Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!
Zaszło nieporozumienie.Już wiem na tego pomarańczowego kuklika od Ciebie napisałam żółty.Wybacz. :( :oops:
Zimno Lucynko ,zimno.Rano było 8 a teraz ledwo 11 stopni.Miałam jechać po roślinki dla Ciebie niestety deszcz lał całą noc więc nie pojechałam.Jutro na 11 idę do lekarza więc znowu nie będę miała jak pojechać.Znowu odwlecze się o tydzień,ale jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze. :D
Kupiłam dziś w B.funkię z żółtym środkiem (myślę,że to żółty kolor?).Postawiłam na parapecie i tak sobie stoi a ja rozmyślam gdzie posadzić.Racja na ilość tulipanów nie narzekam .Bardzo podobają mi się papużie,muszę więc dokupić jesienią.
Cieszę się z wariegaty.Jeszcze takiej nie mam.

Miłego dnia.




Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, tulipanowe poletko! ;:138 Całe łany tulipanów! ;:138 Cudnie!!! ;:215 ;:215
Wysyłką nie zaprzątaj sobie główki ;:185 , sezon jeszcze trwa i trwać będzie bardzo długo, ;:333 Ten deszcz pogoń w moją stronę, a ja poproszę słoneczko, by popłynęło do Ciebie. ;:180 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, cudny ten łan tulipanów ;:oj
To moje wspomnienie z dzieciństwa! W ogródkach kwitły najpierw czerwone, a potem właśnie takie żółte! Mam takie, które zakwitają na żółto, a już następnego dnia różowieją! Jak to zobaczyłam pierwszy raz, to nie mogłam wyjść ze zdziwienia!
Jak ta wegetacja w naszych ogrodach różnie wygląda! U Ciebie tulipany w rozkwicie, a u mnie tylko jakieś niedobitki, a kamasje prawie równo!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!
Deszcz znowu padał całą noc,ale co z tego jak jest tak mrożno jakby zaraz miał spaść śnieg.W domu siedzę w blużie.
Nawiasem mówiąc nie wiem jak zrobić żeby było zi,a nie żi???
Nie wiem też czy jutro pojadę na działkę.Podobno dopiero w czwartek ma być lepiej.
Tak Lucynko nie które moje kwiaty upodobały sobie moją działkę i po prostu pomału ją zagarniają dla siebie. ;:134 ;:223 Między innymi tulipany,ranniki,hiacyńciki hionodoksa, wszechobecny śniedek. :evil:
Tak ,tak dmuchnij słoneczko żeby poszybowało w moją stronę,a ja wyślę deszcz. ;:306

Miłego dnia. :wit

MARTO!
Wiesz muszę się przyjrzeć moim tulipanom może też robią się różowe.?Jak ostatnio byłam na działce przywiozłam dla męża bez a dla siebie tulipany.Jak pokój jest dłużej zamknięty to jak się wejdzie to tak fajnie pachnie tulipanowo. :D No fakt nie które rośliny szybko przekwitają,a inne dłużej kwitną lub równo.Dziwne. ;:108

Miłego dnia.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu ładną hostę kupiłaś a i pogoda ładna na wsadzenie roślinek.
Zimno i deszczowo u mnie, siedzę z szydełkiem w pazurkach i spoglądam w okno kiedy przestanie padać.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

KRYSIU! i cóż tam dziergasz na szydełku?
U nas rano było mrożno a potem zaczęło padać i tak pada sobie,ale zrobiło się trochę cieplej.
Poszłam jeszcze raz do miasta i kupiłam pierwiosnek Viala.Mam nadzieję jutro pojechać wysadzić do gruntu i wysieję skorzonerę bo to już najwyższy czas.
Pozdrawiam serdecznie i życzę fajnego pobytu. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16977
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Tulipanów cała masa. Pięknie. :D
Doniczkowe bardzo ładne. No i hostusia śliczna ;:167 .
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ANIU witaj!
Hosta od razu wpadła mi w oko jak tylko weszłam do Biedr.Zaraz ją capnęłam.Dziś poszłam jeszcze do ogrodniczego po pierwiosnek Viala.
Niestety wymaga okrywania.Kupiłam też nasiona skorzonery.

Miłego wieczoru. :D
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, dołączam do zachwyconych hostą ;:oj
Skorzonerę kiedyś siałam, ja to lubię wszelakie zielsko, ale rodzinki nie potrafiłam do niej przekonać to zaprzestałam ją uprawiać. Teraz mi o niej przypomniałaś, Może jeszcze w czerwcu ją posieję i zostanie na drugi rok na kwiatki :D
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu zaliczyłam cudowny spacer majowy po działce i jestem zachwycona ilością bardzo ciekawych roślin ;:138 ;:138 ;:138
Podziwiam bo nie tylko na działce ale i 'doniczkowo' masz super ;:215
Zachwyciły mnie tulipany a zwłaszcza maluchy, podobne do mojego jedynaka ale ciut inne, są piękne :heja
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARTO!
No nie przecież skorzonera to takie smaczne warzywko tylko trochę roboty jest bo trzeba te czarne korzonki skrobać w wodzie.Ale dla mnie smakuje z masełkiem i bułką tartą lepiej niż wychwalone szparagi. Dziś posiałam dwa rządki bo na razie nie mam więcej miejsca.Posiałam też fasolkę szparagową.
Deszcz zaczął padać a jak wróciłam do domu nawet lać.
Posadziłam moją piękną hostę i pierwiosnek Viala.


Obrazek

Obrazek
bożykwiat w pełnym rozkwicie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłego dnia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARIO!
Wielkie dzięki za pochwały moich skromnych kwiatków.Dziś sadząc funkię musiałam wyrwać sadzonki krokusów jesiennych i ranników.Nasiało się tego jak trawy .Nie wiedziałam,że to tak bardzo się nasiewa.Dziś zdążyłam wrócić do domu przed ulewą.Ciekawe czy jutro dane mi będzie pojechać.Tworzą mi się straszne zaległości. ;:223 Dziś kalle wystawiłam spod folii na działkę.Jeżeli jutro pojadę to muszę wysadzić dalie z donic bo już strasznie porosły pod folią.Na to miejsce muszę wysadzić pomidory.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

:wit Danusiu! Widzę, że rododendron zaczyna spektakl. ;:215 A jaki ma śliczny różowiutki kolorek! ;:138
Bożykwiaty w pełni kwitnienia ;:215 , a nadmiar roślin zawsze możesz komuś ofiarować, co by się nic nie zmarnowało, bo żal. ;:108
U mnie też zimno jak w listopadzie ;:oj i na szczęście pada deszczyk, ale nie leje, delikatnie siąpi i wsiąka. ;:333 Byłoby fantastycznie, gdyby nie niska temperatura. ;:223
Też sobie kupiłam nową hostę, :tan a pierwiosnka Viala nie udało mi się przezimować. ;:174 Może Ty będziesz miała więcej szczęścia, czego oczywiście życzę Ci najserdeczniej. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”