Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ALU!
Dobrze,że drobne lilijki wsadziłaś do doniczki bo inaczej mogłabyś nie znależć.Jak coś drobnego to ja też wsadzam w doniczki.
Na rabacie te drobno cebulowe gdzieś się zawieruszają. ;:14
U mnie też padało cały dzień.Dziś rano było pochmurno,a teraz wychodzi słońce.Jest nadzieja,że jutro będzie piękny dzień.Wreszcie wezmę się za pielenie. ;:224


Witaj Aniu.Zawiąż supełek na chusteczce. ;:306 .
U Ciebie też piękne tulipany.
Miłego dnia.


EWO Witaj :wit

Dzięki.Te dziwne tulipanki mam trzy.Chyba powinnam wykopać i posadzić w jedno miejsce.Przy okazji rozmnożę.Muszę tylko zaznaczyć miejsce.Pogoda u nas dziś chłodna,ale już nie pada.Szkoda.Wychodzi słońce więc jutro powinien być fajny dzień.

Miłego dnia.




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu u mnie zimno brrr pada dość mocno i wieje ja siedzę w domku nawet pomidorki na balkon dziś nie dałam bo w południe i to na czwartym piętrze było 4 stopnie na plusie. Wydaje mi się ze przyszli zimni ogrodnicy oby nic nie zmarzło po drodze. Pozdrawiam miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, tulipany ciekawe, pięknie kwitną i jakiegoś świerszcza upolowałaś! Piękny ten bordowy tulipan z igiełkami ;:oj Dla mnie to zupełna nowość :D
Jagodowiec taki rozrośnięty i tyle ma kwiatków, że muszę go pokazać swojemu mizernemu, jak koledzy rosną ;:124
Wiosna cudna, kolorowa, deszczyk popadał, teraz żeby tylko cieplej się zrobiło ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, pięknie ukwiecona Twoja wiosenna działeczka ;:215 , a na szczególne pochwały zasługują tulipany. ;:138 ;:138 Co jeden to ładniejszy i ciekawszy w kolorystyce oraz kształcie kwiatu. ;:303
Mogę Ci oddać wszystkie wykopane cebulki irysów holenderskich, a mam mieszankę, w tym m.in. takie

Obrazek

Pozdrawiam cieplutko i słonecznego czwartku życzę. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Dziś nie byłam na działce.Wiał wiatr i było zimno.Załatwiałam sprawy ogólne.Byłam też w bibliotece.Przytargałam aż 5 książek.
Pani urzęduje w drzwiach.Stoi skrzynka na oddawane książki i oczywiście płyn dezynfekcyjny.

Witaj ALU!
U nas też było chłodno,ale nie padało.Rano było pochmurno,ale potem wyszło słońce i świeciło do wieczora.Wiał też wiatr.
Jutro wybieram się na działkę.Mam nadzieję,że będzie cieplej i bez wiatru.Zawiozę resztę pomidorów i jak zdążę do posadzę pod folią.
Dobrze,że nie wyniosłaś pomidorów na balkon.Pomidory jednak lubią ciepło.
:wit

MARTO!!
To był maleńki świerszczunio ;:306 .No właśnie taki ciekawy,ciemny a ja głupia kupiłam tylko dwie cebulki.Jestem taka głupio ostrożna,ale to chyba dlatego,że mam dużo tulipanów.
Pokaż swojemu jagodowemu niech się powstydzi i zarumieni. ;:306
Deszczyk pięknie padał,spokojnie.Działka świetnie podlana.Może zdążę jutro i opielę więcej.Muszę też posadzić parę ziemniaków do wiadra z popękanym dnem.Niech się do czegoś przyda.

:wit ;:cm


LUCYNKO witaj!

Jaki piękny irys.Takiego jeszcze nie widziałam.Oczywiście zamawiam.
Lucynko cieszę się bo moje hortensje żyją.Wypatrzyłam listeczki.Hura,Hura,Hura!
Mam za to zmartwienie z różami.Teraz żałuję,że nie przycięłam nisko.Liście jakieś dziwne .Mają taki szary nalot i są jakieś takie bardziej
ciemne,nie czerwone.Nie wiem jak opisać,ale widzę,że coś z nimi nie tak.naprzeciwko u sąsiadki tak samo.
Dużo zdrówka i ciepełka. ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
widoki z okna. ;:108


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Coraz więcej nam roślin kwitnie.
Piękne twoje wiosenne kwitnienia. ;:108 ;:108
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj ANIU!
Piękne wiosenne kwitnienia.Niestety jedne kwiatki przekwitają,inne zakwitają i zostają nam tylko zdjęcia.Niestety nic nie trwa wiecznie.

Miłego dnia. ;:138


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, zacznę od róż. U mnie też dwie tak wyglądają i wiem, co im jest. Delikatne listeczki zostały zmrożone. Ja obcięłam te zmarznięte wierzchołki i już wypuściły nowe listeczki. Podejrzewam, że Twoim też mróz zaszkodził. Jakiś czas będą się odbudowywały i po prostu później zakwitną.

