Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj ANIU!
Racja coraz więcej kwiatków kwitnie.Moje biedne lobelie już takie duże.Jutro koniecznie muszę wystawić na balkon to będę miała miejsce pod balkonem na pomidory.Ziemia już czeka w piwnicy.Mam nadzieję jutro pojedziemy na działkę.Cieszę się bo wreszcie zrobię porządek.
Posadzę parę kwitków które w tej chwili stoją na balkonie .Wytnę stare badyle chryzantem i może przesadzę żurawki.Znowu robię plany. ;:124
Dziś szyłam maski.Uszyłam osiem sztuk.
Miłego dnia :wit ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Pięknie i kolorowo się zrobiło, wiosna zawitała na dobre :)
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Ach, jakie piękne, wiosenne widoki!
Śliczna kokorycz i równie urocze pędy... peonii?
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, jeszcze się pocieszysz, jeszcze wiosna trwa, jeszcze działeczkę odwiedzisz. ;:63
Twoja sasanka tak samo rozrośnięta jak moja i takim samym kolorem kwitnie. :D
Dzisiaj siedziałam w domu, no w sumie nie posiedziałam za dużo, ale tak się mówi. ;:306 Nie mogę patrzeć na spękaną ziemię i wysuszone rośliny, a woda ma być po świętach. ;:223
Zdrówka. ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj KAMILU!
Wiosna zawitała,ale jest strasznie sucho.Niby u nas dużo padało,ale jednak brak śniegu sprawia,że nie ma co się topić.Wodę po świętach mają puścić,ale to nie to co deszcz.

Pozdrawiam . :wit
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ULA witaj. Kokoryczy sporo w różnych miejscach.Szkoda,że tak krótko kwitnie.Jeszcze chwila i zostaje puste miejsce,ale się nie martwię bo inne kwiatki zaraz będą.To piwonia koperkowa,pojedyńcza. :D
Dziś byłam na działce to trochę popracowałam.

:wit


LUCYNKO!
Ja byłam dziś na działce.Mąż zawiózł o 10 przyjechał po mnie o 14.Napracowałam się solidnie.Niestety wiatr wiał niemiłosiernie.
Sąsiadka była z córką i pracowała na krótki rękaw,ja niestety w bluzce i grubym swetrze.Musiałam też głowę obwiązać chustą.No niestety jest młodsza ode mnie,nie da się ukryć. ;:124
Posadziłam kwiatki od Ciebie ,które rosły na balkonie w doniczkach.Posadziłam też calle i cebulki irysa które dostałam w prezencie od p.Królika.Pod spód dawałam kompost.Na szczęście dość dobrze się rozłożył.
Jak wracałam to trochę się zdenerwowałam,ponieważ nie chciałam spotykać ludzi (a było sporo samochodów). Idę a facio z brodą stoi na środku wąskiej ścieżki,więc mówię "wejdzie pan na swoją działkę bo chcę przejść,a on,że ludzie panikują i jeszcze powiedział,że powinnam grzeczniej,ciekawe jak ,może miałam na kolanach błagać,żeby zszedł z tej ścieżki.?Chciałam wcześniej iść szeroką drogą,ale zobaczyłam całą grupę osób jak sobie miło gaworzyli na samym środku.Jak tak będzie to zabronią nam i na działkę jechać.
Niestety u nas też sucho.Miałam trochę wody w beczce to podlałam co nieco. ;:215
Moje wszystkie rozsady wystawiłam na balkon.Mrozu ma nie być.
Trochę podcięłam róże,ale puściły już takie duże przyrosty,że żal mi się zrobiło ciąć.Będę miała w tym roku wysokie róże.
Nieustająco zdrówka życzę.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu słoneczko świeci kwiatuszki rosną i z pewnością pachną przepiekanie tego trzeba nam było. Trochu radości i ciepła. Pozdrawiam życząc zdrówka i miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Dziś pikowałam pomidory,ale zabrakło mi ziemi.Będę musiała jutro kupić ziemię i nawozy.Trudno muszę iść do ogrodniczego.Nie mam też
nasion marchewki,buraczków i cebuli.
Na balkon wyniosłam moje rozsady.Nareszcie jest ciepło tylko szkoda,że sucho.

