimne i mocno śnieżne, jak przed tygodniem. I takie nawroty zimy mają jeszcze być w tym miesiącu.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, aż kilka razy spojrzałam na datę tych niedzielnych Twoich zdjęć, że miaaś aż tyle śniegu. U mnie tylko gdzie niegdzie jakieś z niego łatki a tak to zieloniutko, że tylko stokrotek było wyglądać. ;:306
Tak, Silesia to przedostatnia róża do mojego ogrodu ;:196
Oj - ja tej szałwii nie mam aż w tak dobrej kondycji jak Twoja, może ona ma za zimno na ganeczku? Może do domu ją mam teraz wnieść?
Często wracam do tych kropelkowych zdjęć z pierwszej strony ;:303
Andrzejowe zdjęcie Agatki - znakomite! ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BEATKO niestety na północnej stronie wolno nagrzewa się ogródek, dlatego jeszcze tyle śniegu wszędzie.U mnie na korytarzu z pewnością zimniej niż na Twoim ganeczku ,bo wiecznie ktoś na dole zostawia otwarte drzwi a jak były wieksze mrozy to i szyby były zamarznięte.Te szałwie wykopane z ogródka ,które są w przechowalni też mają sie dobrze to samo datury już pokazują blado zielone listki. Oglądałam też patyczki Księciunia super sie mają jest ich tam chyba z 6czy nawet 7 szt.Jak razem zostaną posadzone to będzie fajny krzew .Silesię też jeśli sie ukorzenią będą do podziału .Oglądałam też tego ukorzenianego The Princa i fajnie rośnie jak na razie. Może będzie bardziej wigorny niż jego mama bo na własnych korzeniach . Może będzie z niego pociecha to samo Amelia Nothomb też dobrze się miewa okryta po uszy :wink: Także ukorzenione patyczki od Daysy też mają sie dobrze ,bo te też dostały pierzynkę aż po same uszy :wink:


Obrazek


Obrazek


FLORIANIE rośliny wiedzą w jakim czasie mają sie pokazać i choćbyśmy czarowali to i tak szybciej sie nie pokażą.Jak juz tyle miesięcy przetrwaliśmy to i do końca marca doczekamy .To bliżej niż dalej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oby w tym sezonie było jak najmniej takich widoków ;:174

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadzieńko to Twoja zasługa,że Dr. Jamain jest u mnie w ogrodzie, piękny jest Twój okaz, a jego kwiaty mogłam już podziwiać w tamtym roku, są urocze ;:167 piękny głęboki kolor. Fajne przedszkole różane ;:138 oj to ostatnie zdjęcie to mi się nie podoba, tyle różyczek zniszczonych ;:145 Piwońka to Red Charm czy się mylę?
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, zerkam na tą Twoją przechowalnie, roślinki już takie ładniutkie, zielone -dobrze mieć takie swoje miejsca :) Mi pozostaje jedynie okno na klatce schodowej, a tam zimuje tylko trzy sztuki fuksji.

Róże masz piękne ;:167
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jakie fajne zdjęcia z owadami ;:215 , pięknych słodkich Walentynek Jadziu ;:196
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Piwonie itoh są przepiękne miałam jedną/bartzella/ ale nie przetrzymała przeprowdzki :cry:
Jak ogarnę się na nowym miejscu to może kupię ale o pięknych białych kwiatach.
Jakieś nowe plany? zakupy? ... ten okres jest najgorszy dla ogrodników bo w oczekiwaniu na wiosnę przegladają i przegladają oferty i ręka drga nad myszką aby zamówić ;:306
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Dzisiaj nawet nie zajrzałam do ogródka ,jednak patrząc na teren przy domu widać ,ze wszystko fajnie topnieje .

EWCIA nie zaglądam do żadnej szkółki, bo wiem czym by się to skończyło, a miejsca brak. Jedynie zamówiłam parę lilii te zawsze można byle gdzie zmieścić,bo jak to niczego nie kupić na nowy sezon.Nie wiadomo jak przezimowały lilie, a uwielbiam je .Liliowce też powoli zaczynają sie budzić to samo z irysami

Obrazek

Maigold

Obrazek

IWONKO Tobie również słodziutkich Walentynek ;:196 No i popatrz niedawno był Sylwester a tu za chwilkę znów kolejna w naszym żywocie Wiosna cudny Maigold

Obrazek

Obrazek

MAŁGOSIU też mam na korytarzu jedno okno do dyspozycji dlatego wszystkie szczepki sadzonek pelargonii angielskich i nie tylko dałam do jednej skrzynki .Potem juz ukorzenione pójdą do osobnych doniczek ,albo wprost do skrzynek .Jest tam też złocień krzewiasty ,Lewisje,Fuksja.,chryzantema Cherry red, ale to wszystko w małych doniczkach, są też dwie doniczki sadzonek szałwii Amistad i i doniczka szczepek rośliny którą nazywam pokrzywką, bo zawsze zapominam jak sie zwie ;:124

Obrazek

Obrazek

KRYSIU tak działa na nas forum ,że wciąż mamy nowe zachciewajki :;230 Ze mną jest to samo bo coraz nowsze róże mi się podobają szczególnie jak wchodzę do różanych ogródków jednak nie sposób mieć ich wszystkich.Dlatego juz sie nie nakręcam jeśli jakaś wypadnie to w to miejsce pójdą hortensje, który mam sporo ukorzenionych. Na razie biedaki są w doniczkach, ale to na razie malutkie ukorzenione patyczkowe sadzonki .Ta piwonia to tzw majówka nie mam Red Charm Ojjj ileż ja miałam w ubiegłym roku naniszczonych pąków szczególnie na cudnej Jacqueline du Pre ;:145 Oby ubiegły rok się nie powtórzył .Niestety następny okaz Doktorka rosnący przy pergoli padł, dlatego przezornie muszę w tym roku zrobić sobie jego szczepkę

Obrazek

Obrazek

To już czerwcowe fotki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słodziutkich Walentynek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”