Twoja działeczka w wiosennej szacie prezentuje się znakomicie. ;:215 Masz bardzo dużo pięknych kwiatków, jest czym oczy nacieszyć. ;:138 ;:138

U mnie dzisiaj wyjątkowo ciepło i tak ma być do niedzieli, a w poniedziałek znaczne ochłodzenie i nocne przymrozki. ;:145 Kiedy się ta huśtawka skończy?! ;:223

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6330
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Działeczka gęsto i kolorowo ukwiecona. Wiosennymi rabatami zawładnęły tulipany i to same ciekawe odmiany.
Czosnek karatawski również bardzo lubię, ale zwykle kwitnie tylko przez dwa, trzy sezony i wypada. Chyba moja ciężka glina mu nie służy.
Prawie wszystkie moje róże całkowicie zmarzły i musiałam przyciąć je przy samym gruncie.
Wypatrzyłam u Ciebie aż trzy owadzie zdjęcia, bardzo lubię takie oglądać.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Czosnek karatawski muszę sobie na jesieni dokupić.Sliczny jest.
Kolejne wiosenne kwitnie bardzo ładne.
Pozdrawiam Danusiu. :)
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Wczoraj byłam na działce .Skopałam kawałek i posiałam ogórki.Oczywiście przykryłam włókniną.Dopiero teraz poszłam po rozum do głowy i
zdjęłam butelki z ukorzenianych róż od Iwonki.Wbiłam dwa pręty i przykryłam włókniną,niech mają luz.Urosły duże i do tego tam jest po kilka sadzonek.Chyba dopiero jesienią będę mogla jakoś rozsadzić??
Kupiłam jeszcze jedną piwonię ;:124 ;:14 "Sarę Bernard".Trochę podlewałam ,zaczyna wysychać.

LUCYNKO!
Jest nadzieja dla róż.Przyjrzałam się i na szczęście wypuszczają nowe listki.
Tak się cieszę z nowego kwiatka tarczownicy tarczowatej.Mam nadzieję nie zmarznie.
Huśtawka pogodowa daje się wszystkim we znaki. ;:134 ;:222

Miłej niedzieli. :heja

LIDZIU!!
Dzięki za odwiedziny.Tulipanów mam sporo,ale były czasy,że miałam multum ,szczególnie starych odmian,którymi mało się zajmowałam a one kwitły niestrudzenie.
Czosnek Karatawski kwitnie i rośnie w tym miejscu już bardzo długo.Trzeba by było przesadzić,ale boję się ruszać,żeby mu coś się nie stało.Kiedyś miałam korony cesarskie,kwitły i rozmnażały się się w strasznie szybkim tempie.Zachciało mi się rozsadzić i co?dziś nie mam
ani jednej.Próbowałam sadzić w tym samym miejscu i nic ;:223
W przyszłym roku myślę przyciąć róże nisko i przykryć kopczykiem,pomimo ,że nie polecają w mądrych książkach.
Lidziu będę się starała robić zdjęcia robaczkom jak tylko jakiegoś spotkam. :D

Zdrowia i ciepełka. ;:196 ;:3

ANIU!
Wiesz,u nas ostatnimi czasy nie widziałam karatawskiego.Ale jak tylko dorwiesz to kup,bo na prawdę jest fajny.
Miłego,owocnego dnia. ;:215 ;:3







Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, jeszcze Ci kwitną tulipanki ;:oj i pierwiosnki piękne. Fajny szafirek, taki puchaty i kamasja ma śliczne pączki do samej góry ;:215 Stopowiec to ma oddzielnie łodyżki kwiatowe i liściowe, bo nie mogę dojrzeć.
Niebieska cebulica u mnie dość ładnie kwitnie, ale biała i różowa, to jakieś sirotki mizerne ;:14 Może one wolą siedzieć w kępie, a ja je rozsadzam? Jagodowiec też ładną kępę stworzył, a najpiękniejszy jest irysek ;:167
Trzymaj się ciepło, bo ochłodzenie się szykuje ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, muszę się pochwalić: zakwitł mój-Twój stopowiec! :tan :tan
Z działki dzisiaj wialiśmy kurcgalopkiem, bo po przedpołudniowym upale nagle pogoda zmieniła się o 180 stopni i stał się taki ziąb, że ząb zęba nie sięgał. ;:oj Teraz leje jak z cebra. Wszyscy działkowcy w mojej alejce na gwałt okrywali swoje wrażliwe na mróz rośliny, a ja tylko w tunelu zapaliłam kilka zniczy.

Poczytałam o tarczownicy i już wiem, że choć to ładna i ciekawa roślina ;:333 , to jednak ona nie dla mnie ;:185 , za dużo miejsca potrzebuje. Będę ją podziwiała u Ciebie. ;:303
Agapant już Ci zakwitł? Czy pomyliłam rośliny?
Stopowiec jaki duży i jak pięknie kwitnie! ;:111 ;:433

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:3 ;:3 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”