Witaj ALU!!
Jutro mam zamiar jechać na działkę w dalszym ciągu robić porządki.Może posadzę trochę kartofli bo mi rosną.Mają już spore kiełki
Może to za wcześnie ale jak dam radę to posadzę dalie niech już się nie męczą.

Miłego dnia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu sama bym dalie posadziła bo już przyszły co zamówiłam, ale trochu się boję. Piękna masz tę sasankę niebieską cudowna ;:oj gdzieś ty taka dostała ? tez bym chciała. Ja tez byłam dziś na działce od razu inaczej się czuję. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ALU no problem :D .Jeżeli tylko uda mi się zebrać nasiona tej sasanki to będziesz ją miała.Mogą być różne mixy.Teraz już wiem kiedy zbierać nasiona,byle można było wysyłać.Nasiona sasanek trzeba szybko wysiewać.
U nas dziś pochmurno.Niby ma padać,ale czy na pewno?
Ja zawsze dalie sadzę wcześniej i nigdy nie było problemu.Przecież tak szybko nie zaczną rosnąć.Zanim wyjdą ponad ziemię to i maj będzie.
Zresztą nie wiem czy będę jeszcze przed świętami,jak dobrze pójdzie to posadzę po świętach.Jeszcze w piwnicy mam drugi worek z daliami który muszę zawieżć.
Jeszcze wracając do sasanki to ona u mnie prawie początku.Kiedyś ,dawno temu jak byłam w Warszawie to kupiłam.Do tej pory tamtej nie ma ,ale są jej dzieci.Sasanek się nie przesadza bo mają jeden system palowy.Jak rozmnażać to tylko z nasion.
Miłego dnia. ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu w takim razie tez posadzę dalie po świętach niech sobie rosną teraz nie dam rady bo muszę kupić ziemię żeby im wymieszać moją gliniastą z lepszą. Sasanki masz cudne te białe zaś mnie zauroczyły u Ciebie zawsze cos pięknego. Jeśli udało by się zebrać te nasionka sasanki byłabym wdzięczna ;:180 . Ja mam tylko takie właśnie mi zakwitły i zrobiłam zdjęcia dałam na wątek. Pozdrawiam cieplutko życzę miłego dnia i zdrówka. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ALU! nie ma sprawy.Jak tylko zbiorę nasiona to na pewno się podzielę. :D
Dobrze,że nie pojechaliśmy na działkę.Wieje tak silny wiatr aż dudni.Tylko jeszcze bardziej wysusza ziemię.A deszczu ani dudu. ;:145
U mnie na szczęście w tym roku "obrodził' kompost,więc daję do sadzenia.Dalie też wsadzę w kompost niech mają. ;:306
Kocham sasanki one są takie mięciutki i milutkie. ;:215

Miłego dnia bez wiatru. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Widzę, Danusiu, że u Ciebie już wszystkie sasanki zakwitły i nie żałują kwiecia. ;:138 ;:138
U mnie na razie tylko fioletowa i różowa, przy czym ta druga na razie tylko jednym kwiatuszkiem.
Moje dalie zostały wsadzone do doniczek i tak szybko ruszyły, że teraz boję się wysadzić je na działce. Gdyby były mniej rozrośnięte, dałabym na nie butelkę po wodzie mineralnej, ale one osiągnęły już taką fazę wzrostu, że butelka przed ewentualnym mrozem na pewno ich nie uchroni. ;:7
Danusiu, mam od Ciebie taką roślinkę, której nie rozpoznaję. Napisz, proszę ;:180 , co to jest i jak się z nią obchodzić, by nie zmarniała. Oto ona:

Obrazek

Za chwilę święta, ale co to za święta we dwoje... Nikt nie przyjedzie ani nie przyjdzie, my też do syna nie pójdziemy, a najbardziej serce mnie ściska na myśl o najmłodszym synu, który mieszka w tej W-wie sam i sam jak kołek spędzi świąteczne dni. ;:174
Wiem, że w takiej bądź podobnej sytuacji jest mnóstwo ludzi, ale to wcale nie ujmuje żalu.

Tobie i wszystkim Ci bliskim życzę w imieniu własnym i małżonka spokojnych, zdrowych, pogodnych Świąt i smacznego jajeczka przy szyneczce. ;:167 ;:167 ;:167 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”